Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )

Teema: Madalapalgalised sarisigijad

Postitas:
Kägu

Mina toetan oma lapsi.

Lapsevanema asi ei ole mitte oma lapsi toetada, aga nad suureks kasvatada! Tegeleda selle kõigega, mida laps vajab. Ja seda sada protsenti, nii et kõik lapse vajadused oleks rahuldatud. Nii materiaalne pool, praktiline pool kui ka emotsionaalne pool. Need inimesed, kes lihtsalt “toetavad” oma lapsi, ei ole tegelikult mingid lapsevanemad.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Tõutäkk

Mina toetan oma lapsi.

Lapsevanema asi ei ole mitte oma lapsi toetada, aga nad suureks kasvatada! Tegeleda selle kõigega, mida laps vajab. Ja seda sada protsenti, nii et kõik lapse vajadused oleks rahuldatud. Nii materiaalne pool, praktiline pool kui ka emotsionaalne pool. Need inimesed, kes lihtsalt “toetavad” oma lapsi, ei ole tegelikult mingid lapsevanemad.

Kasvatada saab ikka see, kes lapsega koos elab (kooselavad lapsevanemad) või need kes lastega päevast-päeva kokku puutuvad (kasvatajad-õpetajad). Lahuselaval lapsevanemal on distantsilt väga keeruline lastekasvatamisega tegeleda.

+1
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, kas poleks mõistlikum teha sticker teema üksikust ja tema lastest eraldi,kuhu saaks lakkamatult postitada üksiku personaalküsimust, kui et ikka teema, mis iganes see ka poleks, kujuneks üksiku teemaks. Pisut nagu kopp ees või nii..

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Tõutäkk

Kuulge, kas poleks mõistlikum teha sticker teema üksikust ja tema lastest eraldi,kuhu saaks lakkamatult postitada üksiku personaalküsimust, kui et ikka teema, mis iganes see ka poleks, kujuneks üksiku teemaks. Pisut nagu kopp ees või nii..

Kopamees oled, või -naine?
Ma pean muide homme Tallinnasse palke tulema saagima. Kepsu järgi vaatasin Tammsaare tee, Mustamäe tee …
Tagasiminnes Paldiski mnt, Laulasmaa(seal teine kunde mind ootamas).
8 meetrise haagisega pole niiväga lõbus linna vahel liigelda.

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatada saab ikka see, kes lapsega koos elab (kooselavad lapsevanemad) või need kes lastega päevast-päeva kokku puutuvad (kasvatajad-õpetajad). Lahuselaval lapsevanemal on distantsilt väga keeruline lastekasvatamisega tegeleda.

Justnimelt. Ja seepärast ongi oluline teha lapsed ja nad üles kasvatada, mitte treida lapsi vasakule ja paremale viiele-kuuele naisele jutti. Iibe tõstmine on oluline küll. Aga sigitamisest olulisem on siiski see, et lapsed saaksid normaalse kasvukeskonna ja normaaselt suureks kasvaksid armastavas ja hoolivas peres.

Kui algsesse teemasse tagasi pöörduda, siis ma olen kokku puutunud päris paljude väga tublide paljulapseliste perede lastega. Ma väga täpselt nende perede olusid ei tea, ei tea, kas nende vanemaid saab sarisigijateks nimetada. Üks noor naine küll mainis, et nende suure pere lapsepõlv oli keeruline ja väga vaene. See noor naine on ise omal jõul kõrghariduseni jõudnud ja töötab valdkonnas, kus teentiakse mitmekordset eesti keskmist. Ja vähemalt üks tema vendadest samuti.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Aga sigitamisest olulisem on siiski see, et lapsed saaksid normaalse kasvukeskonna ja normaaselt suureks kasvaksid armastavas ja hoolivas peres.

Olen sellega 100% nõus. Ja enamasti naised peaksid siinjuures peeglisse vaatama, kuna statistkika järgi minnakse lahku 3/4 juhtudest naiste algatusel.

+1
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka õpetaja. Jah, mõnest saab asja tõesti, aga paraku võtab enamik vanematest eeskuju.
Kogu see paljulapseliste toidu-, koolitarvete jms kogumine, Kodutunne jne on õigustatud siis, kui perega mingi õnnetus juhtus. Vastasel juhul on täiesti arusaamatu, miks inimesed saavad lapsi rohkem, kui nad kasvatada suudavad.

Mina ei ole õpetaja selles klassikalises tähenduses, küll aga töötan koolis erivajadustega lastega (kui need ametid nüüd antud teemas üldse olulised on).

Mida ma näen? Näen üsna trööstitut pilti: on suurperesid, kes võiksid igale kogukonnale uhkuseks olla, ja suurperesid, kellest teemaalgatuses juttu. Viimased tunduvad siin, maal, kuidagi normaalsemad, mistõttu peetakse alaliselt “näljas ja paljas” lapsi tavaliseks, igavesti titekõhuga naisi normaalseks ning juhuotsi tegevaid mehi “maal nii ongi”.

Minu hoolealused on suures osas taolistest peredest. Kui lapsega veel saab kontakti ja suhelda, siis vanematega mitte eriti: nad ei taha kuidagi koostööd teha, ei pea oluliseks teraapiaid ega laste arengut edendavaid programme/ettevõtmisi, neil on piiratud ressursid käia/osa võtta, mis omakorda pärsib arengut ja maailmavaadet, nad väldivad või kardavad pedagooge/sotstöötajaid, ei kontakteeru, vahetavad alailma telefoninumbreid, kolivad sagedasti jne. Osa neist ei tunnistagi oma lapse puuet, ei tegelegi sellega, sest asjaajamine on tüütu ja neile arusaamatu, kedagi appi aga ei lubata ning kahjuks pole ka harv lausa tõrges või ülbe suhtumine.
Selle kõigega ei karistata aga mitte mind või kedagi teist abipakkujat, vaid omaenda last.

Mäletan perekonda, kelle neljast lapsest kolm sattusid perekodudesse, vanemad aga kurjad, et lasterahad enam neile ei laekunud (isal vist tuligi pahandus sõbralt raha varastamisega).
Too neljas oli siis haleduse tekitamiseks – igal võimalikul kokkusaamisel rõhuti “üksi jäänud kurvale vennakesele” ning “ainult tema meile veel jäi”. Millest või miks nii traagiline lugu alguse sai, vanemad muidugi keeldusid selgitamast.

Teises perekonnas olidki lapsed elatusallikaks, aga kui pereema neljanda või viienda pealt edasise lapsesaamise minetas, võttis meesterahvas majja uue sünnitusmasina ja nii nad seal rõõmsalt kõik koos elasid (lapsed, 2 ema, 1 isa).
Enne ärakolimist oli neid lapsi kas 7 või 8, igatahes paar tükki olid juba meile kooligi jõudnud.
Kogu see punt olid lihtsakesed ja nende laste kasvades võite ette kujutada, millist kvaliteeti meie maapiirkondadesse külvatakse.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma räägin inimlikkusest, tähelepanemisest, võtta aeg maha, vahel lastega juttu ajada kui olulise ühiskonnaliikmega. Küsida, kuidas sul läheb?

See kõik on õige, aga enne niisuguse üleskutse või ka hurjutamise tegemist tuleks endalt küsida – mida MINA olen selle jaoks teinud? Mida sina, tsiteetitu, oled teinud, märganud, vestelnud? See “küla” oled ju ka sina!

Mina jään siiski selle arvamuse juurde, et lapsed on isiklik projekt ja eeskätt vanemate vastutada. Mugav on küll laps külale kasvatada anda, aga minu meelest pole see õige.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iivet Eestis tuleb tõsta, kuna siin on iive negatiivne, samas elukeskond on hea. Seega tuleb igati toetada neid, kes iibetõusu panustavad. Globaalne seis meid ei puuduta, kui soovid piirata globaalselt rahvastiku kasvu, siis osta laevakonteineritäis kondoome ja saada aafrikasse.

No see on küll täiesti rumal jutt. Liiati, et sa ootad justkui medalit, et oled lasterikas isa. Oma panust “toetan oma lapsi” pead sa võrdväärseks igapäevaselt last üksi kasvatava ema omaga? Et teed ülekande ja sellega su tugi piirdubki? Minu arusaamise kohadelt peaksid osad lapsed sul juba täisealised olema. Kvaliteetse inimmassi alus on hea haridus – kas sinu suuremad lapsed käivad kõrgkoolis? Nooremad lõpetavad iga kooliastme kiituskirjaga? On neil saavutusi spordis, häid tulemusi kirjanduses, matemaatikas, osalevad olümpiaadidel? Keda sa toodad, missuguse kvaliteediga uusi maksumaksjaid? Mulle tundub, et pigem järgitakse sinu mudelit, et võimalikult noorelt pere luua ja kogu haridusele ning arengule võib head aega öelda.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui neid guugeldada, saab asjast pisut teise pildi.

Võlad tekkisid, kui nad Valka kolisid ja kolm kuud tööd ei leidnud. Miks laenu võeti? Ei tea, aga kahtlustan, et sellesama maja ostmiseks ja renoveerimiseks. Internetist leiab pildid, milline see maja oli siis, kui nad selle ostsid, ja milline on praegu. Vahetatud on aknad, paigaldatud septik, tehtud WC-duširuum, remonditud köök ja osa tube. Olemas oli ka katusematerjal. Nad panid maja ise võlgade katteks müüki, aga ühel hetkel selgus, et kohtutäitur oli sama teinud. Muidugi poole odavamalt, ja kui maja kohtutäituri oksjonilt ära ostetakse, ei saa pere sentigi. Seda polnud mainitud, kas vähemalt võlad saavad siis kõik makstud.

Ei noh, tore kõik, aga siin on veel üks väike, kuid mitte vähe oluline nüanss – seesama maja. Olles juba lastega pere (palju iganes neis tol hetkel siis oli), osteti kapremonti ja kaasajastamist vajav maja mitte just väga potentsiaalikasse maanurka. Lisaks viskab suure hüüumärgi töökoht ja sellega seoses sissetulek. Kas siit paistab mõistlikku käitumist?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kepsu järgi vaatasin

Mitte, et see nüüd oluline oleks, aga kas Global Positioning System ehk GPS’i lühend pole mitte g-ga geps? Keps eesti keeles tähendab hoopis midagi muud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sigitamisest olulisem on siiski see, et lapsed saaksid normaalse kasvukeskonna ja normaaselt suureks kasvaksid armastavas ja hoolivas peres.

Olen sellega 100% nõus. Ja enamasti naised peaksid siinjuures peeglisse vaatama, kuna statistkika järgi minnakse lahku 3/4 juhtudest naiste algatusel.

Eks ole? Hoolimatu, truudusetu, vägivaldne alkohoolik laseks naisel oma sokke edasi pesta….

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suhtes on kaks osapoolt. Mõlemad vastutavad nii suhte loomise kui ka hoidmise eest. Ning kui konkreetselt sinust ja sinu suhetest rääkida, siis sina ju ei võta suhte loomisest alates eesmärgiks pere luua, lapsed saada ja lapsed koos suureks kasvatada. Sinu eesmärk on lapsi teha, laste emade puhul pead oluliseks nende saledust ja võimet lapsi saada. Kas nad sealjuures pisut ullikesed on, sind ei huvita. Ja kas nad ka võimelised lapsi kasvatama ja teie suhtel lootust püsida, ei huvita sind samuti. Sinu eesmärk on laste sigitamine, mitte see et neist lastest ka tublid ja hakkamasaavad täiskasvanud kasvavad.

Aga meie riigile ei anna midagi juurde see, kui iive tõuseb nende inimeste arvelt, kes teiste maksumaksjate kaela peal elavad. Seega sinusuguse spermajagaja panus on nullilähedane. Sinu eesmärk on sigitada, mitte tublisid inimesi kasvatada.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina toetan oma lapsi.

Aga sina teed lapsi ju täiesti teadlikult naistega, kelle osas sa ei ole üldse kindel, et temaga koos hakkad elama. Kas see ei ole vastutustundetu? Sigitad lapse juba eelneva teadmisega, et sina reaalselt ei hakka kasvatama, vaid maksad pool miinimumelatisest (sain ma õigesti aru ühest sinu eelmisest kommentaarist?). Laps ei vaja ju ainult raha, vaid ka hoolitsust, armastust, igapäevast tegelemist jne jne. See, et sina kord aastas erinevate naiste juurest oma lapsed kokku korjad ja Vembu-Tembumaale viid, ei kata mitte kuidagi seda vajadust ära.

Ma saan aru, et sa praegugi oled teinud lapse kellelegi, keda sa ei armasta ja keda sa vist eriti ei tunnegi. Kuidas on võimalik sellisele naisele teadlikult laps teha?

Mina olen kooselus/abielus olnud 33 aastat mehega, kellega meil on 4 ühist last. No mulle ei mahu pähe see sinu elustiil.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui algsesse teemasse tagasi pöörduda, siis ma olen kokku puutunud päris paljude väga tublide paljulapseliste perede lastega.

Oli ju mõni aasta tagasi üks vahva saadegi ühest väga paljulapselisest perest. Seal peres oli küll absoluutselt kõik vajalik olemas, et lapsed saaksid kasvada täisväärtuslikus ja kvaliteetses elukeskkonnas. Ma selle pere nime ei mäleta, aga ju teate…
Seal peres oli ilus maja, ilus aed, igal lapsel oma voodi. Lapsed olid puhtad, hoolitsetud, hästi riides ja neil oli terav silmavaade. Ning mis põhiline – nad olid kõik naerusuised. See tähendab, et neil on hea elada seal peres. Tublid ja töökad ema-isa, kes ilmselgelt armastasid üksteist ning kellel olid kõik eluväärtused paigas. Nad vist olid küll väga lihtsad, sest jutust selgus, et lapsed tulid ikka ups ja ups ning nad ei saanud täpselt aru, kuidas lapsi teadlikult saada või ära hoida, aga see ei olnud nende puhul siiski oluline, sest kõik vajalik, mida lastele pakkuda, oli neil olemas. Mulle tundus, et nad on siiralt õnnelik pere. Isegi natukene kadestan neid.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui neid guugeldada, saab asjast pisut teise pildi.

Võlad tekkisid, kui nad Valka kolisid ja kolm kuud tööd ei leidnud. Miks laenu võeti? Ei tea, aga kahtlustan, et sellesama maja ostmiseks ja renoveerimiseks. Internetist leiab pildid, milline see maja oli siis, kui nad selle ostsid, ja milline on praegu. Vahetatud on aknad, paigaldatud septik, tehtud WC-duširuum, remonditud köök ja osa tube. Olemas oli ka katusematerjal. Nad panid maja ise võlgade katteks müüki, aga ühel hetkel selgus, et kohtutäitur oli sama teinud. Muidugi poole odavamalt, ja kui maja kohtutäituri oksjonilt ära ostetakse, ei saa pere sentigi. Seda polnud mainitud, kas vähemalt võlad saavad siis kõik makstud.

Midagi on selles loos siiski väga valesti.

Esiteks, kuidas sa saad soetada lagunenud maja, kui sa tead, et sul tegelikult ei ole reaalselt raha ei laenumaksete tasumiseks ega remondi tegemiseks?

Teiseks, laenu aitab suurtel peredel tasuda üks asutus. Sellistel peredel on pakett, mis maksab arvestatava osa laenust. Kui ma ei eksi, siis seda antakse peredele, kellel on peres lapsi neli ja rohkem.

Kolmandaks, kui vaadata neid maja pilte, siis ümbrus on selle maja ümber lage. Seal ei paista kartulimaad ega köögiviljapeenraid, mis maal elava pere puhul oleks üks väga oluline asi. No ehk oli see kartulimaa kuskil eemal, aga ma siiski kahtlen, sest kust otsast ka ei vaata, kogu selle pere vanemate mõtteviis ei ole ühestki otsast ratsionaalne.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

USKUMATU!

Mis inimesed need küll on, kes juba eos tõmbavad paljulapseliste perede lastele nö.vee peale.
Milles need lapsed süüdi on?
Üldse mind paneb imestama, kuipalju ebainimlikke ja ebamõistlikke kommentaare siin on.

+6
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui algsesse teemasse tagasi pöörduda, siis ma olen kokku puutunud päris paljude väga tublide paljulapseliste perede lastega.

Oli ju mõni aasta tagasi üks vahva saadegi ühest väga paljulapselisest perest. Seal peres oli küll absoluutselt kõik vajalik olemas, et lapsed saaksid kasvada täisväärtuslikus ja kvaliteetses elukeskkonnas. Ma selle pere nime ei mäleta, aga ju teate…

Seal peres oli ilus maja, ilus aed, igal lapsel oma voodi. Lapsed olid puhtad, hoolitsetud, hästi riides ja neil oli terav silmavaade. Ning mis põhiline – nad olid kõik naerusuised. See tähendab, et neil on hea elada seal peres. Tublid ja töökad ema-isa, kes ilmselgelt armastasid üksteist ning kellel olid kõik eluväärtused paigas. Nad vist olid küll väga lihtsad, sest jutust selgus, et lapsed tulid ikka ups ja ups ning nad ei saanud täpselt aru, kuidas lapsi teadlikult saada või ära hoida, aga see ei olnud nende puhul siiski oluline, sest kõik vajalik, mida lastele pakkuda, oli neil olemas. Mulle tundus, et nad on siiralt õnnelik pere. Isegi natukene kadestan neid.

seda mõtled? https://kanal2.postimees.ee/saated/Jane-ja-Urmet-pluss-10

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu endisel naabrinaisel on 4 last, rääkis ka, et riik peaks teda ikka rohkem toetama jne. Nüüd on tema kahel tütrel kokku 4 last ja tööstaaži 2 aastat st. kohe peale gümnaasiumi hakati lapsi sünnitama, ollakse lastega kodus jne. Üks tütar pidi olema jälle rase. Mina olen see, kes neile lastetoetusi, emapalka jne teenin ja seda oma kahe lapse kõrvalt.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kooselus/abielus olnud 33 aastat mehega, kellega meil on 4 ühist last. No mulle ei mahu pähe see sinu elustiil.

Mina löön enda jaoks 2 asja lahku – vanemate elustiil ei pruugi mulle pähe mahtuda, aga lapsi seetõttu maha kanda (neile halba tulevikku manada) tundub vale ja julm.

Mõtle, kui oleks ISE sündinud sellise pere lapsena ja siis kuuleks, et keegi räägib: “Ah, temast ei saagi kunagi midagi – küllap mingiks liiga vara saadud titega töötuks jääb…” või siis: “Mina pean selliseid nüüd oma maksudest ülal pidama!”- no poleks sugugi hea. See on üks põhjus, miks ma väga ei kurjusta nende annetuskampaaniate peale ning väldin igasugu halva tuleviku manamist/oma maksuraha pärast kurjustamist selliste peredede kontekstis. Ma ei ole nõus olema ka pidevas “haletsusseisundis” muidugi, aga manamist/kurjustamist väldin.

Selle üle kadetsemiseks, et paratamatult koos laste elamistingimuste parandamisega “paketis” ka vanemate enda elamistingimused paranevad (kui mingi annetuskampaania õnnestub – alati ei õnnestu või õnnestub vaid osaliselt), ma ei ka viitsi energiat raisata.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte raha pole vaja annetada vaid kondoome, edasiste probleemide ennetamiseks!

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu endisel naabrinaisel on 4 last, rääkis ka, et riik peaks teda ikka rohkem toetama jne. Nüüd on tema kahel tütrel kokku 4 last ja tööstaaži 2 aastat st. kohe peale gümnaasiumi hakati lapsi sünnitama, ollakse lastega kodus jne. Üks tütar pidi olema jälle rase. Mina olen see, kes neile lastetoestusi, emapalka jne teenin ja seda oma kahe lapse kõrvalt.

Sina oled ju vaevu taastootmise piiri peal (2.1 oleks vaja, et oleks nullis), rääkimata sellest, et aitaksid kaasa demograafilise augu täitmisele. Sina peadki neile “toestusi” teenima, sest nemad panustavad märksa rohkem sellesse, et sul/sinu asutusel oleks omamaised töötajaid ka edaspidi võtta ning sinu lastelgi oleks kõrval eestikeelsed kaasmaalased.

Pealegi miinimumpalga põhjal määratud emapalk küll SKA-d vaesemaks ei tee. Oleks nad enne sinu õigekspidamise järgi karjääri teinud, 2400+ € (või mis see vanemahüvitise lagi oligi) teeninud ja siis ühe lapsega tulnud emapalka saama, oleks see riigi poolt ühele lapsele(!) kuluv summa märksa rohkem kui nendele neljale praegu kokku makstakse.

Küll nad jõuavad ka tööl käia.

Selleks, et saada 2400 eurot emapalka, tuleb eelneval aastal iga kõvasti maksta sotsiaalmaksu, lisaks tulumaksu (33%+20%). Seega oleks riigile igati kasulikum see, et vanem teeb enne emapalgale jäämist korralikult karjääri, mitte ei sünnita olematu hariduse ja töökogemusega. Vaieldamatult on peale lapsi tööle naasemine keeruline, töötasu jääb madalaks ning jälle toodame väikse sissetulekuga, teistest sõltuvaid emasid.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks, et saada 2400 eurot emapalka, tuleb eelneval aastal iga kõvasti maksta sotsiaalmaksu, lisaks tulumaksu (33%+20%). Seega oleks riigile igati kasulikum see, et vanem teeb enne emapalgale jäämist korralikult karjääri, mitte ei sünnita olematu hariduse ja töökogemusega. Vaieldamatult on peale lapsi tööle naasemine keeruline, töötasu jääb madalaks ning jälle toodame väikse sissetulekuga, teistest sõltuvaid emasid.

See loogika pädeks, kui riigil oleks rahapuudus, mitte inimeste puudus. Paraku on vastupidi.
Pealegi see teenitud raha haihtub nii inimestel kui riigil esimese korraliku kriisiga, isegi inflatsiooniga. Inimesi majanduskriisid (suures pildis – jätame arvestamata, et epsiloni asemel teeb 2epsilon isikut enesetappusid, sest ei suuda ülejõu võetud laenusid teenindamata vms) ei mõjuta. Viimase 70 a jooksul on Eestist neli(?) rahareformi üle käinud – mõni on varastanud rohkem riiki paljaks, mõni aga inimesi. Aga inimesed on ikka alles.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

See loogika pädeks, kui riigil oleks rahapuudus, mitte inimeste puudus. Paraku on vastupidi.

Pealegi see teenitud raha haihtub nii inimestel kui riigil esimese korraliku kriisiga, isegi inflatsiooniga. Inimesi majanduskriisid (suures pildis – jätame arvestamata, et epsiloni asemel teeb 2epsilon isikut enesetappusid, sest ei suuda ülejõu võetud laenusid teenindamata vms) ei mõjuta. Viimase 70 a jooksul on Eestist neli(?) rahareformi üle käinud – mõni on varastanud rohkem riiki paljaks, mõni aga inimesi. Aga inimesed on ikka alles.

Riigil on vaja ikkagi tublisid töötegijaid, mitte toetustest elatuvat biomassi.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealkirjast olenevalt: mul on kahju, et meil nii väikesed palgad on, et üldse madalapalgalisi kohti nii palju on.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pealkirjast olenevalt: mul on kahju, et meil nii väikesed palgad on, et üldse madalapalgalisi kohti nii palju on.

Oleksid palganumbrid kõrgemad, oleksid ks hinnad kõrgemad ja lõppkokkuvõttes elatustase sama.

Eestis on tegelikult päris lihtne leida töö, millega piisavalt teenib, kui viitsida ainult vaeva näha ja tööd teha. Paljud kahjuks ei viitsi. Ja siis ongi ving lahti, et küll on ikka ebaõiglane. Ei ole ebaõiglane.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need lapsed hakkavad sulle pensioni maksma. Ole ette tänulik!

Minul ei ole paljulapseliste perede vastu midagi.
Aga see väide on ikkagi jabur. Jah nad hakkavad pensioni maksma.
Aga praegu maksvad nende kõikide hariduse, sotsiaalkindlustuse, tervisega seotud jms kulud kinni ikkagi teised maksumaksjad.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riigi haridus on PISA järgi maailma tipus ja sa kirjutad biomassist??
Töötegijal, eriti Eesti naisel, pole motivatsiooni täisajaga töötada, sest elu on nii hea (on hästi näha, kuidas emad lähevad võsukestele lasteaeda ja kooli poole päeva pealt järgi). Samas on asutused hädas, et ei ole erialast tööjõudu.

Ükskõik kumba probleemi ei saa lahendada sellega, et stigmatiseerime neid, kes seda tööjõudu juurde teevad (või: olgem täpsed, teevad juurde nii, et seda saab vähemalt sama palju kui praegu).

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riigi haridus on PISA järgi maailma tipus ja sa kirjutad biomassist??

Töötegijal, eriti Eesti naisel, pole motivatsiooni täisajaga töötada, sest elu on nii hea (on hästi näha, kuidas emad lähevad võsukestele lasteaeda ja kooli poole päeva pealt järgi). Samas on asutused hädas, et ei ole erialast tööjõudu.

Ükskõik kumba probleemi ei saa lahendada sellega, et stigmatiseerime neid, kes seda tööjõudu juurde teevad (või: olgem täpsed, teevad juurde nii, et seda saab vähemalt sama palju kui praegu).

Neid PISA testide tulemusi ei vii enamasti sinna tippu need eluga mitte toime tulevate vanemate võsukesed. Häid tulemusi saavutavad siiski need, kellel on kodune olukord korras.
Erandeid on, aga need ongi erandid.

Ma ei mõtle biomassi all tublide vanemate tublisid lapsi. Olgu neid seal peres siis üks või kümme.
Siin teemas on ikkagi jutt neist, kes eluga hakkama ei saa, aga sellest hoolimata lapsi juurde saavad. Ja ei hakka need lapsed ka tõenäoliselt eluga hakkama saama. Ja ei saa neist ka seda erialast tööjõudu, kellest puudus on.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleksid palganumbrid kõrgemad, oleksid ks hinnad kõrgemad ja lõppkokkuvõttes elatustase sama.

Eestis on tegelikult päris lihtne leida töö, millega piisavalt teenib, kui viitsida ainult vaeva näha ja tööd teha. Paljud kahjuks ei viitsi. Ja siis ongi ving lahti, et küll on ikka ebaõiglane. Ei ole ebaõiglane.

Ega need, kellel palgad kõrgemad siis praegu hinnad neile kõrgema ei ole. Lihtsalt ongi ebaõiglane, et täiskohaga nii paljud tööd on nii väikese palgaga. Ega firmaomaniku oma sissetulek ei pea 20 korda olema kõrgem tema töötegijast. Et üks saab 600, teine 20 000 kuus. Sellepärast ongi madalad. Ma mõtlen neid firmasid, kes saaksid maksta normaalset palka. Mitte väikeettevõtjaid, kellel pole selliseid kasumeid.
Kuigi ka eestis on mõningad firmad, kes maksavad oma kasumit arvestades ja käivet, normaalset palka oma töölistele.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 127 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad