Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 127 )

Teema: Madalapalgalised sarisigijad

Postitas:
Kägu

Minu ema on rääkinud, et tema kuulis enda kohta ka päris palju sarnaseid halvustavaid ütlemisi. Sarisigija jne.

Aga siis su vanemad ju polnud tegelikult sarisigijad, lihtsalt võhiklike ja julmade inimeste poolt nii kutsutud, valesti. Sarisigija ja paljulapseline lapsevanem/pere pole ju sünonüümid. Sarisigija põhiline tunnus on see, et ta saab nii palju lapsi, et enam ise nendega ise hakkama ei saa ja ootab teistelt suurt panust, samal ajal käitudes nagu see oleks ta inimõigus, näitamata mingitki tänulikkust ning ikka neid lapsi edasi valmis treides. Ja kahjuks selliste perede lapsed kasvavad tihti ikka samasugusteks, kui just mingit positiivset kõrvalist eeskuju noorusaastatel ette võtta pole, sest kus sa ikka enda ja pere majandamise kohta õpid – selle lapse jaoks on see normaalne peremudel, et tema sünnitab/seemendab ja teised maksavad.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

aga miks peaks küla, kes ise on piirdunud sellise laste arvuga, nagu ise suudab üles kasvatada, kasvatama ka süüdimatu sarisigija lapsi?

Sest nõme on elada ainult oma naba sügades. Pagana isekas. Mida annad, seda saad. Sul võib elus vedada ja sa suudadki ise kõikide maailma küsimuste ja probleemidega toime tulla, aga võib-olla ühel päeval on sinugi võimekusel piirid. Või sinu lapsed satuvad hätta. Või keegi, keda sa väga armastad.

Sõja ajal üks ema võttis ravida haavata saanud sõduri. Vaenlase. Ravis ja andis süüa. Kui noormees kosus, küsis ta naiselt, miks sa seda tegid? Ma olen ju su vaenlane. Ema vastas, teisel pool rindejoont sõdib mu poeg ja ma loodan, et ehk halastab keegi temagi peale.

+18
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu ema on rääkinud, et tema kuulis enda kohta ka päris palju sarnaseid halvustavaid ütlemisi. Sarisigija jne. Jah, tema oli tavaline tööline ja isa tavaline ehitaja, elasime tavalises korteris pead-jalad koos, seega ka madalapalgalised sarisigijad. Näljas ja paljad ei olnud, sest nõuka ajal sai töölise palgast elatud küll, lisaks olid meil maavanaemad. Kindlasti oleks mu vanemad saanud lubada endale materiaalses mõttes palju rohkemat, kui ühe-kahe lapsega piirdunud oleksid.

Ja kujutate ette, kõik kuus last on täiesti toimivad täiskasvanud, enamus isegi ülikooliharidusega ja oma ala spetsialistid. Ja mu vanematel pole absoluutselt mitte milleski puudust, neil pole isegi põhjust oma piskut pensioni millegi peale kulutada, sest nende tuba on soe ja külmkapp toitu täis tänu oma kuuele lapsele ja peaaegu iga nädalavahetus on keegi, kes külla tuleb(tihti on meid seal palju, sest meile meeldib omavahel suhelda).

Hakkasin oma tutvusringkonna peale mõtlema ja ma tean päris mitut inimest, kes on n.n. sarisigitajate laps ning kõik nad täiesti normaalsed inimesed. Tavaline keskklass või isegi jõukam. Ma ei tea ühtegi sellist paadialust nagu siin kommenteerijad üritavad väita, paljulapseliste perest pärit lastest kasvavad. Tean mõnda elu hammasrataste vahele jäänut, kes on pere ainuke laps…

Kui hakata mingit statistikat tegema, siis ilmselt tuleks välja, et kui võrrelda näiteks 1-3 lapsega peresid ja 4+ lastega peresid, siis mõlema valimi hulgas on protsentuaalselt sarnane arv peresid, kes oma eluga saavad hakkama ja neid, kes ei saa hakkama. Majanduslik saamatus ja laste arv ei ole omavahel nii tugevalt seotud, nagu te siin väita üritate. Isegi Kodutunde saates pole kõik abisaajad paljulapselised.

Ma saan aru, et sarisigijaks peetakse neid, kes teevad palju lapsi, kuid ei suuda neid oma vahenditega üles kasvatada. Sinu peres ju nii ei olnud? Nii et sinu näide enda pere näol ei sobi konkreetsesse teemasse.

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas te artikli ka avasite? Pereemal oli insult, mille tagajärjel sissetulekud kadusid. Kas te, ilukjad, olete tervisehädade ja töövõimetuse eest kaitstud?

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab, miks see paljulapseline pere kohtutäituri küüsis oli? Millest see võlg tekkis? Samuti ma ei saa aru, miks isast ei ole sõnagi? Tema ju ometi käib tööl edasi ja peaks ehk ka panustama sellesse, et kodu alles jääks? Minu arust on nii, et kui küsitakse inimeste toetust, siis tuleks anda ka rohkem infot tausta kohta. Aga karta on, et seal on selline taust, et see peletaks võimalikud toetajad eemale.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te artikli ka avasite? Pereemal oli insult, mille tagajärjel sissetulekud kadusid. Kas te, ilukjad, olete tervisehädade ja töövõimetuse eest kaitstud?

Kohtutäitur oli pereemal kukil juba enne insulti ja töötuks jäämist. Järelikult oli inimene juba enne mingeid valesid otsuseid teinud. Mõistlik ja majandada oskav inimene ei satu kohtutäituri kätte.

Ja see küsimus jääb, miks pereisast ei ole sõnagi?

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina toetan oma lapsi.

Oled pidevalt toetanud alla igasuguse arvestuse, visanud mingi 100 eurot nina, viimasel ajal pisut üle. Sellega ei pea last üleval. Kasvatamises pole ka kunagi osalenud.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema on rääkinud, et tema kuulis enda kohta ka päris palju sarnaseid halvustavaid ütlemisi. Sarisigija jne. Jah, tema oli tavaline tööline ja isa tavaline ehitaja, elasime tavalises korteris pead-jalad koos, seega ka madalapalgalised sarisigijad. Näljas ja paljad ei olnud, sest nõuka ajal sai töölise palgast elatud küll, lisaks olid meil maavanaemad. Kindlasti oleks mu vanemad saanud lubada endale materiaalses mõttes palju rohkemat, kui ühe-kahe lapsega piirdunud oleksid.

Ja kujutate ette, kõik kuus last on täiesti toimivad täiskasvanud, enamus isegi ülikooliharidusega ja oma ala spetsialistid. Ja mu vanematel pole absoluutselt mitte milleski puudust, neil pole isegi põhjust oma piskut pensioni millegi peale kulutada, sest nende tuba on soe ja külmkapp toitu täis tänu oma kuuele lapsele ja peaaegu iga nädalavahetus on keegi, kes külla tuleb(tihti on meid seal palju, sest meile meeldib omavahel suhelda).

Hakkasin oma tutvusringkonna peale mõtlema ja ma tean päris mitut inimest, kes on n.n. sarisigitajate laps ning kõik nad täiesti normaalsed inimesed. Tavaline keskklass või isegi jõukam. Ma ei tea ühtegi sellist paadialust nagu siin kommenteerijad üritavad väita, paljulapseliste perest pärit lastest kasvavad. Tean mõnda elu hammasrataste vahele jäänut, kes on pere ainuke laps…

Kui hakata mingit statistikat tegema, siis ilmselt tuleks välja, et kui võrrelda näiteks 1-3 lapsega peresid ja 4+ lastega peresid, siis mõlema valimi hulgas on protsentuaalselt sarnane arv peresid, kes oma eluga saavad hakkama ja neid, kes ei saa hakkama. Majanduslik saamatus ja laste arv ei ole omavahel nii tugevalt seotud, nagu te siin väita üritate. Isegi Kodutunde saates pole kõik abisaajad paljulapselised.

sul endal ja võib-olla ka vanematel on jäänud kompleks sellest, et keegi nimetas vanemaid sarisigijateks. täiesti arusaadav, et selline solvang jääb kauaks hõõguma. ilmselgelt ei ole teie pere puhul tegemist sarisigitatud lastega.
mina nt olin ainus laps, minu vanemad olid kultuuritöötajad, olime 90-ndate algul vastandina teile sõna otseses mõttes näljas. õhukeste seintega majas, kus oli sageli 5 kraadi sooja, olime ka külmas ning siiski kasvas minust toimetulev inimene.
minu arvates on sarisigija see, kes lapsele elementaarseid vajadusi – lihtsat toitu, lihtsaid riideid ja eluaset – pole võimeline pakkuma – ning kes sellest hoolimata, kas toetuste saamiseks või instinktidest kihutatuna, lapsi juurde soetab. st inimene, kes saab lapsed hetkevajaduse või hetkeemotsiooni ajel ning intellekti vähesusest tulenevalt, ei ole võimeline pikemas perspektiivis hindama, mis saab lastest, kui toetused lõppevad või kust võtta vahendid paljunemisinstinkti ajel saadud järeltulijate ülalpidamiseks.
ma tahaksin ka oma 3 lapse asemel 5, olen nn emaks loodud, aga kahjuks ei ole see just majanduslikult võimalik.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

sul endal ja võib-olla ka vanematel on jäänud kompleks sellest, et keegi nimetas vanemaid sarisigijateks. täiesti arusaadav, et selline solvang jääb kauaks hõõguma. ilmselgelt ei ole teie pere puhul tegemist sarisigitatud lastega.

mina nt olin ainus laps, minu vanemad olid kultuuritöötajad, olime 90-ndate algul vastandina teile sõna otseses mõttes näljas. õhukeste seintega majas, kus oli sageli 5 kraadi sooja, olime ka külmas ning siiski kasvas minust toimetulev inimene.

minu arvates on sarisigija see, kes lapsele elementaarseid vajadusi – lihtsat toitu, lihtsaid riideid ja eluaset – pole võimeline pakkuma – ning kes sellest hoolimata, kas toetuste saamiseks või instinktidest kihutatuna, lapsi juurde soetab. st inimene, kes saab lapsed hetkevajaduse või hetkeemotsiooni ajel ning intellekti vähesusest tulenevalt, ei ole võimeline pikemas perspektiivis hindama, mis saab lastest, kui toetused lõppevad või kust võtta vahendid paljunemisinstinkti ajel saadud järeltulijate ülalpidamiseks.

ma tahaksin ka oma 3 lapse asemel 5, olen nn emaks loodud, aga kahjuks ei ole see just majanduslikult võimalik.

Oli ka meil nii kergemaid kui ka raskemaid aegu. Tõsi küll, nälga ja külma ei kannatanud. Küll aga pidid meil nooremad kandma vanemate õdede-vendade vanu riideid, mina näiteks keeldusin väiksena juukseid kammimast ja jooksin ringi nagu väike nukitsamees. Kodu oli kogu aeg suht segamini….kindlasti sel ajal, kui me alles kasvasime, võisime teiste pestud ja klanitud laste kõrval tunduda suht kasimatud ja kuna meid oli palju ka, siis muidugi tulid samasugused hinnangud, nagu siingi juba eelnevalt kõlanud on. Ilmselt paljud nendest hinnanguandjadest uskus tookord samuti täiesti siiralt, et selle pere lastest küll normaalseid inimesi ei kasva, sest no vaata teda nüüd: juukseidki ei suuda see ema ju oma lapsel kammida 🙂

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pension pensioniks aga mõelge kui kõik oleksid kõrgharidusega hästi hakkama saavad inimesed kes hakkaks siis lihttööd tegema?
No ei lahe naljalt kõrgharidusega inimene hooldekodusse tagumikke pühkima. Kui meil sellist kihti ei oleks, kukuks ju kõik kokku.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pension pensioniks aga mõelge kui kõik oleksid kõrgharidusega hästi hakkama saavad inimesed kes hakkaks siis lihttööd tegema?

No ei lahe naljalt kõrgharidusega inimene hooldekodusse tagumikke pühkima. Kui meil sellist kihti ei oleks, kukuks ju kõik kokku.

selline kiht ei lähe sageli kahjuks üldse tööle, vaid elad toetustest, mida kogutakse teiste inimeste palkadest

+22
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

selline kiht ei lähe sageli kahjuks üldse tööle, vaid elad toetustest, mida kogutakse teiste inimeste palkadest

Lähevad sellisele tööle küll, nt Soome. Millest eesti maksumaksjad muidugi midagi ei võida.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need lapsed hakkavad sulle pensioni maksma. Ole ette tänulik!

Jajah, alati naeran, kui selle väitega välja tullakse.

Sellisest madalama elatus- ja haridustasemega perest tuleb harva nö tipptegijatest järeltulijaid, kes kellegi pensionisse panustavad. Tavaliselt sirguvad seal ikka Soome ehitajad, maksudest hoiduvad küünetehnikud, veel ühed 8-lapselised “Kodutunde kandidaadid” jne.. Heal juhul! Halval juhul lähevad valele teele, saadetakse istuma ja hakkame neid veel vangis istumise eest ülal pidama.

+25
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maal on töö raske ja laste suremus ka suurem

Mis sajandis sa elad?

+29
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitteüks tark inimene ei kasuta sõnu sarisigija, selline kiht jne.

200% annetan ja Elu, õpeta neid parastajaid, anna neile seda, mida nad väärt on.

+8
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellisest madalama elatus- ja haridustasemega perest tuleb harva nö tipptegijatest järeltulijaid, kes kellegi pensionisse panustavad. Tavaliselt sirguvad seal ikka Soome ehitajad, maksudest hoiduvad küünetehnikud, veel ühed 8-lapselised “Kodutunde kandidaadid” jne.. Heal juhul! Halval juhul lähevad valele teele, saad

Ma ka alati muigan, suurt rumalust. Palju sa neid makse siis õige maksad, suure suuga tarbija, et sinu maksudest veel teistelegi jagub. Jutt või asi!

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellisest madalama elatus- ja haridustasemega perest tuleb harva nö tipptegijatest järeltulijaid, kes kellegi pensionisse panustavad. Tavaliselt sirguvad seal ikka Soome ehitajad, maksudest hoiduvad küünetehnikud, veel ühed 8-lapselised “Kodutunde kandidaadid” jne.. Heal juhul! Halval juhul lähevad valele teele, saadetakse istuma ja hakkame neid veel vangis istumise eest ülal pidama.

No näete 🙂 Siin on üks selline teadja, kellest ma enne rääkisin.

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitteüks tark inimene ei kasuta sõnu sarisigija, selline kiht jne.

200% annetan ja Elu, õpeta neid parastajaid, anna neile seda, mida nad väärt on.

Näe, üks sarisigija juba lärmab ja ähvardab siin.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wow. Et ainult tipptegijad panustavad ühiskonda?

Tead, paljud madalapalgalised ei ole just kõvad maksumaksjad, aga töö ise, mida nad teevad, loovad mugavusi tipptegijatele. Hooldustöötajad, tehasetöötajad, lihtteenindajad, koristusteenused jne. Eemaldama need kõik ja vaatame, kas tipptegijad saavad ühiskonna ülalpidamisega hakkama, isegi, kui mitte keegi neist solidaarsusmakse maksma ei peaks. Kui sul lihtsalt polegi selveri kassas inimest, vanaema hooldada ise kodus, lõikad ise juukseid, sööd kodus, sest ettekandjaid-kokkasid pole, ei postisaadetisi, ei liinitöölisi, kes hoolitseb spetsialisti baasvajaduste eest.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav on see et valgal polevat nii suurt sotsiaalkorterit neile anda kuhu nad ära mahuks.
Aga toimetulevate perede korteri suuruse üle ei otsusta keegi. Nad lihtsalt ei saa ka endale suuremat eluaset võimaldada völgadesse jäämata ja elavad kahetoalises või üheses edasi. Kas valgal pole siis kahetoalistki. Jah võib olla et mingitele euro nõuete järgi peab olema elamine suurem ja nad ei või anda isegi mitte kahetoalist?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, paljud madalapalgalised ei ole just kõvad maksumaksjad, aga töö ise, mida nad teevad, loovad mugavusi tipptegijatele. Hooldustöötajad, tehasetöötajad, lihtteenindajad, koristusteenused jne. Eemaldama need kõik ja vaatame, kas tipptegijad saavad ühiskonna ülalpidamisega hakkama, isegi, kui mitte keegi neist solidaarsusmakse maksma ei peaks. Kui sul lihtsalt polegi selveri kassas inimest, vanaema hooldada ise kodus, lõikad ise juukseid, sööd kodus, sest ettekandjaid-kokkasid pole, ei postisaadetisi, ei liinitöölisi, kes hoolitseb spetsialisti baasvajaduste eest.

No kui nad siis teeksid seda tööd, siis ei ütlekski keegi midagi ju! Aga paljud neist organiseerivad endale diagnoose ja elavad kõigist võimalikest toetustest mis saada on.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jääb lihtsalt arusaamatuks nende inimeste mõtteviis, kes kontrollimatult paljunevad, suutmata lastele normaalset elu pakkuda. Mis seal peas toimub?

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui neid guugeldada, saab asjast pisut teise pildi.
Võlad tekkisid, kui nad Valka kolisid ja kolm kuud tööd ei leidnud. Miks laenu võeti? Ei tea, aga kahtlustan, et sellesama maja ostmiseks ja renoveerimiseks. Internetist leiab pildid, milline see maja oli siis, kui nad selle ostsid, ja milline on praegu. Vahetatud on aknad, paigaldatud septik, tehtud WC-duširuum, remonditud köök ja osa tube. Olemas oli ka katusematerjal. Nad panid maja ise võlgade katteks müüki, aga ühel hetkel selgus, et kohtutäitur oli sama teinud. Muidugi poole odavamalt, ja kui maja kohtutäituri oksjonilt ära ostetakse, ei saa pere sentigi. Seda polnud mainitud, kas vähemalt võlad saavad siis kõik makstud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav on see et valgal polevat nii suurt sotsiaalkorterit neile anda kuhu nad ära mahuks.

Ju siis Valga selles pesakonnas mingit potentsiaali ei näe.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen nõus ja sellega haakuvad hästi read
Jää-ääre laulust “Lihtsad asjad”

Elu sujuvas voolus ujuma oled harjund
tundub nii, et kõik, mis peab, on käes ja nii jääb
tähele sa ei pane kilde, mis sinu ümber
millest kokku saab su soe ja väike maailm

lihtsad asjad kergelt käes, nende väärtust siis sa näed
kui nad on sul läinud käest ja oled ilma
lihtsad mehed, naised ka, nende väärtust hinnata
oskad siis, kui pole neid ja oled üksi

Ok, ma saan aru, et asi pole ainult lihtsuses või selles, et ka madalapalgalised saavad lapsi. Vaid paljusid pahandab just, kui soovid on suuremad kui reaalsed võimalused ja siis hakatakse oma soovituni jõudmiseks musteldama. Ja on hirm, et kui lahked inimesed mõnda musteldavat perekonda annetustega toetavad – siis antakse ju paha eeskuju, et “ka nii saama” ja lõpuks on igal teisel vähekindlustatud perel 6 last ja ohh õudust, ühiskond ei jaksa enam nii… Ja sellest hirmust tekib viha: “Kuidas nad, nurjatud, ometi julgevad nii!!”

Tegelikult, kui jätta emotsioonid ja vaadata kuivi numbreid, on suurperesid ainult väga väike % perede üldarvust. Ei soosi meie tänapäevane taust ja mõtteviis massiliselt näit. 6 lapsega perede teket ei rikastel ega ka mitte vähekindlustatutel. Vastasel korral oleks meil ammu keskmine laste arv nagu Aafrikas, aga ei ole ju.

Ma isiklikult olen enda jaoks selgeks mõelnud nii, et alati – juba keskajast saadik ja kindlasti palju varemgi – on ühiskonnas olnud neid, kes elavad teiste abist ja alati on ka neid, kellel on ülejäävat resurssi ja tahtmist seda abi anda (“pott leiab kaane”).

Võtan rahulikult ega näe selliste annetusekogumiste peale vihastamiseks tõsist põhjust.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See teema ei ole ju neist paljulapselistest, kes hakkama saavad!
Kui inimene ei saa majandslikult hakkama, tuleb võtta vähem kohustusi. Laps on rahalises mõttes väga suur kohustus.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu kohta võib tõesti sarisigija öelda – lapsed siin, lapsed seal, ise jahib ilma pidi lapseohtu naisi taga (mäletan väga hästi su kirjutatut, et ka alaealine on ok) ja oma lapsi ülal ei pea.

isegi sellest ei ole sa võimeline aru saama, et naise puhul, kes reaalselt kasvatab kuut last, ei saa juttugi olla mugavustsoonist. Küll aga oled sa ise kohustusi vältides oma elu mugavustsoonis tiksunud.

Mina toetan oma lapsi.

oled siin ise rääkinud kuidas sa “toetad”. Isegi prügivedu on probleemiks, hala, et prügikastis on titemähkmed. Seda piskut, mida oled andnud, ei saa küll toetamiseks nimetada. Häbi võiks olla!

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Sinu kohta võib tõesti sarisigija öelda – lapsed siin, lapsed seal, ise jahib ilma pidi lapseohtu naisi taga (mäletan väga hästi su kirjutatut, et ka alaealine on ok) ja oma lapsi ülal ei pea.

isegi sellest ei ole sa võimeline aru saama, et naise puhul, kes reaalselt kasvatab kuut last, ei saa juttugi olla mugavustsoonist. Küll aga oled sa ise kohustusi vältides oma elu mugavustsoonis tiksunud.

Mina toetan oma lapsi.

oled siin ise rääkinud kuidas sa “toetad”. Isegi prügivedu on probleemiks, hala, et prügikastis on titemähkmed. Seda piskut, mida oled andnud, ei saa küll toetamiseks nimetada. Häbi võiks olla!

Miskipärast aga on erinevate uuringute põhjal kindlaks tehtud, et pool keskmiselt lapsele kuluvast summast on samasuur, kui mina maksan elatist. Seega tuuakse lähiajal miinimumelatis selle summani, mida maksan mina praegu.
Ja prügivedu ei puutu mingilgi määral elatisse.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oksjon lõppes juba 9. sept. Tuli siis piisavalt annetusi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma isiklikult olen enda jaoks selgeks mõelnud nii, et alati – juba keskajast saadik ja kindlasti palju varemgi – on ühiskonnas olnud neid, kes elavad teiste abist ja alati on ka neid, kellel on ülejäävat resurssi ja tahtmist seda abi anda (“pott leiab kaane”).

Mulle tundub, et sa ei tea, mida tähendab väljend ‘pott leiab kaane’. Oma selles kommentaaris kasutad sa küll seda valesti.

+6
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 127 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad