Esileht Kodunurk maasikataimede hooldus sügisel

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: maasikataimede hooldus sügisel

Postitas:
Kägu

Mida teete maasikataimedega sügisel? Kasvuväädid on ära lõigatud, sügisväetis antud.

Keegi ütles, et lehed tuleks ära lõigata, et haigusi uuel hooajal vältida. Kas tõesti tuleb rohelised lehed ära lõigata enne talve?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt igal aastal septembri algul olen kõik vanad lehed maha lõiganud ja ära põletanud. Enne lund on ammu uued kasvanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellel aastal väädist võetud ja augustis ümber istutatud noortel taimedel ka lehed maha? Pole veel vist veel korralikult juurdunudki?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole mitte kunagi lehti ära lõiganud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõikan ära vanad (kevadised) lehed. Noored värsked rohelisemad lehed jätan alles.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellel aastal väädist võetud ja augustis ümber istutatud noortel taimedel ka lehed maha? Pole veel vist veel korralikult juurdunudki?

Ei, nii väikestel pole lõiganud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lehed lõikan maha ja põletan ära kohe, kui maasikaaeg läbi saab. Nüüdseks on juba uued lehed kasvanud, millega taimed talvele vastu lähevad. Lõikamise mõte on kahjurite hävitamine, sest taimekaitsevahendeid ma ei kasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole lehti (ammugi mitte maasikalehti) ega muid sügisesi aiajäätmeid iilagi põletanud. Maal kusagil hajaasustuses tuleks see ilmselt kõne alla, tihedama asustusega piirkondades ei taha keegi selle tossu sees olla. Äralõigatud lehed lähevad mul komposti, sügisel kokkuriisutud lehed samuti, lillevarred ja umbrohi ka. Viimastel aastatel olen kõll selliseid puitunud lillevarsi jäätmejaama viinud, aga kui sellist võimalust kodu lähedal pole, siis ilmselt kompostiks neid ka, lihtsalt ei kõdune ühe aastaga mullaks.

Vanad lehed olen maasikatelt alati ära lõiganud, kasvuväädid püüan ka jooksvalt lõigata, kui mõni on sutnud siiski piisavalt suureks kasvada, siis istutan eraldi, et ehk läheb kevadel asendust vaja. Neil lehti ei lõika.

Kevadel siis uus vanade lehtede lõikamise ring, need mis sügisel olid uued noored lehed, on kevadeks enamasti saanud vanadeks lehtedeks. Päris paljuaks ei lõika ma maasikaid kunagi, ikka jätan mõned noored lehed alles.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kuumaasikatel igatahes ei lõika, annavad veel saaki kuni külmadeni. Tavaline maasikas teistsugune.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt igal aastal septembri algul olen kõik vanad lehed maha lõiganud ja ära põletanud.

Soovitatakse, et kui lehti lõigata, siis teha seda koheselt peale viljade kandmist, et uutel lehtedel oleks piisavalt aega enne talve kasvada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On kaks koolkonda, ühed (neid on vist rohkem) lõikavad sügiseks ära väädid ja vanad pruunid lehed, et haigusi ei leviks jne. Osad jätavad terve puhma talveks alles (väädid ikka ära, see kurnab taime), et hoiab paremini lund taime ümber kinni, ja puhastavad alles kevadel, aga nii levivad hallitused jms kergemini.

Augustis istutatud noorel taimel pole küll midagi lõigata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõikan ära enne septembri keskpaika, et jõuaks väike uus puhmas kasvada talveks. Kui jätta liiga suur puhmas, siis lisaks haigustele on ka kevadel natuke tülikas neid vanu kuivanud lehti peenrast ära korjata

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt igal aastal septembri algul olen kõik vanad lehed maha lõiganud ja ära põletanud.

Soovitatakse, et kui lehti lõigata, siis teha seda koheselt peale viljade kandmist, et uutel lehtedel oleks piisavalt aega enne talve kasvada.

Jõuavad kasvada ka praegu lõigates. Ma võtan nädalavahetusel selle töö ette.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõikan ära enne septembri keskpaika, et jõuaks väike uus puhmas kasvada talveks. Kui jätta liiga suur puhmas, siis lisaks haigustele on ka kevadel natuke tülikas neid vanu kuivanud lehti peenrast ära korjata

Mina on lugenud soovitust lõigata maasikatel vanad lehed maani maha pele saagi koristamist ja hiljemalt augusti keskel. Hiljem pole lõikamist teinud.

Mina pole lehti (ammugi mitte maasikalehti) ega muid sügisesi aiajäätmeid iilagi põletanud.

Sama siin. Väljelõigatud põõsaoksi olen lõkkes põletanud. Kuid lehtede puhul on tundunud ebameeldiv see tossutamine. Kuigi mõned lehtedel olevad haigustekitajad/kahjurid põletamine ju hävitaks – samas ei anna põletamine täit kindlust, kuna haigused/kahjurid võivad levida ka mujalt.

+1
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Kodunurk maasikataimede hooldus sügisel