Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 115 )

Teema: maavanaema teenus

Postitas:
Kägu

Mina muretseks mitte laste vaid lapsevanemate pärast. Kui minu ema sai mu sõbranna suvilas veedetud kolmest päevast kätte plaasterdatud põlvedega, siis nentis, nagu ma näen, oli sul lõbus (ja tal oli õigus). Tänapäeval suur osa emmesid viiksid su kohtusse.

Mina annaks oma lapsd iga kell Sibulateele (vanusest 6 ja kui hoitavaid lapsi on max 5 ja siis peab mõni laps olema ikka 10-11 ehk karja juht). Näevad ehk ka mingit rannaelu!

Kunagi mul käis külas üks kaheksane vene poiss Peipsi äärest – nagu ikka, rääkis suurepärast eesti keelt. Me vaatasime mehega suu ammuli, kuidas ta kalad ära puhastas, soolas, kuivama riputas. Jagas juhiseid nagu noor kapten. Hiljem sai temast kirurg, loodetavasti pole ta lapsepõlveoskusi unustanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina muretseks mitte laste vaid lapsevanemate pärast. Kui minu ema sai mu sõbranna suvilas veedetud kolmest päevast kätte plaasterdatud põlvedega, siis nentis, nagu ma näen, oli sul lõbus (ja tal oli õigus). Tänapäeval suur osa emmesid viiksid su kohtusse.

Täpselt sellest siin juba pikemat aega jutt ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei taha küll asjata paanikat kütta, aga mulle tuli silme ette pilt filmist Nukitsamees.

Seal olid kaks last- Kusti ja iti.

Filmis pakkus neile “maavanaema teenust” Ita Everi poolt mängitud tegelaskuju:).

Tal oli kaks toredat poega ka -Mõhk ja Tölpa.

Viies oma lapsed tundmatu inimese kätte, kes pakub maavanaema teenust, võib juhtuda sama lugu!

Noo aga see oligi ju maatööde tutvustamine ja isegi perepojad pidi tööd tegema ja laisklemise eest said karistada 🙂

Iti ja Kusti peres olid minu meelest kõik pisut kohtlased – igavane joru lapsi, kõik aina laulsid ja jooksid aida alla. Majapidamine ja loomade talitamine, talvevarud jne käis neil vist võluväel, keegi midagi ei teinud.

No vast oligi see üks päev aastaks, kui pidutseti :)) Pigem olid kahtlane see, et lapsed olid kõik enamvähem üheealised.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mingit erikoolitust selleks küll vaja pole – see on mitteametlik teenus, milles kehtivad ainult kahe poole suulised kokkulepped ja usaldus.

Ja siis keegi turva- ja sotsiaalkägu kaebab. Algab nõiajaht ajalehtedes. ja nii see läheb. Sest pole iial garanteeritud, et see vanaema kõik õigesti teeb. Küllap ta juba eksida mõistab. Ja maksud – kas need on makstud? Aga kui juba makse maksab, siis on ametlik ja olgu olla kõik nõuded.

See on tore idee, ütlen veel kord. Aga realiseerida saab seda ainult VÄGA valitud, VÄGA mõistlike, VÄGA heade ja VÄGA tarkade inimestega. Ja VÄGA vähestega korraga.

Kasutage palun tervet mõistust, kui see teil olemas on. Siis see vanaema ütleb, et need on mu sõprade lapsed, kes palusid mul natuke aega nende järele valvata. Me ei saa mõne idioodi pärast tervemõistuslikust elust eemalduda.
Keelaks äkki autosõidu ka ära, sest maanteedel sõidab hulgi roolijoodikuid ja kihutajatest troppe, kes kõikidele teistele ohtlikud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ajad ju totaalset jama, ilmselt lihtsalt sellepärast, et niisama igavusest jõurata. Kõige enam õnnetusi juhtub lastega kodudes, kas vanavanemate või vanemate silma all. Seda, et võõraid ei saa usaldada, peab siiski tõestama faktiliselt. Paraku neid fakte pole. Seega asi on täpselt vastupidi, võõraid saab praeguse info järgi rohkem usaldada kui oma inimesi.

Enim õnnetusi juhtub lastega kodudes siiski seetõttu, et nad lihtsalt kodudes oluliselt rohkem aega veedavad kui võõraste juures, mitte seepärast, et kodus lastel ohtlikum olla oleks kui võõraste juures. Su loogikal on siin sõlm sees. Ühe kodus veedetud tunni kohta kindlasti õnnetusi kodudes rohkem ei juhtu kui ühe mujal veedetud tunni kohta.

Kontrolli ikka oma loogikat. Lastaia- ja kooliealised lapsed veedavad suurema osa ajast siiski lasteaias, koolis, huviringides, mitte kodus. Õnnetusi juhtub aastaringselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asendusvanaemal, kes teenust mitteametlikult pakub, pole jamast mitte kuidagi keeruline välja tulla, sest ta ei vastuta mitte millegi eest. Sa ei oska lugeda või mis probleem sul ongi?

Otse loomulikult on võimalik ka mitteametliku teenuse puhul inimesele jama kaela tõmmata. Skandaali sooviv lapsevanem lööb kohe letti ja saab väga lihtsalt tõestada, et osutatakse mustalt teenust – esiteks ei maksta makse, teiseks on konkreetne valdkond tegelikult väga rangelt reguleeritud, mida antud juhul täielikult eiratakse ehk siis on juba mitu erinevat seaduserikkumist jne. Ja loomulikult jääb vastutajaks teenusepakkuja. Isegi kui teenusepakkujal õnnestub seda vastutust kuidagi vältida, siis on olemas ka selline asi nagu moraalne ja emotsionaalne kahju. Jutt käib konkreetselt pahatahtlikest inimestest, keda kahjuks leidub ka lapsevanemate hulgas. Juba ainuüksi see, et nendega tuleb lõputult jaurata (nagu selliste inimestega paraku on), võib võtta igasuguse tahtmise parimate kavatsustega välja pakutud teenusega jätkata.

Seda, et kuskil mingi teenuse eest raha on võetud, tuleb esmalt tõestada. Kasuta loogikat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis see vanaema ütleb, et need on mu sõprade lapsed, kes palusid mul natuke aega nende järele valvata.

Kui nood “sõbrad” midagi muud väidavad, siis on vanaema ütlus üsna tähtsusetu. Sellest sulle räägitaksegi – et sa ei tea, mida need algselt usaldusväärsed inimesed pärast mingit intsidenti väita võivad. Kellegi usaldusväärsust ei saa välja selgitada ühegi eelneva testiga, ainult sündmuste käigus.
Ja ära räägi nii palju loogikast ja mõistusest kogu aeg, ise sedavõrd ebaloogiliselt väideldes.
Hea näide su loogika puudumisest:

Kontrolli ikka oma loogikat. Lastaia- ja kooliealised lapsed veedavad suurema osa ajast siiski lasteaias, koolis, huviringides, mitte kodus. Õnnetusi juhtub aastaringselt.

Ööpäevast veedab laps koolis ja huviringis ehk kõige rohkem 8-10 tundi. Ööpäevas on 24 tundi. Kus ta rohkem on, koolis-huviringis või kodus? Nädalavahetused ja vaheajad otsa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, et ei viiks oma last täiestu võõra inimese juurde. Laagrid ja lasteaiad on siin täiesti valed näited. Tet-a-tete mingi lihtsalt entusiastliku prouaga on välistatud. Mille eest ma oma last peaks karistama?

Siin on teema lapsehoidmistasust ja ma imestan silmad kuklasse, mille pealt tahetakse kokku hoida?! Laps, mu kõige kallim vara, anda 3€/h eest kellelegi võhivõõrale hoida? Ei tunne ma seda “lahket naabrimemme”, ega tea, mis kaader tal külas võib käia. Ei-ei-ei!

Sina ei peagi viima, oma vanemate juurde ka mitte, aga õnneks on neid hulgi, kellel terve mõistus on veel säilinud ja kes hea meelega viivad oma lapsed suveks kuhugi maale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, et ei viiks oma last täiestu võõra inimese juurde. Laagrid ja lasteaiad on siin täiesti valed näited. Tet-a-tete mingi lihtsalt entusiastliku prouaga on välistatud. Mille eest ma oma last peaks karistama?

Siin on teema lapsehoidmistasust ja ma imestan silmad kuklasse, mille pealt tahetakse kokku hoida?! Laps, mu kõige kallim vara, anda 3€/h eest kellelegi võhivõõrale hoida? Ei tunne ma seda “lahket naabrimemme”, ega tea, mis kaader tal külas võib käia. Ei-ei-ei!

Sina ei peagi viima, oma vanemate juurde ka mitte, aga õnneks on neid hulgi, kellel terve mõistus on veel säilinud ja kes hea meelega viivad oma lapsed suveks kuhugi maale.

Mul on sulle üks harjutus. Proovi moodustada üks postitus, mis ei sisaldaks väljendeid “terve mõistus” ega “loogika”. Kas oskad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas kõik tigedikud on puhta lolliks läinud või ei kasuta loogilist mõtlemist üldse.

Minu meelest käib “vanaemaga” tutvumine ja kohanemine protsessi loomuliku osa juurde. Keegi normaalne ei viiks (ega ilmselt võtaks ka) täiest võõraid lapsi kohe kuuks ajaks stiilis emme hüüab üle ajavärava veel et suurema nimi on Juku ja väiksem on Mann.

Mina mõtesin kohe, et väga tore projekt, aga alustuseks käiks koos perega külas (mitu korda), klapi korral edaspidi nädalavahetus, siis juba nädalake ja võibolla alles aasta pärast (kui “vanaemast” on saanud juba hea tuttav või sõber või lausa ongi vanaema eest juba, alles siis viia kuuks ajaks.

Ja mingit laagrit 20+ lapsega ette ei kujutaks. Tähelepanu kaob, jääb karjatamine. See pole enam maavanaema vaid laager. Pigem 2 (max 3) pere lapsed, kokku nii 4-6

Ma ei tea, keda sa siin tigedike all silmas pidasid. Kas neid, kes rääkisid reaalsetest riskidest ja ohtudest, mis selle idee poolest väga toreda teenusega “vanaema” jaoks kaasnevad? Ma kirjutasin enda 12:23 kommentaaris ju sisuliselt täpselt sama, mida sinagi ütled. Usaldus tuleb luua pikema aja jooksul, lapsi mitte liiga palju, et olekski stiilis “suvevaheaeg maal vanaema juures” jne. Sina kujutad seda asja jah täitsa normaalselt ette ja oleksidki ilmselt see mõistlik lapsevanem, kellega mingeid probleeme ei teki, kuid paraku ei mõtle kõik nii. Ikka leiduks lapsevanemaid, kes tõesti viskaksid lapsed sisuliselt väravast sisse (ok, mitte just sõnasõnalt, aga mõte jääb samaks) ja pärast on valmis sellesama “vanaema” peale igale poole kaebama. Tulebki olla väga ettevaatlik ja kõik täpselt läbi mõelda ja planeerida. Sellest ka kõik need arutlused, see pole mingi tigetsemine. Vabandan, kui sa tegelikult seda tigetsemise all silmas ei pidanud, siis sain valesti aru.

Reaalsed riskid??? Vaata, sinu lapsel on sinu isiklikus autos või bussis maanteel 100 korda suurem tõenäosus surma saada kui mõne memme juures maal aega veetes. Loodetavasti sa enam oma last iial ühegi transpordivahendiga ei sõiduta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sulle üks harjutus. Proovi moodustada üks postitus, mis ei sisaldaks väljendeid “terve mõistus” ega “loogika”. Kas oskad?

Antud juhul see pole võimalik, sest mõistuseta inimeste puhul tuleb pidevalt nende tähelepanu juhtida loogika või mõistuse puudumisele .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis see vanaema ütleb, et need on mu sõprade lapsed, kes palusid mul natuke aega nende järele valvata.

Kui nood “sõbrad” midagi muud väidavad, siis on vanaema ütlus üsna tähtsusetu. Sellest sulle räägitaksegi – et sa ei tea, mida need algselt usaldusväärsed inimesed pärast mingit intsidenti väita võivad. Kellegi usaldusväärsust ei saa välja selgitada ühegi eelneva testiga, ainult sündmuste käigus.

Ja ära räägi nii palju loogikast ja mõistusest kogu aeg, ise sedavõrd ebaloogiliselt väideldes.

Hea näide su loogika puudumisest:

Ööpäevast veedab laps koolis ja huviringis ehk kõige rohkem 8-10 tundi. Ööpäevas on 24 tundi. Kus ta rohkem on, koolis-huviringis või kodus? Nädalavahetused ja vaheajad otsa.

No aga katsume siis sulle veel loogikat meelde tuletada, lapsed nimelt magavad enamiku sellest ajast, mil nad kodus on. Ja kodust väljas olemise aega tuleb tunduvalt rohkem, sest kõik minemised ja tulemised liidetakse sinna juurde. Paljude maalaste puhul, kes käivad koolis koolibussiga, kulub kooli jõudmiseks 45 minutit või rohkem ja tagasi sama palju. Oh seda kitsukest silmaringi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas kõik tigedikud on puhta lolliks läinud või ei kasuta loogilist mõtlemist üldse.

Kui sa siit teemast oled enda arust leidnud hulgem tigedikke, kes tigedusest head mõtet materdavad, siis ei tasu sul eriti oma teksti mõistmise oskust hinnata. Realistlikult mõtlevad inimesed hoiatavad toredat ja roosaprillset inimest täiesti eluliste ning tänapäeval igapäevaste hädade eest – see on tigeduse vastand. Mina võrdsustaks siin teemas igasuguse mõttele kaasa kiitmise tigedusega teemaalgataja vastu. Siin pole küsimust, KAS probleeme tekib, siin on küsimus, KUI RUTTU ja KUI PALJU neid tekib.

Ja palju sa oma sõpru oled hoiatanud, et nad jumala pärast oma lastega koos autoga sõitma ei lähe? Enim inimesi, sh ka lapsi hukkub ja saab viga liiklusõnnetustes, mis on sõna otseses mõttes kõige igapäevasem häda. Tänapäeva elu ainult probleemidest koosnebki, sa enesetapule pole mõelnud, sest jumal hoidku, kui paar probleemi juhtuvad sind järsku tabama.

Ja roosaprilne kirjutatakse muuseas ühe l-ga nagu kristalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga katsume siis sulle veel loogikat meelde tuletada, … Oh seda kitsukest silmaringi!

Olgu peale, jaura omaette edasi, kui sa normaalselt suhelda ei oska/taha. Muide, see, et öösel lapsed magavad, ei tähenda absoluutselt, et ohud sel ajal kuhugi kaoksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalsed riskid??? Vaata, sinu lapsel on sinu isiklikus autos või bussis maanteel 100 korda suurem tõenäosus surma saada kui mõne memme juures maal aega veetes. Loodetavasti sa enam oma last iial ühegi transpordivahendiga ei sõiduta.

Sa ei saanud isegi sellest aru, et ma ei rääkinud riskist, et lapsega midagi juhtub. Ma rääkisin riskidest, mis võivad kaasneda selle teenuse osutamisega teenusepakkujale. Äkki prooviksid ise pisut paremini loetust aru saada ja vähem niisama lihtsalt räuskamise pärast räusata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud isegi sellest aru, et ma ei rääkinud riskist, et lapsega midagi juhtub. Ma rääkisin riskidest, mis võivad kaasneda selle teenuse osutamisega teenusepakkujale. Äkki prooviksid ise pisut paremini loetust aru saada ja vähem niisama lihtsalt räuskamise pärast räusata.

Asendusvanaemal on täpselt samad riskid, mis lasteaiakasvatajal, õpetajal, treeneril, huviringi juhil või lapse bioloogilisel vanaemal. Jätkuvalt küsin, kus on probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga katsume siis sulle veel loogikat meelde tuletada, … Oh seda kitsukest silmaringi!

Olgu peale, jaura omaette edasi, kui sa normaalselt suhelda ei oska/taha. Muide, see, et öösel lapsed magavad, ei tähenda absoluutselt, et ohud sel ajal kuhugi kaoksid.

Ja kus on sel juhul vahe, kas need ohud on lastel öösel oma kodus magades või asendusvanaema juures maal aega veetes?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt küsin, kus on probleem.

Sinu kahe kõrva vahel paistab ainus probleem olema. Probleem blokeerib jutust aru saamist ning sunnib moodustama lauseid sõnadega “mõistus” ja “loogika” 😀
Jõudu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt küsin, kus on probleem.

Sinu kahe kõrva vahel paistab ainus probleem olema. Probleem blokeerib jutust aru saamist ning sunnib moodustama lauseid sõnadega “mõistus” ja “loogika” 😀

Jõudu!

Hea, et sinu antud kommentaar praegu “loogiline” on. Argumendid said otsa või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni laps teeb kodus enesetapu, sest pole ühtki täiskasvanud inimest, kes temast tõeliselt hooliks. Nüüd, kus üks hea inimene on ettepaneku teinud ise lastele hoolt ja armastust pakkuda, on perekooli käod nagu kaarnakari tal kallal. Õudne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asendusvanaemal on täpselt samad riskid, mis lasteaiakasvatajal, õpetajal, treeneril, huviringi juhil või lapse bioloogilisel vanaemal. Jätkuvalt küsin, kus on probleem.

Kallis inimene, proovi ikka vähe sidusam ja järjekindlam oma väitlemises olla. Parem tunnista, et see su viimane kommentaar oli täiesti mööda ja puusse. Ega sa nii loll ka pole, et sellest vähemalt tagantjärgi aru ei saaks, kuid loomulikult ei või sa seda ju siin kõigi kuuldes omaks võtta, nii et lase aga edasi oma “loogika” ja “mõistusega”.

Probleem on hetkel see, et üks troll on siin teema üle võtnud ja läbustab nagu jaksab. Kahetsen, et sinuga juba teist korda siin teemas “arutellu” laskusin, edaspidi ignoreerin su provotseerimist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasutage palun tervet mõistust, kui see teil olemas on. Siis see vanaema ütleb, et need on mu sõprade lapsed, kes palusid mul natuke aega nende järele valvata. Me ei saa mõne idioodi pärast tervemõistuslikust elust eemalduda.

Seda, et kuskil mingi teenuse eest raha on võetud, tuleb esmalt tõestada. Kasuta loogikat.

Oled sa üldse kasvõi lastehoidjana tegev olnud, olgu mustalt või ametlikult? Oled töötanud lasteaias või koolis ja paljude lastevanematega iga päev suhelnud? Oled olnud mingiski vallas teenusepakkuja omas kodus/turismitalus ja lahendanud olukordi, kus turist kaebab kas eluolu või nt hobuse seljast kukkumisel saadud haava pärast (kuigi ta on ise lepingu allkirjastanud ja kogu vastutuse võtnud) ja kogu hea suhe on sellega lõppenud?
Kasuta ise ka oma loogikat.
Kui ma viin oma lapse “maavanaema” juurde, siis ma eeldan tõesti, et see inimene on tore, heasüdamlik ja aus, oskab lastega suhelda, olen näinud, mis tingimustes mu lapsed elaksid-oleksid, ilmselt leidnud kõik sobiva olevat.
Aga siiski säilitan ma kogu kirjavahetuse, olgu siis meilid, sõnumid või sms-id ja kannan raha üle panka (selgitus võib ju lakooniline olla). Sest ega 3-4 korra külaskäigu peale tekkinud usaldus pole ju siiski kaljukindel. Ja kui ikka selgub, et mu laps saab seal tõsiselt viga hooletuse tõttu, siis pole mul mingi vaev tõestada, et osutati teenust ja võib juhtuda, et asjaga tegeleb edasi hoopis kindlustusfirma.
Aga jah, mina ei tõstaks lärmi iga kriimu pärast, sest nagu siin paljud teisedki kirjutavad, ma olen ise maal kasvanud ja linnaski piisavalt palju end puruks kukkunud, kui keegi ei valvanud, mu lapsedki on seda teinud, olen neid ka oma ema käest tagasi saanud nagu sõjast tulnuna, kruusateed ja jalgrattad…
Aga tänapäeval on üllatavalt palju emasid, kes tõepoolest kaotavad igasuguse terve mõistuse ka purukskukutud põlve pärast, rääkimata tõsisemast õnnetusest, keelduvad maksmast kulude eest, kui laps kurdab, et tal on nii-ii igav, söök on vastik, voodi on kõva, tuba pime ja üldse ta kogu öö kardab – mingi kole hääl on! Olgugi see öökull või sookurg. Ja kui “vanaema” veel korrale kutsuma peaks, oi, see eelpubekas luuletab sellest maad-ilmad kokku, kui talle ei sobi.
Ja emad on tagajalgadel.

See on tore idee ja eriti üht kommentaari siit lugedes (kus laps pole kunagi maal käinudki) ilmselt vägagi vajalik, aga üsna riskantne värk. Eriti, kui lapsi on mitu, eri soost ja eri vanuses, eri peredest. Nad ei harju nädalaga olema üks suur tore pere, kõiksugu jama võib ette tulla.
Sellega lihtsalt peab arvestama ja kõik väga põhjalikult enne läbi mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallis inimene, proovi ikka vähe sidusam ja järjekindlam oma väitlemises olla. Parem tunnista, et see su viimane kommentaar oli täiesti mööda ja puusse. Probleem on hetkel see, et üks troll on siin teema üle võtnud ja läbustab nagu jaksab. Kahetsen, et sinuga juba teist korda siin teemas “arutellu” laskusin, edaspidi ignoreerin su provotseerimist.

Argumenteeri siis vastu ja näita, mida ma valesti ütlesin, mitte ära hakka hülgemöla ajama. Minu kommentaar oli täiesti asjakohane ja loogiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Argumendid said otsa või?

Argumentidest pole sinuga vaidlemisel eriti abi. Mõttetu ballast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu antud kommentaar on mis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu antud kommentaar on mis?

Sinu tasemele laskumine. Aga tõesti, aitab, mina lõpetan samuti sinuga vaidlemise. Pane ikka 83 kommentaarini välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled sa üldse kasvõi lastehoidjana tegev olnud, olgu mustalt või ametlikult? Oled töötanud lasteaias või koolis ja paljude lastevanematega iga päev suhelnud? Oled olnud mingiski vallas teenusepakkuja omas kodus/turismitalus ja lahendanud olukordi, kus turist kaebab kas eluolu või nt hobuse seljast kukkumisel saadud haava pärast (kuigi ta on ise lepingu allkirjastanud ja kogu vastutuse võtnud) ja kogu hea suhe on sellega lõppenud?

Kasuta ise ka oma loogikat.

Kui ma viin oma lapse “maavanaema” juurde, siis ma eeldan tõesti, et see inimene on tore, heasüdamlik ja aus, oskab lastega suhelda, olen näinud, mis tingimustes mu lapsed elaksid-oleksid, ilmselt leidnud kõik sobiva olevat.

Aga siiski säilitan ma kogu kirjavahetuse, olgu siis meilid, sõnumid või sms-id ja kannan raha üle panka (selgitus võib ju lakooniline olla). Sest ega 3-4 korra külaskäigu peale tekkinud usaldus pole ju siiski kaljukindel. Ja kui ikka selgub, et mu laps saab seal tõsiselt viga hooletuse tõttu, siis pole mul mingi vaev tõestada, et osutati teenust ja võib juhtuda, et asjaga tegeleb edasi hoopis kindlustusfirma.

Aga jah, mina ei tõstaks lärmi iga kriimu pärast, sest nagu siin paljud teisedki kirjutavad, ma olen ise maal kasvanud ja linnaski piisavalt palju end puruks kukkunud, kui keegi ei valvanud, mu lapsedki on seda teinud, olen neid ka oma ema käest tagasi saanud nagu sõjast tulnuna, kruusateed ja jalgrattad…

Aga tänapäeval on üllatavalt palju emasid, kes tõepoolest kaotavad igasuguse terve mõistuse ka purukskukutud põlve pärast, rääkimata tõsisemast õnnetusest, keelduvad maksmast kulude eest, kui laps kurdab, et tal on nii-ii igav, söök on vastik, voodi on kõva, tuba pime ja üldse ta kogu öö kardab – mingi kole hääl on! Olgugi see öökull või sookurg. Ja kui “vanaema” veel korrale kutsuma peaks, oi, see eelpubekas luuletab sellest maad-ilmad kokku, kui talle ei sobi.

Ja emad on tagajalgadel.

See on tore idee ja eriti üht kommentaari siit lugedes (kus laps pole kunagi maal käinudki) ilmselt vägagi vajalik, aga üsna riskantne värk. Eriti, kui lapsi on mitu, eri soost ja eri vanuses, eri peredest. Nad ei harju nädalaga olema üks suur tore pere, kõiksugu jama võib ette tulla.

Sellega lihtsalt peab arvestama ja kõik väga põhjalikult enne läbi mõtlema.

Veelkord – üks laps tegi nädalapäevad tagasi koolikiusamise tõttu enesetapu. Loogiliselt mõelda suutev inimene mõistaks, et ametlik asjaajamine pole mitte ühestki otsast mingi garantii lapse elule ja tervisele ega järelevaataja elule ja tervisele. Sellise garantii saabki anda terve mõistus, mitte paber. Aga nagu aru saan, pole suurel hulgal kägudel enam tervet mõistust säilinud.

Mina olen lapsevanem (juba 18 aastat) ja nii lasteaias kui koolis puutunud kokku mitme ebastabiilse õpetajaga. Kuidas see ametlik paber, et neil on ametlik õigus lastega tegeleda, lapsevanemaid aitab? https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/lasnamae-lasteaias-hukkus-laps?id=61700448
Aga ma mõistan, et mõne jaoks on see, et kindlustusest raha kätte saaks, oluline. Sellised tõesti ei tule ilmselt selle peale, et kui asendusvanaemale satubki mingi jonnipunn, kelle ema keeldub maksmast, siis raha on see kõige väiksem probleem.

Hullude lapsevanematega olen ka kokku puutunud, paar tükkki neist sõid isikliku mittesobivuse tõttu koolist ühe mõistliku õpetaja välja ja mitte üks paber ei aidanud. C’est la vie!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei saa mõne idioodi pärast tervemõistuslikust elust eemalduda.

Saad aru, neid idioote ei ole mingi mõni! Neid on täpselt nii palju, kui palju õnnestub esimese emotsiooniga kätte saada. Seda võid näha isegi perekooli lugedes, ja veelgi enam lugedes FB-st seadus- ja õiguskägude “heal ajendil” korraldatud lintšimisi kellelegi, kelle kohta üks idioot on midagi öelnud. Jah, ütleb üks idioot, aga sada läheb sellega kaasa.
Enamikul ei ole mõtlemist, seda tuleb kogu aeg silmas pidada. Ja enamik ei ole võimeline jääma neutraalseks, kui talle on ette antud, kuidas tuleb mõelda. Eriti kui tegu on lastega – sellise teemaga müüd kõik maha, mida eetrisse paiskad. Mida rohkem kägusid saab näidata, kui väga ta vihkab lastele liigategemist, seda uhkem.
Meenutage näiteks seda lasteaiakasvataja videot – kui palju oli lintšijaid?
Meenutage valge kaubiku juhtumit – see oli üdini ebatõenäoline, aga kui palju oli lintšijaid?

Ühe suleliigutusega tehakse inimesest kurjategija ja mitte üks vägi seda enam ei peata. just selle loodusväe eest ma tahangi kõigest väest hoiatada. Pauk tuleb sealt, kust sa oodatagi ei oska.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veelkord – üks laps tegi nädalapäevad tagasi koolikiusamise tõttu enesetapu. Loogiliselt mõelda suutev inimene mõistaks, et ametlik asjaajamine pole mitte ühestki otsast mingi garantii lapse elule ja tervisele ega järelevaataja elule ja tervisele. Sellise garantii saabki anda terve mõistus, mitte paber. Aga nagu aru saan, pole suurel hulgal kägudel enam tervet mõistust säilinud.

Täpselt! Ei ole vaja kaugelt otsida neid inimsööjatest inimõiguslasi. Nad on siinsamas.

Ja veel: lintšijaks ei pruugi olla lapse vanem. Vanemaga võib kõik korras olla. Piisab naabritest, mõne teise lapse vanemast, möödakäijast, kes näeb, kuidas sa lapsel turjast haarasid – kellest iganes.
Inimesest saab kurjategija loetud minutitega sotsiaalmeedias ja sa jääd selleks, kui sa ka kümme kohtuprotsessi võidad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisaks tubastele ohtudele võivad lapsed ka öösel uksest/aknast välja minna kas põnevat ööelu vaatama või luurekat mängima. Ei jõua see üks memm neid pidevalt jälgida. Kurjemat sõna ka ei või võõrale marakratile öelda, sakutamisest rääkimata. Lapsed võivad oma vanematele ka valetada ja kes ikka võõra muti vastuväiteid usuks.
Laagrites on kokad, kasvatajad, aga kõike üksi teha: kokata, pesu pesta, koristada, loodust näidata, mängida, töökasvatust neile teha, passida, et midagi paha ei juhtuks-kuskilt hakkab logisema. Nüüd veel igasugused allergiad, toidutalumatused, jne. Mesilase torgegi võib mõne tappa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus