Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maapiirkonnas töö leidmine

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Maapiirkonnas töö leidmine

Postitas:
Kägu

Vihaseks ajab tõesti kui sa need 20 aastat vajasid arstiabi minimaalselt ja olid ehk ühe korra haiguslehel. Kuhu kõik see 20 aastat makstud raha sai?

Teiste inimeste ravikuludeks – meil on solidaarne ravikindlustus ja kõik tasuvad oma maksud ühisesse katlasse. Selle süsteemi eeliseks on jälle see, et kõik on kaetud ehk et kui sul peaks vaja minema 100 000 eurost operatsiooni, siis sa ei pea muretsema, kust sa selle raha leiad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis linnast üldse jutt on? Paljud Raplamaa inimesed käivad nt Tallinnasse rongiga ja vaevalt kõigil töökoht kohe raudteejaama juures on. Pigem see töö ei sobinud sulle. Mina käin aastaid autoga Tallinnas tööl- üks ots 65km ja palk on alla 1000€, aga mu aeg on midagi väärt ning ühistransporti ei kasuta.

Katsuks nüüd sest Tallinnast ükskord kaugemale ka näha. Kui nii huvitab, siis pigem mõtle, et milline on Eestis väike koht, kus on lähedal kolm väikelinna.

Kui tööd ei ole teistel pakkuda, tuleb iseendale anda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööd ei ole teistel pakkuda, tuleb iseendale anda.

Kuidas ta sellega peaks hakkama saama, kui isegi külapoes töötamine käib üle jõu ja mõistuse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noojah, kui sa, TA, välistad kõik variandid, mida sinu abistamiseks on pakitud, siis sul ju valik lihtne ja teada.

Kui ei saa isegi linnas tuba yyrida töönädala sees ja peab kogu aeg oma jorssi kodus valvama, siis ei tule ka laevale tööle minek kõne alla ju. Seal ju lausa kaks nädalat oleksid oma imemehest eemal ja tõesti, äkki leiab parema selle ajaga, onju:)

Kui sa oled kirjeldanud oma elupaika tõelise karukannis, kus ainuke too on poemuuja too, siis kas

1. Saad oma ärevushäiretest ja muudest lumehelbekese muredest jagu ja lähed poodi tööle.

2. Ei lähe poodi tööle. Varsti lõppeb rahaline tootutoetus, siis kubetadki kodus ja hoida päevad läbi pöidlad pihus (vaata siis ei saagi ju muud teha samal ajal), et su tervisega midagi ei juhtuks, sest ravikindlustust sul enam pole. Paris kindlasti pole ravikindlustus töötukassa poolt igavene:)

3. Varianti 2 annab kombineerida laste saamisega. Aga arvesta siis sellega ka, et lapsed tahavad arstile, lasteaeda iga hommik, seejarel kooli iga hommik, huviringidesse ja õhtul veel sõpradega hängima. Et siis kui sa elad sellises perifeerias, et ei saa transa tõttu töölegi minna, siis lastega vaata tuleb sõita nui neljaks jaiga hommik ja iga pealelõuna tahavad lapsed koju tagasi. Yhel lapsel lõppevad tunnid kell 12, teisel kell 14 ja kolmandal kell 16. Paras pusle mis? Lahendad sujuvalt?

Seega kui su ainuke mott seal karuperses elada on keegi imetabane jorss, kes isegi mitte pole su abikaasa ja kes keeldub elukohta vahetamast, siis ausalt öeldes paris nutused järgmised 50 aastat sul ees.

Karukann, karuperse, imetabane jorss? Selliste sõnadega annadki võõrale inimesele nõu? Piinlik ei ole, või? Oma tuttavatega suhtled samamoodi?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karukann, karuperse, imetabane jorss? Selliste sõnadega annadki võõrale inimesele nõu? Piinlik ei ole, või? Oma tuttavatega suhtled samamoodi?

Eks räägib tõtt tegelikult. Iilmselt mees teenib nii hästi, et hakkab juba halvustama, et mis sa sinna lähed, see mõttetu, kuhu sul minna. Eks mees on nö heaga tegelikult kurja teinud. Maal elades peab olema kindel töö, mis kunagi ära ei kao. Maakooli õpetaja ntks, hiljem võimalus linna minna, kui tööd enam pole.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefoni/arvutiga müüki saab teha kaugtööna, vt näiteks Tele2 pakkumisi, 1500 neto teenid vabalt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole siin mingit tööjõu puudust, ma olen kandideerinud erinevatele tööampsudele ning isegi sinna ei ole valituks osutunud. Tööampsud on teadupoolest pigem miinimumpalga või sellelähedase tasuga lihttööd. FB vastavas grupis postitades pakuti mulle tööd ehitusel, kahjuks naisterahvana seda ei oska.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

FB vastavas grupis postitades pakuti mulle tööd ehitusel, kahjuks naisterahvana seda ei oska.

Mehed võiks ka sama enesekriitilised olla. Mulle on ehitusfirmast saadetud kohale selline “ehitaja”, kes on samamoodi kuskilt FB grupist leitud ja midagi ei oska. See ei takista tal siin asju ära käkkimast ja õhtul käsi pikal 150 eurot küsimast. Sellist sõnavara nagu “ei oska” pole meeste jaoks olemas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lased oma lati alla ja teed seda tööd mis parasjagu seal piirkonnas on. Maal tööd on, elan ka ise maal, aga jah, ei saa niipaljude asjade vahel valida. Mina käin autoga ka ligi 40 km kaugusel, see on mu oma valik, enne seda olin ligi 10 aastat kodukontoris aga üle viskas. Samas tean et osad meie kandi inimesed ongi tööl puhastusteenindajana kohalikus suurettevõttes, et lähedal hea käia, hoiab sõiduaega ja raha kokku, mis siis et palk väike, teised jälle on kohalikus puidutehases, töö ei ole glamuurne, aga teenivad hästi ja jälle lähedal käia.

Elukoha ja töö valik on enda teha, samas peaks normintellektiga inimene suutma ennast ikka ise ära majandada. Maal elada on tore aga märksa kallim ja keerulisem kui linnas elada. Valik on Sinu ????

Eks sõltub ka sellest, kui suure väikelinnaga tegu.

Mina elan tallinnas, aga saime päranduseks maja ühes eesti väikelinnas. Sinna elama saaks asuda parimal juhul alles siis, kui pensionile jään, sest ei minu ega mehe erialaga  pole seal tööd leida paraku võimalik.
Ainus variant minu jaoks kohalik kool, aga seal on kohad täis ja isegi kui praegune õpetaja lõpilikult pensionile jääks, siis rohkem kui 4h nädalas (0,15 õpetaja ametikohta) sealt ikka saada poleks: terves selles väikelinnas on kokku umbes sama palju elanikke kui selles samas tallinna koolis, kus ma praegu töötan.
Päranduseks saadud kinnisvara maha müüa pole ka võimalik, sest selles pärapõrgus keegi kinnisvara osta ei taha. Linna elanike arv väheneb viimastel aastakümnetel järjest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetaks konsultanti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rapla kandis maal… Ma mõtlen, et ise kasutaks sõltuvalt enda haridustasemest ja huvidest lähtuvalt öötukassa poolt pakutavaid õppimisvõimalusi. Kui nii kaua tööta olnud ja tõesti pole tööd leidnud (palju sa reaalselt kandideerinud oled?) siis võtaks vastu ka madalama palga töö ja jätkaks intensiivselt sobivama töö otsimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lased oma lati alla ja teed seda tööd mis parasjagu seal piirkonnas on. Maal tööd on, elan ka ise maal, aga jah, ei saa niipaljude asjade vahel valida. Mina käin autoga ka ligi 40 km kaugusel, see on mu oma valik, enne seda olin ligi 10 aastat kodukontoris aga üle viskas. Samas tean et osad meie kandi inimesed ongi tööl puhastusteenindajana kohalikus suurettevõttes, et lähedal hea käia, hoiab sõiduaega ja raha kokku, mis siis et palk väike, teised jälle on kohalikus puidutehases, töö ei ole glamuurne, aga teenivad hästi ja jälle lähedal käia.

Elukoha ja töö valik on enda teha, samas peaks normintellektiga inimene suutma ennast ikka ise ära majandada. Maal elada on tore aga märksa kallim ja keerulisem kui linnas elada. Valik on Sinu ????

Eks sõltub ka sellest, kui suure väikelinnaga tegu.

Mina elan tallinnas, aga saime päranduseks maja ühes eesti väikelinnas. Sinna elama saaks asuda parimal juhul alles siis, kui pensionile jään, sest ei minu ega mehe erialaga pole seal tööd leida paraku võimalik.

Ainus variant minu jaoks kohalik kool, aga seal on kohad täis ja isegi kui praegune õpetaja lõpilikult pensionile jääks, siis rohkem kui 4h nädalas (0,15 õpetaja ametikohta) sealt ikka saada poleks: terves selles väikelinnas on kokku umbes sama palju elanikke kui selles samas tallinna koolis, kus ma praegu töötan.

Päranduseks saadud kinnisvara maha müüa pole ka võimalik, sest selles pärapõrgus keegi kinnisvara osta ei taha. Linna elanike arv väheneb viimastel aastakümnetel järjest.

Puhkamiseks tahetakse. Vuntsi üles ja pane müüki, aga ehitusmaterjalide hetkel kööga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raplamaale on cvkeskus.ee-s praegu kaks lehekülge tööpakkumisi. Ei tahaks nagu uskuda, et mitte ükski ei sobi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta konsultanti, kirjuta et ajab su pideva survestamisega nii stressi, et sa ei ole võimeline tööd otsimagi. Mina vahetasin ka, kui konsultant mulle ütles, et tema näeb minus nii palju potentsiaali. Sellist iba ei pea ju keegi kuulama ja see iba ei aita ka leida endale sobivat tööd.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta konsultanti, kirjuta et ajab su pideva survestamisega nii stressi, et sa ei ole võimeline tööd otsimagi. Mina vahetasin ka, kui konsultant mulle ütles, et tema näeb minus nii palju potentsiaali. Sellist iba ei pea ju keegi kuulama ja see iba ei aita ka leida endale sobivat tööd.

Tööle esimest korda minek on kohutav katsumus, aga edaspidi harjub ära ja ei mäletagi seda jubedat algust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loeme https://www.postimees.ee/7582016/miljonid-kuluvad-aga-mis-on-tulemus-riigikontroll-pole-tootukassa-pakutavaga-rahul

töötukassa tuleks laiali saata. tegemist on rämpsuga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maapiirkonnas töö leidmine