Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 168 )

Teema: Maakleritasu

Postitas:
Kägu

Ehk kui mingist 8 tonnist on täitsa savi, siis ikkagi ei tohi maaklerile anda vaid peab nui neljaks ise tegelema?

Kui mingist 8 tonnist on täitsa savi, siis tuleb see muidugi maaklerile anda. Siin teemas on aga kõnelemas ilmselt tavalised, keskmised eesti inimesed, mitte miljonärid, kelle jaoks ei ole 8 tonni suvaline savi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas on aga kõnelemas ilmselt tavalised, keskmised eesti inimesed, mitte miljonärid, kelle jaoks ei ole 8 tonni suvaline savi.

Veerandmillise tehingu puhul pole see märkimisväärne kulutus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mingist 8 tonnist on täitsa savi, siis tuleb see muidugi maaklerile anda. Siin teemas on aga kõnelemas ilmselt tavalised, keskmised eesti inimesed, mitte miljonärid, kelle jaoks ei ole 8 tonni suvaline savi.

Ning teiseks-tavaliselt on sellise vara müügi maakleri tasu 2%, mis on 5000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas on aga kõnelemas ilmselt tavalised, keskmised eesti inimesed, mitte miljonärid, kelle jaoks ei ole 8 tonni suvaline savi.

Veerandmillise tehingu puhul pole see märkimisväärne kulutus.

Muidugi mitte! 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mingist 8 tonnist on täitsa savi, siis tuleb see muidugi maaklerile anda. Siin teemas on aga kõnelemas ilmselt tavalised, keskmised eesti inimesed, mitte miljonärid, kelle jaoks ei ole 8 tonni suvaline savi.

Ning teiseks-tavaliselt on sellise vara müügi maakleri tasu 2%, mis on 5000.

Aga 5 000 eurot ei ole ju ka mitte mingi raha! 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga 5 000 eurot ei ole ju ka mitte mingi raha! ????

Ostsin just lapsele sünnakingiks jope-maksis 1000. Saa nüüd aru, et kõigile ei ole see 5000 oluline raha. Ning väga lihtne-kellele on, see müüb ise ilmselgelt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millist muret võõra raha pärast mõni kägu tunneb.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millist muret võõra raha pärast mõni kägu tunneb.

Minul ükskõik, mida SINA oma rahaga teed. Pühi või tagumikku. Minu eesmärk on panna mõtlema neid inimesi, kellel ei ole oma rahast ükskõik. Et saab ka teistmoodi. Ja seda, et saab ka palju odavamalt ja lihtsamalt. Millegipärast paljud ei usu seda. Ja sinusugused annavad ainult hoogu juurde sellisele mõtteviisile.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millist muret võõra raha pärast mõni kägu tunneb.

Minul ükskõik, mida SINA oma rahaga teed. Pühi või tagumikku. Minu eesmärk on panna mõtlema neid inimesi, kellel ei ole oma rahast ükskõik. Et saab ka teistmoodi. Ja seda, et saab ka palju odavamalt ja lihtsamalt. Millegipärast paljud ei usu seda. Ja sinusugused annavad ainult hoogu juurde sellisele mõtteviisile.

Miks sa arvad, et inimesed ei tea, et saab odavamalt ja lihtsamalt. Muidugi teavad. Ma müüsin/üürisin ka ise – sain hakkama, AGA see ei tähenda, et ma kohe maakleriteenust maapõhja neaks ja leiaks, et maaklerist ei võiks kunagi kasu olla. Inimesed maksavad kodu koristuse, aknapesu, lapsehoidmise eest jne ka – kõike seda saab ka ise teha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et inimesed ei tea, et saab odavamalt ja lihtsamalt. Muidugi teavad. Ma müüsin/üürisin ka ise – sain hakkama, AGA see ei tähenda, et ma kohe maakleriteenust maapõhja neaks ja leiaks, et maaklerist ei võiks kunagi kasu olla. Inimesed maksavad kodu koristuse, aknapesu, lapsehoidmise eest jne ka – kõike seda saab ka ise teha.

Sest seda on siinsetest kommentaaridest näha. Ja seda on näha ka konkreetse elukogemuse pealt, kus olen ise erinevaid tehinguid teinud.

Ja jätke see jutt, et “ega sa ju endal ise hambaid ka ei puuri”. Võrrelda eluolulisi või tervisega seotud teemasid maakleri teenusega on absurd.  Sel juhul võiks ju omale palgata ka kommunaalarvete tasuja või saabaste jalga aitaja.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jätke see jutt, et “ega sa ju endal ise hambaid ka ei puuri”. Võrrelda eluolulisi või tervisega seotud teemasid maakleri teenusega on absurd.  Sel juhul võiks ju omale palgata ka kommunaalarvete tasuja või saabaste jalga aitaja.

Esiteks, kodukoristaja, toitumisnõustaja või ka lapsehoidja ei ole sugugi olulisemad teenusepakkujad kui maakler, kõiki neid asju võib samuti ise teha. Teiseks, väga jõukatel inimestel ongi sekretär, kes nende eest arveid tasub, nende rahaasju ajab ja nende eest kirju saadab. Sinusugune rott seda muidugi ette ei kujuta, aga sa ei peaks nii tuliselt vaidlema asjade üle, mida sa ei mõista.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul annab praegu maakler kesklinnas minu korterit üürile, ma ise ei viitsi käia Kristiinest seda näitamas kuigi võiks jah. Saaks vast kiiremini üürnik leitud, aga olgu, küll leiab nii ka. Tea mis kollid võivad näha tahta, brrr. Maakleri kaudu üürivad ka finantsiliselt tugevamad, sellised keda maakleritasu ära ei kohuta.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, kodukoristaja, toitumisnõustaja või ka lapsehoidja ei ole sugugi olulisemad teenusepakkujad kui maakler, kõiki neid asju võib samuti ise teha. Teiseks, väga jõukatel inimestel ongi sekretär, kes nende eest arveid tasub, nende rahaasju ajab ja nende eest kirju saadab. Sinusugune rott seda muidugi ette ei kujuta, aga sa ei peaks nii tuliselt vaidlema asjade üle, mida sa ei mõista.

Kas siin teemas kommenteerijad on väga jõukad inimesed, kes omavad oma isiklikku erasekretäri? Usun, et enamus siinseid on siiski tavalised, keskmised Eesti inimesed, kelle jaoks kaheksa tuhat eurot on raha.

P S Mina ei ole rott, vaid ka täiesti tavaline, keskmine Eesti inimene. Sissetuleku poolest vast ka üle keskmine. Küll aga olen see inimene, kes oma raha loeb ja end lüpsta ei lase.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui huviline nr. 2 helistab järgmisel nädalal? Kas maakler siis ootab nädala, et äkki keegi tunneb huvi?

Jah, kui esimesel nädalal kaubaks ei läinud, siis kogub kokku järgmisel nädalal kogunenud huvilised. Ära ole nii naiivne arvamaks, et maakler sõidab iga huvilisega edasi-tagasi. Eriti veel likviidse vara puhul.

Kui vara vastu tuntakse huvi kord kvartalis, siis on see isegi usutav.

Ei maksa lapse juttu ajada, et kogun kokku!  Korterit väljaüürides käidki siis korterit näitamas, kui  soovijal on võimalus, ma ei saa riskida, et hea üürnik kaduma läheb. Kahjuks selleks, et hea üürnik leida, käidki ja näitad oma korterit kõikidele soovijatele, et siis saad hiljem valiku teha. Ei ole nii, et kui  korralikus kohas töötav mittesuitsetav Jüri ei tule, siis annan  korteri sotsiaalabist elatuvale, suitsetajale Marile, kuna tema tuli kohale.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa lapse juttu ajada, et kogun kokku!  Korterit väljaüürides käidki siis korterit näitamas, kui  soovijal on võimalus, ma ei saa riskida, et hea üürnik kaduma läheb. Kahjuks selleks, et hea üürnik leida, käidki ja näitad oma korterit kõikidele soovijatele, et siis saad hiljem valiku teha. Ei ole nii, et kui  korralikus kohas töötav mittesuitsetav Jüri ei tule, siis annan  korteri sotsiaalabist elatuvale, suitsetajale Marile, kuna tema tuli kohale.

Ei maksa ka seda lapsejuttu ajada, et Tallinnast pärit maakler käib Järvakandis iga huvilise peale, keda nädalas on ehk viis, eraldi korterit näitamas. Mõistagi ta teeb ühe päeva, kus näitab ühekorraga kõikidele huvillistele vara ette. Mitte ei sõida viis korda edasi tagasi. Kuidas võib üldse nii rumala mõtte peale tulla, et maakler oma kuludest muudkui sõidab kümneid kordi edasi tagasi?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa ka seda lapsejuttu ajada, et Tallinnast pärit maakler käib Järvakandis iga huvilise peale, keda nädalas on ehk viis, eraldi korterit näitamas.

Miks maakler Tallinnast peab olema??

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa ka seda lapsejuttu ajada, et Tallinnast pärit maakler käib Järvakandis iga huvilise peale, keda nädalas on ehk viis, eraldi korterit näitamas.

Miks maakler Tallinnast peab olema??

Ei pea! Aga vahet ei ole. Kui distantsid on kauged, siis ei udja sul mitte ükski maakler sadu kordi edasi tagasi objekti vahet. Jälle näide, kui ullikesed ja asjatundmatud on inimesed, sest arvavad, et maakler kannab suuri kulusid seoses vara ettenäitamisega.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea! Aga vahet ei ole. Kui distantsid on kauged, siis ei udja sul mitte ükski maakler sadu kordi edasi tagasi objekti vahet. Jälle näide, kui ullikesed ja asjatundmatud on inimesed, sest arvavad, et maakler kannab suuri kulusid seoses vara ettenäitamisega.

Soovitan sul teiste rahakotis sobramise asemel endale tulus töö hankida. Ainus ullike siin teemas oled sina.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P S Mina ei ole rott, vaid ka täiesti tavaline, keskmine Eesti inimene. Sissetuleku poolest vast ka üle keskmine. Küll aga olen see inimene, kes oma raha loeb ja end lüpsta ei lase.

Miks see sind nii leili ajab, et teised inimesed mingit kindlat teenust soovivad pigem sisse osta ning on valmis selle eest müügi puhul ka oma rahaga tasuma?

Keegi ju ei käse sinul oma vara müümiseks või välja üürimiseks seda teenust kasutada ja kui oled keskmisest suurema sissetulekuga inimene, siis suure tõenäosusega ei ole sul tarvis ka endale pidevalt uusi üürikortereid leida ning nende maaklerite eest ise end “lüpsta lasta”.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes ei saa tulla, jäävadki ju välja. Need, kes tulevad, nende seast saab teha valiku.

Milline karjuv rumalus. Kui me eelviimati ostsime kinnisvara, siis omanik pakkus ka kaks aega. Ühe jõulu teisel pühal, mil meil on tuba lapsi ja lapselapsi täis. Teise minu 40. aasta sünnipäeval. Aga meie oleksime olnud nõus 4500 üle nõutud hinna maksma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline karjuv rumalus. Kui me eelviimati ostsime kinnisvara, siis omanik pakkus ka kaks aega. Ühe jõulu teisel pühal, mil meil on tuba lapsi ja lapselapsi täis. Teise minu 40. aasta sünnipäeval. Aga meie oleksime olnud nõus 4500 üle nõutud hinna maksma.

Ja müüja loobus 4 500-st eurost, sest kinnisvara ettenäitamise ajad ei klappinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline karjuv rumalus. Kui me eelviimati ostsime kinnisvara, siis omanik pakkus ka kaks aega. Ühe jõulu teisel pühal, mil meil on tuba lapsi ja lapselapsi täis. Teise minu 40. aasta sünnipäeval. Aga meie oleksime olnud nõus 4500 üle nõutud hinna maksma.

Ja müüja loobus 4 500-st eurost, sest kinnisvara ettenäitamise ajad ei klappinud?

Ta ei tea seda. tema andis ainult kaks aega ning meie küsimustele (2x küsisime), kas oleks võimalik palun anda ka veel mõni aja variant, vastas ta järsult keelduvalt. Ütleme, et ebaviisakalt, stiilis “Mul on tahtjaid uksest ja aknast, ajad on teile antud, millest te aru ei saa? Kuulete halvasti või ei oska lugeda? Tulete nendel antud aegadel või head aega”. Ja lajatas kõne kinni. Selle peale polnud mingit soovi enam sihukesega suhelda. Ehk siis jah, ta kaotas 4000 (okei, 2500 eurot, kuna maakleritasu oleks ka olnud). Lihtsalt kuna oli nii ihne ja rumal, et ei raatsinud maaklerit palgata, kes oleks inimestega viisakalt suhelnud ja aega leidnud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei tea seda. tema andis ainult kaks aega ning meie küsimustele (2x küsisime), kas oleks võimalik palun anda ka veel mõni aja variant, vastas ta järsult keelduvalt. Ütleme, et ebaviisakalt, stiilis “Mul on tahtjaid uksest ja aknast, ajad on teile antud, millest te aru ei saa? Kuulete halvasti või ei oska lugeda? Tulete nendel antud aegadel või head aega”. Ja lajatas kõne kinni. Selle peale polnud mingit soovi enam sihukesega suhelda. Ehk siis jah, ta kaotas 4000 (okei, 2500 eurot, kuna maakleritasu oleks ka olnud). Lihtsalt kuna oli nii ihne ja rumal, et ei raatsinud maaklerit palgata, kes oleks inimestega viisakalt suhelnud ja aega leidnud.

Ja selle ühe rumala inimese järgi tegid otsuse, et kõik müüjad, kes ise oma vara müüvad on samasugused jobud?

Minul on olnud kogemus kahe maakleriga, kes käitusid samamoodi, kui see sinu kirjeldatud müüja. Tõsi, mitte nii ebaviisakas vormis, aga umbes samamoodi – kumbki tingis korteri ettenäitamise aja üle. Millegipärast ei olnud sugugi nõus kohe ette näitama, ehkki siin kõik millegipärast arvavad, et maakler ju sõidabki iga huvilisega Eesti teise otsa. Mina tahtsin osta korterit Tallinna kesklinnas. Aga maakler andis aja umbes nädala pärast, et vot siis on seal korteris kliendipäev. No mis mõttes?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja selle ühe rumala inimese järgi tegid otsuse, et kõik müüjad, kes ise oma vara müüvad on samasugused jobud?

Ma ei ole öelnud, ei KÕIK on samasugused. Ma püüan öelda, et teinekord (ja küllalt sageli) on targem võtta maakler. Kui müüjal pole aega, närvi, võimalust näidata ja suhelda. Näiteks kui kinnisvara asub suhteliselt kaugel ning juba edasi-tagasi sõit võtab tund pluss.

Ei tööta ka see, kui kõik vaadata soovijad proovida ajada kokku ühele-kahele samale ajale. Esmalt need ajad ei pruugi sobida, teiseks ei pruugi omanikul olla närvi vastata 20 minuti jooksul 25 korda samadele küsimustele ning hoopiski ei tahaks mina ostjana rüseleda veel tosina abielupaariga samas korteris. Ma ei näekski pooli asju.

Samamoodi on ostjal teinekord (aga võib-olla harvem kui müüjal) tark võtta maakler, kes sobimatu kraami läbi hekseldab ning tulemi serveerib, hoides kokku ostja aega ning samamoodi närvi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast ei olnud sugugi nõus kohe ette näitama, ehkki siin kõik millegipärast arvavad, et maakler ju sõidabki iga huvilisega Eesti teise otsa.

Mis mõttes? heeeheeeheeeee 🙂 Loomulikult võtab iga normaalne inimene maakleri sealt, kus asub kinnisvara 🙂 Kui müüb maja Võrumaal, loomulikult on maakler Võrumaalt või Võrust, mitte Tallinnast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? heeeheeeheeeee ???? Loomulikult võtab iga normaalne inimene maakleri sealt, kus asub kinnisvara ???? Kui müüb maja Võrumaal, loomulikult on maakler Võrumaalt või Võrust, mitte Tallinnast.

Nii oleks loogiline, aga reaalses elus kogenuna võin öelda, et nii see ei ole. Käisin Kesk-Eestisse maakodu vaatamas. Omanik elas Tallinnas. Tema palgatud maakler oli ka Tallinnast. Kohale tulid mõlemad (eraldi autodega). Nii et ei mingit “omanikul on mugav, sest siis ei pea ise kohale tulema”. Majake asus Tallinnast 110 km kaugusel. Täitsa maakohas. Maakonna keskus ja lähim võimalik kinnisvarabüroo oli 48 km kaugusel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? heeeheeeheeeee ???? Loomulikult võtab iga normaalne inimene maakleri sealt, kus asub kinnisvara ???? Kui müüb maja Võrumaal, loomulikult on maakler Võrumaalt või Võrust, mitte Tallinnast.

Nii oleks loogiline, aga reaalses elus kogenuna võin öelda, et nii see ei ole. Käisin Kesk-Eestisse maakodu vaatamas. Omanik elas Tallinnas. Tema palgatud maakler oli ka Tallinnast. Kohale tulid mõlemad (eraldi autodega). Nii et ei mingit “omanikul on mugav, sest siis ei pea ise kohale tulema”. Majake asus Tallinnast 110 km kaugusel. Täitsa maakohas. Maakonna keskus ja lähim võimalik kinnisvarabüroo oli 48 km kaugusel.

Ma ju seda ütlesingi, et normaalne inimene võtab maakleri sealt, kus kinnisvara müüb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? heeeheeeheeeee ???? Loomulikult võtab iga normaalne inimene maakleri sealt, kus asub kinnisvara ???? Kui müüb maja Võrumaal, loomulikult on maakler Võrumaalt või Võrust, mitte Tallinnast.

Nii oleks loogiline, aga reaalses elus kogenuna võin öelda, et nii see ei ole. Käisin Kesk-Eestisse maakodu vaatamas. Omanik elas Tallinnas. Tema palgatud maakler oli ka Tallinnast. Kohale tulid mõlemad (eraldi autodega). Nii et ei mingit “omanikul on mugav, sest siis ei pea ise kohale tulema”. Majake asus Tallinnast 110 km kaugusel. Täitsa maakohas. Maakonna keskus ja lähim võimalik kinnisvarabüroo oli 48 km kaugusel.

Ma ju seda ütlesingi, et normaalne inimene võtab maakleri sealt, kus kinnisvara müüb.

No mis vahet seal on? Kui näiteks maamaja asub lähimast kinnisvarabüroost ikkagi mitmekümne kilomeetri kaugusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis vahet seal on? Kui näiteks maamaja asub lähimast kinnisvarabüroost ikkagi mitmekümne kilomeetri kaugusel?

Ma vastasin kommentaarile, kus öeldi, et ega maakler ei sõida teisest Eesti otsast kohele. Ma ei rääkinud mõnekümnest kilomeetrist.

Aga kui rääkida mitmekümnest kilomeetrist, siis ma igaks juhuks meenutan, et juba Tallinna sees on vabalt võimalik vabalt 15 km üks ots maha sõita ning maakleri kontori ja müüdava kinnisvara vahel võib ka Tallinnas olla 12 kilomeetrit per ots. Jutt ju sellest, et säästetakse oma aega ja aeg maksab. Kui sinu aeg on lõppematu ja ei maksa midagi, arusaadav. Aga paljude oma maksab. Kui mitte rahas, siis suhetes ja närvides. Seepärast ka palgatakse maakler, kelle jaoks see on töö. Tark inimene palkab maakleri, kel on hea kuulsus ning kes asub müüdavale objektile võimaikult lähedal..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millist muret võõra raha pärast mõni kägu tunneb.

Minul ükskõik, mida SINA oma rahaga teed. Pühi või tagumikku. Minu eesmärk on panna mõtlema neid inimesi, kellel ei ole oma rahast ükskõik. Et saab ka teistmoodi. Ja seda, et saab ka palju odavamalt ja lihtsamalt. Millegipärast paljud ei usu seda. Ja sinusugused annavad ainult hoogu juurde sellisele mõtteviisile.

halloooo, selliste kommentaaridega sinu eesmärk jääb küll saavutamata, pealegi alahindad inimesi, ei olda siin nii lollid midagi, enamus ikka teab, kas mis ja kus ja milleks. See, et paljud ei usu, see sul endal peas kinni, sa ju lausa surud oma arvamust peale ja üleüldse, kust sa sellise volituse võtad, siin inimesi tigedalt õpetada ja öelda, mis pähe tuleb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 168 )