Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: maamaks

Postitas:

Meil abikaasaga korter ostetud laenuga – mina olin kaastaotleja. Mees esitas õigeaegselt ka maamaksuvabastuse avalduse. Nüüd aga tuli mulle teade, et vaja maksta maamaksu jnejne. Krt kas siis mina oleks pidanud ka tegema avalduse?! Jabur ju… Üks korter ju. Enne oli maamaks koguaeg ühistu poolt esitatud kommunaalide arvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:12; 15.02 21:46; 15.02 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult pidanuks te mõlemad taotlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see loogika küll siin on ma aru ei saa. Nüüd jäängi igaveseks savipätsule maksma seda totakat maamaksu?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:12; 15.02 21:46; 15.02 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jää, järgmisest aastast esitad avalduse õigeaegselt. Loogika on see, et kui olete kaasomanikud, siis ka kohustused jagunevad mõlema peale. Loogiline on see, et inimene esitab taotluse OMA maamaksule vabastsue taotlemiseks. Muidu – milleks te üldsem mingit vabastust taotlesite, kui üks inimene teie majast juba vabastustaotluse esitanud? Üks maja ju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 16.02 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne ei eraldatud nii. Esitati mehe nimele iga kuu kommunaalarve ning seal oli ka maamaks. Sellest ka siis see järeldus, et mees tegi taotluse ära, peaks asi ok olema. Aga kus sa sellega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:12; 15.02 21:46; 15.02 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enne ei eraldatud nii. Esitati mehe nimele iga kuu kommunaalarve ning seal oli ka maamaks. Sellest ka siis see järeldus, et mees tegi taotluse ära, peaks asi ok olema. Aga kus sa sellega.[/tsitaat]
Kommunaalarvet ei esitanud mehele ju ometi maksuamet. Ja kas tõesti juba 2011 aastal ei pidanud ise maksuameti kaudu oma maamaksu ise tasuma? Uuri seda asja ikka maksuametist. Kui tegemist on ainult laenu kaastaotlemisega (korteriomand on mehe nimel), siis ei tohiks kuidagi maamaks sinu nimele tulla. Kui olete kaasomanikud, siis on kõik õige – aga juba 2011 maamaks pidi osaliselt sul maksta olema. Maksuteadet väga väikeste summade puhul vist ei esitatagi, oled sa kindel, et sul juba eelmisest aastast võlg üleval pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 16.02 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

:D…meil sama lugu.
pole midagi teha, eks järgmine kord olen targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tehakse nii või naa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 inimene teeb 1500m2 peale avalduse ja tõesti peavad kõik kaasomanikud oma avalduse tegema või?

Tõesti sain aru, et piisab, kui 1 sisse kirjutanud inimene selle esitab, kes on omanik.
Mina esitasin meie korteri eest taotluse ja mees sai ikka maamaksu arve ja mitte vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil on kaasomandis maja ja igaüks esitas oma maksuvabastuse kohta avalduse ise. Maamaks on igal omanikul eraldi, mitte nt krundipõhiselt ja üpris keeruline oleks ühe avalduse põhjal hakata teisi vabastama. Ma ei teagi, kui palju mu kaasomanikud maksnud on siiani.
Aga eks see ole selge, et Tallinn seda süsteemi tehes lootis kindlasti ka sellele, et on mingi osa selliseid inimesi, kes unustavad esitada või saavad asjast valesti aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:31; 16.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli sama lugu, abikaasa tegi, mina mitte. otsin paaniliselt, kus on kirjas, et ma ikka järgmine aasta saab maksuvabastuse avalduse esitada? kas keegi oskab öelda. LV vastav telefon hetkel kinni…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on kaasomandis maja ja igaüks esitas oma maksuvabastuse kohta avalduse ise. Maamaks on igal omanikul eraldi, mitte nt krundipõhiselt ja üpris keeruline oleks ühe avalduse põhjal hakata teisi vabastama. Ma ei teagi, kui palju mu kaasomanikud maksnud on siiani.
Aga eks see ole selge, et Tallinn seda süsteemi tehes lootis kindlasti ka sellele, et on mingi osa selliseid inimesi, kes unustavad esitada või saavad asjast valesti aru.[/tsitaat]

Kusjuures, see ei ole mitte tingimata nii. Minu maakodu maamaks tuleb nimelt just ühele omanikule, ehk mulle. Minu abikaasa on poole omanik ja tema pole sealt kunagi mingit maksuteadet saanud. Jube raske on see, et sa pead igal pool olema nagu mingi jurist ja teadma kõiki ohtusid ja eripärasid. Kui ma olen harjunud, et sellistel puhkudel suheldakse ühe omanikuga, siis mul ei tule mitte ilmaski pähe see, et tallinnas korraga see nii ei käi ja hakatakse maksekohustust \”poolitama\” erinevate inimeste vahel, mis siis, et need on abielus ja rahvastikuregistris samasse korterisse sisse kirjutatud. A J U V A B A! Oleks pidanud juristiks õppima, mis muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul oli sama lugu, abikaasa tegi, mina mitte. otsin paaniliselt, kus on kirjas, et ma ikka järgmine aasta saab maksuvabastuse avalduse esitada? kas keegi oskab öelda. LV vastav telefon hetkel kinni… [/tsitaat]

ei, järgmisel aastal ei saa maksuvabastuse avaldust esitada, sest järgmisest aastast kehtib üle-eestiline kodualuse maa maksuvabastus juba kõigile, automaatselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on ka maakohas kaasomandis vara ja kumbki saab omaette maksuteate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:31; 16.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.