Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Teema: maavanaema teenus

Postitas:
Kägu

Koolieelikut nii pikaks ajaks võõrasse keskkonda viia ühegi turvalise ja tuttava inimeseta ei ole lapse arengupsühholoogilisest seisukohast OK.

Kõik lapsed olid õnnejunnis hiljemalt teisel päeval ja muidugi sama ootusärevad enne vanemate külastuspäeva. Ja enamik nuttes kurvad, kui laager lõppes.. .

Kes ei kohanenud teiseks päevaks (ühel aastal olid sellised kaksikud), nendele kutsuti teise päeva õhtuks vanemad järele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oh nii tahaks oma lastele ühte vanaema (vanaemad mõlemad surnud kahjuks). Minu parimad lapsepõlve mälestused just maal vanaemade juurest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolieelikut nii pikaks ajaks võõrasse keskkonda viia ühegi turvalise ja tuttava inimeseta ei ole lapse arengupsühholoogilisest seisukohast OK.

Kõik lapsed olid õnnejunnis hiljemalt teisel päeval ja muidugi sama ootusärevad enne vanemate külastuspäeva. Ja enamik nuttes kurvad, kui laager lõppes.. .

Kes ei kohanenud teiseks päevaks (ühel aastal olid sellised kaksikud), nendele kutsuti teise päeva õhtuks vanemad järele.

Minu vend on sellises laagris käinud. Ei kohanenud, ei meeldinud, enne lõppu küll kedagi koju ei lastud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja palun kirjuta: ruubiku ät gmail.com
Broneeriks kohe järgmiseks aastaks lastele koha 🙂
Lastel nutitelefone pole, hindan töökasvatust ja traumapunkti pärast ei pabista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan saadeti laagrisse, siis teisel päeval saatsin südantlõhestava kirja et tulgu kohe järele, siis vanemad paari päeva pärast olid ukse ees ja nõudsid oma last kaasa ja siis teavitasin neid et tglt juba meeldib ja paar sõbrannat leidnud ja saatsin minema. Kuna nad olid 200 km sõitnud maha et mind kaasa võtta siis isa oli nädal aega kirunud “plika” üle. See oli enne nuti ajastut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates pole mõtet küll mingi ametliku loa taotlemisega jamada. Asja on mõtet ajada nendega, kes suudavad ilma seaduste abita ka hakkama saada. Siin on juba neid päris mitu silma jäänud. Süsteem saakski toimida nii nagu päris-vanaemagagi. Seal ju keegi ei nõua euronõudeid ja turvameetmeid. Need mõned lapsed saab ikka kokku. Ja tõesti alguses koos vanemaga kasvõi, harjumiseks, tutvumiseks ja edaspidi igal suvel siis saaks laps maal olla, juba tuttavas keskkonnas. Nagu päris vanaema juures. Väga lahe idee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

maavanemaid ei ole enam peale haldusreformi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asja on mõtet ajada nendega, kes suudavad ilma seaduste abita ka hakkama saada.

Kust sa, kulla inimene, tead ette, kes suudab ja kes mitte? Sõnades ja enne laagrit on kindlasti kõik sõbralikud ja soosivad, aga kui päriselt mingi jama tekib, siis ei tea ju keegi ette, kas mõistlikust emast saab protsessiv fuuria või mitte. Ja seda hullem, kui see protsessiv fuuria siis ametkondadele ära tõestab (juba käesolev teema on tõend), et tegemist on teadlikult eeskirju ja seadusi eirava teenusega … Oh taevas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See teema on kunagi perekoolis olnud vasupidi, kus otsiti sellist inimest: https://foorum.perekool.ee/teema/otsime-maavanaema/

Seega tundub, et nõudlust on ja miks mitte pakkuda. Väga tore mõte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pealkiri vbl imelik, aga ma ei osanud paremat ka panna.

mõtlesin, kas siinsetel lapsevanematel, kelle lapsed vanuses nii 4-13 oleks vaja nö maavanaema teenust. olla suvel maal, teha tavalisi maaasju, nokitseda peenart teha, käia metsas, süüa põõsast marju, teha lõket, vaadata pilvi, koos süüa teha ja lihtsalt olla kuu aega maakodus.

endal mul on lapsed suured, viimane läheb sel sügisel välismaale õppima ja laste mänguväljakud ja toad tühjad. lapsed mulle meeldivad ja seega hoiaksin neid heameelega oma kodus. mida arvate?

Tänapäeval peab see maavanaema olema korralikult koolitatud ja diplomeeritud. Kes vastutab, kui lapsega miskit juhtub? Kes hoolitseb esmaabi eest. Saadad lapse maavanaema juurde, kätte saad traumapunktist? Kui vanasti lapsed olid alates väikesest east peale maal. Kasvasid koos maavanaemaga, siis nüüd ilma eelneva kasvamise kogemuseta peab igal lapsel olema kõrval keegi, kes vastutab. Miks? Lapsed lihtsalt ei oska näha neid ohtusid, mis maal olemas on. Nii et kui suudad anda esmaabi, julged võtta vastutuse võõra lapse eest ja koos sellega ka lubaduse enda teenus kohtusse kaevata ja kahjutasu nõuda kui selleks peaks põhjust olema. On suur vahe, kas laps kasvab koos võimalusega maal olla või satub ta maale “Järsku” maailmast kui game over tähendab lihtsalt uut võimalust. Ehk siis kõike võib katsetada ja proovida, ilma vähemagi ohututa enda tervisele, selline on noorema põlve laste hoiak tänu mängudele, kus game over ei tähenda muud kui uuesti alustamist. Aga idee on vahva. Ja ehk oled ühel hetkel omas lastelastele see väga äge maavanaema:)

Mingit erikoolitust selleks küll vaja pole – see on mitteametlik teenus, milles kehtivad ainult kahe poole suulised kokkulepped ja usaldus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja jälle siin.

Näen, et sellise tegevuse vastu oleks huvi küll. Aitäh kõigile vastuste eest!

Sel aastal enam midagi korraldama ei hakkaks, aga järgmisel aastal võtaks plaani küll.

Ise olime kõik lapsepõlvesuved maal, hullemad asjad olid vbl nõgese käest kõrvetada või mesilase käest sutsata saamine. Aga kui palju toredat oli, need lõputult pikad suvepäevad, isegi vihmaga oli tore. Vanaema viis meid ikka hommikuti vara välja päiksetõusu vaatama ja õhtul ka kui udu maale langes. Kuulasime õhtul vikerraadiost unejuttu, peale seda veel mängisime ja lugesime. Magasime heinateo ajal lakas ja rõugu all, keegi ei tulnud selle peale, et see kuidagi ohtlik võiks olla. Need lapsepõlvesuved on hindamatud! Kui head olid otse põllult korjatud porgandid ja peenramaalt herned. Praegugi vaatan, kuidas maale küllatulnud lapsed muutuvad õnnelikuks, heaks ja abivalmiks, isegi emad imestavad laste totaalse muutumise üle.

Kahju muidugi, et kõik tegevused nii ülereguleeritud on, eks vaatan, kas suudan seadustest läbimurda nii et maatoredus siiski säiliks:)

Keda siin asukoht huvitas, siis meie tore Bullerby asub Sibulateel.

Ametlikku asjaajamist ei tasu küll ette võtta, see lihtsalt ei tasu ära ja neid õelaid inimesi on kuhjaga, kes võivad hakata ametliku asjaajamise korral kaikaid kodaraisse loopima, nagu siin perekooliski näha. Tee seda mitteametlikult ehk usaldusel põhinevalt. Mitte keegi ei keela kellelgi oma last suveks mõne hea tuttava vanatädi juurde viia ja talle selle laste järele vaatamise eest teatavat summat kompenseerida – see on täiesti seaduslik. Sellisel vanatädil ei pea olema mitte ühtki vastavat koolitust tõendavat dokumenti. Ka rahalised küsimused saab suuliselt potentsiaalse soovijaga kokku leppida. Nii nagu bioloogiliselt vanaemalt ei nõuta laste järele vaatamise õigust tõendavat dokumenti, nii ei nõuta seda ka nn asendusvanaemalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa, kulla inimene, tead ette, kes suudab ja kes mitte? Sõnades ja enne laagrit on kindlasti kõik sõbralikud ja soosivad, aga kui päriselt mingi jama tekib, siis ei tea ju keegi ette, kas mõistlikust emast saab protsessiv fuuria või mitte. Ja seda hullem, kui see protsessiv fuuria siis ametkondadele ära tõestab (juba käesolev teema on tõend), et tegemist on teadlikult eeskirju ja seadusi eirava teenusega … Oh taevas.

Kahjuks täpselt nii ongi, nagu see viimane tsiteeritud kägu kirjutas. Inimesed, ka täiskasvanud, võivad olla paraku uskumatult ettearvamatud. Seetõttu arvangi, et niisugust “teenust” saaks osutada väga vähestele, kellega on tõesti juba pikaajalisem tutvus, täielik vastastikune usaldus ja mõistmine ja kelle puhul võid olla kindel, et ta ka keerulisemas olukorras ei pööra sinu vastu. Selline usaldussuhe saab tekkida ajaga. Ja sel juhul pole muidugi üldse mingit ametlikku teenust vaja. Loomulikult on ka võõrastest enamik mõistlikud ja normaalsed, kuid piisab ainult ühest ebanormaalsest, et head soovinud inimese elu peapeale pöörata. Väga kahju, et nii on, kuid see tegelikult ei tähenda, et teemaalgataja ei saaks oma ideed ellu viia. Mulle ei jäänud muljet, et tema soov on sellest endale otsest elatusallikat tekitada, nii et suve jooksul kümned erinevad lapsed tema elamisest läbi voorivad. Sain aru, et pigem ongi mõte imiteerida sellist traditsioonist elu maal vanaema juures – nii umbes kuni 5 last, kes siis on pikemalt (mõne nädala) kohapeal paigas. Ja positiivse kogemuse korral tahavad needsamad lapsed ilmselt ka järgmisel aastal tulla jne. Sellisel moel võib asi olla täiesti reaalne ja toimiv, aga jah, suurelt või ametlikult seda ette võtta on paraku väga-väga riskantne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei teagi ette. Kas peaks? Me ei tea ette ka seda, kuidas lapsevanemad või vanavanemad oma biloogilise lapse või lapselapsega käituvad. Ja meil on juhtumeid, kus lapsed saavad õnnetuse läbi surma või rängalt viga isegi rangelt kontrollitud tingimustega lasteaedades. Kus on probleem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee seda mitteametlikult ehk usaldusel põhinevalt.

Selles see konks ongi, et kas sa alati saad usaldada lihtsalt võõrast inimest? Ma räägin praegu just nö teenusepakkuja seisukohalt. Sageli saad, kuid kindlasti mitte alati. See usaldus peab juba eelnevalt olemas olema, mõlemapoolselt. Siin on täpselt need riskid, millest Kägu 11:47 kirjutas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee seda mitteametlikult ehk usaldusel põhinevalt.

Selles see konks ongi, et kas sa alati saad usaldada lihtsalt võõrast inimest? Ma räägin praegu just nö teenusepakkuja seisukohalt. Sageli saad, kuid kindlasti mitte alati. See usaldus peab juba eelnevalt olemas olema, mõlemapoolselt. Siin on täpselt need riskid, millest Kägu 11:47 kirjutas.

Sugulasi ehk häid tuttavaid ju ka ei saa 100 % usaldada. Ma ei saa ikkagi probleemist aru. Need, kes ei usalda, need oma last ka sinna ei vii ja neid keda asendusvanaema ei usalda, neid ta ka vastu ei võta. Loogiliselt mõelda suutev inimene tuleks elle peale, et lapsevanem, kes viib oma lapse võõrale inimesele hoida, ei saa hakata hiljem lärmama, sest ametlikult vastutab oma lastega juhtunu eest ainult lapsevanem. Mitte keegi ei sunni kedagi oma last kuhugi võõraste hoolde jätma. Ehk ametliku asjaajamise puhul on oluliselt suurem võimalus, et vastutus jääb ka hoidjale, mitteametlikult tal mingit vastutust ei ole, vastutus oma laste eest lasub ainult vanematel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sugulasi ehk häid tuttavaid ju ka ei saa 100 % usaldada. Ma ei saa ikkagi probleemist aru. Need, kes ei usalda, need oma last ka sinna ei vii ja neid keda asendusvanaema ei usalda, neid ta ka vastu ei võta.

Sugulaste-tuttavate puhul on siiski enamvähem ettekujutus olemas, kuidas nad võimalikus probleemolukorras käituvad, võõraste puhul pole sul sellest aimugi. Samuti on sugulaste-tuttavatega sinu suhe juba baasiliselt teistsugune ja sul tõepoolest on millegi põhjal otsustada, kas usaldad või mitte – seda jällegi mõlemalt poolt vaadates. Kui aga see asendusvanaema usaldab pealtnäha ja jutu järgi täiesti normaalset lapsevanemat, kes mingi probleemi tekkides muutub “protsessivaks fuuriaks”, nagu siin varasemalt tabavalt nimetati, siis on sellel asendusvanaemal väga keeruline sellest jamast välja tulla. Muidugi pole kunagi 100% garanteeritud, et ka hea tuttav sinu usaldust ei kuritarvita, kuid see tõenäosus on siiski märkimisväärselt väiksem. Ja ma ei räägi siin üldse niivõrd sellest, kas teenus on ametlik või mitte. Selles mõttes pole siin väga suurt sisulist vahet, kuid reaalselt toimival juhul pole ametlikku teenust lihtsalt vajagi – see muudaks asja teenusepakkujale üle mõistuse keeruliseks. Nii et ma jään selle arvamuse juurde, mida ühes oma varasemas kommentaaris (12:23) kirjutasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sugulasi ehk häid tuttavaid ju ka ei saa 100 % usaldada. Ma ei saa ikkagi probleemist aru. Need, kes ei usalda, need oma last ka sinna ei vii ja neid keda asendusvanaema ei usalda, neid ta ka vastu ei võta.

Sugulaste-tuttavate puhul on siiski enamvähem ettekujutus olemas, kuidas nad võimalikus probleemolukorras käituvad, võõraste puhul pole sul sellest aimugi. Samuti on sugulaste-tuttavatega sinu suhe juba baasiliselt teistsugune ja sul tõepoolest on millegi põhjal otsustada, kas usaldad või mitte – seda jällegi mõlemalt poolt vaadates. Kui aga see asendusvanaema usaldab pealtnäha ja jutu järgi täiesti normaalset lapsevanemat, kes mingi probleemi tekkides muutub “protsessivaks fuuriaks”, nagu siin varasemalt tabavalt nimetati, siis on sellel asendusvanaemal väga keeruline sellest jamast välja tulla. Muidugi pole kunagi 100% garanteeritud, et ka hea tuttav sinu usaldust ei kuritarvita, kuid see tõenäosus on siiski märkimisväärselt väiksem. Ja ma ei räägi siin üldse sellest, kas teenus on ametlik või mitte. Selles mõttes pole siin väga suurt sisulist vahet. Nii et ma jään selle arvamuse juurde, mida ühes oma varasemas kommentaaris (12:23) kirjutasin.

Sa ajad ju totaalset jama, ilmselt lihtsalt sellepärast, et niisama igavusest jõurata. Kõige enam õnnetusi juhtub lastega kodudes, kas vanavanemate või vanemate silma all. Seda, et võõraid ei saa usaldada, peab siiski tõestama faktiliselt. Paraku neid fakte pole. Seega asi on täpselt vastupidi, võõraid saab praeguse info järgi rohkem usaldada kui oma inimesi.

Soovitan antud loo otsast lõpuni läbi lugeda: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/tallinnas-kukkus-kaheaastane-laps-teise-korruse-aknast-alla-ja-viidi-haiglasse?id=86894779

Asendusvanaemal, kes teenust mitteametlikult pakub, pole jamast mitte kuidagi keeruline välja tulla, sest ta ei vastuta mitte millegi eest. Sa ei oska lugeda või mis probleem sul ongi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ajad ju totaalset kjama, ilmselt lihtsalt sellepärast, et niisama jõurata. Kõige enim õnnetusi juhtub lastega kodudes, kas vanavanemate või vanemate silma all. Seda, et võõraid ei saa usaldada, peab siiski tõestama faktiliselt. Paraku neid fakte pole. Seega asi on täpselt vastupidi, võõraid saab praeguse info järgi rohkem usaldada kui oma inimesi.

Aa, ok :). Siinkohal ma saan aru, milles asi ja lõpetan omalt poolt selle mõttevahetuse. Loomulikult tahtsin ma niisama jõurata, selge see :).

Kahjuks ma ei taibanud varem, kellega ma siin “diskuteerima” sattunud olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ajad ju totaalset kjama, ilmselt lihtsalt sellepärast, et niisama jõurata. Kõige enim õnnetusi juhtub lastega kodudes, kas vanavanemate või vanemate silma all. Seda, et võõraid ei saa usaldada, peab siiski tõestama faktiliselt. Paraku neid fakte pole. Seega asi on täpselt vastupidi, võõraid saab praeguse info järgi rohkem usaldada kui oma inimesi.

Aa, ok :). Siinkohal ma saan aru, milles asi ja lõpetan omalt poolt selle mõttevahetuse. Loomulikult tahtsin ma niisama jõurata, selge see :).

Kui fakte selle kohta pole, mida sa väidad ehk sa oled oma peaga midagi välja mõelnud ning faktid räägivad hoopis vastupidisest, siis loomulikult on see niisama jõuramine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ajad ju totaalset jama, ilmselt lihtsalt sellepärast, et niisama igavusest jõurata. Kõige enam õnnetusi juhtub lastega kodudes, kas vanavanemate või vanemate silma all. Seda, et võõraid ei saa usaldada, peab siiski tõestama faktiliselt. Paraku neid fakte pole. Seega asi on täpselt vastupidi, võõraid saab praeguse info järgi rohkem usaldada kui oma inimesi.

Enim õnnetusi juhtub lastega kodudes siiski seetõttu, et nad lihtsalt kodudes oluliselt rohkem aega veedavad kui võõraste juures, mitte seepärast, et kodus lastel ohtlikum olla oleks kui võõraste juures. Su loogikal on siin sõlm sees. Ühe kodus veedetud tunni kohta kindlasti õnnetusi kodudes rohkem ei juhtu kui ühe mujal veedetud tunni kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingit erikoolitust selleks küll vaja pole – see on mitteametlik teenus, milles kehtivad ainult kahe poole suulised kokkulepped ja usaldus.

Ja siis keegi turva- ja sotsiaalkägu kaebab. Algab nõiajaht ajalehtedes. ja nii see läheb. Sest pole iial garanteeritud, et see vanaema kõik õigesti teeb. Küllap ta juba eksida mõistab. Ja maksud – kas need on makstud? Aga kui juba makse maksab, siis on ametlik ja olgu olla kõik nõuded.

See on tore idee, ütlen veel kord. Aga realiseerida saab seda ainult VÄGA valitud, VÄGA mõistlike, VÄGA heade ja VÄGA tarkade inimestega. Ja VÄGA vähestega korraga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Asendusvanaemal, kes teenust mitteametlikult pakub, pole jamast mitte kuidagi keeruline välja tulla, sest ta ei vastuta mitte millegi eest. Sa ei oska lugeda või mis probleem sul ongi?

Otse loomulikult on võimalik ka mitteametliku teenuse puhul inimesele jama kaela tõmmata. Skandaali sooviv lapsevanem lööb kohe letti ja saab väga lihtsalt tõestada, et osutatakse mustalt teenust – esiteks ei maksta makse, teiseks on konkreetne valdkond tegelikult väga rangelt reguleeritud, mida antud juhul täielikult eiratakse ehk siis on juba mitu erinevat seaduserikkumist jne. Ja loomulikult jääb vastutajaks teenusepakkuja. Isegi kui teenusepakkujal õnnestub seda vastutust kuidagi vältida, siis on olemas ka selline asi nagu moraalne ja emotsionaalne kahju. Jutt käib konkreetselt pahatahtlikest inimestest, keda kahjuks leidub ka lapsevanemate hulgas. Juba ainuüksi see, et nendega tuleb lõputult jaurata (nagu selliste inimestega paraku on), võib võtta igasuguse tahtmise parimate kavatsustega välja pakutud teenusega jätkata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, et ei viiks oma last täiestu võõra inimese juurde. Laagrid ja lasteaiad on siin täiesti valed näited. Tet-a-tete mingi lihtsalt entusiastliku prouaga on välistatud. Mille eest ma oma last peaks karistama?

Siin on teema lapsehoidmistasust ja ma imestan silmad kuklasse, mille pealt tahetakse kokku hoida?! Laps, mu kõige kallim vara, anda 3€/h eest kellelegi võhivõõrale hoida? Ei tunne ma seda “lahket naabrimemme”, ega tea, mis kaader tal külas võib käia. Ei-ei-ei!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otse loomulikult on võimalik ka mitteametliku teenuse puhul inimesele jama kaela tõmmata. Skandaali sooviv lapsevanem lööb kohe letti ja saab väga lihtsalt tõestada, et osutatakse mustalt teenust – esiteks ei maksta makse, teiseks on konkreetne valdkond tegelikult väga rangelt reguleeritud, mida antud juhul täielikult eiratakse ehk siis on juba mitu erinevat seaduserikkumist jne. Ja loomulikult jääb vastutajaks teenusepakkuja. Isegi kui teenusepakkujal õnnestub seda vastutust kuidagi vältida, siis on olemas ka selline asi nagu moraalne ja emotsionaalne kahju. Jutt käib konkreetselt pahatahtlikest inimestest, keda kahjuks leidub ka lapsevanemate hulgas. Juba ainuüksi see, et nendega tuleb lõputult jaurata (nagu selliste inimestega paraku on), võib võtta igasuguse tahtmise parimate kavatsustega välja pakutud teenusega jätkata.

Keegi filmib midagi kuskilt põõsast, paneb kuhugi üles koos asjakohaste kommentaaridega ja käod nokivad surnuks.

Tänapäeval ei ole mõtet tõesti kahjuks inimesi usaldada. Eriti neid, kes esitlevad ennast inimarmastajatena, hoolitsedes kirglikult turvalisuse, vägivallatuse, inimõiguste ja seadusetäitmise eest. Sa ei või nüüdsel ajal enam oma tuttavategi puhul lõpuni kindel olla, kas temas äkki turva- ja inimõiguste kägu välja ei löö, rääkimata võõrastest. Ja siis võib juhtuda, et see maavanaema neab oma sündimise päeva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiega oleks vaja. Aga ma mõtlen, et lapsed võivad vahel päris jonnakad olla. Ei viitsi, ei taha, muld on must ja vetsus on ämblik jne. Selliseid asju võib mänguvanaemal päris tüütu kuulata olla. Meie lapsed pole elus maal käinud, sest meil pole sellist võimalust. Ise küll käisin lapsena ja mälestused on ainult head. Eriti meeldis metsas hulkuda. Mini lapsed eksiks ära ja kukuks puu otsast alla, sest meil pole puud olnud, kuhu ronida. Nad lihtsalt roniks andmata aru, mis sorti oksad on ka kui kaugele mingi puu puhul ronida tasub.
Ma tooks küll oma lapsed sulle 5-ks päevaks, kui sa tunned, et see meeldiks sulle. Ma arvan, et hoolimata halast peenra rohimisel ja kartulite koorimisel, meeldiks see neile lõpuks hullupööra.
Lapsed 7 ja 9. Hea oleks, kui sul oleks neile 1 ca 7-ne poiss ja ca 9-10-ne tüdruk veel, siis oleks neil mängu ajal lõbusam ja sul lihtsam 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas kõik tigedikud on puhta lolliks läinud või ei kasuta loogilist mõtlemist üldse.

Minu meelest käib “vanaemaga” tutvumine ja kohanemine protsessi loomuliku osa juurde. Keegi normaalne ei viiks (ega ilmselt võtaks ka) täiest võõraid lapsi kohe kuuks ajaks stiilis emme hüüab üle aiavärava veel et suurema nimi on Juku ja väiksem on Mann.

Mina mõtesin kohe, et väga tore projekt, aga alustuseks käiks koos perega külas (mitu korda), klapi korral edaspidi nädalavahetus, siis juba nädalake ja võibolla alles aasta pärast (kui “vanaemast” on saanud juba hea tuttav või sõber või lausa ongi vanaema eest juba, alles siis viia kuuks ajaks.

Ja mingit laagrit 20+ lapsega ette ei kujutaks. Tähelepanu kaob, jääb karjatamine. See pole enam maavanaema vaid laager. Pigem 2 (max 3) pere lapsed, kokku nii 4-6

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei taha küll asjata paanikat kütta, aga mulle tuli silme ette pilt filmist Nukitsamees.
Seal olid kaks last- Kusti ja iti.
Filmis pakkus neile “maavanaema teenust” Ita Everi poolt mängitud tegelaskuju:).
Tal oli kaks toredat poega ka -Mõhk ja Tölpa.

Viies oma lapsed tundmatu inimese kätte, kes pakub maavanaema teenust, võib juhtuda sama lugu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei taha küll asjata paanikat kütta, aga mulle tuli silme ette pilt filmist Nukitsamees.

Seal olid kaks last- Kusti ja iti.

Filmis pakkus neile “maavanaema teenust” Ita Everi poolt mängitud tegelaskuju:).

Tal oli kaks toredat poega ka -Mõhk ja Tölpa.

Viies oma lapsed tundmatu inimese kätte, kes pakub maavanaema teenust, võib juhtuda sama lugu!

Noo aga see oligi ju maatööde tutvustamine ja isegi perepojad pidi tööd tegema ja laisklemise eest said karistada 🙂

Iti ja Kusti peres olid minu meelest kõik pisut kohtlased – igavane joru lapsi, kõik aina laulsid ja jooksid aida alla. Majapidamine ja loomade talitamine, talvevarud jne käis neil vist võluväel, keegi midagi ei teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas kõik tigedikud on puhta lolliks läinud või ei kasuta loogilist mõtlemist üldse.

Minu meelest käib “vanaemaga” tutvumine ja kohanemine protsessi loomuliku osa juurde. Keegi normaalne ei viiks (ega ilmselt võtaks ka) täiest võõraid lapsi kohe kuuks ajaks stiilis emme hüüab üle ajavärava veel et suurema nimi on Juku ja väiksem on Mann.

Mina mõtesin kohe, et väga tore projekt, aga alustuseks käiks koos perega külas (mitu korda), klapi korral edaspidi nädalavahetus, siis juba nädalake ja võibolla alles aasta pärast (kui “vanaemast” on saanud juba hea tuttav või sõber või lausa ongi vanaema eest juba, alles siis viia kuuks ajaks.

Ja mingit laagrit 20+ lapsega ette ei kujutaks. Tähelepanu kaob, jääb karjatamine. See pole enam maavanaema vaid laager. Pigem 2 (max 3) pere lapsed, kokku nii 4-6

Ma ei tea, keda sa siin tigedike all silmas pidasid. Kas neid, kes rääkisid reaalsetest riskidest ja ohtudest, mis selle idee poolest väga toreda teenusega “vanaema” jaoks kaasnevad? Ma kirjutasin enda 12:23 kommentaaris ju sisuliselt täpselt sama, mida sinagi ütled. Usaldus tuleb luua pikema aja jooksul, lapsi mitte liiga palju, et olekski stiilis “suvevaheaeg maal vanaema juures” jne. Sina kujutad seda asja jah täitsa normaalselt ette ja oleksidki ilmselt see mõistlik lapsevanem, kellega mingeid probleeme ei teki, kuid paraku ei mõtle kõik nii. Ikka leiduks lapsevanemaid, kes tõesti viskaksid lapsed sisuliselt väravast sisse (ok, mitte just sõnasõnalt, aga mõte jääb samaks) ja pärast on valmis sellesama “vanaema” peale igale poole kaebama. Tulebki olla väga ettevaatlik ja kõik täpselt läbi mõelda ja planeerida. Sellest ka kõik need arutlused, see pole mingi tigetsemine. Vabandan, kui sa tegelikult seda tigetsemise all silmas ei pidanud, siis sain valesti aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa siit teemast oled enda arust leidnud hulgem tigedikke, kes tigedusest head mõtet materdavad, siis ei tasu sul eriti oma teksti mõistmise oskust hinnata. Realistlikult mõtlevad inimesed hoiatavad toredat ja roosaprillset inimest täiesti eluliste ning tänapäeval igapäevaste hädade eest – see on tigeduse vastand. Mina võrdsustaks siin teemas igasuguse mõttele kaasa kiitmise tigedusega teemaalgataja vastu. Siin pole küsimust, KAS probleeme tekib, siin on küsimus, KUI RUTTU ja KUI PALJU neid tekib.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus