Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maapiirkonnas töö leidmine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Maapiirkonnas töö leidmine

Postitas:
Kägu

Äkki sa mõtlesid doktorikraadi OMAVAID inimesi? (see läheks su mõttekäiguga kokku) Sel juhul kasuta õigeid termineid, kui tahad, et sust aru saadaks.

Ma sain aru küll, mida ta mõtles. Võibolla selleks ongi midagi muud kui doktorikraadi vaja…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on tööajade klappimine, aga ka asukoht on ju oluline ja kui autojuht jääb puhkusele/haiguslehele, mis siis? Kas siis jääd ka samal ajal või? Autojuht sõidab su surnuks vb hoopis üldse.

Hullem asi algab kodust. Mehel on hea töö, naine alles 20ndates, kirjapildi järgi sobiks küll koolipinki nühkima, aga kolida ei saa, sest mehel on nii hea töö. Kui mehega on nii hästi, siis panustagu naise arengusse, viimaks tuleb kõik kuhjaga sama pere eelarvesse tagasi. Kuid siis on uus häda, maal pole kvalifikatsioonile vastavat tööd ja mees ei taha ikka kolida. Ainuõige on taolisel juhul lapsi teha ja tulevikus ikka poodi tööle minna. Kaugõppes, avatud ülikoolis, osakoormusega saab õppida.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osa neist saavad riiklikku doktoranditoetust (ca 700€ kuus), suurem osa (osakoormuses õppivad või eksterniõppes õppivad) ei saa oma õppimise eest mitte sentigi ning peavad seetõttu käima õpingute kõrvalt ükskõik millisel tööl.

Doktorante on ka erinevaid, näiteks TalTechis saavad nad palka. Lisaks osalevad projektides jne, ei ole mingid vallavaesed, nagu sina siin proovid näidata. Eksternina ja osakoormusõppes õppijad on oma õpingutega venitajad nagu muudki üliõpilased, seega on see nende enda asi, et raha ei saa ja peavad pealegi maksma. Minu arust pole see nii ebaõiglane midagi, kui sa lihtsalt oma töö kirjutamise eest saad palka ja on kõik teed valla ka ülikoolis lisaraha teenimiseks, ei pea koristajaks minema või jumal teab mida tegema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raplas ja Raplamaal on tööd leida küll. Leidsid ka maakoha, millega võrrelda ja siit sõidavad rongid iga tund Tallinna vahet. Kõige nõmedam soovitus on kellegi autosse minna. Üks asi on tööajade klappimine, aga ka asukoht on ju oluline ja kui autojuht jääb puhkusele/haiguslehele, mis siis? Kas siis jääd ka samal ajal või? Autojuht sõidab su surnuks vb hoopis üldse.

Palun väga vabandust, et nii nõmeda soovituse andsin. Ma ise alaliselt Raplas ei ela ja väga täpselt ei tea, kuidas kõige kasulikum on. Kirjutasin seda, mida olen lähedaste suust kuulnud.

Minu soovituse rõhuasetus on pigem sellel, et suhtle kohalikega ja aruta võimalusi. Sinu arvates väga halb mõte?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain küll aru, et teemaalgataja on 40-aastane, mitte pensionini pole 40 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain küll aru, et teemaalgataja on 40-aastane, mitte pensionini pole 40 aastat.

Ütles, et pensionini on jäänud 40 a. Noorelt hakkas tööl käima, arvatavasti ei jõudnud kooli minna sellepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kohaliku rahvaga konsolideeruda ei anna? Tean, et näiteks Raplast käivad inimesed ühe autoga Tallinnasse tööle. See muidugi eeldab, et töö algab ja lõppeb kõikidel ühel ajal.

Teoorias on see tore, aga elu näitab, et auto omanik tahab pärast tööd poodi, lapsega arstile, ämma sünnipäevale, trenni jne. Hommikul ei saa minna, sest laps haige või ise haige. Transpordi jagamine toimib vaid siis kui on ootamatuste puhul olemas ka alternatiivne sõiduvõimalus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis linnast üldse jutt on? Paljud Raplamaa inimesed käivad nt Tallinnasse rongiga ja vaevalt kõigil töökoht kohe raudteejaama juures on. Pigem see töö ei sobinud sulle. Mina käin aastaid autoga Tallinnas tööl- üks ots 65km ja palk on alla 1000€, aga mu aeg on midagi väärt ning ühistransporti ei kasuta.

Vastupidi, su postitus ja tõestab vastupidist – su aeg ei ole midagi väärt. Uhada iga päev 130 km puhtalt tööle ja tagasi saamiseks, maksta kùtus ja raisata tund sinna ja tund tagasi – selle palga juures oled 10+ tundi tööga hõivatud ja seda 1000.- miinus maksud miinus kütus eest?!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noojah, kui sa, TA, välistad kõik variandid, mida sinu abistamiseks on pakitud, siis sul ju valik lihtne ja teada.

Kui ei saa isegi linnas tuba yyrida töönädala sees ja peab kogu aeg oma jorssi kodus valvama, siis ei tule ka laevale tööle minek kõne alla ju. Seal ju lausa kaks nädalat oleksid oma imemehest eemal ja tõesti, äkki leiab parema selle ajaga, onju:)

Kui sa oled kirjeldanud oma elupaika tõelise karukannis, kus ainuke too on poemuuja too, siis kas

1. Saad oma ärevushäiretest ja muudest lumehelbekese muredest jagu ja lähed poodi tööle.

2. Ei lähe poodi tööle. Varsti lõppeb rahaline tootutoetus, siis kubetadki kodus ja hoida päevad läbi pöidlad pihus (vaata siis ei saagi ju muud teha samal ajal), et su tervisega midagi ei juhtuks, sest ravikindlustust sul enam pole. Paris kindlasti pole ravikindlustus töötukassa poolt igavene:)

3. Varianti 2 annab kombineerida laste saamisega. Aga arvesta siis sellega ka, et lapsed tahavad arstile, lasteaeda iga hommik, seejarel kooli iga hommik, huviringidesse ja õhtul veel sõpradega hängima. Et siis kui sa elad sellises perifeerias, et ei saa transa tõttu töölegi minna, siis lastega vaata tuleb sõita nui neljaks jaiga hommik ja iga pealelõuna tahavad lapsed koju tagasi. Yhel lapsel lõppevad tunnid kell 12, teisel kell 14 ja kolmandal kell 16. Paras pusle mis? Lahendad sujuvalt?

Seega kui su ainuke mott seal karuperses elada on keegi imetabane jorss, kes isegi mitte pole su abikaasa ja kes keeldub elukohta vahetamast, siis ausalt öeldes paris nutused järgmised 50 aastat sul ees.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis linnast üldse jutt on? Paljud Raplamaa inimesed käivad nt Tallinnasse rongiga ja vaevalt kõigil töökoht kohe raudteejaama juures on. Pigem see töö ei sobinud sulle. Mina käin aastaid autoga Tallinnas tööl- üks ots 65km ja palk on alla 1000€, aga mu aeg on midagi väärt ning ühistransporti ei kasuta.

Vastupidi, su postitus ja tõestab vastupidist – su aeg ei ole midagi väärt. Uhada iga päev 130 km puhtalt tööle ja tagasi saamiseks, maksta kùtus ja raisata tund sinna ja tund tagasi – selle palga juures oled 10+ tundi tööga hõivatud ja seda 1000.- miinus maksud miinus kütus eest?!

Rongiga käies pidin minema esimese rongiga, mis läheb 6 paiku(rongijaama 15km autoga). Balti jaamast trammiga linna teise otsa+ bussiga edasi ning samamoodi ka tagasi. Koju jõudsin 7 paiku. Autoga sõites lahkun kodust natuke enne 7 ja kodus olen kella 6ks. Niiet leian jah, et enne maksab kütuse eest, aga hoian aega kokku ning ei pea liiklema 4 transpordivahendiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale on töötukassa justkui mugavusteenus. Tööle ta reaalselt minna et viitsi, tervisekindlustus on tagatud, meespool laseb vegeteerida, õppimiseks arvab ta end vanaks. Jah, loota võiks heldele emapalgale, aga kahju neist lastest. Ambitsioonitu ja laisa ema lapsed on samasugused.

Töötukassa võiks teha nii, et arvel olla ei saaks lõputult. Minu kodukandis on neid, kes aastaid arvel. Saavad toimetulekut  toiduabi, teevad musti otsi ja alati on keegi teine nende eluviisis süüdi. Küll ahned ettevõtjad, siis ukrid, kes töö ära võtavad jne jne. Maal saavad elada töökad ja ettevõtlikud inimesed. Meie külast käiakse tööle ka 100 km kaugusele Tallinnasse, ju tasub ära. Kodus ongi pensionärid, väikeste emad, omastehooldajad.

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teemaalgatust on mitu korda muudetud, et osad siin teavad, et 40-aastane, teised, et 40 aastat veel pensini ja ma praegu loen, et hoopis 40 km on vaja tööle sõita?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kohaliku rahvaga konsolideeruda ei anna? Tean, et näiteks Raplast käivad inimesed ühe autoga Tallinnasse tööle. See muidugi eeldab, et töö algab ja lõppeb kõikidel ühel ajal.

Teoorias on see tore, aga elu näitab, et auto omanik tahab pärast tööd poodi, lapsega arstile, ämma sünnipäevale, trenni jne. Hommikul ei saa minna, sest laps haige või ise haige. Transpordi jagamine toimib vaid siis kui on ootamatuste puhul olemas ka alternatiivne sõiduvõimalus.

See ei ole minu välja mõeldud teooria, vaid ma tean, et inimesed reaalselt teevad nii. Mu enda Raplas elav vend korjab auto hommikul täis ja sõidab Tallinnasse. Ja tean ka teis raplakaid, kes niimoodi teevad. Ja niimoodi juba aastaid.

Ja, kui tulebki ette, et mõnikord on vaja ühiskondliku transpordiga sõita, siis on kokkuhoid ikka, kui enamustel kordadel saab kelleltki küüti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain küll aru, et teemaalgataja on 40-aastane, mitte pensionini pole 40 aastat.

Ka 40-aastasel soovitan õppima minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teemaalgatust on mitu korda muudetud, et osad siin teavad, et 40-aastane, teised, et 40 aastat veel pensini ja ma praegu loen, et hoopis 40 km on vaja tööle sõita?

Sellest me on TA vastus

Kui sul on pensionini paar aastat, siis ehk tõesti vahet pole

40 aastat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefon muutis sõnastust: selline on TA vastus küsimusele, et palju pensini on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole minu välja mõeldud teooria, vaid ma tean, et inimesed reaalselt teevad nii. Mu enda Raplas elav vend korjab auto hommikul täis ja sõidab Tallinnasse. Ja tean ka teis raplakaid, kes niimoodi teevad. Ja niimoodi juba aastaid. Ja, kui tulebki ette, et mõnikord on vaja ühiskondliku transpordiga sõita, siis on kokkuhoid ikka, kui enamustel kordadel saab kelleltki küüti

See just ongi see, mida ma räägin. Sõidujagamine toimib ideaalselt kokkuhoiu mõttes. Aga see toimib ainult siis, kui on alternatiivse transpirdi võimalus, näiteks seltskonnast kellelgi teisel ka auto või ühistranspordi võimalu. Kokkuhoiumeetmena tomibki sõidujagamine hästi. Ainsa iikumisvõimalusena ei tomi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale on töötukassa justkui mugavusteenus. Tööle ta reaalselt minna et viitsi, tervisekindlustus on tagatud, meespool laseb vegeteerida, õppimiseks arvab ta end vanaks. Jah, loota võiks heldele emapalgale, aga kahju neist lastest. Ambitsioonitu ja laisa ema lapsed on samasugused.

Töötukassa võiks teha nii, et arvel olla ei saaks lõputult. Minu kodukandis on neid, kes aastaid arvel. Saavad toimetulekut toiduabi, teevad musti otsi ja alati on keegi teine nende eluviisis süüdi. Küll ahned ettevõtjad, siis ukrid, kes töö ära võtavad jne jne. Maal saavad elada töökad ja ettevõtlikud inimesed. Meie külast käiakse tööle ka 100 km kaugusele Tallinnasse, ju tasub ära. Kodus ongi pensionärid, väikeste emad, omastehooldajad.

Miks sa seda jama toodad? Kõik kes käivad tööl, maksavad kohustuslikku töötukindlustusmakset, see on jagatud ära töötaja ja tööandja vahel. Pmst riik ei anna mingit abi kui inimene on elust näiteks 20 aastat käinud tööl, ta on kõik oma töötutoetuse ise kinni maksnud. Lihtsalt kunagi ammu oli see summa palju suurem, siis Ansip tegi selle väiksemaks, oli vist 2008 aasta kriisi ajal. Tegelikult riik kulutab metsikult töötajate maksuraha selle töötukassa ülalpidamiseks. Kontorid lähevad üha uhkemaks, konsultantide palk on tegelikult väike ja kaadrivoolavus väga suur, aga need ülemused seal nõukogus, on kõik paksukõhuga maugud. Kõige mõistlikum oleks ära kaotada töötukassa, mis kasu on nendest konsultantidest kui ei ole tööd? Lõpuks leiab igaüks töö, lihtsalt on vaja seda õiget aega ja tööandjat kes palkab. Aga see kuidas töötu peab pidama mingit päevikut, massiliselt saatma ja ummistama ettevõtete postkaste oma CVdega mida keegi ei ava mitte kunagi… pseudotegevus.

Kas tõesti on inimesi, kes arvavad nagu see ülipisike töötutoetus, mis praegu on natuke alla 300 euro on elatav summa ja paneb loobuma 1000 eurosest töökohast?

See jutt koguaeg, mine õpi ametit, aga mis ametit kui tööd maapiirkonnas lihtsalt ei ole? Jälle selline pseudotegevus, tee midagi, kas või hästi lolli ja rumalat. Naiselik nõuandmine alati ja pealesuruvas suhtumises.

Kui inimene on üle 40 aastane, siis ongi väga raske leida tööd, sest alati eelistatakse noori.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna töötukassa konsultandid on kõik naised, siis ongi see ajuvaba pseudotegevus, saada CVisid, sada sadu päevas kuigi pole nii palju ettevõtteid kellele saata, aga saada ikka, sest naine mõtlebki nii rumalalt. Tee midagi, kas või lolli. Aga oled ettevõtja, mingid inimesed ummistavad postkaste nende CVdega, ei avagi neid, kustutakse kõik ära, sest keegi ei jõua selle massiga tegeleda. Töötukassa sunnib inimesi spämmima, end rumalaks tegema.

Ma käisin ka ühel karjäärinõustamisel, see oli nii jamps ja mõttetus. Endast 2x noorem inimene leelotab oma elukogemusteta tarkust ja ise mõtled, mida sa sööd et nii tark oled?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna töötukassa konsultandid on kõik naised, siis ongi see ajuvaba pseudotegevus, saada CVisid, sada sadu päevas kuigi pole nii palju ettevõtteid kellele saata, aga saada ikka, sest naine mõtlebki nii rumalalt. Tee midagi, kas või lolli. Aga oled ettevõtja, mingid inimesed ummistavad postkaste nende CVdega, ei avagi neid, kustutakse kõik ära, sest keegi ei jõua selle massiga tegeleda. Töötukassa sunnib inimesi spämmima, end rumalaks tegema. Ma käisin ka ühel karjäärinõustamisel, see oli nii jamps ja mõttetus. Endast 2x noorem inimene leelotab oma elukogemusteta tarkust ja ise mõtled, mida sa sööd et nii tark oled?

Kui tark sa siis ise enda arust oled, et tööd ei leia, võlgadest lahti ei saa. Mingi täisluuser siin möliseb ja möliseb. Enda elu on nii pees kui pees ja selle asemel, et midagi selle parandamiseks teha, ainult plämiseb perekoolis ööd ja päevad. Sinusugust tinanina ei soovigi ju keegi tööle.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rongiga käies pidin minema esimese rongiga, mis läheb 6 paiku(rongijaama 15km autoga). Balti jaamast trammiga linna teise otsa+ bussiga edasi ning samamoodi ka tagasi.

see on klassika, mis eristab maakaid tallinlastest. maaka jaoks on tallinnas ainus raudteejaam balti jaam. tallinlane satub balti-jaama vaid siis, kui tal koplisse, kalamajja või balti-jaama turule asja on, muidu läheb ja tuleb rongile kas nõmmelt, tondilt, kitsekülast, ülemistelt, lillekülast, tallinn-väikesest (või mõnest muust tallinna SEES asuvast raudteejaamast, neid on muide üle 10!), vastavalt sellele, mis tema asukohale lähim on

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna töötukassa konsultandid on kõik naised, siis ongi see ajuvaba pseudotegevus, saada CVisid, sada sadu päevas kuigi pole nii palju ettevõtteid kellele saata, aga saada ikka, sest naine mõtlebki nii rumalalt. Tee midagi, kas või lolli. Aga oled ettevõtja, mingid inimesed ummistavad postkaste nende CVdega, ei avagi neid, kustutakse kõik ära, sest keegi ei jõua selle massiga tegeleda. Töötukassa sunnib inimesi spämmima, end rumalaks tegema. Ma käisin ka ühel karjäärinõustamisel, see oli nii jamps ja mõttetus. Endast 2x noorem inimene leelotab oma elukogemusteta tarkust ja ise mõtled, mida sa sööd et nii tark oled?

Kui tark sa siis ise enda arust oled, et tööd ei leia, võlgadest lahti ei saa. Mingi täisluuser siin möliseb ja möliseb. Enda elu on nii pees kui pees ja selle asemel, et midagi selle parandamiseks teha, ainult plämiseb perekoolis ööd ja päevad. Sinusugust tinanina ei soovigi ju keegi tööle.

Endast räägid?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolida ei saa jah, elukaaslasel siin hea töökoht kahjuks, millist mujalt ei leiaks. Üür ka olematu muude piirkondadega võrreldes. Mujal linnas tuba üürida, nagu keegi soovitas, ikka täitsa välistatud, teoreetiliselt sama mis täitsa lahku kolida, mida ka ei taha.

Kui sul on pensionini paar aastat, siis ehk tõesti vahet pole

40 aastat

Selline oli teemaalgataja vastus. Ja oma teemaalgatuses rääkis ta: “Käisin ühes firmas proovipäeval, aga bussiga iga hommik ja õhtu 40 km sõita, ühe ümberistumisega, see teinuks nö tööpäeva pea 3 tundi pikemaks, autoga ainult tund, aga no 5€/h, ei tasu ära.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtame cvkeskuse lahti, ütleme elame Läänemaal, 10 tööpakkumist. Saadad lambist kõigile kümnele oma CV ja siis saadab jälle ja jälle? Aga Läänemaalt ei saa inimene ära kolida, kes elukoha ära ostab? Selle raha eest ei sa kolida sinna kus on tööd.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda jama toodad? Kõik kes käivad tööl, maksavad kohustuslikku töötukindlustusmakset, see on jagatud ära töötaja ja tööandja vahel. Pmst riik ei anna mingit abi kui inimene on elust näiteks 20 aastat käinud tööl, ta on kõik oma töötutoetuse ise kinni maksnud.
[/quote]

Kulla inimene, kes sa väidad, et te oled oma töötukassast saadavad toetused kuhjaga kinni maksnud.

1000 EUR brutopalga puhul on see summa 16 EUR kuus ehk siis 192 EUR aastas. Toetuselt/hüvitiselt tasub töötukassa nii sots- kui tulumaksu, ehk siis võid ise arvutada, kui mitu aastat peaksid töötama, et oma ühe kuu toetus “välja teenida”.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda jama toodad? Kõik kes käivad tööl, maksavad kohustuslikku töötukindlustusmakset, see on jagatud ära töötaja ja tööandja vahel. Pmst riik ei anna mingit abi kui inimene on elust näiteks 20 aastat käinud tööl, ta on kõik oma töötutoetuse ise kinni maksnud.

Kulla inimene, kes sa väidad, et te oled oma töötukassast saadavad toetused kuhjaga kinni maksnud.

1000 EUR brutopalga puhul on see summa 16 EUR kuus ehk siis 192 EUR aastas. Toetuselt/hüvitiselt tasub töötukassa nii sots- kui tulumaksu, ehk siis võid ise arvutada, kui mitu aastat peaksid töötama, et oma ühe kuu toetus “välja teenida”.

[/quote]
Ma kirjutasin, kui inimene on käinud 20 aastat tööl… lisame juurde ka selle intressi mida riik töötaja raha hoides peaks töötajale maksma…

Töötaja töötuskindlustusmakse määr on 0,5% kuni 2,8% talle makstud palgalt ning tööandja töötuskindlustusmakse määr on 0,25% kuni 1,4% palgafondilt

Mis 16 eurost kuus sa räägid?

Aga nagu ikka, sa oled demagoog, võtad endale sobiva lõigu ja hakkad valetama.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on aastate jooksul olnud erinev. Aga räägime siiski hetkeseisust –  2021-2024 on see 1,6%, kehtestatud VV määrusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on aastate jooksul olnud erinev. Aga räägime siiski hetkeseisust – 2021-2024 on see 1,6%, kehtestatud VV määrusega.

Millega sa siis rahul ei ole? Toetus saab ju 6 kuud mingi 60% viimase 3 aasta oma keskmise palga baasil. Edasi saad veel lisaks 3 kuud kõige madalamat riigitoetust mis vanasti oli 199 eurot, nüüd siis 299 oli? Koroonaga seoses tõsteti seda 6 kuu protsenti 10 võrra, mis varem oli veel madalam, 50% vist oli? Rohkem sa toetust enam ei saa, võid olla töötu ja saad ravikindlustust.  Aga raha sa ei saa.

Kui oled terve elu töötanud ja oled nüüd töötuks jäänud, oledki kõik oma 9 kuu toetuse maksnud riigile ette. Kui maksad ka sots.maksu mis jaguneb pensioni ja ravikindlustuseks ja sured ära enne pensioni saamist, on riik sinult topelt võitnud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga aastaga muutub töötus suuremaks probleemiks. Sest iga aastaga üritavad ettevõtted vähendada töötajaid ja automatiseerida tööstustegevust. Lihtsalt töötajaid vajatakse üha vähem, aga suuremate teadmistega. Aga need kes on keskealised, ei ole võimelised enam elumuutustega kaasa minema, sest eaga muutub inimene aeglasemaks. Ammu on seds täheldatud, just keskea ületamisel hakkavad inimesed elus maha käima. Paljud kaotavad töö, asendustöö toob vähem sisse. Ei ole ka füüsilist jõudu teha tööd nii nagu teeb 30 aastane.

Eesti maakohad surevad pikemas plaanis kõik välja, juhul kui ei tule pagulased. Aga nende teadmiste tase on väiksem ja siis luuakse palju uusi töökohti, mis ei vaja kõrgeid tehnilisi teadmisi. Pmst liiga teaduspõhine majandus on tupiktee, juhul kui neid ettevõtteid ei maksustata ja raha ei jagata inimestele.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaga seoses selgus, et väga paljud, kes enne kogu aeg Tallinnas kontoris kükitasid, saavad oma tööd sama edukalt kuskil Saaremaa Mütsa-Muka külas teha ja jäidki püsivalt maakodudesse. Seega proovi midagi sellist leida suuremas linnas, kus kohal pead käima aeg-ajalt.

Mäletan kui kodukontori idee Eestisse jõudis, aastaid enne koroonat, siis esialgu meil lasti kodukontorisse väga põhjendatud juhtudel ja siis ka ülemused närisid närviliselt küüsi – ei tea kas ikka teeb tööd seal. Ja nüüd koroonaajal kolis kõik see pere kodudesse ja oh üllatust – kõik töö saab sama hästi tehtud nagu enne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maapiirkonnas töö leidmine