Esileht Tööelu, raha ja seadused. maamaks suurem sel aastal?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: maamaks suurem sel aastal?

Postitas:
Kägu

maksan igal aastal oma eaka ema eest maamaksu ja sel aastal märkasin, et summa on suurem. koju tuli paberil teatis, aga sealt ei loe mingi muudatust välja. linnavalitsuse ametnik, kelle number seal paberil oli, ei osanud ka midagi vastata.

sugulane, kelle maa piirdub merega kurtis sama asja. aga talle oli KOV-st öeldud, et on tehtud uued droonimõõtmised, need on täpsemad ja tema maa on tegelikult suurem. kuidas see võimalik on? mõõdeti mõõna ajal? valdade ühinemisega on tema nüüd uues haldusüksuses ja väidetavalt seal vanas vallavalitsuses mõõdeti ja arvutati kõike valesti.
kas kellelgi veel sellist probleemi on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

On jah paljudel maamaks suurem. Eks nad vaikselt üritavad ikka kogu aeg hinda kergitada. Tuleb meelde Venemaa kohta artikkel, mis ütles, et kuna venelaste sissetulekud on juba mitmeid aastaid järjest vähenenud, tuleb võtta tarvitusele meetmed – muuta statistika arvestusmeetodeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest oli ka ajalehtedes ja internetis pikk lugu, miks maamaksu suurus see aasta muutus, kastua googlet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei muutunud, Viimsi vald.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii ongi. Uue haldusjaotuse tulemusel tõusis nt meil maamaks 2,5 korda. Vallast vastati nipsakalt, et nii peabki olema, enne olevat odav olnud… Tegu valla kõige kaugemas perifeerias asuva külaga, mis nüüd praktiliselt võrdsustatud vallakeskusega (keskmise suurusega linn).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu nimel on vanemate korterid (vanemad lahus). Varasematel aastatel pole ma pidanud maamaksu maksma (oli vist nii, et kui maks jäi alla mingi summa, siis ei pidanud maksma), aga tänavu pean.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maamaks käib sissekirjutuse järgi. Enamasti, kui ei ole tegu ärimaal asuva elamispinnaga, siis sissekirjutuse kohas maamaksu ei tule. Kui on lisaelamine, selle eest juba maksad. Minul näit on nii õnnetult, et sissekirjutus ja tegelik elukoht Tallinnas on ärimaal asuvas korterelamus ja lisakorterisse ma jälle pole sisse kirjutatud, maksan mõlema eest, kusjuures ka Tallinnas maamaks tõusis tänavu. Aga petma ka ei taha hakata seetõttu riiki.
Seda ma küll pole kuulnud, et mingist summast alates alles hakatakse nõudma. Mu meelest see riik küsib iga sendi kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma küll pole kuulnud, et mingist summast alates alles hakatakse nõudma. Mu meelest see riik küsib iga sendi kätte.

https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/maamaksust

Maksu- ja Tolliamet liidab kohaliku omavalitsuse piires isiku kõikide maakasutuste maksukohustused ning maksuteadet ei väljastata, kui maksusumma kokku on vähem kui 5 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tõusis ka natuke.
Kõige põnevam on see, et maad on päris kõvasti juurde tulnud. Kui ostes oli krundi suurus 1,4 ha, siis nüüd on 1,55.
Mets on ka huvitav fakt. Ma ei mäleta, kas varasemalt on metsamaad üldse märgitud olnud, aga nüüd on seda 800 ruutu. Arvatavasti on puud ja põõsad krundil kõik lihtsalt kokku liidetud, muidu sellist numbrit ei ole küll kuskilt võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks kinnistu piiride üle-mõõdistamisele, mõõdeti ka kõlvikud ümber st. et nüüd võib olla kinnistu koosseisu kuuluva metsamaa ja põllumaa ja õuemaa jms. jaotused võrreldes varasemaga teistmoodi.
Sellest võib ka hind muutuda, sest osa tüüpi maad maksustatakse erinevalt.

Alles keegi kurtis kuskil, et tal oli tiik (veealune maa) drooniga mõõtmise tulemusena muutunud metsamaaks. No ju droonipildilt ei olnud nii hästi aru saada, et see tume laik seal on tegelikult vesi.
Tehti muidugi kiiresti korda märkuse peale, aga maaomanikul üllatus ikka.
Maa-ametist saab kõlvikute piire vaadata ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maa-ametile saab ka teatada, et metsa vms ei ole tegelikult ja siis arvutatakse maamaks ümber.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. maamaks suurem sel aastal?