Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Madal Amh

Postitas:
Kägu

Kellel madal Amh näi. Kellel ivf õnnestunud. Palju rakke saite

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus on ka oluline lisaks amhle. Nooremal õnnestub ka madala numbriga paremini.

Mul oli 0.6, saadi 6 rakku, sellest arenes 4 embrüot, õnnestus esimene siirdamine. Olin 32.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Amh 0,9 Vanus oli 34 kui tegime 4 TR Esimesel saime ühe, teisel ka ühe, kolmandal tr(pikk skeem) saak null ja neljandal kaks. Viimasest tr kodus viie kuused kaksikud. Esimestel ringidel sai ka siirdada aga rasedust ei tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus on ka oluline lisaks amhle. Nooremal õnnestub ka madala numbriga paremini.

Palju sõltub ka jah vanusest. Kui erinevate naiste kogemusi lugeda, siis amh-ga, mis on alla 0,4 ja vanus 38+, võib raseduse tekkimine olla juba keeruline. Ka amh viimane number ei pruugi näidata saadavate rakkude arvu, vaid kogus võib olla juba väiksen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus 31, amh oli talvel 0,4. Septembris esimene ring jäeti keset süstimist pooleli sest folliikleid polnud. Kui teada sain, et mul reserv väike hakkasin ka kohe teistega võrdlema, aga tegelikult on see mõttetu. Peale amh on nii palju muid tegureid, millest õnnestumine oleneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teada sain, et mul reserv väike hakkasin ka kohe teistega võrdlema, aga tegelikult on see mõttetu.

Arvan, et võrdlemine päris mõttetu pole. Amh kõrval vaadatakse ka nt fsh-d. Kui üks on madal ja teine kõrge, siis positiivset tulemust, rasedust või edukalt lõpuni kantud rasedust võib olla keeruline saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Amh on ka muutuv nii üht kui teistpidi.

2019 mõõdeti mul seda 0.64 ja nüüd 40sena 0.75. Kes teab mis faktorid seda mõõtmisel mõjutavad….

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teada sain, et mul reserv väike hakkasin ka kohe teistega võrdlema, aga tegelikult on see mõttetu.

Arvan, et võrdlemine päris mõttetu pole. Amh kõrval vaadatakse ka nt fsh-d. Kui üks on madal ja teine kõrge, siis positiivset tulemust, rasedust või edukalt lõpuni kantud rasedust võib olla keeruline saada.

Seda mõtlesingi, et vaadatakse veel ka teisi näite, mitte ainult amh-d. Lisaks fsh-le ka tsh, lh, AFC, jne + D-vitamiini vaeguse ja vist ka endometrioosi puhul võib amh näit väidetavalt madalam olla. Mul näiteks kõik peale amh normi piires aga pole ei ise ega ravimitega õnnestunud. Samas mõnel teisel amh madalam, aga õnnestub naturaalselt või esimese ivf-iga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul näiteks kõik peale amh normi piires aga pole ei ise ega ravimitega õnnestunud.

Kui kõik näitajad peale amh olid normi piires, siis keeruline arvata, milles võib olla probleem. Ühe ivf-i põhjal ei tasu ka kohe järeldust teha, aga kui mitu täisringi ebaõnnestuvad ja ei saada korralikku rakku, peetub vms, siis võiks arvata, et probleem on rakkude kvaliteedis. Vähemalt vanus on plussiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu AMH on 0,38, augustis oli esimene täisring, mille tulemus oli kaks munarakku, millest üks viljastus. Rasedus tekkis ka, kuid umbes 6. nädalal peetus. Arst arvas, et tegemist on munarakkude kvaliteediga. Aga kindlasti proovin veel.

Ana

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan juhust ja küsin, ma ei tea IVF-ist veel midagi. Kui AMH on väga madal ja FSH väga kõrge ning vanust 35+, siis mis variandid üldse on?

Saan ma õigesti aru, et kui mingigi reserv olemas on, siis on võimalik enda rakkudega IVF-i proovida? Ja kui reserv täiesti otsas või kvaliteet väga kehv, siis on abiks doonorrakud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui reserv täiesti otsas või kvaliteet väga kehv, siis on abiks doonorrakud?

Kui enda munarakkudega ei õnnestu, siis on jah võimalus proovida doonorrakkudega. Eks sõltub ka probleemist. Keerulisem on siis, kui on raskusi raseduse hoidmise ja lõpuni kandmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )