Esileht Kodunurk Mäda kala hais autos – SOS!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mäda kala hais autos – SOS!

Postitas:
Kägu

Ilmselt eelmine nädal vanaisale viidud kilude kotist on kala vedelikku mu auto riidest matile sattunud. Ma pole autot mitu päeva kasutanud ja eile autosse minnes oli hais hingemattev.

Panin autosse sidrunit – pidi halva haisu endasse tõmbama.

Mida veel, kuidas veel? Keemilise puhastuse / sisepesu võimalust pole.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen kuulnud öeldavat, et kui piim läheb autosse ümber, pole muud varianti kui auto romulasse saata…

Aga tõsiselt rääkides, sa võiks esmalt mingi kilo jämedat soola sellele plekile valada (või oleneb, kui suur plekk on. Võibolla ka pisut niisutada. Sool on väga hea imaja, las seisab seal päev või paar, siis pühi kokku ja katsu seda plekki veel mingi pesuainega töödelda. Ma ise kalaplekiga proovinud ei ole, aga teistsuguste plekkidega on hästi töötanud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel parem on sooda, kalla kohe pakiga sinna polstrile, see imab haisu, kasutatav ka kopitanud vaipade jms peal, väga hästi töötab.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sooda plekile ja kohvioad/puru autosse.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

eks see “riidest matt” tuleb lihtsalt korralikult ära puhastada, ükski sidrun või kohvipuru autos ei aita.

kas sa räägid auto istmekattest, mis on kangast? Siis sa saaksid seda puhastust ise teha näiteks poes müüdavate vaibapuhastusvahenditega. Ja võid ju proovida ka lõhnaeemaldajat, müüakse näiteks lemmikloomapoodides. Kui on mingi vahend, mis eemaldab kassikusehaisu, küllap see siis ka kala puhul toimib.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida veel, kuidas veel? Keemilise puhastuse / sisepesu võimalust pole.

See on umbes sama tark küsimus, et kuidas diivanil pikutades lihast saaks kasvatada.

Ehk vastus on, et ei saagi.
Lihasele peab koormust andma ja auto polstrit peab spetsmasinaga puhastama.
Sellega, mis pesuvahendi pritsib survega vaiba/istme sisse ja siis omakorda vaakumiga selle taas välja tõmbab. Vajadusel mitu korda järjest, pärast peab muidugi kogu see asi soojas ära kuivama.
Miks seda pesumeetodit “keemiliseks pesuks” nimetatakse, ei tea. Mingi reklaamitrikk ilmselt. (kodus pesumasinas oma sokkide pesemine on täpselt sama “keemiline”)

PS. Auto riidest matti saab ju ka kodus ja vannis/duššikabiinis edukalt pesta.
Taas see sama perekoolika poolt vihatud haisev pesupulber Ariel, riidehari, hoolikas loputus + pikk tilkumine ja siis kuivamine toimib samuti väga hästi.
Kui teemaalgataja ajab segi auto mati ja terve auto vaiba, siis võib ka terve selle vaiba autost välja võtta ja samal meetodil käsitsi puhtaks pesta.
Aga see eeldab juba teatud tööriistade ja oskuste olemasolu. Ja kuivab ta mitu päeva, isegi kesksuvel ja päikese käes.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tri-Bio kassde-koerte lõhnade eemaldi on mul kõik haisud ära võtnud. Mõjub igale bioloogilisele kraamile. Müüakse nii maksimarketis kui Prismas.

http://www.tri-bio.com/site/product/lemmikloomade-lohna-ja-plekkide-eemaldaja-okoloogiline-probiootilised/

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägin siiski jalamatist, mis on riidest. Selle võtsin autost esimese asjana ära ja selle pesu polegi küsimus. Küsimus on selles, et auto ise haiseb ikka seest nagu oleks roiskuv kala istme all. Tõsi, täna on küll haisu juba vähem aga heaks ei saa seda kindlasti nimetada.

Kahjuks pole “keemiline pesu” võimalik, sest mul pole autot pärast kuskil kuivatada. Meil kohalikus poes ei ole ei  ole lõhna neutraliseeriat ka – käisin just vaatamas.

Proovin soodat, kui see ei aita siis proovin netist tellida mingi lõhna neutraliseerija.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

hoia uksed päeval lahti või aknad, tuuldub ja soodat lisaks, äkki see aitab, mis külmkapis lõhnad ära tõmbab? Ja lisaks veel https://lood.delfi.ee/eestinaine/kodu/3-head-nippi-kuidas-saada-jagu-halvast-lohnast-kulmkapis-voi-prugikastis?id=82322184

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks pole “keemiline pesu” võimalik, sest mul pole autot pärast kuskil kuivatada.

Sul muidugi ei ole, ei peagi olema.

Aga neil firmadel, kes seda teevad, neil ju on.
Käisin möödunud reedel ühes neist, garaazis on 22 kraadi sooja ja jopega toas on võimatu olla. T-särk ja lühikesed püksid on ok, põrandasoojendus + keskküte ajavad hulluks.
AGA ju see sinu “pole võimalik” tähendab pigem seda, et sul pole raha, et sellistele kontoritele maksta.

Siis käitugi vaese kombel, et pese matid kodus ning kui on tegu viletsate mattidega, et vedelikku läbi lasksid ka auto vaiba sisse, siis osta poest polstrivahtu (Link) ja puhasta vaip sellega.
Kui omal miinimum Kärcheri WD3-e kodus pole, mine bensukasse kopikatolmuimeja juurde.
Ja keera see pekki.
Aga vähemalt oma auto saad puhtaks.

PS. Kopikatolmukatel on tegelt veefilter olemas. Sest kunagi ei tea ette, et mõni loll tuleb oma autos ümberläinud õlut imema.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kahjuks pole “keemiline pesu” võimalik, sest mul pole autot pärast kuskil kuivatada.

Sul muidugi ei ole, ei peagi olema.

Aga neil firmadel, kes seda teevad, neil ju on.

Käisin möödunud reedel ühes neist, garaazis on 22 kraadi sooja ja jopega toas on võimatu olla. T-särk ja lühikesed püksid on ok, põrandasoojendus + keskküte ajavad hulluks.

AGA ju see sinu “pole võimalik” tähendab pigem seda, et sul pole raha, et sellistele kontoritele maksta.

Siis käitugi vaese kombel, et pese matid kodus ning kui on tegu viletsate mattidega, et vedelikku läbi lasksid ka auto vaiba sisse, siis osta poest polstrivahtu (Link) ja puhasta vaip sellega.

Kui omal miinimum Kärcheri WD3-e kodus pole, mine bensukasse kopikatolmuimeja juurde.

Ja keera see pekki.

Aga vähemalt oma auto saad puhtaks.

PS. Kopikatolmukatel on tegelt veefilter olemas. Sest kunagi ei tea ette, et mõni loll tuleb oma autos ümberläinud õlut imema.

Oeh. Said end välja elatud?

Elan Hiiumaal ja siin tõepoolest pole keemilise puhastuse võimalust.

Juhuslikult on mul kärcheri tolmar olemas. Pole kunagi seda veeimurina kasutanud kuigi see variant on sellel olemas.

Proovin ja katsetan. Hetkel raputasin soodat peale, jätsin sidruni autosse ja panin sinna veel niisked ajalehed. Aknad olid ka päeval lahti. Vaatan homme, mis seis on, kas proovin ise pesta ja vett ära imeda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see riidest matt, mille sa autost esimese asjana välja võtsid, seda ära enam tagasi pane.

Osta uus riidest matt.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oeh. Said end välja elatud?
Elan Hiiumaal ja siin tõepoolest pole keemilise puhastuse võimalust.

Jah.
Ja sina saad auto puhtaks. Sest ega see polstrimasina keemia sellest pudelikeemiast väga palju ei erinegi.

Mulle tuli meelde, et aastaid tagasi otsustas üks kelmikas härra mu auto tagaistmele ja pisut ka põrandale natuke oksendada.
Ja samamoodi, nagu selle kalavedeliku puhulgi, ei olnud seda autot võimalik enam ilma gaasimaskita kasutada.
Aga pudel samasugust Valvoline polstrivahtu ja Statoili tolmar aitas asja ajutiselt väga hästi korda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Kodunurk Mäda kala hais autos – SOS!