Esileht Tööelu, raha ja seadused. madal palk vs toetused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 416 )

Teema: madal palk vs toetused

Postitas:
Kägu

hetkel oleme jõudnud olukorda, kus madalamapoolsele palgale hakkavad järgi jõudma pensionid, alampalk ning teatud sorti toetused juba ületavadki seda 🙁

kui pension on juba üle 600, alampalk üle 700, kolmelapseliste toetus üle 900

palk on mul kätte 800, töö on graafiku alusel, tihti nädalavahetustel. kas keegi on end samalt mõttelt tabanud? kuidas leida endas motivatsiooni? olukord on nukker

+33
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis motivatsiooni sa otsid? Ma ei tea … Mul küll oleks motivatsiooni otsida paremini tasustatud töökoht.

+15
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

+37
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

Siis on aeg ehk palku tõsta. Lihttöö tegijad on enamasti miinimumpalga saajad. Koristaja näiteks on üsna raske füüsiline töö, aga palk mingi äkane miininum.

Aeg on muutusteks!

Mina ise samuti omandan just uut eriala, mis on hoopis teisest puust, aitab sellest klienditeenindusest igaveseks.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hetkel oleme jõudnud olukorda, kus madalamapoolsele palgale hakkavad järgi jõudma pensionid, alampalk ning teatud sorti toetused juba ületavadki seda ????

kui pension on juba üle 600, alampalk üle 700, kolmelapseliste toetus üle 900

Lapsetoetustest on juba mammutteema, aga pensionide tõusu üle on küll hea meel. Kas sa kujutad ette, et sa oma väikse palga pealt jääd kunagi pensionile, mis on veel 30% või rohkem väiksem? Sina ju ei suuda ise oma vanaduspõlve kindlustada. Peaksid väga rahul olema selle muudatusega.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kes selle madalapalgalise töö ära teeb?

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

Tundub, et sa oled selle töö ja palagaga siis rahul. Sest kui ei oleks, siis hakkaksid end liigutama.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toetuste tõus aitabki kaasa palga tõusule. Väga paljud naised saavad väikest palka, ka need kellel on kõrgharidus. Usun, et suur osa naisi lahkuvad tööturult, kes teenivadki alla 1000 eurist palka ja kellel on 3 ja enam last. Tööl käimine maksab samuti, kütus, lõuna jne. Peretoetus aitab kaasa miinimumpalga tõusule. Uskuge või mitte, aga kui ei ole enam inimesi, kes tuleks alla 1000 euri eest tööle, siis mõne aasta pärast makstakse ka Maxima kassapidajale või  õpetajaabile suuremat palka. Millegi pärast on Eestis naiste ja meeste palgavahe väga väga suur. Miks on nii, et ehitaja, luksepp või torumees ( ilma kõrghariduseta )saab suuremat palka kui kõrgharidusega õde, õpetaja või sotsiaaltöötaja? Ma loodangi, et väga paljud madalapalgalised ja suurte toetuste saajad lahkuvad töölt, et ka naiste palk hakkaks tõusma.

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

Siis on aeg ehk palku tõsta. Lihttöö tegijad on enamasti miinimumpalga saajad. Koristaja näiteks on üsna raske füüsiline töö, aga palk mingi äkane miininum.

Aeg on muutusteks!

Mina ise samuti omandan just uut eriala, mis on hoopis teisest puust, aitab sellest klienditeenindusest igaveseks.

Teema ongi ju sellest, et palk on madalam kui toetus. Aga kuidas su meelest see palkade tõstmine käib? Kehtestatakse riiklikult nagu toetused ning raha tuleb seina seest?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on aeg ehk palku tõsta. Lihttöö tegijad on enamasti miinimumpalga saajad. Koristaja näiteks on üsna raske füüsiline töö, aga palk mingi äkane miininum.

Kui tõuseb palk, siis tõusevad ka toodete ja teenuste hinnad, sest kuskilt peab see palgatõusuraha ju tulema. Lõpuks on see nagu surnud ring ega saagi aru, kas jõukam olid sa enne või pärast üleüldist palgatõusu.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on võimalik saada üheaegselt pensioni ja ka lastetoetusi. Minu tuttavad penskarid käivad kõik tööl, kasvõi osalise tööajaga, kiidavad, et elu on nagu lill, saavad palka+pension – nüüd on võimalik käia reisimas (iga aasta 1 või 2 reisi).

Mees saab pensioni, sellega ei ela ju ära, kuna on oma firma teenib  rohkem (nüüd enam nii palju ei raba). Pension jookseb teisele arvele – tänaseks on seal üle 10 000. Mingite toetuste peal kügelema ei kava hakata.

Ja lisaks sellele, kes nüüd plaanivad suurte toetuste pea koduseks jääda – te ei saa tulevikus ju pensioni, millest te siis elama hakkate.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hetkel oleme jõudnud olukorda, kus madalamapoolsele palgale hakkavad järgi jõudma pensionid, alampalk ning teatud sorti toetused juba ületavadki seda ????

kui pension on juba üle 600, alampalk üle 700, kolmelapseliste toetus üle 900

palk on mul kätte 800, töö on graafiku alusel, tihti nädalavahetustel. kas keegi on end samalt mõttelt tabanud? kuidas leida endas motivatsiooni? olukord on nukker

Pole parata, Eestis kehtib poliitiline prostitutsioon – s..id tagajärgedega, saad raha. Kui vanus või tervis ei luba, pead olema õnnelik, et saad poliitilise prostitutsiooniga tegelejatele maksta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

Ei, neid sünnitatakse nüüd hordides.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on võimalik saada üheaegselt pensioni ja ka lastetoetusi. Minu tuttavad penskarid käivad kõik tööl, kasvõi osalise tööajaga, kiidavad, et elu on nagu lill, saavad palka+pension – nüüd on võimalik käia reisimas (iga aasta 1 või 2 reisi).

Mees saab pensioni, sellega ei ela ju ära, kuna on oma firma teenib rohkem (nüüd enam nii palju ei raba). Pension jookseb teisele arvele – tänaseks on seal üle 10 000. Mingite toetuste peal kügelema ei kava hakata.

Ja lisaks sellele, kes nüüd plaanivad suurte toetuste pea koduseks jääda – te ei saa tulevikus ju pensioni, millest te siis elama hakkate.

Trambitakse rikaste perede liidule ja isamaapõlguritele,et 3 lapse sünnitamise eest olgu presidendi pension ja voilaaaa 🙂

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks hakkama nüüd 1 ja 2 lapse vanematel palku tõstma, et nad ei peaks sotsiaalrahade pärast lapsi tegema.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kui kõik madalapalgalised uue eriala õpivad ja uue töökoha otsivad, siis kes neid madalapalgalisi lihttöid tegema hakkavad? Hakkame odavat tööjõudu sisse tooma?

Ei, neid sünnitatakse nüüd hordides.

Ega need raha pärast tehtud lapsed siis madalapalgalisele tööle ometi lähe. Sünnitavad aga omakorda, et toetusi saada.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis motivatsiooni sa otsid? Ma ei tea … Mul küll oleks motivatsiooni otsida paremini tasustatud töökoht.

otsin motivatsiooni edasi töötamiseks, sest töötegemine muutub järjest mõttetumaks. toetussummad on suuremad kui tasu 160 tunni  töötamise eest kuus. pension varsti samal tasemel….väga paljud ei teeni seda müstilist keskmist palka 1600, selle keskmise tõstavad kõrgeks 5000-10 000 suurused töötasud. alevikes, maakohtades ei ole teenita eesti keskmistki

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toetuste tõus aitabki kaasa palga tõusule. Väga paljud naised saavad väikest palka, ka need kellel on kõrgharidus. Usun, et suur osa naisi lahkuvad tööturult, kes teenivadki alla 1000 eurist palka ja kellel on 3 ja enam last. Tööl käimine maksab samuti, kütus, lõuna jne. Peretoetus aitab kaasa miinimumpalga tõusule. Uskuge või mitte, aga kui ei ole enam inimesi, kes tuleks alla 1000 euri eest tööle, siis mõne aasta pärast makstakse ka Maxima kassapidajale või õpetajaabile suuremat palka. Millegi pärast on Eestis naiste ja meeste palgavahe väga väga suur. Miks on nii, et ehitaja, luksepp või torumees ( ilma kõrghariduseta )saab suuremat palka kui kõrgharidusega õde, õpetaja või sotsiaaltöötaja? Ma loodangi, et väga paljud madalapalgalised ja suurte toetuste saajad lahkuvad töölt, et ka naiste palk hakkaks tõusma.

Viimasel ajal Tallinnas lume lükkamisega tegelevad meesterahvad ei räägi enam isegi midagi slaavikeelsegi taolist. Seega küll ja veel on üliodavat tööjõudu kusagilt kesk-aasiast võtta.

Pigem see toetuste tõstmine tekitab midagi taolist kui riik kompenseeris tööandjale teatud inimeste tööle võtmist. Nüüd on teada, et osadele tööandja võibki vähem maksta, kuna toetustest tuleb normaalseks äraelamiseks vajalik teine pool.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kes selle madalapalgalise töö ära teeb?

Loomulikult see, kes motivatsiooni ei leia.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kes selle madalapalgalise töö ära teeb?

Loomulikult see, kes motivatsiooni ei leia.

Mina küll ei põlasta ei koristajat ega kaubanduskeskustetöötajaid

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal palk peaks olema väga motiveeriv uue eriala õppimiseks.

Kes selle madalapalgalise töö ära teeb?

Loomulikult see, kes motivatsiooni ei leia.

Mina küll ei põlasta ei koristajat ega kaubanduskeskustetöötajaid

Põlastavadki need, kes kodusistumise eest rohkem raha saavad, kui tööl käijad.

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, neid sünnitatakse nüüd hordides.

Nad ei kavatsegi ju tööle minna, mis neist kasu. Varsti need võõramaalased tabavad ka ära, et töötada pole mõtet, treid aga lapsi ja korras.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toetuste tõus aitabki kaasa palga tõusule. Väga paljud naised saavad väikest palka, ka need kellel on kõrgharidus. Usun, et suur osa naisi lahkuvad tööturult, kes teenivadki alla 1000 eurist palka ja kellel on 3 ja enam last. Tööl käimine maksab samuti, kütus, lõuna jne. Peretoetus aitab kaasa miinimumpalga tõusule. Uskuge või mitte, aga kui ei ole enam inimesi, kes tuleks alla 1000 euri eest tööle, siis mõne aasta pärast makstakse ka Maxima kassapidajale või õpetajaabile suuremat palka. Millegi pärast on Eestis naiste ja meeste palgavahe väga väga suur. Miks on nii, et ehitaja, luksepp või torumees ( ilma kõrghariduseta )saab suuremat palka kui kõrgharidusega õde, õpetaja või sotsiaaltöötaja? Ma loodangi, et väga paljud madalapalgalised ja suurte toetuste saajad lahkuvad töölt, et ka naiste palk hakkaks tõusma.

Kui inimesel on ülalpidada vähemalt 3 last, siis ta ei lahku töölt toetuse tõttu – mis kokkuvõtte suureneb ca 390  eurot 3 lapse kohta, mitte ei suurene 900 eurot.

Kui inimene saab täna netos 500 + toetus 520, siis kui toetus hakkab olema 910 eurot, kaotaks ta töölt lahkudes sissetulekus. Tööl edasi käies oleks aga senise palk+toetus kokku 1020 eurose sissetuleku asemel 1410 sissetulek.

Miks peaks inimene soovima kehvemal järjel elada? Vb võimaldab loobuda mõnel lisavahetustest vm, aga 3 last 900 euro eest ülal ei pea

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

madal palk vs toetused

mis neid toetusi vaatad, ega need elus edasi ei aita. Mis vanus ja palju tööaastaid järgi?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ei kavatsegi ju tööle minna, mis neist kasu. Varsti need võõramaalased tabavad ka ära, et töötada pole mõtet, treid aga lapsi ja korras.

Mis sinust sitavaresest kasu on? Kuidas sa nii looma mõtlemisega oled? Sina küsid,mis kasu kellestki on, päriselt? Mis õigusega? Kuidas see laste treimine käib? Hakka aga treima, kui sa nii rumal oled ja lapses ja teistes inimestes inimest ei näe!

+5
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina küll ei põlasta ei koristajat ega kaubanduskeskustetöötajaid

Mina ka ei põlasta. Miks sa arvad, et neid põlastama peaks? Müüja ja koristaja on väga vajalikud ametid. Mõni inimene võib-olla tõesti armastab seda tööd ja on seda tehes õnnelik. Noorele inimesele esimeseks töökohaks kooli kõrvalt võib olla hea valik. Kui intellektipuudega inimene tänu lihtsale ametile iseseisvat elu saab elada on see ju imeline.

Lihtsalt, kui sa oled võimeline enamaks ja sa oled madala palgaga õnnetu, siis võiks ju veidi elu üle järele mõelda ja uued sihid seada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu näide teeb silmad ette kõigele. See on küll aastatetagune näide, aga siiski.

Mina käisin täiskohaga tööl ja teenisin netos 180 eurot. Minu sõbranna oli töötu ning sai töötutoetust 190 eurot.

Ehk siis mina teenisin töölkäiva inimesena vähem kui elu ja vaba aega nautlev sõbranna.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll ei põlasta ei koristajat ega kaubanduskeskustetöötajaid

Mina ka ei põlasta. Miks sa arvad, et neid põlastama peaks? Müüja ja koristaja on väga vajalikud ametid. Mõni inimene võib-olla tõesti armastab seda tööd ja on seda tehes õnnelik. Noorele inimesele esimeseks töökohaks kooli kõrvalt võib olla hea valik. Kui intellektipuudega inimene tänu lihtsale ametile iseseisvat elu saab elada on see ju imeline.

Lihtsalt, kui sa oled võimeline enamaks ja sa oled madala palgaga õnnetu, siis võiks ju veidi elu üle järele mõelda ja uued sihid seada.

Ma ei ole sinuga nôus. Kôigil ei lähe nii hästi kui me arvame, olgu pôhjus mis tahes. Kaubanduskeskustes ja koristajatena ei tööta ainult peast soojad ja ôpilased. Need on vajalikud ametid. Riik on selleks et aidata neid inimesi. Kellegil pole ôigust seada tingimusi, tee lapsi, nôua palka juurde, arene jne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu näide teeb silmad ette kõigele. See on küll aastatetagune näide, aga siiski.

Mina käisin täiskohaga tööl ja teenisin netos 180 eurot. Minu sõbranna oli töötu ning sai töötutoetust 190 eurot.

Ehk siis mina teenisin töölkäiva inimesena vähem kui elu ja vaba aega nautlev sõbranna.

Parandan, siiski 180 ja 190 krooni. Ehk siis kroonidest käib jutt, mitte eurodest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 416 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. madal palk vs toetused