Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madala palgaga inimestesse on suhtumine valdavalt kehvapoolne

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Madala palgaga inimestesse on suhtumine valdavalt kehvapoolne

Postitas:
Kägu

Aga on ju trollijuhid, müüjad, masstoodanguõmblejad, puhastusteenindajad ja kõik teised ligi miinimumi saajad ka toredad ja ennast lugupidavad inimesed. Pigem, kellega on vastupidi, neid kohtab ikka vähe. Miks siis on nii, et sõprade leidmisel, hoidmisel eelistatakse ikkagi kõrgema sissetulekuga ja ambitsioonikamaid inimesi?

Jah, nendega on teine kord huvitavam, nad ei kutsu sind alati külla ei paku oma tehtud kooki ja kohvi, vaid bronnivad endale ja oma sõbrannale kaks teatripiletit või mäesuusapileti näiteks. Uusaastapidu ei leia aset koduseinte vahel tagasihoidliku laua taga, vaid säravate kostüümikandjate keskel ööklubis või mõnes talveaias.

Muidugi on jõukamate seltskonnas ju huvitavam, samas kurdetakse, kuidas seal mõnel juhul tõmbas sõber naha üle kõrvade pärast või võrgutas seal kellegi meest. Kus liigub raha, seal kohtab ka rohkem ebaõiglust ja väikeseid nippe kellegi kavaldamiseks.

Mul endal pole küll ühtegi sõpra ei trollijuhiks, lihtõmblejaks, isegi kassapidajaks mitte jne, aga mulle küll näib, et nad on nii kenad, rahulikud ja ausad inimesed. Ometigi nad häbenevad oma ameteid pahatihti ja tunnetavad, kuidas neist hea meelega hoitakse eemale (pigem olen kohanud neid ametimehi kusagil koolitusel või kellegi sünnipäeval). Ja no eriti just meesterahvad räägivad ka väga halvustavalt ja naeruvääristavalt madalatel positsioonidel töötavaist naiste – ja meesterahvastest.

Kas tõesti see hingeline pool on tänapäeva kiires maailmas taandumas ja tähtis on vaid tulemus, võit ja saavutamine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Madala palgaga inimestesse on suhtumine valdavalt kehvapoolne

Oot-oot, sa ei tunne ühtegi, aga sulle näib? Millele sa püstitad oma eelduse, et need nn madalapalgalised oma tööd häbenevad? Mingid mehed räägivad ja sina kohe üldistad? Jälle mingi kiunumise teema, kui pahad-pahad ikka kõik eestlased on. Mine jalutama või maga kaineks.
ps. Ja näita mulle ajsatut inimajaloos, kui nö võitjaid ei ole hinnatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan sul oma tutvusringkond üle vaadata, kui arvad, et madala palgaga inimestesse on suhtumine kehv. Mina oma tuttavate seas seda küll täheldanud pole.

Please wait...
Postitas:
isadora

loo moraal: \”teine eesti paha, esimene hea\”.

ausalt, mulle meeldib pigem külas kooki süüa, kui kohustuslikult kusagil mäe otsas kakerdada. ja kes sulle öelnud on, et trammijuhid teatris ei käi?

a need uusastapeod säravate kostüümikandjate keskel kusagil ööklubis või talveaias ajavad küll oksele. kah mul privileeg.

suurim privileeg oleks sõita oma perega pühade ajaks Sajusaartele näiteks. kahjuks olen ma viies eesti ja seda lubada ei saa :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära üllata! Või tõesti-tõesti rikastesse on suhtumine parem ja lugupidavam. Kas tõesti on meie hulgas inimesi, kes vaatavad endast vaesemale ülevalt alla ja arvavad, et vaene võrdub loll??? :OOOO. Ok, tõsiselt, loogiline, et rikka ees poetakse, on ju lootust, et sealt pudeneb midagi. Endast vaesemaga pole ju mõtet lävida- hakkab veel laenu tahtma ja raha tal ka pole, et saaks koos väljas käia vms. Lihtne-loogiline. Endal sul ka ju pole ühtki trollijuhti, kassapidajat jms sõbraks, nii et mis teistega õiendad, nagu juba michael jackson ütles (ja ilmselt mõni targem juba enne teda), maailma muutmist pead alustama iseendast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no tegelikult just vaatan oma ringkonnas ringi. ikka on nii, et vaesemad on kas rohkem omaette või poevad jõukamatele. osad jõukamad aga on avastanud nüüd, et rahast üksi on vähe ja poevad tuntud kultuuriiinimestele, tegemata välja asjaolust, et nad on vaesemad…no sotsiaalse kapitali pärast. kui sa oled vaene ja tundmatu siis sõltub jah su eneseväärikusest ja opurtunismitasemest, kas istud nurgas, suhtled omasugustega (kirud rikkaid) või kleebid ennast ise kellelegi vingemale kintsu külge. tihti on need 2 viimast ka samaaegselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, mida veel välja ei mõelda …

Ma pean väga lugu kõigist inimestest, kes on ausad, töökad, heasoovlikud, empaatiavõimelised jne. Sellepärast ei taha ma neid kõiki muidugi veel endale sõpradeks, vaid siiski üksnes neid, kellega mul on ühised huvid ja põnev juttu rääkida. Palk on siin absoluutselt kümnendajärguline, aga näiteks haridusega paraku mingi korrelatsioon kipub siiski olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida jabur teemaalgatus! 😀

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

Põnev teemaalgatus muidugi, ainult et see, et jõukad tõmbavad üksteisel nahka üle kõrvade ja võrgutavad teiste naiste mehi, kuid vaesed ei tee seda teps mitte, on mulle küll esimene kuulmine.

Please wait...
Postitas:
amatöör

teema – vaene, aga aus.
et rikkad on pähhid ja käivad suusatamas ning teatris. ning rikkuse on saanud kindlasti varastamisega.
vot tõeliselt tore on trollijuht, kes kodus sulle kooki pakub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Miks siis on nii, et sõprade leidmisel, hoidmisel eelistatakse ikkagi kõrgema sissetulekuga ja ambitsioonikamaid inimesi?

Muidugi on jõukamate seltskonnas ju huvitavam,

[/tsitaat]

mis veidrad väited? kui ainult endast räägid, siis ära teiste eest sõna võta.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madala palgaga inimestesse on suhtumine valdavalt kehvapoolne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.