Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Määrimine raseduse alguses

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Määrimine raseduse alguses

Postitas:
Kägu

Palun nõu!

 

Rasedus on väga värske, ilmselt 4+0 tänasega. Rasedustestil triibud tumenenud kenasti ja enesetundest lihtsalt kõht pakitseb ja pea käib kergelt ringi/valutab. Täna hakkas pruunikalt määrima. Kas see on normaalne? On põhjust kahtlustada katkemist või peaks end naistearstile näitama?

 

Aitäh!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pruunikas veri on vana veri ja seda ohuks ei peeta. Lisaks ei ole arstile ka midagi näidata, sest 4+0 pole veel südametöödki näha ja ükski arst miskit teha ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta rahulikult ja midagi peale ootamise teha pole. Ainult aeg näitab, kas jääb või ei, sest nii vara pole arvatavasti ka arstil midagi näha (südametööd, mis kinnitaks, et kõik jätkuvalt hästi) ja arstid ei saaks ka muud teha tõenäoliselt, kui soovitada võimalikult “lõtva” režiimi. Paljudel on määrinud, loodetavasti läheb sul kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna määris väga õrnalt, pruunikad tükid, läksin EMO-sse, hematoom. Anti rohud.

Aga süda lõi ja vastas suurusele. 6+3

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti juurde pole tõesti mõtet minna, neil pole seal midagi teha. Mul määris ka alguses, heledalt ja siis ka pruunikalt. Muretsesin küll, aga kasu sellest polnud. Kui on nn värske veri või sellised päevade valud, siis see on kahtlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Suure tõenäosusega on see lihtsalt tõesti nt munaraku emakaseinale kinnitumise järgselt tekkinud vana veri. Sellest hoolimata ma soovitan vastupidiselt teiste soovitustele ikkagi oma naistearstiga ühendust võtta. Ta saab raseduse kinnitada vereprooviga ja saab samaaegselt lasta ka progesterooninäitu kontrollida.

Minul oli rasedust 5 ndl, kui käisin esimeses kontrollis. Tõesti “näha” polnud midagi muud peale kohevate emakaseinte, mille järgi võis arvata, et rase ma olen. Tegin kohe ka vereproovi, mis seda kinnitas (470). Järgmisel päeval hakkas ka pruunikalt määrima. Arst määras kohe Duphastoni.

Seega mina ütlen, et saab küll arst juba midagi teha.

Kõike parimat!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kindlasti kontrolli. Mul ka määris ja sain madala progesterooni diagnoosi EMOs ja rohud peale. Esimene rasedus, mis oli enne seda, katkes. Siiani mõtlen, et miks ma ometi kohe alguses ei läinud vereproovi andma…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on võimalus, et on nn vana veri (hematoom kuskil vms), paljudel on sel ajal kerge veritsus, kui peaksid olema päevad, ilma erilise põhjuseta või kahjulike tagajärgedeta, või ka progesteroonipuudus. Võtaks ikkagi arstiga ühendust, tegelikult kui põhjuseks on proge, siis annab seda lihtsa asnedusraviga korrastada ja rasedus säilitada. Kui ikkagi “ära kukkuma” hakkab (ja see juhtub ülisageli, arvatakse, et 40% rasedustest katkeb väga varakult ja ilma tänapäevaste testideta ei teakski veel rasedusest), siis selle vastu ei aita tegelikult miski, isegi lisaprogesteroon ei hoia katkevat rasedust kinni. Aga alati on soovitatav sellisel juhul kergem elu- ei rassi, ei tõsta raskusi, ei tee trenni, puhkad palju ja lamad.

Niiet võiks teha progetserooni vereanalüüsi ja kui on midagi ravida, siis arst kirjutab lisaprogesterooni tabletid. Või teha vereproov (synlab nt)  hcg määramiseks (üks proov ei näita midagi, aga 2 proovi 48t järel näitab, kas rasedus areneb või hoopis taandareneb, mille puhul jah ei aita miski). Või olla lihtsalt pikali ja loota parimat, et see on tõenäoliselt täitsa ohutu asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul mõlema rasedusega kaks esimest kuud määrinud oletatava menstruatsiooni ajal. Mina nt ravi ei saanud. Aga kontrolli tuleb minna, kasvõi enda südame rahustuseks! Mul, tuleb välja, on lihtsalt organismi eripära. Loomulikult puhkasin ja pikutasin sel ajal igaks juhuks palju. Aga, esimene laps juba viis tänaseks ja teine rasedus hetkel 27 nädalat. Katkemisi ei ole olnud. Mulle muidugi sel korral määrimise ajal ämmaemand ütles, et ohtlik on asi siis, kui kaasneb valu või vere hulk on suur. Ma siis küsisin, et mis asi on suur – igal poolt räägitakse, et kui verd tuleb palju, aga mida see konkreetselt tähendab, keegi ei selgita. Ja siis ta vastas, et kui ikkagi tunni jooksul pead juba hügieenisidet vahetama ehk päriselt on veritsus. Minul olid pigem sellised määrimised, et sidet polnud vajagi – sai ka õhukese pesukaitsmega hakkama kenasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Määrimine raseduse alguses