Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maamaksu tasumise tõttu deklari rahad hiljem kätte?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Maamaksu tasumise tõttu deklari rahad hiljem kätte?

Postitas:

Kuna maamaksu kohta inimesele mingit arvet ei saadeta (minumeelest täiesti ebanormaalne,sest vanasti oli ikka ühistuarvel maamaks), siis deklarit täites näen, et on vaja maksta 13,5 EUR. Selge, maksaksin ära, kuid….seal võimalus valida ka ,et võib automaatselt tagasimakstavalt tulumaksult ka maha arvestada. Noh,tundub ju lihtsam, tegin sinna kasti linnukese. Nüüd hommikul vaatasin, et raha tagastuse saab alles aprillis, kui on tehtud mingi otsus tasaarveldamise kohta??? Miks see siis nii kaua aega võtab? Tavaliselt sain märtsi algul oma enammakstud tulumaksu tagasi. Oleks seda teadnud,oleksin selle maamaksu kuidagi ise ülekandega ära maksnud.Krt…ise nad ei saada ju mingit normaalset arvetki välja, ei e-mailile ega posti. Varsti peab hakkama mobiiliarveid ja elektriarveid ja veearveid ka kuskilt firmade kodulehtedelt taga ajama või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 11:09; 17.02 11:39; 17.02 14:01; 17.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see oli juba eelmine aasta et kui sinna kasti linnukese tegid siis saad hiljem rahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks sa enne linnukese lisamist juuresoleva jutu läbi lugenud, siis oleksid kohe teadnud, et saad tagasi alles peale maamaksu tähtaega. Mina näiteks lugesin ja ei pannud sinna linnukest.

Mis maamaksuteatesse puutub, siis üks aasta oli nii, et kiiresti said tagasi need inimesed, kes tellisid elektroonilise maamaksuteate. Hoolitse, et su meiliaadress oleks õige, ja tulebki teatis e-postiga. Juhul kui üliagar spämmirobot seda äkitis kinni ei võta. Teistel, kes e-maksuteadet ei ole tellinud, tuleb postiga. Ühistu arvel ei tohiks maamaksu küll juba ammu-ammu olla – sellest ajast alates, kui kinnistamine toimus.

Võid ju deklari uuesti teha (see peaks eelmise deklari tühistama) ja maamaksu juurde linnukest enam mitte panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ei hakka käesolevat deklaratsiooni sellepärast kustutama. Lihtsalt juhin tähelepanu sellele, et nad võiks ju automaatselt inimesele kas siis posti või e-mailile (andmed neil ju olemas)arve saata,nagu teised teenuse pakkujad: eesti energia, kütte-, mobiilside teenuse pakkujad jne. Maksuamet on nagu mingi fantoomtegelane, inimene ise peab enda arvet kuskilt internetisügavustest taga ajama. Aga mis vanainimesed teevad, kel internetti pole, kas nemad siis ei saagi maamaksuteadet kuidagi, et näiteks panka maksma minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 11:09; 17.02 11:39; 17.02 14:01; 17.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldi ju, et need, kes on valinud, et soovivad maamaksu teadet meiliga, saavadki meiliga. Ülejäänutele saadetakse paberkandjal arve. Kahjuks maksuametnikuna tean, et inimesed ei anna tihtipeale õigeid kontaktandmeid ja siis on kõik teised süüdi, et maksuteated kohale ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:48; 17.02 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustkohast ma saan seda tellida, et ta mulle e-mailile tuleks??? Posti pole midagi tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 11:09; 17.02 11:39; 17.02 14:01; 17.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaatselt tulebki makseteatis. Meil just mõned päevad tagasi oli postkastis. Me peame teist aastat nüüd ise maksma. Siiani oli ühistu komkulude arvel ja ühistu maksis ise masuametile.

See kui sina ei suuda hoida oma kontaktandmeid adekvaatsetena on sinu mitte maksuameti süü.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustkohast ma saan seda tellida, et ta mulle e-mailile tuleks??? Posti pole midagi tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 11:09; 17.02 11:39; 17.02 14:01; 17.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maamaksu infotelefon on 8800816. Sealt saad ka teada, kuhu su maksuteated eelnevatel aastatel on saadetud.
Rohkem ettevõtlikkust oma probleemide lahendamisel!Anonüümne kaeblemine ju ei muuda midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:48; 17.02 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui te oskate oma tagasi saadavat raha arvutada ja deklarat. arvutis teha ja teate et maamaks maksta, siis mis te vingute, siis peaks te oskama ka oma maamaksuteadet ilusti vaadata. saate selle rahakese mõni päev hiljem kätte on ju ka kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli just täna maamaksuteatis e-mailile. Seda sai tellida Maksuameti lehel, kui näiteks deklaratsiooni täidad.
Täitsa õudne, vanematel Lasnamäe korter ja maamaks ligi 20¤…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 17:50; 17.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lihtsalt teemaväliselt. See on tegelt ikkagi NÕME, et kui lased maamaksu tulumaksu tagastusest maha võtta, siis enne maamaksu tähtaega tulumaksu tagastus ei laeku. No miks ometi? Kas maksuamet on oma teisele kontole kade, et peab sinna nt kuu varem selle 15-20euri maamaksu ära kandma? Võiks ju ikkagi samal ajal tagastada nagu neile, kes maamaksu ise üle kannavad, aga lihtsalt maamaksu varem tasaarveldada minu meelest.

Mul isiklikult pole kiire selle rahaga. Aga lihtsalt tahaks asjaga ühele poole saada, et ei peaks mitu kuud ootama ja meeles pidama, et kontrollida, kas tagastus on ikka tulnud ja õiges summas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul tuli just täna maamaksuteatis e-mailile. Seda sai tellida Maksuameti lehel, kui näiteks deklaratsiooni täidad.
Täitsa õudne, vanematel Lasnamäe korter ja maamaks ligi 20¤…[/tsitaat]
Vabastusavaldust ei teinud siis või?
Ja minu maamaks oleks olnud ligi 500 euri, seega see 20-eurine maamaks eriti ahhetama ei pane 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vabastusavaldust ei teinud siis või?
Ja minu maamaks oleks olnud ligi 500 euri, seega see 20-eurine maamaks eriti ahhetama ei pane :)[/tsitaat]

Ei saa kahjuks teha jah.
Ma usun, et ei pane ahhetama jah 🙂 Ma ise sellepärast ohkisingi, et ei kujuta ette, mis siis eramajade omanikel veel olla võib, kui juba miski paneelika korteriomanik sellise summa saab :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 17:50; 17.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pole ju hullu midagi ka eramaja omanikul. Mul maja koos majaaluse maaga kokku 7ha ja maksan u.40¤.
Kõik ei ela Tallinnas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks mul seda maamaksu arvet tulnud pole?:O eelmisel aastal tuli meilile, praegu pole midagi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maamaksu tasumise tõttu deklari rahad hiljem kätte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.