Esileht Pereelu ja suhted Maakodu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Maakodu

Postitas:

Kuidas teie ennast tunnete suvel, kes elate korrusmajades korterites?
Mul ei ole ühtki maakohta(suvilat talu)Pole ka ühelgi lähisugulasel ega sõbral aga ega tuttavate poole nagu ei tahakski minna.OMA suvetalu maal oleks ideaalne-maaõhk, puhkus, vaikus.Tunnen sellest nii suurt puudust, et nutt tuleb peale.Ei võimalda palk ka osta praegusel ajal suvilat, niigi kodulaen kaelas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 08:26; 19.06 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kes käskis siis jalad rakkus Tallinna tööle joosta? Jäänud oma Kapa-Kohilasse, oleks värske õhk ja puha. Või ostnud maja siis Tallinna lähistel, ega keegi ei käskinud korterit osta. Mul on maja, 15 km Tallinnast. Lisaks maakodu saarel – seal on absoluutne vaikus ja rahu, 10ha maad ainult minu ja minu pere päralt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 08.32, kui inimene oleks pärit Kapa-Kohilast, siis elaks tal kindlasti palju lähedasi inimesi maal, kelle juurde suvitama minna. pigem on selline probleem põlistel linnaelanikel, et maal pole tuttavaid. maja maksab ka üldjuhul rohkem ku korter, ka Tallinnast väljas. kui me ikka räägime majast, mitte suvilast, mille ümber on 600 ruutmeetrit murulapikest.
teemaalgataja, paljud üürivad välja suvekodusid looduskaunites kohtades. ega see odav pole, aga mõnus puhkus on ehk seda rahakulu väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasvasin ülesse korteris….tartus….. praegu elan kagu-eestis…. tahan suvitan… tahan teen tööd….

kui ma selle maja hankisin, vaatasid sõbrad mind kui idiooti….. nüüd 12a hiljem on kõik kolinud linnadest 40-50km kaugusele elama…..
prioriteedid muutuvad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igatsen tohutult. Mind ahistavad need neli seina. Lastest on ka kahju, et neil pole oma hoovi.
Hetkel otsime kohta, kuid pole veel õiget neidnud. Plaanis on selline koht ikka leida, kus saaks kunagi ehitada maja ka elamiseks. Nii et läheb aega.
Ei taha riskida pärast selle kahetsustundega, et miskit on puudu.
Muidugi ka raha loeb. See on ju piiratud. Nii et see vast see kõige esimene sein ees

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei elama ma metsade vahele päris ei taha aga just soojal ajal-suvel!Läheks 3ks kuuks maale ja laadiks end.
See üürimise mõte muidugi on küll variant, pean aasta jooksul kõrvale panema raha ja …
Muidugi oma oleks oma ikka-teeks ise peenraid, sisustaks maakodu oma maiitse järgi(armastan 20 saj. alguse maastiili)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka ahistas, kui elasin kümme aastat linnas paneelikorteris. Olen maalt pärit, oli võimalus käia vanematekodus. Aga iga nädalavahetus ka ei tahtnud seal käia. Väike maja, läksin vanematega tülli, kui väga tihti käisime. Korra kuus on paras käia või harvemgi.
Õnneks saime 10 a tagasi osta oma maja linnaservas. Tahaks küll veel rohkem maale, et naaber pole kohe aia taga, vaid nii 300-500 m eemal. Aga esialgu pole see mõistlik, bensiin on kallis ja töö linnas. Võibolla kunagi tulevikus.
Meie tegime suvel väljasõite. Otsisime välja ühe piirkonna vaatamisväärsused ja käisime seal. Vahel jäime ööbima ka mõnda turismitalusse. Käisime niisama matkamas. Siis ei olnud internetis RMK radasid, ega neid vist ei olnud tehtudki siis. Nüüd on see üks tore võimalus loodusesse minna, mõnele RMK rajale. Osadel on majakesed ka, kus hädapärast ööbida saab. Või võta telk kaasa ja rända sellega mööda Eestimaad, nii tuleb odavam. Nõval saab telkida, Valgerannas, Peipsi ääres, mitmete turismitalude juures saad telkida ja dushi kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:35; 19.06 11:15; 20.06 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan korrusmajas korteris, aga metsa kõrval. Siin on palju õhku ja võimalus alati üksi metsa jalutama minna.
Kuna olen ka laisk inimene, siis teist majapidamist ei viitsiks ka üleval pidada. See on ikka päris hea koormus. Lõpuks oleks ikka nii, et rühmad terve nädalavahetuse ja lõpuks saad paar tundi oma aias istuda.
Olen viimasle ajal läinud puhkuse ajaks kuhugi mere äärde nädalaks kämpingusse. Ega see kallimaks ei lähe kui oma maja pidamine aasta läbi. Ja õnneks ei tunne mingit vajadust kasvatada midagi peale maitserohelise rõdul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elan korrusmajas korteris, aga metsa kõrval. Siin on palju õhku ja võimalus alati üksi metsa jalutama minna.
Kuna olen ka laisk inimene, siis teist majapidamist ei viitsiks ka üleval pidada. See on ikka päris hea koormus. Lõpuks oleks ikka nii, et rühmad terve nädalavahetuse ja lõpuks saad paar tundi oma aias istuda.
Olen viimasle ajal läinud puhkuse ajaks kuhugi mere äärde nädalaks kämpingusse. Ega see kallimaks ei lähe kui oma maja pidamine aasta läbi. Ja õnneks ei tunne mingit vajadust kasvatada midagi peale maitserohelise rõdul.[/tsitaat]
eks muidugi suurt aiapidamist ei ole mõtet sel juhul pidada aga paar lillepeenart ja sibulapeenar on just paras.Eriti tahaks ilusal päikselisel hommikul OMA aeda hommikumantlis minna ja kohvi juua:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 08:26; 19.06 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Revalia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, ei elama ma metsade vahele päris ei taha aga just soojal ajal-suvel!Läheks 3ks kuuks maale ja laadiks end.
See üürimise mõte muidugi on küll variant, pean aasta jooksul kõrvale panema raha ja …
Muidugi oma oleks oma ikka-teeks ise peenraid, sisustaks maakodu oma maiitse järgi(armastan 20 saj. alguse maastiili)[/tsitaat]

Kui pikk su suvine puhkus on?
Kas ka mees ning lapsed on nõus kogu oma puhkuse ning vabad nädalavahetused seal veetma?
Ja arvesta, et lapsed kasvavad. Ning väga kiiresti kasvavad. 10-aastasel ei ole enam prioriteet oma liivakast ning liumägi.

Meie ostsime suvila, kui ma 8 aastat tagasi lastega kodune olin (3 ja 1 aastased). Elasime me Mustamäel 3-toalises korteris. Tahtsin ka \”päris enda kohta loodusesse\”, kuigi mehe vanematel on talu ja mitu hektarit maad ning ka minu lapsepõlvekodu on ridaelamus, millel oma maalapike. Kuid seal olemine oleks siiski ju külas olemine. Esimesed kaks aastat, kui ma tööl ei käinud, olimegi vähemalt pool suve seal, mees käis sealt hommikul ratta ja rongiga linna tööle ning kõik oli kena.
Kuid peale seda, kui ma jälle tööle läksin on reaalsus see, et jõuame sinna aasta jooksul paariks nädalavahetuseks.
Meil on nüüd endisest ligikaudu kaks korda suurem korter, mis tuleks samuti enamvähem korras hoida ja ma lihtsalt ei raatsi päris igal nädalavahetusel ka kodust ära minna. Muidu tekib tunne, et tegemist on pelgalt ühielamuga, kus öösel magamas käiakse.
Ning puhkus on näruselt lühike. Hädapärast annab sinna mahutada max paarinädalase matka kas siis kahekesi mehega või koos lastega, kes praeguseks juba koolilapsed. Ja mingi aeg tuleb külastada veel ka vanemaid, kes elavad erinevates Eestimaa nurkades.
Ning enda maakoht on siis selleks, et paar korda suve jooksul rinnuni ulatuvat heina niita. Ning minu pensionipõlve oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 10:38; 20.06 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin omale telgi ja kui tuju peale tuli sõitsin pärast tööpäeva linnast välja järve äärde või metsa. Hommikul sõitsin korterisse tagasi, tegin kohvi, vahetasin riided ja tööle. Päris tore oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see teema on mingil ajal ka mind väga puudutanud, võtan veel sõna:) Siin on juba mitu head tarkusetera. Esiteks, suvi on lühike ja puhkus veel lühem. Põespakitsev igatsus looduse järele tekib max 4-5 kuul aastas. Mais-septembris paki võileivad (või otsi mõne kena maakõrtsi asukoht) ja sõida kuhugi RMK rajale või lihtsalt loodusesse matkama. Puhkuse ajaks otsi nädalaks mõni selline koht, kus ei ela alaliselt pererahvast ja mida välja renditakse. Kuigi hind tundub krõbe, see on ikkagi soodsam, kui osta maakodu ja siis seal orjata, et oleks koht, kus aastas 4-5 nädalavahetust veeta pluss paar nädalat suvepuhkusest.
Ülejäänud puhkuse võid nt telgiga mööda Eestit ringi sõita, või ka lähiriikides. Ongi see ka, et kui sul on maakodu, siis on selge, kus ja mis sa teed oma suvega. Kui ei ole, siis saad vabamalt planeerida.
Inimesed pelgavad suvilate ja apartementide üürimist nädalaks-kaheks kalliks, selle asemel ostetakse logud maamajad ja siis maetakse sinna sisse kümneid kordi rohkem raha, kui maksaks mingi pinna üürimine nädalaks-paariks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:35; 19.06 11:15; 20.06 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul igatses ka hing niiväga maatükki, et kuna maja ostuks raha ei olnud, sai ostetud väga odavalt tükk maad – ilma elektri, vee ja kommudeta. Lihtsalt tükk maad.
Ja sinna peale sai sõna otseses mõttes ehitatud väike onnike. Mina olin valmis alustama ka telgiga, et lihtsalt see tütkike maad oleks olemas! See oli mulle lihtsalt nii tähtis ja nii vajalik.

Ja kui on see tükike maad, siis ilma elektrita saab ka juba täitsa vahvalt puhata. Ehitada onnikese – oma kätega väikse suvila, muru saab niita ka käsiniidukiga.

Vaata, palju müüakse ka selliseid kohti, kus maja enam peal ei ole, vaid on mingi endine talukoht. Säilinud vaid viljapuud ja marjapõõsad.

Isegi alla 2000¤ on võimalik neid maatükke osta, kui city-st vaadata. Leiab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead teemaalgataja, mina ka Tallinnlane ja maakodu pole ja pole kunagi ka olnud ja ei tunne ka puudust. Elan linna ääres ja mitte korteris.Õnneks puudub ka see kogemus. Ära nugrutse inimene harjub kõigega, mina ei oskagi puuduvatest asjadest puudust tunda. Kõik vanaemad elasid linnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olin peaaegu igasuguse sissetulekuta pisikeses üürikorteris elav tudeng, siis tegin nii:

Tööpäev lõppes, istusin jalgratta selga, võtsin väikese seljakotiga kaasa kõik vajaliku õhtu veetmiseks – bikiinid, raamatu, õmblusvahendid (kui mingi õmblustöö pooleli) või mingi käsitöö, veidi süüa-juua ja sõitsin jalgrattaga linnast välja,ise otsisin mööda väikeseid päikeseküllaseid metsateid sõites mõne kena päikeseküllase aasakese ja veetsin oma õhtud murul, kõrvalt metsaservast metsmaasikaid süües. Vahel,kui jalgrattaga ei viitsinud minna, siis läksin bussijaama ja vaatasin millises suunas esimene lähiliinide buss läheb. Eelnevalt olin muidugi linnaümbruse kaarti silmitsenud ja meelde jätnud, millises piirkonnas on rohkem metsa ja vähem inimasustust (teise õue ju ei lähe mõnulema). Vahel valisin välja mõne väikese järvekese kalda, aga linnalähedased järvekesed on enamasti servast üsna lagastatud. Bussi pealt maha tulles tuli muidugi veidike jalutada, et mõni meeldiv koht leida (raiesmikud on ka väga valgusküllased ja tihti maasika-vaarikarohked). Kui laps sündis ja algul veel maamaja polnud, laadisin lapse ka kärule ja tegin sama moodi, siis küll tuli sääskede pärast tuulisematilma valida, sest lapsed muutuvad sääskede käes virilaks. Aga üldiselt sain nii rahuldatud ka oma trennivajaduse (kõndides) ja vahel vedasin loodust ka omale koju aknalauale – kaevasin mõne õitseva taimekaasa ja panin kodus aknalauale lillepotti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elame ka linnas korteris, maakodu on olemas. Suvel muudkui pendeldame maakodu ja linna vahet. Kuna vahemaa on umbes 100km, siis läheb päris palju aega ja raha sellele. Suve lõpuks on täitsa kõriauguni. Lisaks terve suvi kõik käivad grillimas ja lõpuks on see väga tüütu. Alati on hea meel, kui sügis tuleb ja lõppeb see otsatu külaliste vastuvõtmine ja muru niitmine. St kokkuvõttes on muidugi tore mõnda aega, aga samas ka väsitav ja kulukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise omama alati ei pea, et nautida suvila või maakodu hüvesid.

Kindlasti Sul on sõpru/sõbrannasid, kellel on see võimalus. Suhtle nendega, räägi oma igatsusest. See on normaalne, paljud linnakad tunnevad seda.

Mina näiteks sain suht isegi mitte sõbra, vaid lausa tuttava maakodus tunda ennast hästi, vastutasuks tegin lihtsaid aga vajaminevaid töid, värvisin, tegin heina jne

õhtul võtsime looklevat viljapõldu vaadates kerge õlle, panime liha grillile ja läbivaks õnnetundeks muud vaja polnud. (nagu Goethe Faust 😉

Tallinn on väga väsitav vaimselt, eriti magalad suviti.

Proovi igaljuhul mullist rohkem välja trügida, kasvõi minna parki, jõe äärde vms (Tallinnas).

Ära karda väikeseid alguseid. Inimesed on sõbralikud sisimas ja tunnevad sama, tuleb leida õiged inimesed ja oledki varsti hipidega mõnes vanas talukohas nautimas puhast loodust.

Ok , mitte hipidega – sõpradega noh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin paar inimest käivad välja selle, et kui oleks maal tuttavaid-sugulasi, vaat siis saaks seal käia (isegi suvitada!) aga ei ole.
ma ei saa sellest sugugi aru! oma vanemate juures võib ju suvitada kui on ikka koht, mis nagunii kodu olnud kunagi ja kus saad ka iseseisvalt töid teha ja muud sellist. aga mismoodi kujutavad inimesed ette tuttavate juures suvitamist?
mina küll ei kujuta ei suvitaja ega võõrustaja seisukohalt sellist asja ette. ei tahaks endale suvitajaid, vaid lihtsalt vahetevahel külas käivaid sõpru, kes ise ka mind külla kutsuvad.
ise ei tahaks ka kellegi juures suvitaja olla. värske õhu hingamiseks saab ju maale matkama ka minna nagu keegi siin ütles. osa maakoha mõnust on just seal ise askeldamine ja peenarde tegemine ja muu selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina igatsesin ka, et oleks olemas oma maalapike. Ei tea, kas see on geenidesse sisse kodeeritud, igatahes pole maakodu ostu kordagi kahetsenud. Vanavanematele kuulunud maakodus askeldab nüüd tädipere, ei tunne ennast mugavalt teiste juures suvitades. Oma majas ja maalapil saab kõik ikka oma käe järgi sättida, aga samas on meil tehtud naabripoisiga kokkulepe, et kui ennast seal ei ole, niidab ta väikese tasu eest muru ära, nii et muru orjad me ei ole. Reisida saab piisavalt ka teistel aastaaegadel, soojal maal ongi parem käia, kui Eestis on pime ja porine, aga suvel on Eesti parim!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Revalia kirjutas:[/small]

Kui pikk su suvine puhkus on?
Kas ka mees ning lapsed on nõus kogu oma puhkuse ning vabad nädalavahetused seal veetma?
Ja arvesta, et lapsed kasvavad. Ning väga kiiresti kasvavad. 10-aastasel ei ole enam prioriteet oma liivakast ning liumägi.

Meie ostsime suvila, kui ma 8 aastat tagasi lastega kodune olin (3 ja 1 aastased). Elasime me Mustamäel 3-toalises korteris. Tahtsin ka \”päris enda kohta loodusesse\”, kuigi mehe vanematel on talu ja mitu hektarit maad ning ka minu lapsepõlvekodu on ridaelamus, millel oma maalapike. Kuid seal olemine oleks siiski ju külas olemine. Esimesed kaks aastat, kui ma tööl ei käinud, olimegi vähemalt pool suve seal, mees käis sealt hommikul ratta ja rongiga linna tööle ning kõik oli kena.
Kuid peale seda, kui ma jälle tööle läksin on reaalsus see, et jõuame sinna aasta jooksul paariks nädalavahetuseks.
Meil on nüüd endisest ligikaudu kaks korda suurem korter, mis tuleks samuti enamvähem korras hoida ja ma lihtsalt ei raatsi päris igal nädalavahetusel ka kodust ära minna. Muidu tekib tunne, et tegemist on pelgalt ühielamuga, kus öösel magamas käiakse.
Ning puhkus on näruselt lühike. Hädapärast annab sinna mahutada max paarinädalase matka kas siis kahekesi mehega või koos lastega, kes praeguseks juba koolilapsed. Ja mingi aeg tuleb külastada veel ka vanemaid, kes elavad erinevates Eestimaa nurkades.
Ning enda maakoht on siis selleks, et paar korda suve jooksul rinnuni ulatuvat heina niita. Ning minu pensionipõlve oodata.

[/tsitaat]

Meil oli täpselt samamoodi :). Pisikeste lastega elasime talvel korteris ja suvel maakodus, oli tegelikult väga mõnus. Aga laste kasvades ei saanud me tihti enam isegi nädalavahetuseti seal käia – esinemised, võistlused, sünnipäevad jms olid enamasti puhkepäevadel. Nüüd on elame linnapiiri taga \”põllumajas\” ja ehkki ma noorena ei kujutanud üldse ette, miks keegi sellises kohas elada peaks tahtma, on see meie jaoks hetkel ideaalne. On peenrad, on terrass, lapsed saavad naabrilastega (keda on palju) tänaval palli mängida (autosid liigub meie tänaval väga vähe) jne.
Aga suvituskohta on võimalik ehk leida ikka. Meil on näiteks maamaja veel hetkel müümata ja seda kasutavad suvel ühed linnainimesed. Üüri me ei küsigi, vaid niitma peavad. Looduskaunis kohas ilmselt tasuta ei saa, aga seliseid suvalisi tühjalt seisvaid maamaju peaks päris palju olema. Meie kuulutasime ise, aga kui hetkel keegi ei paku, siis ma vist võtaks ühendust mõne müügis oleva maamaja omanikuga (mille kohta on näha, et seal hetkel keegi ei ela) ja uuriks, kas äkki saaks seda suvel kasutada. See on muidugi ajutine lahendus, kui päris enda oma tahta, tuleb ilmselt ikka midagi osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:33; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see aeg, kus laste tõttu väga tihti maale ei saa, läheb ka üllatavalt ruttu mööda.

meil on noorem laps 17 ja juba teist suve elame taas kogu suveperioodi maakodus, talvistest pikkadest nädalalõppudest rääkimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see aeg, kus laste tõttu väga tihti maale ei saa, läheb ka üllatavalt ruttu mööda.

meil on noorem laps 17 ja juba teist suve elame taas kogu suveperioodi maakodus, talvistest pikkadest nädalalõppudest rääkimata.[/tsitaat]

Kui vanima ja noorima lapse vanusevahe on suurem (meil näiteks 10 aastat), siis mitte väga ruttu :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:33; 19.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa nendest inimestest aru, kes endale suvekodu ostavad. Kui oled korteri-inimene ja plaani pole päriselt maale kolida, siis suvila ostmine on täielik hullus minu meelest.
Üks asi on see, et pead kahete kodu, sisustama ja korras hoidma – mis on väga kulukas ja suvel siis nende vahet pendeldama. Teine asi, et ajal mil seal ei viibi, on pidev oht ‘kutsumata külalistele’ Kogu vähegi väärtuslikumat kraami peab edasi-tagasi vedama ja lihtsalt laamendajate eest pole ka sel juhul kaitstud.

Kui telkimine tundub liiga metsik, siis mina küll pigem rendiks suveperioodiks suvila. Nii on võimalus ka iga aasta või mõne aasta tagant asukohta vahetada – Eestimaal on palju ilusaid kohti. Kui tahad ainult pisikest peenrakest, siis selle uuel hooajal uuesti rajamine pole ka nii keeruline ja kulukas. Kokkuvõttes tuleb selline rentimine kindlasti raha ja närve kokkuhoidvam kui enda suvila pidamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kah linnas sündinud-kasvanud, kuid mingil ajal lapsepõlves soetasid vanemad linnast 20km kaugusele vana räämas maamaja, koos vana räämas aiaga ja sellest hetkest mu elu muutus. Veetsin lapsena kõik suved seal, just see, et kõik oli \”räämas\”, tegi kohast laste jaoks paradiisi! Minu vanematel polnud küll muret, et lapse pärast vaja linnas olla, tahtsin ise rohkem maal olla kui nemad. Täiskasvanuelu alguses eldasin korteris ja kogu aeg oli tunne, et seinad kukuvad kaela. Rakse oli, aga tasapisi ehitasime omale oma maakodu. Ideaalis oleks võinud see olla veel päris vanas talukohas, \”metsa kõrval\”, aga praegu on ka hea.
Tuleb tegutseda oma unistuste täitumise nimel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on maakodu, aga sel aastal olen seal käinud täpselt 1x. Rohisin kõige hullema padriku peenardest ära. Nüüd tuleks minna ja maja ära koristada ja aknad pesta, et seal olla saaks. Aga vaat ei viitsi. Niigi läheb iga nädal üks kahest puhkepäevast majapidamistöödele. Sääski on ka jubedalt, nii et paigal olla seal üldse ei saa. No ei ole minu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]siin paar inimest käivad välja selle, et kui oleks maal tuttavaid-sugulasi, vaat siis saaks seal käia (isegi suvitada!) aga ei ole.
ma ei saa sellest sugugi aru! oma vanemate juures võib ju suvitada kui on ikka koht, mis nagunii kodu olnud kunagi ja kus saad ka iseseisvalt töid teha ja muud sellist. aga mismoodi kujutavad inimesed ette tuttavate juures suvitamist?
mina küll ei kujuta ei suvitaja ega võõrustaja seisukohalt sellist asja ette. ei tahaks endale suvitajaid, vaid lihtsalt vahetevahel külas käivaid sõpru, kes ise ka mind külla kutsuvad.
ise ei tahaks ka kellegi juures suvitaja olla. värske õhu hingamiseks saab ju maale matkama ka minna nagu keegi siin ütles. osa maakoha mõnust on just seal ise askeldamine ja peenarde tegemine ja muu selline. [/tsitaat]

Ma ei ole päris kindel, mida need soovitajad siin täpselt silmas pidasid, aga ei ole see midagi nii pöörane mõte :). Meil on suvekodu olemas ja igal suvel oleme seda mõnel väga lähedasel sugulasel-tuttaval lubanud seda kasutada. Enamasti siis nädala sees kui endal parajasti puhkust pole ja neil on. Mõnulvad nad seal mere ääres nädalakese, niidavad muuhulgas muru ära ja kõik on rahul. Nädalate kaupa võõrustamist, kui ise seal puhata tahame, ei harrasta ja tõesti ette ei kujuta, vahel harva tulevad mõned tuttavad ainult nädalavahetuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud lausa mitu maakodu ja paraku tungib romnatikasse ikka reaalsus: tööd on rohkem kui teha jõuad (pidev kohustus sinna minna, sest alati on mmiskit ju teha vaja), pikad sõidud edasi-tagasi ja kõige härivam – vargused ja vandaalitsemised. Neid elasime üle igas kohas. Kaasa võeti söödavat, joodavat, aga ka muud tarvilikku (kord vana telekas, kord raadio, riideid jms), kord oli lihtsalt nõusid lõhutud ja lagastatud ja elektripliit järele jäetud (talvel, õnneks sõitis üks pereliige sealt juhtumisi mööda ja vaatas meie palvel majja sisse; tavaliselt me talvel väga seal ei käinud). Nii et mida kõrvalisem (ja romantilise) kohake, seda kergem varasetel tegutseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakodu ostma asudes tuleb endale selgeks teha, kas ikka viitsid sellega tegeleda, sest tööd on seal tõesti palju. Mina olin selline inimene, kellel igatsus oli juba pikalt hinges ja käisime ikka mitu aastat erinevaid kohti vaatamas. Siis sa pead vaatama, et sinna käiks mingi ühistransport, sest võib ju juhtuda, et mingil hetkel sul pole enam autot. Teine asi on kindlasti see, et peaks olema võimalus panna peale g4s või mingi muu sarnane valve, sest muidu võid murest halliks minna. Meil käidi enne valve paigaldamist praktiliselt igal nädalal sees.
Vanas majas vajab kõik uuendamist alates elektrisüsteemist-katusest ja lõpetades väiksemate töödega. Selle jaoks oleks kasulik omada osavat meest. Meie oleme väga tegusad inimesed ja oleme selle viie aastaga ikka väga palju ära teinud- aed on prügist puhas ja muru on juba päris ilus, maja on seestpoolt värskendatud ja mööbel renoveeritud, ehitatud on uued ahjud-pliidid ja saun on nullist ehitatud ning seda kõike ainult ise ja kusjuures suht minimaalse eelarvega. Ise pole veel kordagi kahetsenud, sest see on just see, mida ma teha tahan. Varem suviti linnas olles tundsin südames lausa valu sellise koha järele ja igal nädalalõpul on mu ainus soov minna oma maakodusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte tuli veel teemaalgatajale soovituseks. Et veetke see suvi aega, käies vaatamas erinevaid müügis olevaid maamaju:) Kui sa ikka konkreetselt näed ära, kui palju ühe sellisega tööd oleks, neid võsasasse kasvanud hoove ja sisselangenud katuseid. Kuigi vist teemaalgatajal ei olnud konkreetset soovi osta maakodu, vaid umbmäärane igatsus, et oleks üks koht? Aga see oleks põhjus maal ringi sõita ja Eestimaad avastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 09:35; 19.06 11:15; 20.06 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel mõned aastad tagasi ei mõistnud ma maakodu fenomeni.Aga eks seda sellepärast, et tööpäevad olid pikad, laps väike.Vabadel hetkedel eelistasin jalutada vanalinnas, istuda kuskile kohvikusse…
Nüüd, kui teine laps pole veel 2-aastane ja aega on palju ning tööl ei pea käima, on maakodus olemise aeg minu jaoks parimalt sisustatud aeg üldse.
Igal hommikul teen kohvitassiga ringkäigu aias, vaatan, mis teevad kurgid, kas mõni maasikas ei hakka juba punaseks minema.Rääkimata sellest, kui hea on maal ikka lastel.Väiksem on praktiliselt hommikust õhtuni õues tegutsemas, toimetab kas koos minuga aias või tegutseb omaette.Ilusa ilmaga laseb paljalt õue ringi ja kellelgi pole sellest asja.
Maja on jah linnast pisut kaugel, 60 km, aga mitte nii kaugel, et mees ei saaks siit tööle käia.
Vaikselt teeme remonti ja uuendame sisustust, igal aastal võtame ette ühe toa.Pool maja juba uues kuues.Sellest aastast saaks siin olla juba aastaläbi.
Ok, suvi on lühike küll meil siin Eestis, jah maal on ka tööd vaja teha, aga kõik oleneb sellest, kui suurelt ette võtta.Mul isiklikult ei ole midagi selle vastu, et iga päev ennast pisut liigutada.
Muru tuleb niita max kord nädalas ja ega see ei võta ka liiga palju aega, 3-4 tundi ja kõik on jälle ilus.Ega ei pea ju tegema hullu peenramaad, mõnest peenrast piisab esialgu.Enamus ajast saab siiski molutada, lugeda raamatut ja võtta päikest.
Ei ütleks, et mul linnas rohkem vaba aega käes on.
Siin on ajal hoopis teine tähendus, kõike saab võtta rahulikult, ka raha kulub vähem.Põhiliselt ainult söögile-joogile.
Mees just täna hommikul küsis,kas tahaksime nüüd vahelduseks ka natukeseks Tartusse tulla,tuulutama.Me ei tahtnud.Mitte veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Maakodu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.