Esileht Väikelaps Maal suvitajad, kas olete oma lapsed vakstineerinud puukentsefaliidi vastu? Hirm

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Maal suvitajad, kas olete oma lapsed vakstineerinud puukentsefaliidi vastu? Hirm

Postitas:

Ma ei ela Eetsis ja siin riigis, kus elame ei ole suurt puukide probleemi, puuke võib kohata ainult aprillis-mais ja siis ka väga harva, pärast seda on nende jaoks juba liiga kuiv ja palav seega me ei ole vaktsineeritud. Minu teada siin ei tehtagi sellist vakstiini. Oleme aga perega tulemas Eestisse terveks kuuks ja viibime looduse keskel, õnneks küll mitte segametsas aga männimetsas. Mu tütred on 2 ja 5 aastased, kellele meeldib väga looduses olla. Hirm puukide osas on suur, eriti kuna oleme vakstineerimata. Kuidas kaitsta lapsi puukide eest? Kas see aasta on neid väga palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puugile meeldib kõrge heina sees, mitte puu otsas. Seega männimets pole mingi hirmuäratav koht tingimata, hooldamata naabrihoov pigem ????

On olemas spets spreisid, tugev keemia ilmselt. Mingid käepaelad/võrud…ma ei tea, ilmselt veel tugevam keemia? No umbes nagu kassi kirbukaelarihm…

Heledad riided, et märkaks ronivat puuki. Juuksed patsi, et puuk ei saaks varjuda jne. Lapsi aegajalt kontrollida

Vaktsiin kaitseb ju ainult entsefaliidi eest.

Ise leidsin 1,5aastaselt kõrvatagant puugi juhuse peale, laps muudkui sügas kõrva ja alul vaatasin, et mingi pudi ja kui lähemale kummardusin, nägin….õnneks alles otsis kohta endale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks lõpeta paanitsemine.
Borrelioosi vastu nagunii vaktsiini pole.
Eelmine vastaja juba andis põhisoovitused ära, vaatad pärast igat õueskäiku lapsed üle ja riided ka. Ennast ära unusta ka kontrollida muidugi ja enda riideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Puukide kartuses selga heledad riided, soovi korral küüslauk taskusse või kaela, soovi korral siia-sinna teepuuõli.
Kodune hoov hoida niidetuna.
Iga-õhtune kontroll, pärast metsast tulekut veeprotseduurid ja riiete vahetamine. Ja meil pole dušši. Enamasti on suvel abiks veesõda või tiigis ujumine, õhtul saun.
Ega Sind vist ei lohuta see, et me elame suvi läbi maal, ei karda puuke, ei vaktsineeri. Koertel-kassidel kasutame preparaate, siiski sel aastal igal loomal 1 pahalane olnud, mida on palju vähem, kui eelnevatel aastatel. Igal lapsel korra elus puuk olnud, mul endal 2x, mees käib kõige rohkem metsas ja teda puugid ei armasta.
P.S. Kui oled vaktsineeritud, siis igapäevasest kontrollist loobuda ikkagi ei tohi.
P.P.S. Tartus McDonaldsi laua peal kügeles ka üks puuk. Ei pea metsagi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see asi nende puukidega nii hull ei ole ka. Entsefaliit ei ole nii väga levinud haigus ja ka entsefaliiti haigestunutest suurem osa põevad selle üsna kergelt läbi. Endal oli hiljuti entsefaliit. Oli kõrge palavik, aga üldiselt nagu tavaline viirushaigus. 20-30 protsendil võib tulla tõsine haigus, kui entsefaliit lööb pähe, siis on asi halb, samas surmajuhtumeid on siiki harva. Gripp on tegelikult palju levinum haigus, surmajuhtumeid kordades rohkem, aga seda nagu väga ei kardeta ja vaktsineerima ei kiputa. See kõik muidugi ei tähenda, et ei peaks puuke katsuma vältid ja metsast tulles tuleks kindlasti ennast ja lapsi hoolikalt kontrollida, aga paanikaks siiski põhjust ei ole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogu pere on vaktsineeritud, kuna naaber külas elav mees jäi invaliidiks, seega ei riski. Maal oleme aprillist oktoobrini, väga palju käime metsas, lapsed jooksevad heinas jne – seega igati põhjendatud.
Olen puuke saanud ka – aga kohe viil küüslauku peale, plaastriga kinni ning iga päeva vahetad seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti ei tehtud puukidest eriti välja. Aga eks igas külas oli ullikesi ka. Ise oleme terve perega vaktsineeritud, ei riski katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puugid ei ole ainult maal. Me veedame enamus suvest nö maal, aga peaaegu kõik meie pere puugid oleme me saanud just Tallinnas (vanalinn, kadriorg, pirita rand, rahumäe surnuaed jne).
Seega võib puugi saada igal pool. Nüüd on juba hilja teha (esimese ja teise süsti vahe peaks olema 28 päeva), aga soovitan lapsed lihtsalt iga õhtu ülevaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan pigem seda borrelioosi, mida puugid levitavad kordades rohkem kui entsefaliiti ja borrelioosi vastu vaktsiin puudub.
Mu väikesel sugulasel oli borrelioos kui ta oli selline alla 2-aastane. Hetkel 7-aastane ja peale borrelioosi diagnoosi ( ravi jäi 6 kuud hiljaks, sest keegi ei osanud kahtlustada ) käivad aeg-ajalt tal kõhuvalud palavikuga mis kestavad 1 päeva. Põlved ka vahepeal valutavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen suht skeptiline vaktsiinide osas ja hakkasin vaktduneerima alates 1a üldse ja olen teinud ainult viidikvaktsiini. Ensefaliidi olen teinud samuti, kuna laps palju lääne ja saaremaal. Põdenud ka borrelioosi. Oleks ainult linnalaps, siis ei teeks. Endal tegemata, aga ma ka väga pika rohu sees ei käi ega metsas. Ka aiamurul vaatab end hoolega. Jalgadele panen sidrunheina õli – kaitseb ja puugid hoiavad eemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil terve pere vaktsineeritud. Talvisel ajal linnainimesed, suvisel ajal tiirutame mööda Eestit ringi ja veedame aega ka maakodus (Lõuna-Eestis). Puugid on olnud mõlemal lapsel. Nooremal kaks tükki peas, patsi all. Ühe avastasingi alles siis, kui ta oli vähemalt mitu päeva mõnuga söönud seal. Iga päev tõmbas laps aga patsi just puugi kohale ja ei märganud, seda enam, et laps ei armasta väga kammimist… kuniks siis ühel päeval otsustasin ise ta juuksed läbi kammida ja pealaele krunni teha. Arvake ära seda ehmatust suurt paksu puuki nähes. Siiamaani tulevad külmavärinad peale.

Nii et jah, kõik on vaktsineeritud. Loodust ei väldi ja kontrolli teeme igal õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem laps vaktsineeritud, väiksem saab vaktsiini järgmisel aastal. Kuu aega tagasi leidsin suuremal kaks puuki peale metsaskäiku, olid juba kurikaelad jõudnud külge imeda ennast. Nüüd lasin lapsele veretesti ka teha (peiteaeg on 2 nädalat) ja borrelioos tuvastati. Igaks juhuks tehakse veel kordustest ka, et kindel olla, enne kui ravi algab. Mingeid haigusnähte kusjuures pole (seni). Puuke on ikka palju küll, aga millegipärast mõned inimesed meeldivad neile rohkem kui teised. Ise olen ka selline puugimagnet kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 08:20; 09.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see Free-nimeline putukatõrjevahend on tootjate väitel muuhulgas ka puukide vastu, tasub proovida. Sääsed, parmud, puugid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Männimetsas pole mingeid puuke kunagi. Arvestades praegust Eesti ilma, siis selleks aastaks on puugihooaeg ammu lõppenud.

Vaktsineerimisest. Ise vaktsineerinud 10+ aastat juba, lapsed (10-aastased) alates 1,5-aastast vaktsineeritud. Elame maal, ümberringi segametsad. Igal aastal oleme saanud puuke, borrellioosi aga seni mitte. Ahjaa….üldjuhul saan puugi koduõuest näiteks teel puukuuri või niisama õue peal toimetades. Viimane kord aga sain puugi Tallinnast. Ehk et maakoht=puugi saamine ei ole paraku üldse tõde. Neid on igal pool rohus. Kindlasti aga mitte männimetsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka männimets ümberringi, aga on puuke olnud küll. Kindlasti vähem kui kuskil võsas või segametsas, aga ikkagi on. Kuu aega tagasi läksin lapsevankriga läbi linnapargi (männid ainult) ja hoplaa, kärusangale oli puuk ennast poetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 08:20; 09.08 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsisin enda perearstilt eelmine aasta lapsed olid siis 4 ja 2 kas ma peaks neid vaktsineerima puukensefaliidi vastu kuna nad suvel käivad maal ja arst ütls et kui me pidevalt kuskil pikas rohus ja parkmetsas ei ole ja ise maakohas ei eila siis temaarust ei ole see vajalik. Seega lastele on puukensefaliidivaktsiin tegemata ( kavas olevad vaktsiinid on kõik tehtud )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeksin ikka vaktsiini, aga sel aastal on puuke tõesti vähe võrreldes mõne eelmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Maal suvitajad, kas olete oma lapsed vakstineerinud puukentsefaliidi vastu? Hirm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.