Esileht Rasestumine ja lapse ootamine madal hemoglobiin

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: madal hemoglobiin

Postitas:
sebsuemme

tere,mu arst helistas täna ja käskis Retaferi võtma hakkata kuna veri polnud eriti hea.lähipäevil ei jõua kohe mitte apteeki kuid üks tuttav tõi Elevit raseda vitamiine,neis ju kah raud jne..kas võin neid seni süüa..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: madal hemoglobiin

mina vaatasin ipatsiendist oma vereproovi tulemusi ja oli ka hemoglobiin madal, ostsin omaalgatuslikult rauasiirupi ja võtsin seda 2-3 päeva, siis oli arst jälle tööl ja sain ta telefonitsi kätte. Tema ütles, et siirup ei mõju raua tõstmiseks, et see pigem säilitamiseks. Kirjutas ka Retaferi.
Aga usun, et Elevit ajab ka need mõned päevad asja ära kuni apteeki jõuad. Parem ikka kui mitte midagi.
Minule soovitas arst retaferi võtta 1h peale hommikusööki koos mõne puuviljaga ja rohke veega. Raua imendumiseks on vaja C-vitamiini. Samas kohvi, piimatooted takistavad selle imendumist. Ja vedelikku võimalikult palju selleks, et ei tekiks kõhukinnisust 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see paari päevaga ei juhtu sul mittemidagi, ka siis kui Eleviti ei võta. Mulle arst soovitas Eleviti võtta ja kuna hemolobiin madal, siis Retaferi juurde. Elevit üksi hemoglobiini küll ei tõsta ma arvan.
Söö punast peeti ja veiseliha.
See, mida kiiremini need tabletid kätte saad, on sinu enda huvides. Ma ei tea kas sul on juba ka sümptomeid, aga minul oli nt pidev näriv peavalu, kohutav väsimus, lõhed keelel….Üldse nägin jube välja…Kui võtma hakkasin siis kurtsin ka ühele meedikust tuttavale et hemogl. on madal ja ta ka ütles et veiseliha juurde jne….Kui kuur hakkas läbi saama, siis ta ütles kohe et näen palju parem välja…Ju siis oli kogu see kurnav peavalu ja väsimus näost näha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui madal see hgb näit siis oli kui arst rauda juurde soovitas võtta?

0
0
Please wait...

Postitas:
anzu111

Trügin ka teemasse:) Mul nt. on Hg-109 ja pean ka rauda juurde võtma(Ferromax’i võtan 1tbl päevas). Ja no ütlen ausalt, ega enam see kõhu läbikäimine pole nii lihtne nagu varem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli 106 näit kui välja kirjutati.
Kõhukinnisus on jah kahjuks selline vastik kõrvalnäht mis kaasneb rauatablettidega…minul taastus see üsna kiiresti peale kuuri lõpetamist.
Aitab kui nt iga hommik juua ära eelneval päeval keedetud kuuma veega likku pandud 4 kuivatatud ploomi vedelik…(4 kuivatatud ploomi tassi ja kuum vesi peale, hommikul see vedelik ära juua)…Võtsin ka tabeltti 1x päevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

rasedate vitamiine võid küll võtta, elevit on väga hea valik.
mul oli ka teist last oodates hgb üsna madal, 105. kästi rauda süüa. kuna kartsin raualisanditest tulenevat kõhukinnisust (hemorroidid esimese lapse ootusest saadud), siis ei tahtnud rauapreparaate võtta ja otsisin välja kõige suurema rauasisaldusega rasedavitamiinid. igapäevase bio-multi asemel võtsin kuu aega neid (vist elevit) ja järgmine kord oli näit normis. nii jäi raseduse lõpuni ja lapse sünnini ja ostetud rauatabletid ootavad siiani rohukapis.

järgi teha ei soovita ega julgusta, tõin lihtsalt näite, kuidas ise samas olukorras käitusin ja mis sai.

0
0
Please wait...

Postitas:
789456

Soovitaks Ferromax toonikut, see looduslik ja ei tekita seedehäireid. Suurema koguse raua saamiseks tuleb seda lihtsalt rohkem võtta kui pudelil kirjas 😉

Elevit on kindlasti hea, kuna madala hgb põhjus võib olla ka C või B vitamiinide puudus. Sel juhul raud lihtalt ei imendu.
——–

Elevitis on raud sees küll, aga liiga vähe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Teresa

Mul on eluaeg olnud väga madal hemoglobiin ja raseduse ajal langes veelgi. ÄE hirmutas ei-tea-mis asjadega ja käskis ka igasuguseid tablette võtta. Kuna need apteegiasjad ei ole mul kunagi aidanud, siis jõin lihtsalt palju granaatõunamahla ja sõin peeti. Lapse sündides tehti talle perioodiliselt mitu vereproovi ja tema rauanäitajad on sünnist siiamaani täiesti korras olnud.
Minu hemoglobiin (ka selle rasedusega) endiselt väga madal.

Ehk et ära üle muretse – ja see rauatoonik on hea variant. Peaks tõesti paremini imenduma kui tabletid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arst rääkis veel seda, et paarist nädalast ei piisa, et hemoglobiin normaalselt taastuks –110 näidu juures. Peab ikka umbes kuu võtma. Lase oma arstil välja kirjutada retsept, sest rasedatele on kõik ravimid tegelikult -75 % soodukaga. Kui niisama ostad ei saa sa soodukat.

0
0
Please wait...

Postitas:
tiiu talu

Ei muidugi ei tõuse hgb 2 nädalaga, ja 2 päeva Eleviti ei tee ammugi midagi. Pealegi soovitatakse rauda puhtalt võtta, mitte ”multivitamiinidena”, ainult koos C vitamiiniga, nagu siin kõik soovitasid.
Lisan kaa, et rauda võib võtta ka söögikordade vahel, või teine variant – enne sööki 30 minutit, ei pea olema just hommikul.
Minu hgb 87 viimati, siis kippus minestus peale, nüüd tundub et on aidanud, väldin piimatooteid. Ja söön tsitruselisi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen viimasel ajal palju kuulnud, et Elevit ei pidanud olema hea rasedate vitamiin, kuna sisaldab vitamiin A-d. Rauda leidub ka teistes vitamiinides, näiteks Pregnaane.
Rauatablette võiks esimesel võimalusel ikka vøtta, kuid mingi paar päeva ei tee vast väga palju vahet. Ise ootan kolmandat ja nagu ka kahe eelmise rasedusega, kirjutati seegi kord retafer välja, kaks korda päevas.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine madal hemoglobiin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.