Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 168 )

Teema: Maakleritasu

Postitas:
Kägu

Esiteks sobib osadele tulla vaatama just tööajal – siis küsi töölt ära, sõuda linna teise otsa ning … soovijat ei tulegi. Üürnike puhul on see isaanda loomaaed veelgi kirjum. Täiesti mõistan neid, kes ei viitsi sellega tegeleda ja annavad selle töö maaklerile. Juriidiliselt keeruline see ei ole, aga väsitav on võõrastega seletada ja õiendada.

Tahad öelda, et üürniku puhul sa ka ei lähe kohale? Võtad selle, kelle maakler sulle toob? Üürniku puhul on ju ülioluline näha neid inimesi. Siin mängib suurt rolli isiklik sisetunne, mitte see, mida maakler arvab sulle sobivat.

Maakler sorteerib ju täiesti sobimatud välja. Minul küll pole nõudeid oma üürilistele, aga paljudel ju on. Kes ei taha 6 lapsega peret, kes ei taha tromboonimängijat, kes ei taha kasse, kes ei taha öötöö tegijat, kes ei taha ratastooliinimest vms. Meie puhul maakler sorteeris välja inimesed, kelle kohta oli hoiatusi sotsiaalmeedias, karmimaid kohtulahendeid, kes väga virisesid (st püüdsid hinda alla kaubelda), kes olid ebaviisakad, räpased, hilinesid kokkulepitud ajal saabumisega või olid napsutanud. Ja siis esitas meile 4 kandidaadi kohta ankeedi (mitu inimest, suitsetavad, lapsed, kassid, koerad, vanusevahemik) ja siis me otsustasime. Valituga kohtusime, sobis ja kolis sisse. Kui poleks sobinud, oleksime kohtunud järgmisega.
Aga kõigi vist 22 kandidaadiga kohtumine ei olnuks tõesti mõistlik. Las maakler pusib ja teenib oma raha välja.

Kui ise maja otsisime ja ostsime, siis oli ka maaklerist väga palju kasu. Ma poleks elusees suutnud sundida müüjat oma aiaplaani joonistama, aga vat maakler suutis. Aga esmalt kuulas ära meie kindlad nõuded ja vähemkindlad eelistused, sorteeris ja käis maju vaatamas ning edastas meile videod ja plaanid mõne maja kohta. Me ei pidanud raiskama oma aega majade peale, kus juba sisse astudes oli tugev kopituse lõhn või purjus naaber magas väravas kuseloigus või oli välisuks jalaga sisse taotud või trepid käsipuudeta või astmed tagusteta või muud meile sobimatud asjad. Tema käis ja toppis oma nina igasse nurgatagusesse, kontrollides check-listi järgi meie küsimusi ja nõudeid. Kaks tundi per maja kulutas ta lõdvalt, mina oleksin raudselt unustanud midagi kontrollida või küsida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga kodukoristaja teeb ka reaalselt tööd ja teenib selle summa ausalt välja. Piltide tegemine, kuulutuse panemine ja mõned korrad kinnisvara ettenäitamine ei ole nii suur töö, et selle eest mitu tuhat eurot maksta. Küsimus vist ongi selles, et inimestele tahetakse maakleritööst jätta mulje, et tegemist on millegi väga aeganõudva, keeruka ja raskega, millega üks tavainimene ise hakkama ei saa. Inimene, kes istub iga päev tundide kaupa perekoolis, ei saa ju ometi öelda, et ta on tänu maaklerile tohutult aega kokku hoidnud. Ja inimene, kes mõistab arvutit kasutada, saab kindlasti hakkama ka fotode tegemisega ja nende üleslaadimisega ning kuulutuse koostamisega. Keegi ei tahagi öelda, et maaklereid ei tohiks üldse ja mitte kunagi kasutada. Pigem seda, et mõelge enne, kas tehtav töö ja makstav tasu on õiges vahekorras. Rate this item:Submit Rating+2-9

Jummel küll, sa tead sellist kullaauku ja ikka ei taipa oma koristajatööd maakleri ameti vastu vahetada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kahju 2% maaklerile kinkida, tellisin suvel prof. fotograafile, kellele maksin alla 100 eur, panin kuulutuse ühte kv lehele ja ostja leidus kahe tunniga, müüsin maja 250 t eest, arvutage, kui palju ma säästsin.

Uskumatu milliseid lollusi siin kelkimiseks kokku luuletatakse.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sinu jutust jääb mulje, et maakleri töö on imelihtne, ainult topi tuhandeid tasku.

Ei jää minu jutust sellist muljet. Pigem on maakleri töö nüri ja nõme ja ilmselt ka vähetasustatud. See, et vahendustasud on üüratud, ei tähenda ometi ju, et maakler paneb kogu selle summa oma taskusse.

Mina rääkisin hoopis sellest, et maakleri kasutamine on mõttetu, sest selle lihtsa toiminguga saab iga tavainimene ise ka hakkama. Ühtlasi soovitasin võrrelda, kui suur on teenuse eest makstav tasu ja tegelik töömaht, mida haldur teeb. Ilmekaks “eeskujuks” on siit teemast keegi, kes ütles, et oli lausa rõõmuga nõus maksma üle 8000 euro selle eest, et maakler tegi kuulutuse ja käis mõned korrad maja ette näitamas.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kahju 2% maaklerile kinkida, tellisin suvel prof. fotograafile, kellele maksin alla 100 eur, panin kuulutuse ühte kv lehele ja ostja leidus kahe tunniga, müüsin maja 250 t eest, arvutage, kui palju ma säästsin.

Uskumatu milliseid lollusi siin kelkimiseks kokku luuletatakse.

Nüüd hakkas endal ka kurb, et oled rumalalt raha maha visanud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selgitan veel kord, et kuulutu

Sest sinu jutust jääb mulje, et maakleri töö on imelihtne, ainult topi tuhandeid tasku.

Ei jää minu jutust sellist muljet. Pigem on maakleri töö nüri ja nõme ja ilmselt ka vähetasustatud. See, et vahendustasud on üüratud, ei tähenda ometi ju, et maakler paneb kogu selle summa oma taskusse.

Mina rääkisin hoopis sellest, et maakleri kasutamine on mõttetu, sest selle lihtsa toiminguga saab iga tavainimene ise ka hakkama. Ühtlasi soovitasin võrrelda, kui suur on teenuse eest makstav tasu ja tegelik töömaht, mida haldur teeb. Ilmekaks “eeskujuks” on siit teemast keegi, kes ütles, et oli lausa rõõmuga nõus maksma üle 8000 euro selle eest, et maakler tegi kuulutuse ja käis mõned korrad maja ette näitamas.

Selgitan omast kogemusest – kuulutuse ülespanemine on kök-mök võrreldes sellega, mis sellele järgneb. Inimeste rumalusel, ahnusel, sõnapidamatusel ei ole piire, võibolla tõesti 800 000 maksva maja puhul on lihtsam, aga kui tegu on tavalise üürikorteriga, siis näed seda issanda loomaeda. Kes niisama proovib õnne, kes ei tule kohale, kes tahab korterit näha kell 9 õhtul, kes kell 8 hommikul jne. Väga naiivne on soovitus kutsuda soovijad üheks päevaks kohale. On ka selline juhus – et tuli lepingut sõlmima ja korterit vastuvõtma ilma rahata (oli täpses summas kokkulepitud) – ei saanud palka, homme kannan üle. See tähendab, et ma pean uuesti hakkama helistama neile, kellele ma kindla kauba tõttu ära ütlesin (nii palju ma tean, et kuulutus peab jääma aktiivseks kuni leping sõlmitud ja korter üleantud).  Õnneks ei asu üürikorter mu enda kodust kaugel (u 1 km).

Ei ole ikka nii, et pane kuulutus üles ja käi 2 korda kohal. kui juba üüri puhul kulus iga soovija peale ca 15 minutit, siis maja ostu puhul on ajakulu kindlasti suurem.  Pane ajakulu juurde, mis kulub objektile sõiduks.

Sellist juttu saab rääkida vaid see, kes ise ei ole reaalselt müügi või üüriga tegelenud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmekaks “eeskujuks” on siit teemast keegi, kes ütles, et oli lausa rõõmuga nõus maksma üle 8000 euro selle eest, et maakler tegi kuulutuse ja käis mõned korrad maja ette näitamas.

Sa ei saa ikka aru, et see, et see objekt kiirelt müügiks läks, oli juhus? Üldiselt müüakse ka aasta-paar objekte ning tasu suurus jääb ikka samaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sinu jutust jääb mulje, et maakleri töö on imelihtne, ainult topi tuhandeid tasku.

Ei jää minu jutust sellist muljet. Pigem on maakleri töö nüri ja nõme ja ilmselt ka vähetasustatud. See, et vahendustasud on üüratud, ei tähenda ometi ju, et maakler paneb kogu selle summa oma taskusse.

Mina rääkisin hoopis sellest, et maakleri kasutamine on mõttetu, sest selle lihtsa toiminguga saab iga tavainimene ise ka hakkama. Ühtlasi soovitasin võrrelda, kui suur on teenuse eest makstav tasu ja tegelik töömaht, mida haldur teeb. Ilmekaks “eeskujuks” on siit teemast keegi, kes ütles, et oli lausa rõõmuga nõus maksma üle 8000 euro selle eest, et maakler tegi kuulutuse ja käis mõned korrad maja ette näitamas.

no ei saa niiiii üldiselt teha kindlaid järeldusi, sina ära kasuta, mis sellest siis on ja keda see üldse huvitab, teise inimese jaoks pole mõttetu ja kasutab, ja kui see nüri töö on, siis ma kasutaksin just nüri töö tegijat. Pealegi iga tavainimene ei saa ega tahagi sellega hakkama saab ainult ühe näite põhjal ei saa hinnata maaklerite tööpõldu

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müüsin 5 aastat tagasi Põlvamaal maamaja ja paljud Tartust/Põlvast otsekohe sõitma hakanud vaatamishuvilised sõidavad siiamaani, igatahes kohale nad minu ära kolimiseni ei jõudnud . Üks abielupaar oli raudpoltkindel ostja (palun, palun ärge ära müüge, meie ostame), pidid uuesti koos pojaga veel vaatama tulema. Ei helistanud ega tulnud. Vaikus. Peaksin vist siiani neile hoidma. Üks miniseelikus ja tokk-kontsadega mimmu uuris kõik lakapealsed läbi, väidetavalt otsis mädanikku (ha-ha), ei leidnud ei mädanikku ega näppu jäävat vara. Ostuhuvi kadus.

Inimesed on uskumatult veidrad ja alatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest võib igaüks tarbida nii kalleid ja mõttetuid teenuseid, kui vähegi soovib, ja teistel pole siin midagi kobiseda. Ju siis selle inimese jaoks on teenus hinda väärt.

Isiklikult samuti ei maksaks eluilmas 8000€ maaklerile, aga mina olengi vaene rott. Pigem olen omaette mõelnud, et maakleritasude metoodika on kummaline. Just kaks aspekti. Esiteks üürimise puhul see, et maakleritasu võetakse enamasti ostjalt. Jah, peaks maksma omanik, kes teenuse tellib, aga no ei ole see tavaliselt nii. Teine asi – täiesti absurdne on maakleritasuks võtta protsent kinnisvara hinnast või üüriga võrdne summa. Iga objekt on erinev ja ka aega läheb igale objektile erinevalt. Kuidas saab olla, et pean maksma näiteks sellesama 8000€ nii siis, kui müük toimub samas linnas kahe näitamise ja kolme päevaga, kui ka siis, kui maakler käib võib-olla aasta aega pidevalt mitmesaja km taga objekti näitamas. Ka on ju müük erineva raskusastmega – on objekte, mis lähevadki (nt asukoha tõttu) lennult, on neid, mis ei lähe kuidagi ja peab palju rohkem vaeva nägema. Korteriüüril sama lugu – magala panelka näitamise ja lepingu sõlmimise peale läheb täpselt sama palju aega kui 1000€ kuuüüriga kesklinna korteri peale. Seega maakleritasu peaks ikka kuidagi loogiliselt kujunema ja olema mõõdetav töö hulgaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa nõus viimasega. Kui omanikul nt raha vaja teeb kiirmüügi-ostjad sisuliselt kaklevad õuel!!!Mis rolli mängib maakler?Tal on lihtsalt adm kulu, et leping nn lukku panna. Ta ei pea isegi seda tegema, aktiivne ostja paneb kõik notarid jne kinni

Samas vastupidine case, müüja paneb sara müüki kirvehinnaga. Maakler teeb nn tasuta tööd sõidab kilomeetreid maha. Loogiline oleks just, et mingi hetk esitab maakler talle arve mingi aja eest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa nõus viimasega. Kui omanikul nt raha vaja teeb kiirmüügi-ostjad sisuliselt kaklevad õuel!!!Mis rolli mängib maakler?Tal on lihtsalt adm kulu, et leping nn lukku panna. Ta ei pea isegi seda tegema, aktiivne ostja paneb kõik notarid jne kinni

Kui on mitu tahtjat, korraldab maakler enampakkumise. Ega siis vara esimesele tahtjale müüda, kui huvi suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist juttu saab rääkida vaid see, kes ise ei ole reaalselt müügi või üüriga tegelenud.

Oma 54-eluaasta juures olen ma olnud kõikides rollides. Olen ise nii üürile võtnud kui ka korduvalt oma vara välja üürinud. Olen mitu vara ostnud ja müünud. Olen olnud paljudes tehingutes – nii maakleriga kui ka maaklerita. Seega, võrdlus on olemas. Ja teadmine ka, et maakleri kasutamine on pointless.

Seega jah, jään enda arvamusele kindlaks ja olen veendunud, et kui elus tuleb veel midagi osta, müüa või välja üürida, tegelen sellega ise. Nojah, ostu puhul vast ei saa vältida, kui vara müüakse maakleriga, aga muudel juhtudel küll.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist juttu saab rääkida vaid see, kes ise ei ole reaalselt müügi või üüriga tegelenud.

Oma 54-eluaasta juures olen ma olnud kõikides rollides. Olen ise nii üürile võtnud kui ka korduvalt oma vara välja üürinud. Olen mitu vara ostnud ja müünud. Olen olnud paljudes tehingutes – nii maakleriga kui ka maaklerita. Seega, võrdlus on olemas. Ja teadmine ka, et maakleri kasutamine on pointless.

Seega jah, jään enda arvamusele kindlaks ja olen veendunud, et kui elus tuleb veel midagi osta, müüa või välja üürida, tegelen sellega ise. Nojah, ostu puhul vast ei saa vältida, kui vara müüakse maakleriga, aga muudel juhtudel küll.

Tore kui sulle sobib ja see on sinu arvamus. Näiteks kui ma pärin Jõgeval kinnisvara, mida tahan müüa, aga ise olen päevatööl ja pole näiteks lube siis ma leian, et maakleri kasutamine on täiesti põhjendatud.
Ilmselt sul lihtsalt on palju vaba aega üle ja suhtlemisvajadus 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore kui sulle sobib ja see on sinu arvamus. Näiteks kui ma pärin Jõgeval kinnisvara, mida tahan müüa, aga ise olen päevatööl ja pole näiteks lube siis ma leian, et maakleri kasutamine on täiesti põhjendatud. Ilmselt sul lihtsalt on palju vaba aega üle ja suhtlemisvajadus ????

Õige! Las maakler näitab su 38 km eemalolevat kinnisvara paar korda 8 tuhandese teenustasu eest.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ikka aru, et see, et see objekt kiirelt müügiks läks, oli juhus? Üldiselt müüakse ka aasta-paar objekte ning tasu suurus jääb ikka samaks.

Ühtlasi näitab see seda, et inimestel puudub rentaabel mõtlemine. Tema arvates on nii, et kui on 15 huvilist, siis peab 15 korda edasi tagasi 2 x 38 km sõitma. Selle asemel, et öelda, et see ja see kuupäev olete oodatud vara vaatama. Kel tõsine huvi, leiab selle võimaluse, et tulla ettenäidatud kuupäeval. Ja, kes ei saa, see jääb ilma. Nii ongi!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks maakleritega lepinguid sõlmite ja enda müümisvõimaluse kinni panete? Maaklerid veavad ostuhuvilisi kohale ka ilma lepinguta. Müüsin maamaja, maaklerid tõid mitmeid huvilisi. Kasutult. Järsku saabus minu kuulutuse peale 2 meest+1 naine. Nad ei käinud üheski hoones sees, üks mees lasi kaevust vett, maitses ja ütles: pange notariaeg. Pärast selgus, et see mees ei tulnudki sinna elama (oli naise vend). Paaril oli 3 last, üks nendest pea täiskasvanu, lapsed  ei näinud oma uut elukohta isegi õuest enne ostu.

Nad ostsidki nii, kohe ja laenuta. Mitte lammutamiseks, vaid hakkasidki seal elama.

Lisaks palusid, et ma midagi ära ei viskaks. Kahjuks olin juba enamuse kola ära jõudnud likvideerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist juttu saab rääkida vaid see, kes ise ei ole reaalselt müügi või üüriga tegelenud.

Pigem oled sina see, kel endal reaalsed kogemused puuduvad, kui arvad, et ilma maaklerita ei saa kinnisvaraga toiminguid teha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks palusid, et ma midagi ära ei viskaks. Kahjuks olin juba enamuse kola ära jõudnud likvideerida.

Selle kola hulgas võib olla asju, mis on nii mõnestki maamajast kallimad. Alati tasuks kuskil vastavates gruppides pakkuda. Uskumatu, milliseid väärtesemeid ära visatakse kola pähe, kuna ei teata tegelikku väärtust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi näitab see seda, et inimestel puudub rentaabel mõtlemine. Tema arvates on nii, et kui on 15 huvilist, siis peab 15 korda edasi tagasi 2 x 38 km sõitma. Selle asemel, et öelda, et see ja see kuupäev olete oodatud vara vaatama. Kel tõsine huvi, leiab selle võimaluse, et tulla ettenäidatud kuupäeval. Ja, kes ei saa, see jääb ilma. Nii ongi!

Sa oled tõesti rumal.

Tallinna piires ei suuda isegi ülihuvitatud üürilised samal päeval kokku tulla, rääkimata veel maakohtadest.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi näitab see seda, et inimestel puudub rentaabel mõtlemine. Tema arvates on nii, et kui on 15 huvilist, siis peab 15 korda edasi tagasi 2 x 38 km sõitma. Selle asemel, et öelda, et see ja see kuupäev olete oodatud vara vaatama. Kel tõsine huvi, leiab selle võimaluse, et tulla ettenäidatud kuupäeval. Ja, kes ei saa, see jääb ilma. Nii ongi!

Sa oled tõesti rumal.

Tallinna piires ei suuda isegi ülihuvitatud üürilised samal päeval kokku tulla, rääkimata veel maakohtadest.

On võimalik tulla ka kahe või kolme päeva jooksul. Selle peale sa ei tule, et tõesti ei pea iga huvilise peale iga kord, ükshaaval kohale sõita? Tegelikult, ma ei usu mitte ilmaski, et ka maakler seda reaalselt teeb. Need, kes arvavad, et maakler sõidab 15 huvilise peale edasi tagasi 2×38 km nö omast taskust, on lihtsalt ullikesed. Mõistagi koondab ka maakler kõik huvilised ühte-kahte ajaaknasse.

Eks see vist peegeldabki nn “teenuse ostja” mõtteviisi – ei suuda asju endale mugaval ja kasulikul moel tööle panna. Pisut ratsionaalset kalkuleerimist ja saad asjad jonksu ning hoiad suure raha kokku.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna piires ei suuda isegi ülihuvitatud üürilised samal päeval kokku tulla, rääkimata veel maakohtadest.

Need, kes ei saa tulla, jäävadki ju välja. Need, kes tulevad, nende seast saab teha valiku. Tallinnas on ju üürihuvilisi alati. Mis vahet seal on, kas korteri saab lõpuks Mari või samaväärne üüriline Jüri? Julm asi, kui Mati tahtis ka, aga ta ei saanud sel päeval kohale tulla. Kuidas see saab välja üürija probleem olla?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes ei saa tulla, jäävadki ju välja. Need, kes tulevad, nende seast saab teha valiku. Tallinnas on ju üürihuvilisi alati. Mis vahet seal on, kas korteri saab lõpuks Mari või samaväärne üüriline Jüri? Julm asi, kui Mati tahtis ka, aga ta ei saanud sel päeval kohale tulla. Kuidas see saab välja üürija probleem olla?

Halloo-valin ikka mina endale üürileandjana meeldiva inimese. Mitte ei ole nii, et üüriline otsustab tulla ja võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peale sa ei tule, et tõesti ei pea iga huvilise peale iga kord, ükshaaval kohale sõita? Tegelikult, ma ei usu mitte ilmaski, et ka maakler seda reaalselt teeb. Need, kes arvavad, et maakler sõidab 15 huvilise peale edasi tagasi 2×38 km nö omast taskust, on lihtsalt ullikesed. Mõistagi koondab ka maakler kõik huvilised ühte-kahte ajaaknasse.

Aga kui täna helistab esimene huviline, aga järgmine ülehomme? Kas maakler jääb igaks juhuks objektile valvama ja elama?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo-valin ikka mina endale üürileandjana meeldiva inimese. Mitte ei ole nii, et üüriline otsustab tulla ja võtta.

Ma ju kirjutangi, et SAMAVÄÄRSE. Tallinna korteri peale tuleb ühe-kahe korra peale kohale paras hulk inimesi, kelle seast valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakleri võtmine on mõttetu, kui elad ise riigis, kus kinnisvara müüd. Ma olen müünud maaklerita ja 2 korda ostnud otse omanikult maaklerita. Pildid oskad ise teha, näitad objekti ise, hindamisakti lased ostjal teha. Temal on seda vaja, kui laenu võtab. Notarisse pani aja minu pank, kellelt laenu võtsin.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui täna helistab esimene huviline, aga järgmine ülehomme? Kas maakler jääb igaks juhuks objektile valvama ja elama?

Ja sina arvad tõsimeeli, et maakler sõidab likviidse vara puhul iga kord a la 38 km maha? Selge see, et ta võtab mõne päeva jooksul laekunud huvilised kokku ja teeb ühe päeva, mil näitab vara ette. Kunagi oli mul isegi tavalise Tallinna kesklinna korteri ostmisega nii, et maakler ei olnud valmis kohe, homme ette näitama tulema, vaid ütles mingi kuupäev ca nädala pärast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina arvad tõsimeeli, et maakler sõidab likviidse vara puhul iga kord a la 38 km maha? Selge see, et ta võtab mõne päeva jooksul laekunud huvilised kokku ja teeb ühe päeva, mil näitab vara ette.

Aga kui huviline nr. 2 helistab järgmisel nädalal? Kas maakler siis ootab nädala, et äkki keegi tunneb huvi?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui huviline nr. 2 helistab järgmisel nädalal? Kas maakler siis ootab nädala, et äkki keegi tunneb huvi?

Jah, kui esimesel nädalal kaubaks ei läinud, siis kogub kokku järgmisel nädalal kogunenud huvilised. Ära ole nii naiivne arvamaks, et maakler sõidab iga huvilisega edasi-tagasi. Eriti veel likviidse vara puhul.

Kui vara vastu tuntakse huvi kord kvartalis, siis on see isegi usutav.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vara vastu tuntakse huvi kord kvartalis, siis on see isegi usutav.

Jah, kui esimesel nädalal kaubaks ei läinud, siis kogub kokku järgmisel nädalal kogunenud huvilised. Ära ole nii naiivne arvamaks, et maakler sõidab iga huvilisega edasi-tagasi. Eriti veel likviidse vara puhul. Kui vara vastu tuntakse huvi kord kvartalis, siis on see isegi usutav.

Ehk kui mingist 8 tonnist on täitsa savi, siis ikkagi ei tohi maaklerile anda vaid peab nui neljaks ise tegelema?

Eile vaatasin Inglismaa dokumentaali lapsevanematest, kes maksavad lapsele potitamise õpetajale 2000 naela. Õpetaja ise ütles, et tavaliselt õpetab lapsele selle selgeks kolme päevaga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 168 )