Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Määrimisega erakorralises

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Määrimisega erakorralises

Postitas:
Kägu

Olin kenasti oma esimese rasedusega arvele võetud. Esimeses UH-s tuvastati nii loode kui ka korralik tugev pulss. 11+3 tekkis kerge roosa voolus ja PMS-i meenutav kõhuvalu. Kindluse mõttes läksin ITKsse erakorralisse kontrolli. Võeti üldine vereproov (ilma HCGta), mõõdeti temperatuuri. Valvegünekoloog jättis kuidagi eriti külma ja osavõtmatu mulje, nagu tahaks tüütust muretsevast esmarasedast võimalikult kiiresti vabaneda. Minu palumise peale tegi siiski UH. UH-s oli näha ainult tühi lootekott, ei mingit loodet. Seepeale ütles valvegünekoloog, et rasedus on peetunud. Olin ise sellest infost suht šokiseisundis ja kui arst küsis, kas jään ootama loomulikku puhastumist või soovin tabletti, ütlesin viimase, et see kõik kiiremini läbi saaks. Kodus algas puhastumine, mille käigus väljus ka loode.

Sellest sündmusest on praeguseks tükk aega möödas aga kogu asjade käik piinab siiamaani:

1. Mul ei mõõdetud kordagi selle erakorralises käimise raames hcgd, mis oleks olnud lisakinnitus raseduse peetumisele

2. Kas on võimalik et UH tehti pealiskaudselt ja seepärast ei nähtud loodet?

3. Kas valvegünekoloog tohib selliselt diagnoosida peetumist ilma lisauuringuteta ja manustada kohapeal ka tupesisene aborditablett kui patsient ei ole sellel hetkel kõige selgema otsustusvõimega ilmselgelt?

4. Kas on võimalik et toimus täiesti terve loote aborteerimine?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga kurb, et nii juhtus 🙁 Tavaks on, et peetumise kinnitab ka teine inimene (õde või teine arst), aga see vist pole n-ö kohustuslik. Küll aga on nii, et 11+ suuruses beebi on juba nii suur, et seal ilmselt kahtlust ei teki, laps juba sipleb ja liigutab ja tema südametöö on tõesti selgelt nähtav.

Hcg mõõtmine ei anna selles suuruses enam erilist infot, sest numbrid on nii suured ja selle ühekordne  määramine on mõttetu. Mul oli peetumine 10 ndl ja veel kuu peale puhastust oli hcg näit veres olemas. Kusjuures sümptomid olid mul täpselt samad, kerge määrimine ja kõhuvalu.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal ei ole kahjuks tõesti vahet, mis see hcg on, kui rasedust oleks 11 nädalat, siis oleks seal korralik suur loode ja südametöö näha. Minu peetumine avastati oscaris, kui oleks pidanud olema 12+, pakuti kohe, et kas võtan seal tableti, või lähen oma ämmaka juurde. Ultraheli pildi järgi nägin ise kohe ära, et seal pole enam midagi loota, oli ainult piklik oakujuline tomp, 8+ nädalat ja alla 2 cm. Küll aga on imelik see, et välja tuli 2 sellist asja, mida ma lootekotiks pidasin, umbes päevase vahega. Esimene uh oli 5+ nädalal ja nähti ühte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hcg mõõtmine ei anna midagi, see ei lange koheselt nulli. Mul oli katkemine – lootekott väljus koos lootega – aga paaril järgmisel hommikul oli ikkagi kõik raseduse tunnused olemas. Hcg oli ka 3 nädalat hiljem veel mõõdetav.

Sellises suuruses rasedusega on loode täiesti korralikult nähtav – tal on käed-jalad olemas ja ta liigutab aktiivselt (kui just hetkel ei maga).

Arst andis ju valida, kas ootad kuni puhastus ise toimub või saab tabletiga asja kiirendada. Mulle tabletti ei pakutud – valutasin 4 päeva enne kui lootemuna lõpuks verejooksuga väljus. Tuttav ootas valudes ja veritsedes lausa 9 päeva, siis küsis ikkagi tabletti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ükskõik kui hooletu uh puhul oleks siiski olnud näha 11+nädalane loode. Kui enne oli näha loode ja südametöö, nüüd ainult lootekott, siis tõenäoliselt polnud siiski mingit lootust, et rasedusest oleks positiivset lõpptulemust loota olnud võimalik. Peetunud rasedused on väga tavalised kahjuks.

11+ nädalal enam pole mõtet mõõta hCG, eriti kuna loode ja kõik on juba tuvastatud, see ikka päris alguse teema, kui hcg kiirelt tõuseb ja on teatud ajal ainuke variant raseduse edenemise hindamisel (kuni uh veel näha ei ole).

Valvegünekoloog ongi seal ju selliste asjade diagnoosimiseks ja pakkus sulle variante. Ilmselt oli tema oma diagnoosis kindel, sinu kahtlused ja kahetsused on arusaadavad, aga arvatavasti polnud tõesti seal mingit lootust.

Aborditabletiga on tõesti võimalik katkestada ka elujõuline rasedus, aga kõike juttu arvesse võttes ei olnud see antud hetke teema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik see, et välja tuli 2 sellist asja, mida ma lootekotiks pidasin, umbes päevase vahega. Esimene uh oli 5+ nädalal ja nähti ühte.

Kaksikud kindlasti polnud, sul võis lihtsalt mõlemal päeval suuremad “tükid” välja tulla.

Mul esimene õhtu tuli suur komplekt välja nagu lootekott, teisel päeval tuli ka mõnikord suuri vereklompe välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik see, et välja tuli 2 sellist asja, mida ma lootekotiks pidasin, umbes päevase vahega. Esimene uh oli 5+ nädalal ja nähti ühte.

Kaksikud kindlasti polnud, sul võis lihtsalt mõlemal päeval suuremad “tükid” välja tulla.

Mul esimene õhtu tuli suur komplekt välja nagu lootekott, teisel päeval tuli ka mõnikord suuri vereklompe välja.

No kui ma kirjeldasin arstile, mis ja kuidas välja tuli, siis ta pakkus küll välja, et võisid kaksikud olla. Need ei olnud vereklombid, vaid sellised suured tugevad ja tihked, piklikud asjad. Alguses ehmusin ära, sest see oli nagu verd täis tampoon, ja see jäi kinni, ma ei julgenud käega kaasa aidata ja üritasin tühja wcpaberi rulliga seda välja saada. Ja järgmine päev oli täpselt samasugune kõva tükk ja sama seis. Verd ja pehmeid klompe, platsenta tükke jms tuli ka tohututes kogustes, esimesel ööl u 7 h järjest iga 15-20 min tagant, teisel ööl u 6h, päeval veidi vähem. Kindlasti mitte nn normi piires. Oleks läinud haiglasse, aga ei suutnud potilt tõustagi, kaotasin 4kg ühe ööpäevaga. Vaatasin mingeid ingliskeelseid lehekülgi, kus oli vastavaid pilte, ja aina enam usun, et olid kaksikud.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Määrimisega erakorralises