Esileht Hobinurk Maastikuehitajaks õppimine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Maastikuehitajaks õppimine

Postitas:
Kägu

Otsin 46 aastaselt uusi väljundeid ja kaalun varianti õppida maastikuehitajaks. Eestis saab seda eriala kauõppes õppida Räpinas ja Luual. Tundub, et õppekavad on sarnased. Erinevus on vastuvõtutingimustes ja õppimise ajas.

Luual on sisseastumiskatsed. Kas keegi, kes on selle läbi teinud, saaks palun natuke selgitada, milles need katsed seisnevad. Kas peab etteantud joonise järgi ise midagi ehitama-istutama? On vaja kive lõikuda vms?

Oskab keegi kosta midagi Luua kasuks või hoopis Räpina pool? Minu jaoks ei ole vahemaa koduga oluline. Pigem võib määravaks saada see, et Räpinas on õpe vist nädala sees ja 5 päeva, Luual nädala sees, aga 3 päeva. Kui ma õigesti aru sain, siis Räpinas on sisseastumiseks avaldus ja motivatsioonikiri, Luual kirjalik test ja praktiline katse.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis töö on maastikuehitamine? Mida see sisuliselt tähendab, st mis tööd sa selle haridusega reaalselt teha plaanid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis töö on maastikuehitamine? Mida see sisuliselt tähendab, st mis tööd sa selle haridusega reaalselt teha plaanid?

Ei hakka pikalt ümber trükkima kuna ameti selgitus on internetist väga kergesti leitav. Varem oli selle eriala nimi vist maastikuarhitekt.  Lühidalt öeldes on maastikuehitaja ühel ajal aednik ja ehitaja. Oma töös kasutab puitu, kive, taimi jne. Planeerib ise ja oskab ka teiste planeeritud jooniste abil töö valmis teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka pikalt ümber trükkima kuna ameti selgitus on internetist väga kergesti leitav. Varem oli selle eriala nimi vist maastikuarhitekt.

Maastikuarhitekt on vähemalt 4-aastase erialase kõrgharidusega spetsialist, kelle põhiliseks tegevuseks on maastiku ruumiline kujundamine. Eestis saab maastikuarhitektiks õppida ainult maaülikoolis.

Maastikuehitaja on – nagu Räpina aianduskooli kodulehtki ütleb – segu ehitajast ja aednikust/haljastajast.

Ehk et arhitekt planeerib ja ehitaja teeb valmis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti Räpinas enam katseid pole? Õppisin seal umbes 15 aastat tagasi, sessioonõppes. Siis olid katsed küll, enam väga hästi ei mäleta, aga olid mingid küsimused ja joonistasime samuti midagi. Luua kohta ei tea, aga Räpina oli superlahe! Ainus asi, mida ma täna uuriks, on see, kui suur on praktikamaht. Kuuldavasti osadel erialadel on see 170 tundi, mis tähendab kuud aega tasuta tööd kellegi juures. Kui samal ajal veel tööl käia, siis peab enne ikka järgi mõtlema, kas oled valmis oma puhkuse selleks ohverdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, mida ma täna uuriks, on see, kui suur on praktikamaht. Kuuldavasti osadel erialadel on see 170 tundi, mis tähendab kuud aega tasuta tööd kellegi juures. Kui samal ajal veel tööl käia, siis peab enne ikka järgi mõtlema, kas oled valmis oma puhkuse selleks ohverdama.

No tõenäoliselt ei ole ka mingit nõudlust 50-aastase praktikandi järgi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et arhitekt planeerib ja ehitaja teeb valmis.

Mulle oli jah valesti meelde jäänud. Mõlemad on ikka alles. Maastikuarhitekt on eraldi eriala ja kui ma õigesti aru sain, siis seda õpitakse maaülikoolis.

Praktika pikkuse kommentaar on ka oluline aspekt. Tänan!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiiumaa Ametikoolis saab ka maastikuehitajaks õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Maastikuehitajaks õppimine