Esileht Koolilaps Maal elavad lapsed ja gümnaasiumisse minek

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Maal elavad lapsed ja gümnaasiumisse minek

Postitas:
Kägu

Igast kümnest Eesti lapsest 2-3 piirdub põhiharidusega, aga ei saa öelda, et see põhjus kooli kaugus oleks. See kaugus siin on üle paisutatud probleem. Kaugelt on küll jama käia, aga käiakse ikka ära. Ja maainimesed minu meelest on just tublimad oma laste koolitamisel ja rahalisel toetamisel. Nad arvestavad juba pikalt ette sellega, et mingi aja jooksul tuleb lapse “linnas” elamise kulud katta.
Maal elavad vanemad ei ole kehvemad kui linnas elavad. Perekooli käod räägivad koguaeg, kuidas neile vanemad korteri ostsid või ise plaanivad lapsele osta, nagu see oleks ilmselge.
Asi see paar aastat korteri üürimist nüüd on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Guugeldades jääb mulje, et päris palju on siiski ka õpilaskoduga tavalisi gümnaasiume, just eelkõige riigigümnaasiumides on paljudes õpilaskodud. Lisaks hüvitatakse mingi summa ulatuses majutuskulud ja transpordikulud (ka neile, kes iga päev ühistranspordiga kaugemalt sõidavad). Näit.: https://voru.edu.ee/index.php/et/opilase-vanemale/toetused-opilasele

Aga isiklik kogemus mul puudub, seega ei tea, kas asjad päriselt ka nii toimivad või mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igast kümnest Eesti lapsest 2-3 piirdub põhiharidusega, aga ei saa öelda, et see põhjus kooli kaugus oleks. See kaugus siin on üle paisutatud probleem. Kaugelt on küll jama käia, aga käiakse ikka ära. Ja maainimesed minu meelest on just tublimad oma laste koolitamisel ja rahalisel toetamisel. Nad arvestavad juba pikalt ette sellega, et mingi aja jooksul tuleb lapse “linnas” elamise kulud katta.

Maal elavad vanemad ei ole kehvemad kui linnas elavad. Perekooli käod räägivad koguaeg, kuidas neile vanemad korteri ostsid või ise plaanivad lapsele osta, nagu see oleks ilmselge.

Asi see paar aastat korteri üürimist nüüd on.

Loodan, et sul on õigus.

Maal elavad vanemad pole loomulikult kehvemad, kui linnas elavad vanemad, seda pole keegi vaitnudki.

Lihtsalt nad on elanud oma elu, mis puudutab laste koolitamist, meelevaldselt keeruliseks ja paljuski siis yhel hetkel ikkagi kukuvad selles syydistama riiki/omavalitsust.

Kohustuslik kooliaste on Eestis 9 klassi. Edasi on kõik enda teha või mitte teha. Arvestage palun sellega siis.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt nad on elanud oma elu, mis puudutab laste koolitamist, meelevaldselt keeruliseks ja paljuski siis yhel hetkel ikkagi kukuvad selles syydistama riiki/omavalitsust.

Kas maainimesed ei maksa makse? Kas taluniku lapsed ei peagi kooliharidust saama? Või just nende elu peab olema keeruline?

Paljud maainimesed polegi kunagi Tallinnas/Tartus elanud, pole ka nende vanemad neis linnades elanud. Neil inimestel on kinnisvara sellistesse kohtadesse väga raske soetada ainult oma palga eest ja ka vanemad ei enamasti toetada. Tallinnas/Tartus oleks jõukohane ehk pisike korter, aga seal, kust nad pärit on või mujal väiksemates kohtades saavad nad endale lubada maja. Samuti saavad ka Tallinna/Tartu päritolu inimesed lubada endale parema eluruumi väiksemates kohtades. Ja paljudele ei sobi linnaelu, see väsitab neid. Aga laste koolitamiseks oleks need inimesed, maksumaksjad, justkui kohustatud ikkagi nui neljaks linnas elama, muidu elavat oma elu meelevaldselt keeruliseks? Ja on ise oma valikutes süüdi ega tohikski tahta, et ka nemad saaksid osa normaalsetest riigi/KOV poolt organiseeritavatest hüvedest?

Arvesta, palun, ka sina sellega, et linnas toitu arvestatavas koguses ei kasvatata, metsamajandust linnas ei ole, karjääre linnas ei ole jne. On hirmus, kui sellise suhtumisega on ametnikud.

Mina olen endine linnainimene ja ma ei virise, sest vajadusel võin kolida tagasi linna ja meile on ühistranspordiga mõistlikul ning mugaval kaugusel terve rida gümnaasiume. Aga ma näen ja tean, mis võimalused ja taust on teistel ja kui palju nemad Eesti majandusse, turvalisusesse, heaolusse jne panustavad. Väga ülbe suhtumine, et nad on ise süüdi, et riik on haldussuutmatu. Ma ei arva sugugi, et peaks üleval pidama paari õpilasega koole või et paarikümne õpilasega gümnaasium oleks mõistlik, kuid praegu tahetakse sulgeda juba neid gümnaasiume, kus õpilasi on alla 100. Ja alternatiivseid lahendusi maanoortele seejuures ei looda. Üks meede oleks KOV/riigi (olenevalt gümnaasiumi pidajast) organiseeritud õpilaskodud neile noortele, teine meede oleks parandada ühistranspordivõrku. Mõlemat peaks tegema ja siis hoolega mõtlema, kas ehk siiski poleks mõistlikum elujõuline gümnaasium alles jätta, kui klassides on ikka 15-20 ja rohkem õpilast ning ka järelkasvu paistab olevat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad vanemad pole loomulikult kehvemad, kui linnas elavad vanemad, seda pole keegi vaitnudki.

Lihtsalt nad on elanud oma elu, mis puudutab laste koolitamist, meelevaldselt keeruliseks ja paljuski siis yhel hetkel ikkagi kukuvad selles syydistama riiki/omavalitsust.

See jutt läheb tõesti üsna infantiilseks siin. Kas sinu arvates peaks kõik elama linnades? 🙂
Väga paljud “maakad” saavad ikka eluga ilma toetusteta hakkama ja lapsed koolitatud. Ära palun tee nii kitsarinnalisi üldistusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad vanemad pole loomulikult kehvemad, kui linnas elavad vanemad, seda pole keegi vaitnudki.

Lihtsalt nad on elanud oma elu, mis puudutab laste koolitamist, meelevaldselt keeruliseks ja paljuski siis yhel hetkel ikkagi kukuvad selles syydistama riiki/omavalitsust.

See jutt läheb tõesti üsna infantiilseks siin. Kas sinu arvates peaks kõik elama linnades? ????

Väga paljud “maakad” saavad ikka eluga ilma toetusteta hakkama ja lapsed koolitatud. Ära palun tee nii kitsarinnalisi üldistusi.

Ei, kaugel sellest. Ei pea kõik elama linnades.

Aga ärge vinguge siis, et teil ei ole 100 m kaugusel tippgümnaasiumi.

Teemaalgatus ju seisnes selles, et riik ei taga lapsele gymnaharidust ja kuidagi ei saa. Maal elav hädas inimene algatas teema, mitte mina.

Nii et omade kaevu sülitad siinkohal.

Mina elangi suures linnas, sest ei taha selliste absurdset muredega tegeleda. Linnaliinibussid viivad lapsed koolidesse ja sissesaamisel Eesti tippkoolidesse ilma igasuguse stressita.

Inimene, kes elab maal, peaks samamoodi oma elu ise korraldada suutma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on maakatel keerulisem

Kolisime maalt linna, et lastel oleks mõnusam kasvada. Senini ongi olnud parem, mõnusam, ilusam, turvalisem…aga kui põhikool läbi saab, on suur jama majas.

Suuremalt jaolt riigigümnaasiumitel ei ole ole õpilaskodu, üksikute eranditega. Kokkuvõttes ega ei pea ju ka linna tükkima, aga kui kodukool on ikka tasemelt nii kehvakene, siis pole midagi tea. Paljud nn maagümnaasiumid on nõus oma säilimiseks lati alt läbi jooksma. Meil on lävend gümnaasiumisse sisse saamiseks 3,0. Ok, kahtesid ei tohi olla.

Klassid on väiksed ja paljusid kursuseid õpivad gümnasistid koos, nagu algkoolis, kus on liitklassid. No jah, töö on tellija materjalist, aga kui ma ikkagi pole päriselt valmis, et mu laps peaks tammuma kohapeal, siis muidugi üritan ta linna/mujale gümnasse saada.

Nn linna on 65 km, bussiga 1 tund 20 minutit sõitu. KUI laps peaks käima igapäevaselt koju, sureb ta suht esimese perioodi lõpuks välja. See tähendab, et muidugi peaks talle elamise hankima või ise ka kolima. Pean tunnistama, et korteri üürimine Tallinnasse on võimalik, aga üpriski kallis. Justkui teine perekond, keda on vaja ülal pidada, tuleb juurde. Muidugi oleks ideaalne, kui oleks õpilaskodud…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ärge vinguge siis, et teil ei ole 100 m kaugusel tippgümnaasiumi. Teemaalgatus ju seisnes selles, et riik ei taga lapsele gymnaharidust ja kuidagi ei saa. Maal elav hädas inimene algatas teema, mitte mina. Nii et omade kaevu sülitad siinkohal. Mina elangi suures linnas, sest ei taha selliste absurdset muredega tegeleda. Linnaliinibussid viivad lapsed koolidesse ja sissesaamisel Eesti tippkoolidesse ilma igasuguse stressita.

Linn pole ju isemajamdav üksus ja linnainimestel on vaja, et maal tegus ja edumeelne põllumees elab. Tegelikult peaks õpilaskodud suuremate riigigümnaasiumite juure olema iseenesestmõistetavad kui linnainimesed ei taha esimese kriisi puhul käpuli olla, sest maal lihtsalt ei ela enam kedagi, kes impordiahelate katkedes süüa toodaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps Maal elavad lapsed ja gümnaasiumisse minek