Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus

Näitan 25 postitust - vahemik 91 kuni 115 (kokku 115 )

Teema: maavanaema teenus

Postitas:
Kägu

Mina olen lapsevanem (juba 18 aastat) ja nii lasteaias kui koolis puutunud kokku mitme ebastabiilse õpetajaga. Kuidas see ametlik paber, et neil on ametlik õigus lastega tegeleda, lapsevanemaid aitab? https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/lasnamae-lasteaias-hukkus-laps?id=61700448
Aga ma mõistan, et mõne jaoks on see, et kindlustusest raha kätte saaks, oluline. Sellised tõesti ei tule ilmselt selle peale, et kui asendusvanaemale satubki mingi jonnipunn, kelle ema keeldub maksmast, siis raha on see kõige väiksem probleem.

Hullude lapsevanematega olen ka kokku puutunud, paar tükkki neist sõid isikliku mittesobivuse tõttu koolist ühe mõistliku õpetaja välja ja mitte üks paber ei aidanud. C’est la vie!

No näed, siis sa oled ju minuga täiesti nõus, kui ma kirjutasin, et tänapäeval pole see nii lihtne midagi, et “vanaema” ei vastuta millegi eest, ütleb, et hoidsin lihtsalt sõprade lapsi ja maksmist/teenuse osutamist on keeruline tõestada. Nii ei ole.
Paber tõesti ei tee inimesest inimest, aga võib kaitsta teenuseosutajat ennast nii mitmegi muu süüdistuse eest.
Tõsi, kõigi ametlike paberite/lubade taotlemisega kaoks ära ka kogu “maavanaema” mõte ja saabuks euroopaliidulik steriilsus. Rääkimata kuludest ja sellise teenuse väiksestki tasuvusest.
Mõned vanemad on ühel või teisel moel täiesti hullud. Ja neid on üha rohkem. Sa ei selekteeri neid välja 3-4 kohtumise ja mõne koos veedetud nädalavahetuse põhjal.
Kuna sain aru, et sa ise oled olnud vaid lapsevanema rollis ja mitte kunagi sarnast teenust osutanud ei lastele ega ka täiskasvanutele, kokku puutunud ainult vanema/kaasvanemate seisukohalt, siis tõesti – kujuta ette, et sulle satub üks selline hull, keda huvitabki ainult süüdlase leidmine ja süütute karistamine, ükskõik, mis moel! Ja kui neid on kolm? Kellel kindlustus taga, kellel advokaat, kes lihtsalt tuleb massiga ja ähvardab. Olen ka kohtuasju näinud, üsna süütul põhjusel, mis venisid üle 1,5 aasta.

Veelkord – mõte on vanaemal jube hea, aga nii palju asju tuleb enne läbi mõelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veel, vanaema ei osuta teenust omaealistele nõukaaja karastusega vähenõudlikele emmedele/issidele, vaid vähemalt põlvkond nooremale rahvale. Noored oskavad kõigest probleemi tekitada. Nemad on nii peened, nii peened ja üinõudlikud teiste suhtes. Lugege teemat https://foorum.perekool.ee/teema/paneme-kirja-koik-mis-meid-hairib/
seal ilmselt suurem osa selliseid pot. emmesid, kes igast pisiasjast hullumas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei olnud maavanaema, aga mul oli linnavanaema, kes sõitis suvel sõbranna juurde maale ja võttis meid kaasa. Äkki on teemaalgatajatal ka mõistlikum pigem selle peale mõelda? On sul sõbrannasid, kes tahaksid oma lastelastega tulla? See vähendaks kohe sinu vastutust, sest põhivastutus oleks siis vanaemal, kes loodetavasti teab oma lapselapsi. Ja mis tasuvusse puutub, siis ma ei tea, kas teemaalgataja üldse ajas seda nii väga taga – ehk piisab sellest, et oma kulud ära tasuvad, ehk siis toiduraha (mida oleks ju viisakas anda kaasa ka pärisvanaema jaoks) ja ehk mingid muud kulud, mis lisaks tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib see mõte. Teemaalgataja, palun kirjuta ojavulin@mail.ee. Kaunist suve jätku!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks siin paanikat kütta, aga kas on mõistlik ikka viia oma lapsi võhivõõra kätte.
Kujutlegem sellist olukorda.
Vahetate paar meili selle “vanaemaga” ja viite lapsed (näit. 7 ja 9) Kapa Kohilasse mingisse talusse. Ümberringi kilomeetri raadiuses muid elamisi ei ole. Helistate lastele õhtuti. Kolmandal päeval keegi telefonile ei vasta. Neljandal päeval sõidate talusse ja mis selgub. Talu on tühi, ei lapsi ega “vanaema”. Mis edasi saab? Politsei?
Samas “vanaema” oma lapseröövlitest kaasosalistega on juba Poolas. Lapsed müüakse rikkasse kasuperre kuskil Ameerikas ja teie oletegi lastest ilma.
Hiljem tuvastab uurimine, et talu oli võetud üürile kuuks ajaks. Kasutati valedokumente. Keegi kohalikest (üle 1 km kaugusel) väga midagi öelda ei oska. “Vanaemast” pilti ka olemas ei ole jne

Lapsed peaks normaalsetel inimestel olema ikkagi kõige kallim vara ja neid võõrastele usaldada ei ole tark tegu.
Selline maavanaema teenus saab toimida ainult sugulaste, väga heade tuttavate korral, kelle taust on teile väga hästi teada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Me ei saa mõne idioodi pärast tervemõistuslikust elust eemalduda.

Saad aru, neid idioote ei ole mingi mõni! Neid on täpselt nii palju, kui palju õnnestub esimese emotsiooniga kätte saada. Seda võid näha isegi perekooli lugedes, ja veelgi enam lugedes FB-st seadus- ja õiguskägude “heal ajendil” korraldatud lintšimisi kellelegi, kelle kohta üks idioot on midagi öelnud. Jah, ütleb üks idioot, aga sada läheb sellega kaasa.

Enamikul ei ole mõtlemist, seda tuleb kogu aeg silmas pidada. Ja enamik ei ole võimeline jääma neutraalseks, kui talle on ette antud, kuidas tuleb mõelda. Eriti kui tegu on lastega – sellise teemaga müüd kõik maha, mida eetrisse paiskad. Mida rohkem kägusid saab näidata, kui väga ta vihkab lastele liigategemist, seda uhkem.

Meenutage näiteks seda lasteaiakasvataja videot – kui palju oli lintšijaid?

Meenutage valge kaubiku juhtumit – see oli üdini ebatõenäoline, aga kui palju oli lintšijaid?

Ühe suleliigutusega tehakse inimesest kurjategija ja mitte üks vägi seda enam ei peata. just selle loodusväe eest ma tahangi kõigest väest hoiatada. Pauk tuleb sealt, kust sa oodatagi ei oska.

Ja seda tulebki kogu aeg silmas pidada, absoluutselt igas ettevõtmises ja ka kõige lähedasemate inimestega suheldes, sest ka nende hulgas on idioote, mis ei tähenda, et toredatele ettevõtmistele tuleks idiootide kartuses “vesi peale tõmmata”. Tänu sellele meil neid idioote nii palju ongi, et enamik inimesi neid paaniliselt kardab. See ei ole terve mõistus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen lapsevanem (juba 18 aastat) ja nii lasteaias kui koolis puutunud kokku mitme ebastabiilse õpetajaga. Kuidas see ametlik paber, et neil on ametlik õigus lastega tegeleda, lapsevanemaid aitab? https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/lasnamae-lasteaias-hukkus-laps?id=61700448

Aga ma mõistan, et mõne jaoks on see, et kindlustusest raha kätte saaks, oluline. Sellised tõesti ei tule ilmselt selle peale, et kui asendusvanaemale satubki mingi jonnipunn, kelle ema keeldub maksmast, siis raha on see kõige väiksem probleem.

Hullude lapsevanematega olen ka kokku puutunud, paar tükkki neist sõid isikliku mittesobivuse tõttu koolist ühe mõistliku õpetaja välja ja mitte üks paber ei aidanud. C’est la vie!

No näed, siis sa oled ju minuga täiesti nõus, kui ma kirjutasin, et tänapäeval pole see nii lihtne midagi, et “vanaema” ei vastuta millegi eest, ütleb, et hoidsin lihtsalt sõprade lapsi ja maksmist/teenuse osutamist on keeruline tõestada. Nii ei ole.

Paber tõesti ei tee inimesest inimest, aga võib kaitsta teenuseosutajat ennast nii mitmegi muu süüdistuse eest.

Tõsi, kõigi ametlike paberite/lubade taotlemisega kaoks ära ka kogu “maavanaema” mõte ja saabuks euroopaliidulik steriilsus. Rääkimata kuludest ja sellise teenuse väiksestki tasuvusest.

Mõned vanemad on ühel või teisel moel täiesti hullud. Ja neid on üha rohkem. Sa ei selekteeri neid välja 3-4 kohtumise ja mõne koos veedetud nädalavahetuse põhjal.

Kuna sain aru, et sa ise oled olnud vaid lapsevanema rollis ja mitte kunagi sarnast teenust osutanud ei lastele ega ka täiskasvanutele, kokku puutunud ainult vanema/kaasvanemate seisukohalt, siis tõesti – kujuta ette, et sulle satub üks selline hull, keda huvitabki ainult süüdlase leidmine ja süütute karistamine, ükskõik, mis moel! Ja kui neid on kolm? Kellel kindlustus taga, kellel advokaat, kes lihtsalt tuleb massiga ja ähvardab. Olen ka kohtuasju näinud, üsna süütul põhjusel, mis venisid üle 1,5 aasta.

Veelkord – mõte on vanaemal jube hea, aga nii palju asju tuleb enne läbi mõelda.

Sa pole siiani aru saanud. Kui asendusvanaema võtab heast südamest mõned lapsed enda juurde, siis ta ei vastuta ametlikult mitte millegi eest. Täpselt nii, nagu ei vastuta ka bioloogiline vanaema mitte millegi eest,m kui tema järelevalve all lastega midagi juhtub. Vastutab laspevanem, kes lapsed teise inimese hoolde jättis. Kui midagi juhtub, siis saabki ainult konstateerida, et “shit happens”. No ei ole nii keeruline, et sellest mitte aru saada. Täiskasvanud inimene võiks siiski nii arenenud olla, et teada, et paber ei aita enamikes olukordades mitte midagi.
Ma olen ka ise lapsevanemana elu jooksul kordi võõraste laste järele valvanud, vahel ka mitu päeva järjest. Ei näe probleemi.
Ja antud teema ei olegi mitte niivõrd teenuse pakkumisest, kuivõrd lihtsalt mõnele lapsele, kelle pole iial võimalust isegi mõnda päeva maal veeta, sell võimaluse pakkumine.
Ega selle lumehelbekeste generatsiooniga, kes kõike paaniliselt karda, iga asja peale solvub ja pidevalt kohut käib, pole vist tõesti midagi peale hakata, õnneks olete te siiani vähemuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel, vanaema ei osuta teenust omaealistele nõukaaja karastusega vähenõudlikele emmedele/issidele, vaid vähemalt põlvkond nooremale rahvale. Noored oskavad kõigest probleemi tekitada. Nemad on nii peened, nii peened ja üinõudlikud teiste suhtes. Lugege teemat https://foorum.perekool.ee/teema/paneme-kirja-koik-mis-meid-hairib/

seal ilmselt suurem osa selliseid pot. emmesid, kes igast pisiasjast hullumas.

Ja miks peaks selliseid kartma, need kardavad paaniliselt ka maaelu ja ei lähe iial kusagile maale vaba aega veetma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks siin paanikat kütta, aga kas on mõistlik ikka viia oma lapsi võhivõõra kätte.

Kujutlegem sellist olukorda.

Vahetate paar meili selle “vanaemaga” ja viite lapsed (näit. 7 ja 9) Kapa Kohilasse mingisse talusse. Ümberringi kilomeetri raadiuses muid elamisi ei ole. Helistate lastele õhtuti. Kolmandal päeval keegi telefonile ei vasta. Neljandal päeval sõidate talusse ja mis selgub. Talu on tühi, ei lapsi ega “vanaema”. Mis edasi saab? Politsei?

Samas “vanaema” oma lapseröövlitest kaasosalistega on juba Poolas. Lapsed müüakse rikkasse kasuperre kuskil Ameerikas ja teie oletegi lastest ilma.

Hiljem tuvastab uurimine, et talu oli võetud üürile kuuks ajaks. Kasutati valedokumente. Keegi kohalikest (üle 1 km kaugusel) väga midagi öelda ei oska. “Vanaemast” pilti ka olemas ei ole jne

Lapsed peaks normaalsetel inimestel olema ikkagi kõige kallim vara ja neid võõrastele usaldada ei ole tark tegu.

Selline maavanaema teenus saab toimida ainult sugulaste, väga heade tuttavate korral, kelle taust on teile väga hästi teada.

Keegi, kes pole tänapäevaste infotehnoloogiliste vahendite abil võimalik mitte ühtki taustauuringut tegema. Issanda loomaaed on kirju. Sa oled ilmselt üks neist vanematest, kes oma lapsi iial üksinda kooli ega kuhugi huviringi ei luba, vaid viid nad gümnaaasiumi lõpuni ilmselt autoga treppi. Ja sellised kasvatavad meil järeltulevat põlvkonda?
Veel üks, kes oma last iial autoga ei sõiduta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja seda tulebki kogu aeg silmas pidada, absoluutselt igas ettevõtmises ja ka kõige lähedasemate inimestega suheldes, sest ka nende hulgas on idioote, mis ei tähenda, et toredatele ettevõtmistele tuleks idiootide kartuses “vesi peale tõmmata”. Tänu sellele meil neid idioote nii palju ongi, et enamik inimesi neid paaniliselt kardab. See ei ole terve mõistus.

No misasja sa siis siin jaurad oma kümnetes kommentaarides? Läbiv teema ja seisukoht siin ju ongi, et idee tore ja hea, kuid tuleb hoolega asjad läbi mõelda, sest võimalus mingi hullu otsa sattuda on reaalselt olemas. Ja enamik “loogiliselt mõtlevatest” ja “terve mõistusega” inimestest saab aru, et suurema tõenäosusega tuleb see idioot siiski võõraste seast, kelle olemusest sa midagi ei tea. Vähem tõenäoliselt aga nende tuttavate hulgast, keda sa juba pikemat aega tunned ja seni usaldusväärseks pidanud oled. Ebausaldusväärsete tuttavatega muidugimõista nagunii tegemist ei tee. Kui sa selle vastu vaidled, siis teed seda selgelt lihtsalt vaidlemise pärast.

Aga no muidu jõudu sulle! Hommik alles noor, ehk paned täna 50 kommentaari täis 😉. Juhul muidugi, kui keegi sinuga siin veel vaielda viitsib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No misasja sa siis siin jaurad oma kümnetes kommentaarides? Läbiv teema ja seisukoht siin ju ongi, et idee tore ja hea, kuid tuleb hoolega asjad läbi mõelda ja võimalus mingi hullu otsa sattuda on reaalselt olemas. Ja enamik “loogiliselt mõtlevatest” ja “terve mõistusega” inimestest saab aru, et suurema tõenäosusega tuleb see idioot siiski võõraste seast, kelle olemusest sa midagi ei tea. Vähem tõenäoliselt aga nende tuttavate hulgast, keda sa juba pikemat aega tunned ja seni usaldusväärseks pidanud oled. Ebausaldusväärsete tuttavatega muidugimõista nagunii tegemist ei tee. Kui sa selle vastu vaidled, siis teed seda selgelt lihtsalt vaidlemise pärast.

Aga no muidu jõudu sulle! Hommik alles noor, ehk paned täna 50 kommentaari täis 😉.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga no muidu jõudu sulle! Hommik alles noor, ehk paned täna 50 kommentaari täis 😉. Juhul muidugi, kui keegi sinuga siin veel vaielda viitsib.

Ta paneb ka siis, kui keegi ei viitsi vaielda – siis ta võtab varasemad kommentaarid läbi ja vastab neile veelkord või täiendades 🙂 Inimesel on ilmselgelt igav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta paneb ka siis, kui keegi ei viitsi vaielda – siis ta võtab varasemad kommentaarid läbi ja vastab neile veelkord või täiendades 🙂 Inimesel on ilmselgelt igav.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Meil kõigil on hea meel, et sa oma elule mingigi sihi oled leidnud 🙂 Don Quijote’l oli ka oma asi ajada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Millises avariis sa rängalt põrutada said?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Meil kõigil on hea meel, et sa oma elule mingigi sihi oled leidnud 🙂 Don Quijote’l oli ka oma asi ajada.

Mul on siiralt kahju, kui teie elus mingit asja ajada pole ja teie eluke täiesti mõttetu on, aga katsuge sellest üle saada. Suure enamiku elu ongi täiesti mõttetu – see on paratamatus.
Oot, ei mingi mõte vist teie elul ikka on – see on karta absoluutselt kõike ehk pidev hirm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Siis peaks ju hoopis kõikidel ülejäänutel vastajatel 50 kommentaari olema 😀
Kõikides teemades jääd silma rumaluse ja küündimatusega ja oled sellest lähtuvalt täiesti ära tuntav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Siis peaks ju hoopis kõikidel ülejäänutel vastajatel 50 kommentaari olema 😀

Kõikides teemades jääd silma rumaluse ja küündimatusega ja oled sellest lähtuvalt täiesti ära tuntav.

??? Teile on siin kordi soovitatud loogikat kasutada ehk vasta, kuidas on kommentaaride arv ühes teemas seotud inimese vaimse võimekusega. Et kui õpetaja klassi ees õpilastele pidevalt üht ja sama korrutab, kuna õpilased ei saa aru, siis on ta rumal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Wow! Proua Iluselu! Tuletan meelde, et sul jäi pereelu ja suhte alafoorumis see tatikaga matkamamineku teema pooleli. Käod ootavad tulemusi, nagu lugeda võib. Või sa ei vinni enam seda mängu mängida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Wow! Proua Iluselu! Tuletan meelde, et sul jäi oereelu ja suhte alafoorumis see tatikaga matkamamineku teema pooleli. Käod ootavad tulemusi, nagu lugeda võib. Või sa ei vinni enam seda mängu mängida?

Kuumus on pannud kellegi segast peksma. Ma ei käi võõraste tatikatega matkamas – minu enda lapsed on juba suured.
Ilmselgelt on sul raske uskuda, et Eestis elab rohkem inimesi kui üks päriselt ka ilusat elu. Saan aru, et see lihtsalt pole sinu kehva eluga võrreldes mitte kuidagi võimalik.
Sulle on ilmselt siin juba öeldud, et hangi endale isiklik elu, siis jääb vähem aega teiste eludes sorida ja rumalusi oletada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sedasama oled sa ka mulle korduvalt öelnud. Nii et sa oled ise täiesti äratuntav. Sul on keskelt läbi kolm mõtet ja sa korrutad neid läbi teemade. Üks on mõte on, et keegi on rumal ja küündimatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Mul on siiralt kahju, kui teie elus mingit asja ajada pole ja teie eluke täiesti mõttetu on, aga katsuge sellest üle saada. Suure enamiku elu ongi täiesti mõttetu – see on paratamatus.

Oot, ei mingi mõte vist teie elul ikka on – see on karta absoluutselt kõike ehk pidev hirm.

Kui sinu missioon oleks siiralt rahvast harida, siis teeksid sa endale mõned pedagoogilised põhitõed ka selgeks. Intelligentne, haritud ja kogemustega pedagoog sinu moodi ei väljendu.
Sinu väljendusviisist on selge, et su peamine eesmärk on oma ego upitada teiste halvustamine abil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

??? Teile on siin kordi soovitatud loogikat kasutada ehk vasta, kuidas on kommentaaride arv ühes teemas seotud inimese vaimse võimekusega. Et kui õpetaja klassi ees õpilastele pidevalt üht ja sama korrutab, kuna õpilased ei saa aru, siis on ta rumal?

Või lihtsalt vilets õpetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kui sinu missioon oleks siiralt rahvast harida, siis teeksid sa endale mõned pedagoogilised põhitõed ka selgeks. Intelligentne, haritud ja kogemustega pedagoog sinu moodi ei väljendu.

Sinu väljendusviisist on selge, et su peamine eesmärk on oma ego upitada teiste halvustamine abil.

Vastupidi, just intelligentne “pedagoog” kasutab väljendustasandit, millest kuulajad aru saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja idee on väga tore. Kui sugulaste-tuttavate lapsed ei ole huvitatud (koos vanematega võiks ju täitsa vastastikku toredalt suve veeta), siis plaan B on uurida eestkoste- või hoolduspereks olemist: https://tarkvanem.ee/kasupere/lavastus-sydames-syndinud/

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 91 kuni 115 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud maavanaema teenus