Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 115 )

Teema: maavanaema teenus

Postitas:
Kägu

pealkiri vbl imelik, aga ma ei osanud paremat ka panna.
mõtlesin, kas siinsetel lapsevanematel, kelle lapsed vanuses nii 4-13 oleks vaja nö maavanaema teenust. olla suvel maal, teha tavalisi maaasju, nokitseda peenart teha, käia metsas, süüa põõsast marju, teha lõket, vaadata pilvi, koos süüa teha ja lihtsalt olla kuu aega maakodus.
endal mul on lapsed suured, viimane läheb sel sügisel välismaale õppima ja laste mänguväljakud ja toad tühjad. lapsed mulle meeldivad ja seega hoiaksin neid heameelega oma kodus. mida arvate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa tahad linnalastele suvelaagrit korraldada, seda mõtled?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma lugesin esialgu “maavanema teenus” ja mõtlesin, et mis värk, maavanemaid meil ju enam mõnda aega pole :).

Mõte iseenesest ju armas, eriti arvestades seda, et tänapäeva lastel polegi eriti neid klassikalisi maavanaemasid, nagu omal ajal pea igal lapsel oli. Samas päris suur vastutus ja risk võõraste inimeste lapsi enda koju võtta… Katsetaks esialgu lühemat aega ehk mõne peretuttava või sugulase lapse/lastega, kui selliseid peaks olema ja vanemad huvitatud. Lõppkokkuvõttes oleks see ju sisuliselt lapsehoiuteenus, kuigi suurematele lastele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iseenesest väga armas ettepanek, kahju, et minu lapsed sellest east juba väljas on. Kindlasti leidub huvilisi kuigi pane vaim valmis, et siin leidub neid kes sind maatasa teevad ja sajas surmapatus süüdistavad juba palja mõtte eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kui sul on lapsi rohkem kui üks ja need on juba täiskasvanud, siis küllap sa varsti ka saad selleks maavanaemaks.

Võõra juurde oma last lambist mina ei saadaks. Ainsana oleks mõeldav see, et vormistad end mingiks Airb-n-bks ja siis võtad enda juurde lapsevanema koos lapse/lastega. Hind ei tohiks liiga krõbe olla, sest need Eestis puhkamise variandid kipuvad seda ikka olema, seepärat ongi rohkem moes minna reisile kuskile Bulgaariasse, mitte kohalikku turismitallu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ei sooviks pakkuda hoopis seda asenduspere teenust lastele, kellel polegi väga kedagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ei sooviks pakkuda hoopis seda asenduspere teenust lastele, kellel polegi väga kedagi?

Soovitan ka sellest alustada, lastekülade suuremad lapsed käivad suviti maal elamas.
Tee taotlus ja saad teada, kas sinu pakutavad tingimused sobivad ja kas sulle sobivad võõrad lapsed.
Eelkooliealist võõraste juurde lubada on ikka väga riskantne- keegi peab neid valvama ja ka laps peab suutma kohaneda. Oma vanavanemaid on tuntud sünnist saadik, aga ma ei kujuta ette, et keegi viiks oma 4-5a lapse kuuks ajaks võõraste juurde, kus on lisaks ka paar võhivõõrast teismelist. Ja seda kõike valvab üks proua. Kardan, et sa ei suuda seda hallata- oma lapsed on üks asi, hulk võõraid lapsi hoopis midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma vanavanemaid on tuntud sünnist saadik, aga ma ei kujuta ette, et keegi viiks oma 4-5a lapse kuuks ajaks võõraste juurde, kus on lisaks ka paar võhivõõrast teismelist. Ja seda kõike valvab üks proua.

Aga 6-7 aastast saab viia küll. Vanasti olid ju pioneerilaagrid. Käisin esimest korda 7-aastasena. Kõik olid võõrad. Nii kasvatajad, kui teised lapsed. Rühma peale, mis oli vist 30 last, oli 2 kasvatajat. Laager kestis kuu aega. Osad lapsed olid kaks vahetust…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma vanavanemaid on tuntud sünnist saadik, aga ma ei kujuta ette, et keegi viiks oma 4-5a lapse kuuks ajaks võõraste juurde, kus on lisaks ka paar võhivõõrast teismelist. Ja seda kõike valvab üks proua.

Aga 6-7 aastast saab viia küll. Vanasti olid ju pioneerilaagrid. Käisin esimest korda 7-aastasena. Kõik olid võõrad. Nii kasvatajad, kui teised lapsed. Rühma peale, mis oli vist 30 last, oli 2 kasvatajat. Laager kestis kuu aega. Osad lapsed olid kaks vahetust…

See, et nii oli, ei tähenda, et nii on normaalne. Koolieelikut nii pikaks ajaks võõrasse keskkonda viia ühegi turvalise ja tuttava inimeseta ei ole lapse arengupsühholoogilisest seisukohast OK.
Ja ei, lapse turva- ja lähedusvajadusega arvestamine ei tähenda lumehelbekese kasvatamist. Iseseisvumist saab harjutada ka muul moel kui ekstreemse eraldamisega kuudeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pealkiri vbl imelik, aga ma ei osanud paremat ka panna.

mõtlesin, kas siinsetel lapsevanematel, kelle lapsed vanuses nii 4-13 oleks vaja nö maavanaema teenust. olla suvel maal, teha tavalisi maaasju, nokitseda peenart teha, käia metsas, süüa põõsast marju, teha lõket, vaadata pilvi, koos süüa teha ja lihtsalt olla kuu aega maakodus.

endal mul on lapsed suured, viimane läheb sel sügisel välismaale õppima ja laste mänguväljakud ja toad tühjad. lapsed mulle meeldivad ja seega hoiaksin neid heameelega oma kodus. mida arvate?

Tänapäeval peab see maavanaema olema korralikult koolitatud ja diplomeeritud. Kes vastutab, kui lapsega miskit juhtub? Kes hoolitseb esmaabi eest. Saadad lapse maavanaema juurde, kätte saad traumapunktist? Kui vanasti lapsed olid alates väikesest east peale maal. Kasvasid koos maavanaemaga, siis nüüd ilma eelneva kasvamise kogemuseta peab igal lapsel olema kõrval keegi, kes vastutab. Miks? Lapsed lihtsalt ei oska näha neid ohtusid, mis maal olemas on. Nii et kui suudad anda esmaabi, julged võtta vastutuse võõra lapse eest ja koos sellega ka lubaduse enda teenus kohtusse kaevata ja kahjutasu nõuda kui selleks peaks põhjust olema. On suur vahe, kas laps kasvab koos võimalusega maal olla või satub ta maale “Järsku” maailmast kui game over tähendab lihtsalt uut võimalust. Ehk siis kõike võib katsetada ja proovida, ilma vähemagi ohututa enda tervisele, selline on noorema põlve laste hoiak tänu mängudele, kus game over ei tähenda muud kui uuesti alustamist. Aga idee on vahva. Ja ehk oled ühel hetkel omas lastelastele see väga äge maavanaema:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõtlesin, kas siinsetel lapsevanematel, kelle lapsed vanuses nii 4-13 oleks vaja nö maavanaema teenust.

Siinsetel lapsevanematel (enamusel, mis on 80%) ei ole seda teenust vaja.

Nad tahavad, et nende titt istuks 24/7 online internetis, mängiks tahvlis mänge, sõidaks elektritõuksiga, käiks Hesburgeris, ostaks krõpse jne.

AGA kui sa kuskil normaalses portaalis end reklaamiks, siis ehk jõuaksid ka ehk selle 20%-ni. Kellel endiselt ON seda vaja.
Mis see normaalne portaal on, raske öelda. Täna vist facebook, sesat seal on igasuguseid.
Perekool kindlasti mitte, loe kasvõi kägu 16:09 või teine tola 16:36

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lastel ei ole ja väga sooviks teemaalgtajaga tutvuda? Kus kandis asute?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolieelikut nii pikaks ajaks võõrasse keskkonda viia ühegi turvalise ja tuttava inimeseta ei ole lapse arengupsühholoogilisest seisukohast OK.

7-aastane ei ole koolieelik.
Ja keegi ei keela teha enne seda “laagrit” tutvustuspäeva või nädalavahetust.
Ning keegi pole ka öelnud, et seal maavanaema juures PEAB olema kuu aega. 7-aastasele on arengupsühholoogia vaatenurgast 7 päeva vanematest eemal olek jõukohane küll. Eriti, kui ollakse seal koos vanematega korra käinud või minnakse mõne sõbraga või õe/vennaga koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ga 6-7 aastast saab viia küll. Vanasti olid ju pioneerilaagrid. Käisin esimest korda 7-aastasena. Kõik olid võõrad. Nii kasvatajad, kui teised lapsed. Rühma peale, mis oli vist 30 last, oli 2 kasvatajat. Laager kestis kuu aega. Osad lapsed olid kaks vahetust…

Ei see enam ei loe, mis kunagi olid. Siis olid lapsed veel normaalsed ja mis veel olulisem, nende vanemad olid normaalsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea ettevõtmine! Meil juba aastate eest oma isiklik maavanaema soetatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen huvitatud. Elan küll ise ka maal ning ka minu vanemad elavad maal ja võtavad lapsi enda juurde suviti paariks nädalaks, aga vahest tahaks ikkagi lihtsalt lapsed nädalaks minema saata. Ja ikka maale. Kus sa teemaalgataja asud? Võid mulle kirjutada noiamoor@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

ga 6-7 aastast saab viia küll. Vanasti olid ju pioneerilaagrid. Käisin esimest korda 7-aastasena. Kõik olid võõrad. Nii kasvatajad, kui teised lapsed. Rühma peale, mis oli vist 30 last, oli 2 kasvatajat. Laager kestis kuu aega. Osad lapsed olid kaks vahetust…

Ei see enam ei loe, mis kunagi olid. Siis olid lapsed veel normaalsed ja mis veel olulisem, nende vanemad olid normaalsed.

No päris nii laialt ka ikka üldistada ei tasuks. Igal ajastul oma head ja vead. Oli kindlasti asju, millesse vanasti – no ütleme nõuka-ajal, kui siin juba pioneerilaagritest juttu – elutervemalt suhtuti. Samas oli palju sedagi, mille puhul lausa ebainimlikkust normiks peeti. Keeruline on leida seda õiget teed äärmustesse kaldumata, kuid üldised väärtushinnangud on praegusel ajal siiski paremini paigas. Ma ütleks nii, et normaalsetel vanematel on tänapäeval rohkem võimalusi normaalne olla ja normaalseks jääda, ebanormaalsust leidub igal ajal ja alati, kahjuks.

Ei tahtnud teemat mujale juhtida, aga sellised absoluutsed hinnangulised väited enamasti ei pea paika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nad tahavad, et nende titt istuks 24/7 online internetis, mängiks tahvlis mänge, sõidaks elektritõuksiga, käiks Hesburgeris, ostaks krõpse jne.

AGA kui sa kuskil normaalses portaalis end reklaamiks, siis ehk jõuaksid ka ehk selle 20%-ni. Kellel endiselt ON seda vaja.
Mis see normaalne portaal on, raske öelda. Täna vist facebook, sesat seal on igasuguseid.
Perekool kindlasti mitte, loe kasvõi kägu 24.07.2019 16:09 või teine tola 4.07.2019 16:36

Miks sa need kaks vastust siia välja tõid? Reaalselt kerkivate probleemide loetlemine on tola tunnus? See idee on tore ja mõnus – aga praegu ei ole enam aeg, kus midagi sellist korraldada on võimalik, nii palju on erinevaid eeskirju, reegleid ja vajalikke tõendeid, mida selliseks asjaks vaja on – ja kui neid ei ole või ei järgita, siis karistused ei jää tulemata, ole sa tegelikult kuitahes tore vanaema. Terviseamet, Maksuamet, lastekaitse astuvad raudselt varem või hiljem läbi ja esitavad igasuguseid küsimusi. Hea, kui mõni lapsevanem sind kohtusse ei kaeba, sest tibulinnu sai pinnu või astus roosa papuga kanakaka sisse. Teenusepakkuja on pärast nii hädas, et kole, kui seda oma toredat ja sooja ideed ellu viib. Ära tee seda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja jälle siin.
Näen, et sellise tegevuse vastu oleks huvi küll. Aitäh kõigile vastuste eest!
Sel aastal enam midagi korraldama ei hakkaks, aga järgmisel aastal võtaks plaani küll.
Ise olime kõik lapsepõlvesuved maal, hullemad asjad olid vbl nõgese käest kõrvetada või mesilase käest sutsata saamine. Aga kui palju toredat oli, need lõputult pikad suvepäevad, isegi vihmaga oli tore. Vanaema viis meid ikka hommikuti vara välja päiksetõusu vaatama ja õhtul ka kui udu maale langes. Kuulasime õhtul vikerraadiost unejuttu, peale seda veel mängisime ja lugesime. Magasime heinateo ajal lakas ja rõugu all, keegi ei tulnud selle peale, et see kuidagi ohtlik võiks olla. Need lapsepõlvesuved on hindamatud! Kui head olid otse põllult korjatud porgandid ja peenramaalt herned. Praegugi vaatan, kuidas maale küllatulnud lapsed muutuvad õnnelikuks, heaks ja abivalmiks, isegi emad imestavad laste totaalse muutumise üle.

Kahju muidugi, et kõik tegevused nii ülereguleeritud on, eks vaatan, kas suudan seadustest läbimurda nii et maatoredus siiski säiliks:)
Keda siin asukoht huvitas, siis meie tore Bullerby asub Sibulateel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui 10 aastat tagasi oleks selline pakkumine tulnud, oleks ise ka lapsega koos end pakkunud. Miks? Ma teeks sul rõõmuga kõik maatööd ära 🙂 Minul oli maavanaema, loomad ja põllumaa, heinategemine, rohimine, kartulivõtt ja kartulipanemine, marjakorjamine, sõnnikuvedu, vasikatele ja põrsastele söögikeetmine, lehmalüps, lambaniitmine, villa lahutamine, meevurritamine, seebi keetmine ja kõik muu, nt kaupluseauto 3 kilomeetri kaugusel, post 1, 5 kilomeetri kaugusel. Tagantjärgi olen aru saanud, et mu lapsepõlve suved olid sellised nagu tänapäeval muuseumis näha saab.
Oma lapsele tahtsin ka sellist kogemust ja olin kurb, et seda pole võimalik anda. Siis sain aru, et igaühel on oma lapsepõlv ja ma pean enda oma üle rõõmustama ja oma laste oma teistpidi toredaks tegema. Raske oli selleni jõuda ja senini igasuviselt käed sügelevad maatööde järgi, meeled janunevad värske heina lõhna, loomade häälte ja lõhna, ritsikate siristamine, suistusauna jmt järgi. Meid oli maal vanaema juures korraga 5-7, vanima ja noorima vahe 10 aastat, vehkisime ropult tööd teha ja aeg-ajalt sattusime ka keerulistesse (paar korda ka eluohtlikesse) olukordadesse – ujumine, viglaga nii labajalga kui säärde löömine ja sellele järgnev põletik, väga paljude mesilaste käest korraga nõelata saamine ja kuna liikusime paljajalu, siis raudnaelte jm jama jalga astumist tuli ka ette. Kukkumised, kukega kaklemised ja pulli eest põgenemised lisaks. Kui hobune hammustas või lehm jalaga lõi, olime ise süüdi 🙂
Pika jutu lühike kokkuvõte – oma kogemustest lähtudes ma maaelu mittetundvat last üksi maale saata ei julgeks ja pakuks ennast kaasa. Muide, ma ei mäleta, et meie vanaema meiega päikeseloojangut oleks vaatamas käinud, ta tegi kogu aeg mingit tööd ja kaasas ka meid. Algatus on super, kui sa laste turvalisuse suudad tagada ja vanemate kriitikaga ette suudad arvestada. Jõudu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükspäev just lapse isaga arutasime, et võiks ju olla lapsel maavanaema ka. Aga ei, üks on Tallinnas ja teine välismaal. Jääb küll vanuse kategooriast välja, et 14 aastane on meil. Kiidan väga heaks sellise teenuse. Ainult, et kas ikka tahad võõra lapse eest vastutada.
Minul oli maavanaema ja see aeg, kui tema juures olin, oli tõesti tore, igav ei hakanud ja suvi oli korda läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda, et mulle keegi või miski, mida näha pole, vahest asju ette ütleb. Vahest imestatakse, et kust ma tean vastuseid. Ei oska vastata, sest ei tea isegi, et kuidas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise olime kõik lapsepõlvesuved maal, hullemad asjad olid vbl nõgese käest kõrvetada või mesilase käest sutsata saamine. Aga kui palju toredat oli, need lõputult pikad suvepäevad, isegi vihmaga oli tore. Vanaema viis meid ikka hommikuti vara välja päiksetõusu vaatama ja õhtul ka kui udu maale langes

Te olite siiski sugulased (õed-vennad ja tädide-onude lapsed), kelle koosolemist lisaks täiskasvanuna meenuvale maaromantikale mõjutas ka muul ajal lävimine ja suhtlemine – need olid toredad ajad oma sugulaste seltsis. Teine asi on kutsuda nii pikaks ajaks ainult ühe pere lapsed või üksteisele võõrad lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõtlesin, kas siinsetel lapsevanematel, kelle lapsed vanuses nii 4-13 oleks vaja nö maavanaema teenust.

Perekool kindlasti mitte, loe kasvõi kägu 24.07.2019 16:09 või teine tola 4.07.2019 16:36

Oma lastest tahavadki vabaneda pigem nuti- ja siidriemmed. Normaalne vanem tegeleb ise oma lapsega või saadab ta lühikeseks ajaks turvalisse keskkonda.
Aga sa võid ju oma 4 a. kuuks ajaks saata võõraste juurde, kus ees ootavad juba paar teismelist poisinolki. Kutid panevad küla peale plagama, asendusvanaema ajab neid taga ja su neljane vaatab ise kuidas hakkama saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idee on imetore, aga mina ei riskiks. Siin loetletud põhjustel. Sa ei jõua pärast kohut käia. Ja hoidku, kui peaksid õhtul lastega juttu ajama ja mingeid vaateid väljendama, mis vanematele ei sobi. Igasugu “õnnetustest” üldse rääkimata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugedes seadust, mis reguleerib lastelaagrite või analoogsete kohtade pidamist, siis võib öelda, et see ettevõtmine läbi ei lähe. Iga lapse kohta peab olema kindel arv täiskasvanuid, samuti peab vastama tegevused seadusele, täidetud peavad olema tervise-ja ohutuse nõuded ja muud nõuded, mis võib esitada kohalik omavalitsus.
Ütleks nii, et idee on olemas, aga teostus on üsna võimatu, sest ohutuse jaoks pead võtma kõigi lastevanemate käest allkirjad, et nad ei kaeba kohtusse, kui midagi juhtub, aga Usa kogemuse põhjal võib öelda, et sellisel juhul need laagrid populaarseks ei saa ja pigem tuled ots-otsaga kokku.
Tööle ei saa lapsi panna, siis on kohe tööseadus vanuse ja muu regulatsiooniga, tasuta tööd ei tohi nad teha, see on samuti keelatud.
Lisaks on tänapäeva lapsed nutiseadmetega seotud, kui õpetaja või treener võivad likvideerida laagris nutiseadmed osa päevast, siis nö võõras vanaema ei saaks seda eales teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võõras vanaema võib kõike teha, mis on eelnevalt lapsevanemaga läbi räägitud. Mina just saadaks lapse võõra juurde ja nutkat lihtsalt kaasa ei annakski. Suhtleks läbi vanaema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati kui puhkuse ajal Lõuna-Eestis kodus käin, siis mõtlen sageli, et kõik linnalapsed tuleks kaheks kuuks maale saata, kus nende tervis kosuks kõvasti. Maal ja väikelinnades elavad nii paljud nooremad krapsakad pensionärid suurtes majades, kuhu saaks kostilisi võtta. Tuleks mingi üleriigiline projekt ja võrgustik aretada, sest siin on ka palju probleeme, mis reeglitega paika panna. Alates sellest, et paljud lapsed ei oska tänapäeval ilma nuti ja ekraanita kuidagi olla ja loodus on neile täiesti võõras. Nad ei oska seal väljas mitte midagi teha. Hoidku jumal, kui tal kästakse mõnda lihtsamat füüsilist tööd teha. Mõned suuremad lapsed kipuvad pättusi tegema, nuka taga suitsema, napsutama, varastama. Kuidas tagada ohtus veekogudes, looduses jne. Võõrustaja taust peab olema kontrollitud, et poleks joodik, vägivallatseja, pervar jne. Ta oskab vastavalt lapse vajadustele süüa valmistada. Ta on läbinud eelnevalt vastava projeti koolituse. Läheduses peab olema teisi lapsi, kellega suhelda jne.

Olen kuulnud, et Norras olevat väga popp ja nõutud laste suvelaager kuskil saareksel, kuhu elektroonilisi vidinaid kaasa ei tohi võtta ja puuduvad kaasaegsed mugavused. Lapsed peavad maksimaalselt väljas liikuma ja mängima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunnen sellisest võimalusest kohutavalt puudust. Lastelaagrisse ma last saata ei saa terviseprobleemi tõttu. Küll poleks probleemi tal olla “maavanaema” juures koos pere teise lapsega. Mina vanemana sooviksin vanaema eelnevalt tundma õppida – näiteks tulla aasta jooksul appi mõnedele talgutüüpi tegemistele. Töö käigus saaksime veidi tuttavamaks ja kohaneks ka lapsed. Nii oleks lastele hoopis lihtsam rääkida, et mis sa arvad kui jääksid sinna tädi juurde kauemaks ja ema süda oleks samuti rahul. Ma ei usu, et sellise teenusega rikkaks saaks, kuid elustiilina teeks hingele pai. Tean ühte taluperet, kes on aastate jooksul lisaks oma lapse kasvatamisele olnud lühema või pikema aja või ka ainult suve jooksul kasupereks lisaks kümnekonnale. Seal on erineva taustaga lapsi – kehva vanemliku hoolega, keerulise käitumisega, aga ka lihtsalt suveks maale soovijaid.
Igatahes kiidan idee imeliseks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugedes seadust, mis reguleerib lastelaagrite või analoogsete kohtade pidamist, siis võib öelda, et see ettevõtmine läbi ei lähe. Iga lapse kohta peab olema kindel arv täiskasvanuid, samuti peab vastama tegevused seadusele, täidetud peavad olema tervise-ja ohutuse nõuded ja muud nõuded, mis võib esitada kohalik omavalitsus.

Ütleks nii, et idee on olemas, aga teostus on üsna võimatu, sest ohutuse jaoks pead võtma kõigi lastevanemate käest allkirjad, et nad ei kaeba kohtusse, kui midagi juhtub, aga Usa kogemuse põhjal võib öelda, et sellisel juhul need laagrid populaarseks ei saa ja pigem tuled ots-otsaga kokku.

Tööle ei saa lapsi panna, siis on kohe tööseadus vanuse ja muu regulatsiooniga, tasuta tööd ei tohi nad teha, see on samuti keelatud.

Lisaks on tänapäeva lapsed nutiseadmetega seotud, kui õpetaja või treener võivad likvideerida laagris nutiseadmed osa päevast, siis nö võõras vanaema ei saaks seda eales teha.

Nii krdima kurb, et me sellises maailmas elame tänapäeval 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus