Esileht Kodunurk Maale elama?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Maale elama?

Postitas:
Kägu

Palun aidake kaasa mõelda.

Elame praegu Tallinna lähedal asulas oma majas. Peres kasvab 2 last, mõlemad vanemad käivad tööl, mida saab teha asukohast üsna sõltumatult (minu enda puhul on tegelikult hea nädalas paar kordagi Tallinnas kontoris käia, aga pole otseselt kohustuslik). Koolilst viime Tallinnasse kooli, kus talle ei meeldi käia. Lasteaialaps käib kodulähedases lasteaias. Nn kodualevikku me otseselt eriti rohkem “integreerunud” ei ole, naabritega küll teretme ja räägime 2 sõna juttu, aga vastastikku külas ei käi vms.

Lisaks kodumajale Tallinna lähedal, on meil ka pärandusena saadud krunt saarel. Oleme hakanud üha rohkem mõtlema sellele, et kuna praegu elame sisuliselt peost suhu ja kuu lõpus on enamasti rahadega üsna kitsas, siis tuleb midagi muuta. Üks mõte on minna saarele elama – ehitada sinna omale elumaja (kommunikatsioonid on õnneks olemas), panna lapsed kohalikesse koolidesse ja teha ise tööd distantsilt. Vajaduse korral saaks linnas lisaks väiksema korteri üürida. Sellise vangerdusega saaks me lahti laenudest – kuna praeguse kodumaja hind on üle 2 korra kõrgem olemasolevast laenujäägist. Uue maja saarele ehitaksimegi majamüügist saadava rahaga, mis laenu tagasimaksest üle jääb (ca 130 000 hinnanguliselt). Seega majanduslikult tundub igati kena käik, eriti kui võtta arvesse, et kodulaenude intressid võivad aastapärast olla juba tuntavamad, praegune maja tahaks ka täiendavaid soojustustöid jms osaliselt ja energiahinnad on samuti tõusnud). Samas – pragu ehitama hakata, tundub ikka raha peale päris vihane olemise koht (mõtleks ajalisest faktorist lähtuvalt pigem moodul- või elementmaja peale).

Mida ma pelgan on see, et me koliksime väikesesse kohta, st igasugune anonüümsus kaoks ära. Mõned sõbrad elavad küll samas kandis saarel, aga ei oska ennustada, kas suhtlusvõrgustik kuivaks kokku või kuidas me kohaneksime. Samamodi ei tea, kas laps kohaneks sealse kooliga (kuigi alati saab ka enne teha prooviperioodi).

Kuidas teile tundub, kas ma muretsen üle või tundub tegelikult mõistlik mõte minna maale? Ma ennast väga looduslapseks erinevalt kaasast ei pea, madusid kardan, eriline rohenäpp ei ole, aga mõned peenrad võiksid olla. Praegu ju suvitame ka samas kohas st koht on tuttav, juured on seal olemas. Aga ma usun, et juhul kui nt kummagi meie töökohtadega midagi juhtuks, siis sealt kohapealt näiteks analoogse palgaga uut kohta enam naljalt ei leiaks (samas – kulud oleks selgelt väiksemad – sel saaksime mingi aja ka 1 palgaga hakkama, praeguses kohas kindlasti mitte)…

 

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea plaan. Meil korter Tallinnas ja väike vana talu saarel – tegelemegi hetkel selle remondiga, et siis sinna kolida.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes ehitaks? Ise? Arvestage ka sellega, et ehitushinnad on laes.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt ostaks moodul- või elementmaja nö tooriku ja ehitaks seest ise valmis, et raha säästa (oleme varasemalt smamaoodi oma elamisi ise seest ehitanud)

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elamise juures on üks põhiküsimustest minu arusaamise kohaselt logistika. Kui kaugel on põhikool?  Gümnaasium? Suurem asula, kus võiks mingitki tööd leida, kui distantstöövõimalus peaks kaduma? 2 autot on maal elades ilmselt hädavajalik ja rohkem aega hakkab kuluma laste sõidutamisele, aga on üsna suur vahe, kas kooli on 5 või 30 km. Ja tuleb arvestada vältimatute kütusekuludega (mis ka kohe kindlasti lähiajal kasvavad). Ma ei tea, aga mulle on pigem mulje jäänud, et päris maal normaalselt elamine on pigem kallim kui linnas ja kindlasti kallim kui väikeasulas.

Mis suhtlusvõrgustiku kadumisse puutub, siis see, kuivõrd sellest keegi puudust tunneb, oleneb ilmselt väga palju inimesest. Mind ei häiriks näiteks üldse, ma olengi selline eraklik veidi. Sellest anonüümsuse kadumise hirmust ei saa hästi aru – mida sa täpselt kardad? Et pealetükkiv naaber tuleb soola laenama või Maali ja Juuli hakkavad külapoes teie perest mingeid jutte rääkima vms?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma pelgan on see, et me koliksime väikesesse kohta, st igasugune anonüümsus kaoks ära.

Kui koliksite maale, kus ilmselt ka naabrid kaugemal, siis milleks muretseda anonüümsuse kadumise pärast? Keegi ei sunni teid suhtlema kõigi külaelanikega, eriti kui oleksite peamiselt kodused ja sooviksite rohkem privaatsust. Seda enam, kui teie töökohad on mujal, asukohast sõltumatud, siis peamine suhtlus käiks võõrastest inimestest näiteks lapse lasteaiakasvataja või klassijuhatajaga, mõne lapsevanemaga, kelle lastega lapsed rohkem läbi käivad ja vajadusel lähimate naabritega.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma pelgan on see, et me koliksime väikesesse kohta, st igasugune anonüümsus kaoks ära.

Kui koliksite maale, kus ilmselt ka naabrid kaugemal, siis milleks muretseda anonüümsuse kadumise pärast? Keegi ei sunni teid suhtlema kõigi külaelanikega, eriti kui oleksite peamiselt kodused ja sooviksite rohkem privaatsust. Seda enam, kui teie töökohad on mujal, asukohast sõltumatud, siis peamine suhtlus käiks võõrastest inimestest näiteks lapse lasteaiakasvataja või klassijuhatajaga, mõne lapsevanemaga, kelle lastega lapsed rohkem läbi käivad ja vajadusel lähimate naabritega.

Elame väikeses külakeses (vist 12 talu, hajaasustus) juba 15 aastat ja pole mingit muret anonüümsuse pärast. Suhtleme ainult kahe lähima naabriga, üks 900 meetri, teine 300 meetri kaugusel metsa taga. Ja sedagi vaid seepärast, et me koerad ja lapsed suhtlevad üksteisega. Ülejäänud külaelanike nimesid ka ei tea, pole neid kunagi nägupidi näinud. Üht siiski olen veel kohanud (2 korda nende aastate jooksul) ja tean, millises majapidamises ta elab, aga tema nime ei tea ikkagi.
Kui kegi neist peaks meie tausta teadma, siis vaid guugeldades. Näeb seda, mis seal avalik on. Aga see on ju nähtav kõigile nagunii, külake ei muuda midagi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma pelgan on see, et me koliksime väikesesse kohta, st igasugune anonüümsus kaoks ära.

See sõltub ikka väga kohast. Saarte kohta olen ses osas natuke hirmutavaid jutte kuulnud, aga nende rääkijad on üle keskea inimesed, kes kolisid saarele aastakümneid tagasi ja siis ei võetud neid omaks (mis minu arusaamise järgi tähendas, et nendega suheldi minimaalselt).

Mina kolisin maale (mandri-Eestis) natuke üle 10 aasta tagasi ja enne seda olin siin lapsest peale suvitanud. Minu ega mehe esivanemad pole siitkandist pärit, aga ikkagi olen mina siinse kandiga seotud olnud kuskil koolieast saati. Ja isegi mina ei tea siin oma küla kõiki inimesi. Selle aja jooksul on toimunud suur põlvkondade vahetus ja vanad talukohad maha müüdud-võõraste poolt ostetud. Anonüümsust on palju. Naabritega vahel natuke räägin, aga külas me küll üksteisel ei käi. Olen üldse vist 4 majas siin külas käinud ja meil on täiesti keskmist mõõtu küla. Meil on kahesugune seltskond: haritumad ja asjalikud inimesed, kes elavad maal nagu linnas (suhtlemise mõttes) ja sellised natuke lihtsamad ning paraku ka alkoholilembesemad inimesed. Viimased vist küll tunnevad kõik üksteist. Aga need kaks seltskonda omavahel rohkem ei suhtle kui teretamine ja selline üldine naabrivalve.

Aga mis meil nüüd on mureks tulnud: gümnaasium! Me ei ela linnast kuigi kaugel, linnas on valik koole ja on ka mujal ümbruskonnas veel mõni võimalus, aga kõik on nii 20-40 km kaugusel. Tööl käia nii kaugel pole muret, aga gümnasist autoga ju veel ei sõida. Ja me ei käi igapäevaselt linnas tööl. Ühistranspordiga saab kohale küll ja koju ka, aga see lisab koolipäevale 2-3 tundi otsa. Ja gümnasist peab ju iga päev kohal käima. Laps on juba praegugi, põhikooli lõpus, koolipäeva lõppedes väsinud ja hommikul ärkamine on raske. Õnneks on senimaani õppimisega hästi olnud, nii et vast saab ka gümnaasiumis koju jõudes selle lühikese õhtuse aja jooksul midagi endale meeldivat teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis meil nüüd on mureks tulnud: gümnaasium! Me ei ela linnast kuigi kaugel, linnas on valik koole ja on ka mujal ümbruskonnas veel mõni võimalus, aga kõik on nii 20-40 km kaugusel. Tööl käia nii kaugel pole muret, aga gümnasist autoga ju veel ei sõida. Ja me ei käi igapäevaselt linnas tööl. Ühistranspordiga saab kohale küll ja koju ka, aga see lisab koolipäevale 2-3 tundi otsa. Ja gümnasist peab ju iga päev kohal käima. Laps on juba praegugi, põhikooli lõpus, koolipäeva lõppedes väsinud ja hommikul ärkamine on raske. Õnneks on senimaani õppimisega hästi olnud, nii et vast saab ka gümnaasiumis koju jõudes selle lühikese õhtuse aja jooksul midagi endale meeldivat teha.

Meie vallas viivad koolibussid ka linna koolidesse, ka gümnaasiumitesse. Õnneks ei pea ühistransporti kasutama (see ongi üsna olematu).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun aidake kaasa mõelda.

Elame praegu Tallinna lähedal asulas oma majas. Peres kasvab 2 last, mõlemad vanemad käivad tööl, mida saab teha asukohast üsna sõltumatult (minu enda puhul on tegelikult hea nädalas paar kordagi Tallinnas kontoris käia, aga pole otseselt kohustuslik). Koolilst viime Tallinnasse kooli, kus talle ei meeldi käia. Lasteaialaps käib kodulähedases lasteaias. Nn kodualevikku me otseselt eriti rohkem “integreerunud” ei ole, naabritega küll teretme ja räägime 2 sõna juttu, aga vastastikku külas ei käi vms.

Lisaks kodumajale Tallinna lähedal, on meil ka pärandusena saadud krunt saarel. Oleme hakanud üha rohkem mõtlema sellele, et kuna praegu elame sisuliselt peost suhu ja kuu lõpus on enamasti rahadega üsna kitsas, siis tuleb midagi muuta. Üks mõte on minna saarele elama – ehitada sinna omale elumaja (kommunikatsioonid on õnneks olemas), panna lapsed kohalikesse koolidesse ja teha ise tööd distantsilt. Vajaduse korral saaks linnas lisaks väiksema korteri üürida. Sellise vangerdusega saaks me lahti laenudest – kuna praeguse kodumaja hind on üle 2 korra kõrgem olemasolevast laenujäägist. Uue maja saarele ehitaksimegi majamüügist saadava rahaga, mis laenu tagasimaksest üle jääb (ca 130 000 hinnanguliselt). Seega majanduslikult tundub igati kena käik, eriti kui võtta arvesse, et kodulaenude intressid võivad aastapärast olla juba tuntavamad, praegune maja tahaks ka täiendavaid soojustustöid jms osaliselt ja energiahinnad on samuti tõusnud). Samas – pragu ehitama hakata, tundub ikka raha peale päris vihane olemise koht (mõtleks ajalisest faktorist lähtuvalt pigem moodul- või elementmaja peale).

Mida ma pelgan on see, et me koliksime väikesesse kohta, st igasugune anonüümsus kaoks ära. Mõned sõbrad elavad küll samas kandis saarel, aga ei oska ennustada, kas suhtlusvõrgustik kuivaks kokku või kuidas me kohaneksime. Samamodi ei tea, kas laps kohaneks sealse kooliga (kuigi alati saab ka enne teha prooviperioodi).

Kuidas teile tundub, kas ma muretsen üle või tundub tegelikult mõistlik mõte minna maale? Ma ennast väga looduslapseks erinevalt kaasast ei pea, madusid kardan, eriline rohenäpp ei ole, aga mõned peenrad võiksid olla. Praegu ju suvitame ka samas kohas st koht on tuttav, juured on seal olemas. Aga ma usun, et juhul kui nt kummagi meie töökohtadega midagi juhtuks, siis sealt kohapealt näiteks analoogse palgaga uut kohta enam naljalt ei leiaks (samas – kulud oleks selgelt väiksemad – sel saaksime mingi aja ka 1 palgaga hakkama, praeguses kohas kindlasti mitte)…

Oh issver, ära koli! Saad kohe pleki külge! Siin ja ilunurga all on mingi hull, kes kõiki maamatsideks sõimab.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellist nõu ei saa siin paari lausega küll anda, see sõltub ikka väga paljudest asjaoludest

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus te siis vahepeal elate, kui oma tln maja ära müüte? Üürite korteri? Maja ehitus võtab aega, lisaks on ehitushinnad jätkuvalt tõusuteel. Olen oma elus maja ehitanud ja tean, kuidas eelarve läheb lõhki. Maja ehitamiseks peab olema ropult raha ja mehel kuldsed käed, endal ka tahtmist abiks olla, koristada jne.
Meil on nii linnas korter ja maal maja, talvel elame linnas, kevadest-sügiseni maal. Tuttavad, kes on elama läinud maale, ütlevad, et pimedal ajal on ikka raske küll, õhtul kui töölt tuled – siis enam hoovist välja ei lähe, kottpime on ümberringi. Lisaks on probleem talvel näiteks teatrisse pääsemisega, ostad piletid ära, aga siis hakkab tuisk. Nüüd on lapsed ka suured- tahavad linnas sünnipäevadel, peol olla, vea ja too neid kogu poole öö ajal. Vinguvad ka veel, et nii mõttetus kohas elama peavad.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh heade mõtete eest!

Püüan järgepidi vastata:

– õnneks on kool-lasteaed 3km kaugusel, käib ka koolibuss, aga peres on 2 autot olemas, koolilapsele on maa igati paras ka rattaga soojemal ajal sõita, seega selles mõttes ei midagi hullu. Praegu viin last Tallinnasse kooli ehk ca 20km ots iga päev – reeglina ühendan küll oma nn kontoripäevadega, aga ainult lapse pärast sõite tuleb päris tihti ette ehk siis logistika tegelikult muutuks lihtsamaks ja laps iseseisvamaks.

– krunt on külas, kus on majad olemas mõlemal pool kõrval ja ikka nii, et majast nii 50m-100m kaugusel on kõrvalmaja. Ühe poole naabritega saame läbi, teisel pool on suvitajad. Seda ei pelga, et me saarerahva hulka ei kuuluks – kuna olen ise samast kohast pärit, siis täieõiguslik saareelanik, mis sest, et vahepeal ärakaranud. Ma pelgan seda, et ikka arutatakse ja vaadatakse, et mis need “uued” teevad ja kes ja mis ja kus – juba praegu, kui krundil toimetame, on oht, et keegi sõidab kraavi, sest möödasõitjad keeravad uudishimust või kaelad omal kõveraks 🙂

– kui siiski võtta endale lisaks Tallinnas ka väiksem üürikorter, on selles mõttes lihtsam, et ei pea tingimata oma käimisi alati selle järgi sättima, et praamiga koju saaks – kui ma teen tööd Tallinnas, saan oma kultuuri- ja seltskonnavajaduse ka sellel ajal rahuldada + teised pereliikmed samamoodi. Mõte on küll esialgu, kuni majaehitus käib, linnas korterit üürida, hiljem osta ja kui ise ei kasuta, siis välja üürida.

– majaehituse ajal saame elada saarel – seal on lähisugulasel pool maja tühi ja meid vajadusel ootamas, selle eest midagi eraldi maksma ei peaks.

– ehituse osa tõesõna pelgan – hind, kvaliteet ja aeg tunduvad kõige keerulisemad asjad praeguses olukorras kokku sobitada. Element- ja moodulmajad oleks kiire variant, aga kas ja mida saab siiski selle raha eest, mis meil võiks ehituseks jääda ja kas mõistlikum oleks siiski kohapeal nullist juba ehitada, on küsimus.

– kuigi majanduslikult ja ühe lapse kooli osas tundub valik ülimalt selge ja lihtne (tuleb minna), siis ma ise olen pigem ebalev – Tallinnalähedases maja on just majale remondi osas suuresti tiir peale saanud, asub heas asukohas, kõik on selles suhtes üsna ideaalilähedane, aga majanduslikus mõttes käib lihtsalt kogu komplekt praegu siin elamise juures üle jõu… 🙁

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan ma aru, et sa plaanid selle 130 000 eest ehitada endale nii maja, kui osta korter? Kas saan aru, et Tallinna või siis Saaremaale? Saaremaale oleks mõistlikum, sest tln Saaremaal ehitamas käimine tähendab jõhkrat bensiinikulu.
Ma saan aru, et Teil on 4-liikmeline pere, siis maja peaks olema vähemalt 4-5-toaline.
Kui sa praegu elad peost-suhu, kuigi sa saad n.ö. laenust lahti, siis lisakulu korteri üürimisega.
Tuttav tegi hea käigu – üüris maja välja, sellest rahast maksab laenu + korteri eest üüri ning natuke jääb raha ülegi. Elab mõned aastad korteris, säästab, siis ostab endale mingi ridaka vms. Ja maja üür tiksub edasi.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– krunt on külas, kus on majad olemas mõlemal pool kõrval ja ikka nii, et majast nii 50m-100m kaugusel on kõrvalmaja.

Ma pelgan seda, et ikka arutatakse ja vaadatakse, et mis need “uued” teevad ja kes ja mis ja kus – juba praegu, kui krundil toimetame, on oht, et keegi sõidab kraavi, sest möödasõitjad keeravad uudishimust või kaelad omal kõveraks ????

Isegi, kui naabrid on 50-100 m kaugusel, siis ei pea kõigiga suhtlema. Kui inimestega midagi ühist pole ja kontakti ei teki, siis elate oma elu. Uudishimutsejaid on igal pool, ka linnas. Kui keegi uus kolib naabriks, siis ikka ümberringi vaadatakse, et mida uued ka teevad. Ei usu, et inimesi absoluutselt ei huvita, kes tema kõrval elab, iseasi, kas hakatakse kontakti otsima ja suhtlema või jälgitakse vaikselt kõrvalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kortermajas on naabri uks poole meetri kaugusel, aga ei pea suhtlema, kui ei taha. Mul 13 aastat sama naaber olnud ja me pole ühtegi sõna vahetanud. Vaevalt ma majas elades järsku sotsiaalsemaks muutuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pelgan seda, et ikka arutatakse ja vaadatakse, et mis need “uued” teevad ja kes ja mis ja kus – juba praegu, kui krundil toimetame, on oht, et keegi sõidab kraavi, sest möödasõitjad keeravad uudishimust või kaelad omal kõveraks

Aga kas ei tohi siis vaadata ja arutada seda, mis paistab? Olen suurema osa elust linnas elanud ja meil oli peres pisikesest peale kombeks õhtuti jalutamas käia (koer oli ka). Ikka vaatasime, kuidas kellelgi oli hekk pügatud või kui keegi oli maja remontinud ja imetlesime, kui kuskil oli kaunis aed. Teinekord vahetasime omavahel ka mõne sõna sel teemal. Kas poleks tohtinud? Kas see solvas või häiris kedagi? Kes nendes aedades ja majades elasid, me ei teadnud.

Eriti meeldis mulle lapsepõlves, ja tegelikult senimaani meeldib, ehitamist jälgida. Nii tore on vaadata, kuidas ehitamine edeneb, majakene kerkib, areneb. Ja kui siis valmis saab ning aeda korrastama hakatakse, on ka tore.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pelgan seda, et ikka arutatakse ja vaadatakse, et mis need “uued” teevad ja kes ja mis ja kus – juba praegu, kui krundil toimetame, on oht, et keegi sõidab kraavi, sest möödasõitjad keeravad uudishimust või kaelad omal kõveraks

Aga kas ei tohi siis vaadata ja arutada seda, mis paistab? Olen suurema osa elust linnas elanud ja meil oli peres pisikesest peale kombeks õhtuti jalutamas käia (koer oli ka). Ikka vaatasime, kuidas kellelgi oli hekk pügatud või kui keegi oli maja remontinud ja imetlesime, kui kuskil oli kaunis aed. Teinekord vahetasime omavahel ka mõne sõna sel teemal. Kas poleks tohtinud? Kas see solvas või häiris kedagi? Kes nendes aedades ja majades elasid, me ei teadnud.

Eriti meeldis mulle lapsepõlves, ja tegelikult senimaani meeldib, ehitamist jälgida. Nii tore on vaadata, kuidas ehitamine edeneb, majakene kerkib, areneb. Ja kui siis valmis saab ning aeda korrastama hakatakse, on ka tore.

No tõesti – las nad siis keeravad omal kaelad kahekorra, kui uusehitist uudistavad. Seda teeksid kõik ju linnas ka. Inimesed ikka vaatavad.
Vaevalt, et su tõsine mure selles on, et keegi tõepoolest kraavi sõidab ja viga saab sinu majakese pärast.
Midagi muud ei pea sa ise ju naabritele rääkima, teavd ainult seda, mida näevad.
Tõsi, mina ei tahaks, et naabermaja on 50 m kaugusel, seepärast kolisin ka oäris metsa, aga kuna olen elanud pikalt ka väikeses aedlinnas, siis tean, et hekid varjavad ikka väga hästi su igapäevaseid tegemisi. Ja kedagi ei huvita eriti teiste elu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled keegi eriti kuulus või?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan ma aru, et sa plaanid selle 130 000 eest ehitada endale nii maja, kui osta korter? Kas saan aru, et Tallinna või siis Saaremaale? Saaremaale oleks mõistlikum, sest tln Saaremaal ehitamas käimine tähendab jõhkrat bensiinikulu.

Ma saan aru, et Teil on 4-liikmeline pere, siis maja peaks olema vähemalt 4-5-toaline.

Kui sa praegu elad peost-suhu, kuigi sa saad n.ö. laenust lahti, siis lisakulu korteri üürimisega.

Tuttav tegi hea käigu – üüris maja välja, sellest rahast maksab laenu + korteri eest üüri ning natuke jääb raha ülegi. Elab mõned aastad korteris, säästab, siis ostab endale mingi ridaka vms. Ja maja üür tiksub edasi.

Mul samad mõtted tekkisid.

Elatakse juba praegu peost suhu, aga plaanitakse ilmselgelt kallimat elukorraldusmudelit ja arvatakse, et see oleks veel ka hullult kasulik majanduslikult???

Nagu päriselt, maja nullist alustamine kuskil saares, Tallinnas korter peatumiseks, autodega saare ja Tallinna vahel uhamine?

TA, niisugust elustiili saavad endale lubada vaid väga joukad inimesed. Tulge maa peale. Teiesugustele mitu paralleelset kodu ja pidev sõitmine? Millisest rahast kyll?

Peost suhu elades on ka yleyldse majas kui sellises elamine teile yle jou. Ka praegu ja isegi Tallinna lähedal asuvas majas.

Saares kasvavad kõik kulud. Ilmselgelt. Millest te seda finantseerite?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kortermajas on naabri uks poole meetri kaugusel, aga ei pea suhtlema, kui ei taha. Mul 13 aastat sama naaber olnud ja me pole ühtegi sõna vahetanud. Vaevalt ma majas elades järsku sotsiaalsemaks muutuks.

Linnas ongi võimalik niimoodi omaette privaatselt elada. Majas elades oled naabritel nagu peopeal. Iga sinu liigutus aias on näha (kasvõi naabri teise korruse aknast). Kui oled privaatne inimene, siis hakkad ise ka vaatama, kus naabri peanupp on. See asi veel, et kui oled majast välja tulnud, siis millegipärast arvatakse, et oled valmis ka suhtlema. Sugulane põhimõtteliselt tulebki majast välja siis, kui naabritel aiatoimetamised tehtud ja siis ka on seal vaikselt, et mitte tähelepanu äratada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnas ongi võimalik niimoodi omaette privaatselt elada. Majas elades oled naabritel nagu peopeal. Iga sinu liigutus aias on näha (kasvõi naabri teise korruse aknast). Kui oled privaatne inimene, siis hakkad ise ka vaatama, kus naabri peanupp on. See asi veel, et kui oled majast välja tulnud, siis millegipärast arvatakse, et oled valmis ka suhtlema. Sugulane põhimõtteliselt tulebki majast välja siis, kui naabritel aiatoimetamised tehtud ja siis ka on seal vaikselt, et mitte tähelepanu äratada.

Meil ei ole kuigi suur krunt, u 1500 m2, aga piirneb paari meetri kõrguse hekiga ja privaatsuse puudumise üle ei kurda. Jah, teise korruse aknast naabrid tõesti näevad, mida me aias teeme, aga  ma millegipärast ei usu, et neil selle vastu nii sügav huvi on, et spetsiaalselt magamistuppa meid jälgima minna. Käin vahel saunast tulles isegi paljalt basseinis. Suhtleme ühtede naabritega suvel ehk paar korda kuus, teistega üldse mitte. Nii et saab igatmoodi, ka siis, kui naabrid lähedal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnas ongi võimalik niimoodi omaette privaatselt elada. Majas elades oled naabritel nagu peopeal. Iga sinu liigutus aias on näha (kasvõi naabri teise korruse aknast).

Privaatsuse puhul sõltub palju eramaja asukohast, planeeringust, kui kõrged majad on naabruses, kui kaugel üksteisest, kas krunti ümbritseb kõrge hekk, tara või 1,5 m võrkaed. Kahekordsete ridaelamute puhul võib ehitada vahele kasvõi 2 m kõrge aia, teiselt korruselt näeb ikka naabrite aeda. Suur vahe, kas naabreid ei näe tiheda heki või kõrge aia tõttu üldse, kaugelt paistab ainult naabri pealagi või pole mingit haljastust ja kogu tegevus on nähtav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnas ongi võimalik niimoodi omaette privaatselt elada. Majas elades oled naabritel nagu peopeal.

TA elab ju praegu ka oma majas

krunt on külas, kus on majad olemas mõlemal pool kõrval ja ikka nii, et majast nii 50m-100m kaugusel on kõrvalmaja

Kuidas teil praegu siis on, elate kuskil tühermaal?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pelgan seda, et ikka arutatakse ja vaadatakse, et mis need “uued” teevad ja kes ja mis ja kus – juba praegu, kui krundil toimetame, on oht, et keegi sõidab kraavi, sest möödasõitjad keeravad uudishimust või kaelad omal kõveraks

Meil on maakodu juba 20 aastat, lähimad naabrid paarisaja meeri kaugusel, aga tegelikult kogu küla teab, mida me teema. Lasime ühe vana kõdunenud puu langetada (seest oli tühi, vaid paarisentrimeetrine koor hoidis seda püsti), siis kuulsime, et näe, võtsid selle puu maha.

Panin kevadel kartuleid paar lühikest vagu, et sügisel saaks isekasvatatud värsket, siis kohe üle-üle-järgmine naabrimees ca 0,5km kaugusel  teadis, et näe naine sul pani kartuleid. No ilmselt teavad nad meist rohkem kui me ise. Möödasõitjad meid otseselt ei näe, maja on küll teel näha, aga no kui krundil toimetamist näha tahetaks, siis peaksid vast sobivas kohas seisma jääma ja vaatama.

Me sellised nädalavahetusemaakad ja juba ammu leppinud sellega, et kogu küla teab, mis me teema. Samas on hea teada, et tõenäoliselt on kellegi silm peal ka siis kui meid ennast kohal pole.

Ma selle pärast väga ei põeks “mis need uued teevad”, osade inimestega tekib klapp ja teistega mitte, eks põliselanikud vastanduvad uutele mingil määral nagunii olenemata sellest kuidas nad teiega või omavahel läbi saavad. Külas kus minu maakodu on, ei tea ma ühtegi eestiaegset põliselanikku, enamus on nõuk ajal sinna tulnud või hiljem, kõik on uued, mõned rohkem teised vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tundu üldse hea mõte. riskid on suured. mõtle selle peale, kas lastel oleks seal kodu lähedal huviringe ja mängukaaslasi üldse või peaksid sina neid igale poole sõidutama. kas praegu on teil tallinnaga hea ühistranspordiühendus? saaksid lapsed näiteks põhikoolis ja gümnaasiumis ise tallinna kooli käia? või on kodu lähedal gümnaasium? need on juba tugevad eelised praeguse elukoha kasuks – koolivalik on oluliselt laiem. kui saarel seltskonda ei sobi või midagi muud koolis ei meeldi, siis ilmselt on see palju keerulisem.  suure tõenäosusega vajaksite saarel  kahte autot.  lisaks majanduslik risk, ilmnevad mingid ootamatused seoses ehitusega (lisaks materjali hinnarallile). mina ilmselt prooviks kõigepealt oma tarbimisharjumused üle vaadata ja laenumakset soodsamaks saada. uuri teistest pankadest laenu refinantseerimisvõimalusi ja kui saad soodsama intressiga pakkumise, siis mine sellega kodupanka ja küsi, mis võimalused on. võid kaaluda ka laenu tagasimaksmise perioodi pikendamist.  eelkõige aga prooviks otsida lisaraha teenimise võimalust, eriti kui teil on mõlemal paindliku aja ja asukohaga tööd.

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti utoopiline mõte majanduslikus mõttes minu arvates.

Kas need töökohad on teil igaveseks? Kas soovi korral leiad jälle uue töö, mida sealt saarelt teha?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need töökohad on teil igaveseks? Kas soovi korral leiad jälle uue töö, mida sealt saarelt teha?

Kui on omandatud eriala, mis võimaldab teha kaugtööd ja pole hirmu, et erinevate kriiside ajal töö ära kaob, siis võib elada seal, kus soovitakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maal on tegelikult kallis elada, kui juba praegu rahaga kitsas, siis saab olema veel kitsam

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on maja  linnas, vanematel on maal – ning jäävad arusaamatuks need mured naabritega. Linnas tõesti teretan ja räägin juttu oma naabritega (üleaedsetega siis), ka keegi kedagi spetsiaalselt kaelkõrveras jäi passi,  kui satume ühel aja õue, siis hõikame tere või kevadel teeme rohevahetust, käin ka bassus alasti ujumas (seda küll õhtul). Maal teretan kõiki külaelanikke, aga keegi oma nina sinu elusse ei torgi.  Selline veendumus, et maal või väiksemas linnas teisi jälgitakse ja tagaräägitakse on just pealinnast saabunud prouadel, kes arvavad, et nende isik jääb kohe silma ja on kõneaineks. Tegelikult ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Kodunurk Maale elama?