Esileht Lapse ootamine Määrimine esimesel trimestril

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Määrimine esimesel trimestril

Postitas:

Tere!

Küsimus selline, et kas  kellegil veel on esinenud esimese trimestri vältel vesist helepruuni-roosakat määrimist? Mitte igapäevaselt, aga noh ütleme nii, et kord nädalas?

Ma proovin siin aru saada, et miks see tekib. On see kuidagi seotud füüsilise aktiivsusega?Et näiteks, peale kiirkõndi või hoogsamat koristamist. Seksimist? Ja ma ei saa nagu asja jälile. Arst ütles, et mõnedel ongi nii ja muretsema ei pea. Aga minu tutvusringkonnas pole seda näiteks teistel esinenud.

Jube imelik! Kas keegi on kunagi sama murega olnud ja mingeid vastuseid saanud?

Rasedust hetkel 7-8 nädalat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 16:55; 10.12 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 5. nädalal paar tundi roosakat-pruunikat määrimist peale füüsilist tegevust. Hiljem avastati ka hematoom. Hetkel 8. nädal ja olen siiani nn voodirežiimil igaks juhuks.

Varasemate rasedustega on esinenud väga õrna määrimist ajal, mil oleks järgmised päevad olnud ja rasedused olid edukad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul määris/veritses kuni 13 rasedusnädalani. Iga füüsilise väiksema pingutuse korral oli paberiga pühkides natuke roosakat voolust.Näiteks isegi oksendades, aevastades vms.  Samas paaril korral oli ka pesukaitse üleni verine ja seda mitte midagi tehes.  Käisin erakorralises ning seal miskit iseäralikku ei leitud. Hetkel 20 rasedusnädalat ja kõik tundub okei. Veritsust enam õnneks ei esine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa praegu veel platsenta asetust ei tea, siis soovitaks igaksjuhuks mitte liiga füüsilist teha. Kui see on emakasuudme juures võib põhjustada veritsust ja irdumist peale füüsilist pingutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ja lõppes katkemisega. Ükski veritsus päris okei pole raseduse ajal.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 11:21; 13.12 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei pruugi olla olukord hea, aga väha tihti ei tähenda veritsus negatiivseid tagajärgi. Siin tasubki olla ettevaatlik, aga oluline on ka teada, et tugev stress võib negatiivselt mõjuda.

 

Minu emal, ja ta pole ainus selline, oli menstruatsioon raseduse 6. kuuni. Selline korralik verejooks ja mu ema ei saanud isegi aru, et ta rase on. Lootega probleeme ei tekkinud. Nii et kõik võib hästi minna, tasub sellele ka keskenduda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teine rasedus 6+ ja siiani on ka korra määrinud. Hommikul WCs käies ja ehmatas väga ära. Ämmaemand ütles, et hetkel on kõik hästi ja muretsema ei pea. Lihtsalt füüsilist koormust (pikki jalutuskäike, trenni) võiks igaks juhuks vältida.

Olen siiani iivelduse pärast nagunii väga rahulikult olnud ja natuke ikka paneb muretsema. Esimese rasedusega sellist asja ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka määris esimesel trimestril pruunikalt ja ei teinud füüsiliselt raskeid asju omast arust.
Hematoome polnud.
Otsest põhjust ei leitudki, aga sain mitmendal määrimisel Duphaston-i peale, pärast seda enam määrimist ei esinenud. Rasedus kulges muidu kenasti, laps on tubli ja kosub. Nii et ei tähenda määrimine ilmtingimata ‘ebanormaalsust’.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tähendas määrimine erinevaid asju:

1: määris hommikul veidi, kontrollis oli kõik korras ja raseduse lõpuni muresid ei olnud;

2: määris roosakalt, käisin EMO-s, kõik korras (süda lõi), aga kolm päeva hiljem rasedus katkes;

3: määris hommikul ainult veidi, käisin EMO-s, rasedus oli peetunud;

4. määris roosakalt ühel päeval, järgmisel päeval pruunilt, siis oli nädalane paus ja jälle pruunikas voolus ja nii veelkorra. Tulemus: põhjust ei leitud ja praegu on rasedus poole peal.

Nii et määrimine võib tähendada kõike või mitte midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tähendas määrimine erinevaid asju:

1: määris hommikul veidi, kontrollis oli kõik korras ja raseduse lõpuni muresid ei olnud;

2: määris roosakalt, käisin EMO-s, kõik korras (süda lõi), aga kolm päeva hiljem rasedus katkes;

3: määris hommikul ainult veidi, käisin EMO-s, rasedus oli peetunud;

4. määris roosakalt ühel päeval, järgmisel päeval pruunilt, siis oli nädalane paus ja jälle pruunikas voolus ja nii veelkorra. Tulemus: põhjust ei leitud ja praegu on rasedus poole peal.

Nii et määrimine võib tähendada kõike või mitte midagi.

Ütle palun, kui katkes, kas siis määris järjest? Kas vooluse värv muutus punaseks või oligi hele vesine voolus? Kas tekkisid ka valud?

Minu puhul on nii uh-s öeldi, et kõik korras ja ära muretse. Küsisin, et kui veel nii juhtub, mida teha? Arst ütles, et kuna on seda määrimist on mul olnud nii ühel kui teisel nädalal, siis ei saagi midagi teha. Et peaksin võtma rahulikult. Ja muide, ma olen progesterooni peal juba. Aga ikka määrib. Hematoomi pole, platsenta asetuse kohta ei öelnud arst midagi.

Nüüd on juba kolmas päev järjest selline kollakas-pruun vesine voolus. Pükstele eriti ei jää, pigem on näha pühkides. Ja ma mõtlen, et ei saa ju olla see tingitud mitte millestki?!?

Arstile ka ei saa, olen eneseisolatsioonis. Ei tea, kui tahaks siis EMOsse pöörduda, kuidas see välja näeks? Kas tohib minna?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 16:55; 10.12 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itks olemas valvetelefon ämmakaga, küsi sealt isolatsiooni kohta.

 

Minul isiklikult tähendanud määrimine 1l korral peetumist, 1 korral katkemist, korra jooksis nädal jutti verd ja laps sündis elusa ja tervena, ning praeguse raseduse ajal määris samuti 2 x aga hetkel kõik korras (24 ndl)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul määris u 6. nädalal ühe korra peale vahekorda. Käisin ka erakorralises, sealjuures 6. nädalal oli näha veel ainult lootemuna, südametöö sain millalgi 7.-8. nädala kanti. Naistearst põhjendas seda sellega, et raseduse tõttu suurenes verevarustus ja vahekorra ajal võisid tupeseintel olevad väikesed veresooned katki minna seetõttu. Rohkem määrimist ei esinenud kordagi, vahekord polnud samuti keelatud, sündis terve laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud kaks rasedust ja mõlemaga on esinenud määrimist esimese trimestri lõpuni. Raviks sain duphastoni, esimese rasedusega määris ikka edasi. Vahelduvalt rohkem või vähem. Voolus oli tumepruun või pruunikaspunane, koguselt alati väike. Teise rasedusega oli nii, et kohe kui duphastoni võtma hakkasin siis määrimine kadus. Arst soovitas järk-järgult ravi ära jätta, kuid siis tekkis uuesti määrimine. Voolus oli enamasti pruun, kuid esines ka heledamat verd (väike kogus) ja vesist voolust. Duphastoni võtsin lõpuks ikka esimese trimestri lõpuni. Mõlemad rasedused olid edukad ja määrimisele põhjust ei leitud. Muretsesin muidugi ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul määris kuni 12 nädalani pea iga päev. Õnneks tänu sellele hoidsin ennast. Ei julgenud isegi trepist käia, rääkimata kõigest muust. Ämmakas ütles sama, et midagi teha muud polegi, kui oodata ja loota. Mingit ravimit ei saanud. Hiljem tuli välja, et platsenta kinnitunud emakakaela ette ja peabki väga ettevaatlik siis olema. Õnneks kadus määrimine ära ja 20n UH-ks oli ka platsenta emakakaela eest ära nihkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimese rasedusega määris 5-6 nädalal väheselmääral. Sündis ilus ja terve neiu.

Teise rasedusega algas määrimisega, mis ei katkenud vaid läks 4-5 päeval tugevamaks. Läksin EMOsse, rasedus oli peetunud. Määrimisest sai sujuvalt verejooks.

Kolmanda rasedusega määrimist ei ole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tähendas määrimine erinevaid asju:

1: määris hommikul veidi, kontrollis oli kõik korras ja raseduse lõpuni muresid ei olnud;

2: määris roosakalt, käisin EMO-s, kõik korras (süda lõi), aga kolm päeva hiljem rasedus katkes;

3: määris hommikul ainult veidi, käisin EMO-s, rasedus oli peetunud;

4. määris roosakalt ühel päeval, järgmisel päeval pruunilt, siis oli nädalane paus ja jälle pruunikas voolus ja nii veelkorra. Tulemus: põhjust ei leitud ja praegu on rasedus poole peal.

Nii et määrimine võib tähendada kõike või mitte midagi.

Ütle palun, kui katkes, kas siis määris järjest? Kas vooluse värv muutus punaseks või oligi hele vesine voolus? Kas tekkisid ka valud?

Minu puhul on nii uh-s öeldi, et kõik korras ja ära muretse. Küsisin, et kui veel nii juhtub, mida teha? Arst ütles, et kuna on seda määrimist on mul olnud nii ühel kui teisel nädalal, siis ei saagi midagi teha. Et peaksin võtma rahulikult. Ja muide, ma olen progesterooni peal juba. Aga ikka määrib. Hematoomi pole, platsenta asetuse kohta ei öelnud arst midagi.

Nüüd on juba kolmas päev järjest selline kollakas-pruun vesine voolus. Pükstele eriti ei jää, pigem on näha pühkides. Ja ma mõtlen, et ei saa ju olla see tingitud mitte millestki?!?

Arstile ka ei saa, olen eneseisolatsioonis. Ei tea, kui tahaks siis EMOsse pöörduda, kuidas see välja näeks? Kas tohib minna?

Minul katkemine algas õrna määrimisega, no pisikesed verekiud. Helistasin ämmakale, ta ei näinud muretsemiseks põhjust. Siis hakkas tugevamalt määrima aga ikka mitte verejooks päris. Käisin uh aga kõik tundus ok. Paar päeva hiljem algas suurem verejooks ja valud ning oligi katkemine. Puhastus ise ära.

Arst, kes mu katkemise ajal üle vaatas, ütleski, et määrimiasse suhtutakse liiga kergekäeliselt. Nii pisikest rasedust muidugi enamasti ei säilitatagi nagunii aga siiski vajab määrimine alati tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 11:21; 13.12 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul u 5 näd ja 2x olen peale seksi märganud heleroosat. Muul ajal ei määri.

Ei muretse, kuna mul emakakael peale konisatsiooni nauke hellem ning sama asi esineb ka tavaliselt paar päeva enne päevade algust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Lapse ootamine Määrimine esimesel trimestril