Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Teema: Madalapalgalised sarisigijad

Postitas:
Kägu

Küll on kole lugu. Ennast inimesed ei näe, aga pane teisele võikaid sõnu ütlema, siis on meistrid platsis. Häbi, häbi! Selle asemel, et tühja pläku juttu ajada, võiks midagi kasulikku teha. Võta näiteks tolmuimeja kätte, triigi või tee midagi sellist, mis peanupule päriselt kasuk tuleb. Edu!

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See loogika pädeks, kui riigil oleks rahapuudus, mitte inimeste puudus. Paraku on vastupidi.
Pealegi see teenitud raha haihtub nii inimestel kui riigil esimese korraliku kriisiga, isegi inflatsiooniga. Inimesi majanduskriisid (suures pildis – jätame arvestamata, et epsiloni asemel teeb 2epsilon isikut enesetappusid, sest ei suuda ülejõu võetud laenusid teenindamata vms) ei mõjuta. Viimase 70 a jooksul on Eestist neli(?) rahareformi üle käinud – mõni on varastanud rohkem riiki paljaks, mõni aga inimesi. Aga inimesed on ikka alles.

Selleks, et saada 2400 eurot emapalka, tuleb eelneval aastal iga kõvasti maksta sotsiaalmaksu, lisaks tulumaksu (33%+20%). Seega oleks riigile igati kasulikum see, et vanem teeb enne emapalgale jäämist korralikult karjääri, mitte ei sünnita olematu hariduse ja töökogemusega. Vaieldamatult on peale lapsi tööle naasemine keeruline, töötasu jääb madalaks ning jälle toodame väikse sissetulekuga, teistest sõltuvaid emasid.

See loogika pädeks, kui riigil oleks rahapuudus, mitte inimeste puudus. Paraku on vastupidi.

Pealegi see teenitud raha haihtub nii inimestel kui riigil esimese korraliku kriisiga, isegi inflatsiooniga. Inimesi majanduskriisid (suures pildis – jätame arvestamata, et epsiloni asemel teeb 2epsilon isikut enesetappusid, sest ei suuda ülejõu võetud laenusid teenindamata vms) ei mõjuta. Viimase 70 a jooksul on Eestist neli(?) rahareformi üle käinud – mõni on varastanud rohkem riiki paljaks, mõni aga inimesi. Aga inimesed on ikka alles.

Ma ei tea miks seda kommentaari ainult miinustatud on – õige point on selles ju täiesti olemas. Ka hästi hakkama saaval, töökal, vähelapselisel jne. ei tasu pimedalt loota rahale (säästudele), fondidele, aktsiatele jms., sest need kõik on sellised asjad, mille väärtus on väga kokkuleppeline, võib kriisidega kukkuda. Ja sellises olukorras pole isegi mõtet ennast häbi pärast tappa, sest sama jama on paljudel ja järelikult tuleb juurutada mingi muu elamise viis – kogukondlik vms. Muidugi laisad pole sealgi head, aga sellises olukorras ehmataks paljud laiskadest virkadeks ka.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga miks sünnitamine ei tohi ühe naise karjäär olla? Kui talle meeldib ja see on tema kutsumus? Iibega on meil ju kehvad lood. Miks mitte maksta riigi poolt emaduse palka neil naistele, kes tahavad palju lapsi ja suudavad neid kasvatada, aga vajavad majanduslikku tuge. Täiskohaga palgalised emad, kes ei pea mehe armust elama.

+7
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sünnitamine ei tohi ühe naise karjäär olla? Kui talle meeldib ja see on tema kutsumus? Iibega on meil ju kehvad lood. Miks mitte maksta riigi poolt emaduse palka neil naistele, kes tahavad palju lapsi ja suudavad neid kasvatada, aga vajavad majanduslikku tuge. Täiskohaga palgalised emad, kes ei pea mehe armust elama.

Et nagu töö tegemine see sünnitamime ja siis selle eest palga maksmine, nojah, miks mitte. Aga siis enne peaks kvalifikatsiooni ka paika panema, ehk siis IQ, EQ, pärilikud haigused jne.jne. Ja siis peaks neid lapsi ka kasvatama nii nagu riik ette näeb, laste hinded sellised nagu vaja jne. Mis siis saab, kui ema on lapsed saanud, aga ei kvalifitseeru ikkagi? St. Ei ole siiski tasemel. Kuidas siis töölt lahti laskmine käiks?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tuleb iga hinnaga saavutada, et ka see “mitte-biomass” hakkaks sigima,

Seda ei juhtu mitte kunagi. Õieti – nende kahe nähtuse vahel ongi ju karjuv vastuolu. Haritud karjääritegev naine ja kari lapsi.
Seda juba ei juhtu. Usu mind, võin seda veendunud lapsevaba naisena kinnitada.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seda ei juhtu mitte kunagi. Õieti – nende kahe nähtuse vahel ongi ju karjuv vastuolu. Haritud karjääritegev naine ja kari lapsi.

Mailis Reps, Liisa Pakosta, Signe Kivi – nii karjäär, kui ka lapsed.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Signe Kivil on 3 isiklikku last kahe mehega. Jah, ta lapsendas v vähemalt aitas kasvatada Kalju kahte poega ka.

Ja nii palju Kodutunde kliente, neid sa ei maininud.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, aga lapsi kasvatavad neil hoidjad, vähemalt repsil elas hoidja nende juures ja oli vanaema eest.
samamoodi, nagu haritud karjääritegev lastekarja ema on erand, on erand ka suurest lastekarjast välja kasvanud tulevikutegija 🙁

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

samamoodi, nagu haritud karjääritegev lastekarja ema on erand, on erand ka suurest lastekarjast välja kasvanud tulevikutegija

Kas suitsetamine on probleem? aga alkoholi tarvitamine? söömishäired? hiv? vaimse tervise probleemid? jne. jne.
Võiet tulevikutegijaid siin usinasti välja loosimas.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räppime kõik koos:
Räägin jälle asjast, räägin lastest, olen ise lastevaba naine.

Refrään aeglane: La-la-laa, sest ma tunnen, nagu ma oleksin teistest parem. Jah, ma tunnen, nagu ma oleksin teistest parem.

Ja uuesti räppime kõik koos:
Seda ei juhtu mitte kunagi. Seda ei juhtu mitte kunagi. Seda ei juhtu mitte kunagi.

Refrään aeglane: La-la-laa, sest ma tunnen, nagu ma oleksin teistest parem. Jah, ma tunnen, nagu ma oleksin teistest parem.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et nagu töö tegemine see sünnitamime ja siis selle eest palga maksmine, nojah, miks mitte. Aga siis enne peaks kvalifikatsiooni ka paika panema, ehk siis IQ, EQ, pärilikud haigused jne.jne. Ja siis peaks neid lapsi ka kasvatama nii nagu riik ette näeb, laste hinded sellised nagu vaja jne. Mis siis saab, kui ema on lapsed saanud, aga ei kvalifitseeru ikkagi? St. Ei ole siiski tasemel. Kuidas siis töölt lahti laskmine käiks?

Jah muidugi oleks sel juhul ka riigi poolt nõuded ja vanemad peavad regulaarselt koolitustel käima. Kui neid ei täideta, siis lihtsalt ei saa riigilt palka ja elavad nagu teised pered.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah muidugi oleks sel juhul ka riigi poolt nõuded ja vanemad peavad regulaarselt koolitustel käima. Kui neid ei täideta, siis lihtsalt ei saa riigilt palka ja elavad nagu teised pered.

Veelkord, tore mõte, aga edasi taustauuringud, pärilikud haigused, IQ, EQ, laste isad peaksid siis samadel alustel riigi poolt valitud olema ja samuti palka saama.
Või sa mõtlesid, et ema treib aga erinevatega lapsi ja siis saabki lihtsalt palka terve elu? Noh, kõik tööandjad tahavad oma raha eest siiski kvaliteeti.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka õpetaja. Jah, mõnest saab asja tõesti, aga paraku võtab enamik vanematest eeskuju.

Kogu see paljulapseliste toidu-, koolitarvete jms kogumine, Kodutunne jne on õigustatud siis, kui perega mingi õnnetus juhtus. Vastasel juhul on täiesti arusaamatu, miks inimesed saavad lapsi rohkem, kui nad kasvatada suudavad.

Venelastel on ütlemine, et ühe lapse kasvatamiseks on vaja kogu küla.

Minu meelest meie hädade allikas ongi, et laps on vanema ja mingi umbmäärase riigi asi. Aga kus on küla? Kus on kogukond, inimesed? Teiste lapsed on tüütud. Neid peaks küll olema, aga kuidagi silma alt ära.

Meil on lapsi vähe. Kui sarisigijad on nõus nn tootma, siis küla kaasabil saaks rohkematest lastest asja. Ja ma ei räägi siin humanitaarabist või toidupakkidest, seda jagatakse niigi. Ma räägin inimlikkusest, tähelepanemisest, võtta aeg maha, vahel lastega juttu ajada kui olulise ühiskonnaliikmega. Küsida, kuidas sul läheb?

Kõikides edulugudes, kus keerulise taustaga lapsest on kasvanud normaalne täiskasvanud, on ikka olnud keegi kõrvaline, kes on kohelnud seda last lugupidamisega ja mõjunud inspireerivalt. Soe kausitäis suppi on ka muidugi abiks, kuid mitte nagu kerjusele, et heategija ennast saaks upitada.

Meie lastetud ja ühelapselised feministid suudavad taluda ainult üht-kaht hästilõhnavat lemmikut oma eurokodus. Sedagi sel juhul, kui see üks on enda või äärmisel juhul hea sõbranna oma (pigem mitte). Kergem on demonstratsioonidel lõuata või korra kuus mingi ülekanne kuhugi teha kui tegelikult ka kellestki hoolida. Hoolijate silmakirjalikkus avaldub just sellistes teemades kõige paremini.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina löön enda jaoks 2 asja lahku – vanemate elustiil ei pruugi mulle pähe mahtuda, aga lapsi seetõttu maha kanda (neile halba tulevikku manada) tundub vale ja julm.

Sama siin. Mulle ka ei mahu pähe, kuidas saab öelda teiste laste kohta, et neid ei peaks olemas olema. Tohutu julmus ja egoism.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina löön enda jaoks 2 asja lahku – vanemate elustiil ei pruugi mulle pähe mahtuda, aga lapsi seetõttu maha kanda (neile halba tulevikku manada) tundub vale ja julm.

Sama siin. Mulle ka ei mahu pähe, kuidas saab öelda teiste laste kohta, et neid ei peaks olemas olema. Tohutu julmus ja egoism.

Aga keegi ei ütle, et neid lapsi ei peaks olemas olema! Öeldakse seda, et kui saad lapsed, siis pead suutma nende jaoks piisavalt olemas olla, neid normaalsetes tingimustes kasvatada, et neil oleks ka korralikud soojad riided, et kõhud oleks täis ja et need lapsed tunneksid ennast turvaliselt ja teistega võrdväärsena! Siin seistakse tegelikult laste eest, mitte aga õiguse eest sigida nii palju kui keha suudab kanda. Julmus ja egoism on lapsi järjepanu juurde sünnitada, kui eelmisedki virelevad! Kui vanemad oma lapsi armastavad, siis ei taha nad neile kannatusi, see on fakt! See on lihtne inimlikkus ja armastus ligimese suhtes.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei oleks laste suhtes õiglane, sest lastel puuduks sellisel juhul isa eeskuju ja ma arvan et tüdruklastele mõjuks vaimselt päris laastavalt kui nad näeksid kuidas emme üle aasta erinevatelt meestelt saadud lapsi sünnitaks. See oleks õudne ju.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka õpetaja. Jah, mõnest saab asja tõesti, aga paraku võtab enamik vanematest eeskuju.

Kogu see paljulapseliste toidu-, koolitarvete jms kogumine, Kodutunne jne on õigustatud siis, kui perega mingi õnnetus juhtus. Vastasel juhul on täiesti arusaamatu, miks inimesed saavad lapsi rohkem, kui nad kasvatada suudavad.

Venelastel on ütlemine, et ühe lapse kasvatamiseks on vaja kogu küla.

Minu meelest meie hädade allikas ongi, et laps on vanema ja mingi umbmäärase riigi asi. Aga kus on küla? Kus on kogukond, inimesed? Teiste lapsed on tüütud. Neid peaks küll olema, aga kuidagi silma alt ära.

Meil on lapsi vähe. Kui sarisigijad on nõus nn tootma, siis küla kaasabil saaks rohkematest lastest asja. Ja ma ei räägi siin humanitaarabist või toidupakkidest, seda jagatakse niigi. Ma räägin inimlikkusest, tähelepanemisest, võtta aeg maha, vahel lastega juttu ajada kui olulise ühiskonnaliikmega. Küsida, kuidas sul läheb?

Kõikides edulugudes, kus keerulise taustaga lapsest on kasvanud normaalne täiskasvanud, on ikka olnud keegi kõrvaline, kes on kohelnud seda last lugupidamisega ja mõjunud inspireerivalt. Soe kausitäis suppi on ka muidugi abiks, kuid mitte nagu kerjusele, et heategija ennast saaks upitada.

Meie lastetud ja ühelapselised feministid suudavad taluda ainult üht-kaht hästilõhnavat lemmikut oma eurokodus. Sedagi sel juhul, kui see üks on enda või äärmisel juhul hea sõbranna oma (pigem mitte). Kergem on demonstratsioonidel lõuata või korra kuus mingi ülekanne kuhugi teha kui tegelikult ka kellestki hoolida. Hoolijate silmakirjalikkus avaldub just sellistes teemades kõige paremini.

Vot, mul on kahju, et sul pea nii sassis on! See, mis sinu peas toimub, see on mingi pessimistlik üldistamine. Mis see sinu arvamus siis on? Sünnitame aga palju jaksame ja küll küla kasvatab? Oled korra vaadanud hüljatud ja väärkoheldud lapse silmadesse? Arvad, et see laps on tahtnud sellist elu ja on oma vanematele sigitamise eest ääretult tänulik? Kodu peaks olema koht, kus on lapsel hea, turvaline ja teda armastatakse! Laps ei peaks olema mingi meestele meeldimise, või raha teenimise vahend.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sina teed lapsi ju täiesti teadlikult naistega, kelle osas sa ei ole üldse kindel, et temaga koos hakkad elama. Kas see ei ole vastutustundetu? Sigitad lapse juba eelneva teadmisega, et sina reaalselt ei hakka kasvatama, vaid maksad pool miinimumelatisest (sain ma õigesti aru ühest sinu eelmisest kommentaarist?). Laps ei vaja ju ainult raha, vaid ka hoolitsust, armastust, igapäevast tegelemist jne jne. See, et sina kord aastas erinevate naiste juurest oma lapsed kokku korjad ja Vembu-Tembumaale viid, ei kata mitte kuidagi seda vajadust ära.

Ma saan aru, et sa praegugi oled teinud lapse kellelegi, keda sa ei armasta ja keda sa vist eriti ei tunnegi. Kuidas on võimalik sellisele naisele teadlikult laps teha?

Yksiku esmane eesmärk polegi ju lapsi saada, vaid keppi saada. See, et tegevuse käigus lapsed tulevad, on lihtsalt Eesti iibe näol õigustuse leidnud.
Ja poolt miinimumelatisest ei ole ta mitte ühelegi lapsele maksnud, seda on ta siin ise kirjutanud. See kommiraha pole isegi mingi toetamine.
Yksik on ehe näide sellest, milline üks lapsevanem olla ei tohi. Kogu elu, sel ajal kui tema lapsed kusagil mujal kasvavad, on tema lapseohtu noori naisi taga ajanud ja hädaldanud, et need teda ei taha.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja poolt miinimumelatisest ei ole ta mitte ühelegi lapsele maksnud, seda on ta siin ise kirjutanud. See kommiraha pole isegi mingi toetamine.

Mõtlesin su mõtet pisut ära kasutada. Plaan on korraldada väike loosimine, eseme väärtus on üle 100 eur. Milles siis mure? ma tahaksin loosist välja jätta need inimesed, kes sülitavad alla 290 eur väärtuses pisiasjadele. Kuidas see kõik viisakalt kirja panna? Olen lihtsalt üliallergiline kommiraha- suhtumisele.

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin su mõtet pisut ära kasutada. Plaan on korraldada väike loosimine, eseme väärtus on üle 100 eur. Milles siis mure? ma tahaksin loosist välja jätta need inimesed, kes sülitavad alla 290 eur väärtuses pisiasjadele. Kuidas see kõik viisakalt kirja panna? Olen lihtsalt üliallergiline kommiraha- suhtumisele.

Millest sina räägid? Mis loosi sa siin korraldad? Keegi ei ole kirjutanud, et 290€ pole väärtust või see oleks kommiraha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tohutu julmus ja egoism on saada lapsed, keda sa ei suuda inimväärsetes tingimustes ise üles kasvatada

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest sina räägid? Mis loosi sa siin korraldad? Keegi ei ole kirjutanud, et 290€ pole väärtust või see oleks kommiraha.

Kas ma ütlesin, et ma korraldan siin loosimist? Ei öelnud ju.
Tundmatu beibe tõi rahateema sisse ja näed, nagu tellimuse peale mina murran pead samal teemal.
Siit samast foorumist loen, kuidas üksikvanem võrdsustab alla 290 eur. elatist kommirahaga ja üldiselt 290 eur ei ole ka mingi raha. Küsimus ongi nüüd selles, kuidas viisakalt välja jätta teatud inimesed, sest kinkijale ei sobi teatud inimeste suhtumine. Kõik.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

tohutu julmus ja egoism on saada lapsed, keda sa ei suuda inimväärsetes tingimustes ise üles kasvatada

Palun mõõdupuud- inimväärsed tingimused. Milline on inimväärse tingimuse mõõtühik. Kui sa juba füüsikalise väärtusega mõõtühikuid loendama hakkad, siis palun ka mõõdikuid näiteks kaaluteemal. Paksuvihkaja ma ei ole, kuid, kas mida suurem, seda julmem ja egoistlikum või pigem sõbralikum ja altruistlikum.

Harilikud murrud jäetakse taandamata, sest teiste elu elamine on nii ägeee.
Ega siis pärimise teel või evp-dega saadu ei peaks drastiliselt inimeseks olemise põhiolemust muutma.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust sobib sarisigijate sarja inimesed, kes teevad järjest mitu last väikeste vahedega, peale viimast last, kes pole isegi aastane, otsustakse lahku minna. Ma ei saa aru, mis inimestel on peas toimub, et peavad VEEL lapsi juurde vorpima, kui endal aastaid suhe logiseb igast otsast?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma imestan, et keegi pole veel maininud artiklist pärit lauset “töötasin Maximas ja seal oli liiga suur pinge”. Tervis ei ole küll enda teha, aga püha jumal, kui poemüüja ametki üle jõu käib, siis mismoodi see inimene üldse selle karja ära elatamist ette kujutab? Eriti, kui see lause viitab sõnastuse järgi vaimsele pingele. Selline istubki kodus, loeb oma toetusi kokku ja kiikab aeg-ajalt, kas Kodutunde buss on juba õuele sõitnud. Karm, aga lapsed tuleks ära võtta, enne kui näljas ja paljalt küla peal on.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei oleks laste suhtes õiglane, sest lastel puuduks sellisel juhul isa eeskuju ja ma arvan et tüdruklastele mõjuks vaimselt päris laastavalt kui nad näeksid kuidas emme üle aasta erinevatelt meestelt saadud lapsi sünnitaks. See oleks õudne ju.

Ma ei mõelnudki päris nii, et naine üksi. Ideaalis ikka paarina koos kasvatatakse ja mõlemad saavad vanemapalka. Ja see on täie pühendumisega töö, mida nad tegema peavad. Mitte ei vedele niisama pudeli taga ja lapsed kasimata.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma imestan, et keegi pole veel maininud artiklist pärit lauset “töötasin Maximas ja seal oli liiga suur pinge”.

Maksima ongi suht kurikuulus oma tööpinge poolest, kuna töötajaid on alalõpmata puudu ja neile, kes on, langeb topeltkoormus. Mis omakorda muidugi suurendab läbipõlemist ja kaadrivoolavust.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Aga sina teed lapsi ju täiesti teadlikult naistega, kelle osas sa ei ole üldse kindel, et temaga koos hakkad elama. Kas see ei ole vastutustundetu? Sigitad lapse juba eelneva teadmisega, et sina reaalselt ei hakka kasvatama, vaid maksad pool miinimumelatisest (sain ma õigesti aru ühest sinu eelmisest kommentaarist?). Laps ei vaja ju ainult raha, vaid ka hoolitsust, armastust, igapäevast tegelemist jne jne. See, et sina kord aastas erinevate naiste juurest oma lapsed kokku korjad ja Vembu-Tembumaale viid, ei kata mitte kuidagi seda vajadust ära.

Ma saan aru, et sa praegugi oled teinud lapse kellelegi, keda sa ei armasta ja keda sa vist eriti ei tunnegi. Kuidas on võimalik sellisele naisele teadlikult laps teha?

Yksiku esmane eesmärk polegi ju lapsi saada, vaid keppi saada. See, et tegevuse käigus lapsed tulevad, on lihtsalt Eesti iibe näol õigustuse leidnud.

Yksik on ehe näide sellest, milline üks lapsevanem olla ei tohi. Kogu elu, sel ajal kui tema lapsed kusagil mujal kasvavad, on tema lapseohtu noori naisi taga ajanud ja hädaldanud, et need teda ei taha.

Ma olen koguaeg maksnud üle poole miinimumelatisest. Ja praegune miinimuelatis ongi erinevate uuringute põhjal pea 2x suurem kui peaks. Eks lähiajal see vastuolu lahendatakse.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun mõõdupuud- inimväärsed tingimused. Milline on inimväärse tingimuse mõõtühik. Kui sa juba füüsikalise väärtusega mõõtühikuid loendama hakkad, siis palun ka mõõdikuid näiteks kaaluteemal. Paksuvihkaja ma ei ole, kuid, kas mida suurem, seda julmem ja egoistlikum või pigem sõbralikum ja altruistlikum.

Harilikud murrud jäetakse taandamata, sest teiste elu elamine on nii ägeee.

Ega siis pärimise teel või evp-dega saadu ei peaks drastiliselt inimeseks olemise põhiolemust muutma.

inimväärsed tingimused on soe tuba, pesemisvõimalused, täisväärtuslik toit, korralik voodi, võimalus huvitegevuseks jms.
kaaluteema mõõdikud leiad, kui guugeldad kehamassiindeks või KMI, need on ammu paika pandud ja seotud inimese tervisega.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates, kui kalliks lähevad mu lapse õpingud ülikoolis (ühika üür, söök jne) – siis ilmselge, et madalapalgalise ja paljulapselise pere lapsel saab olema keeruline ka seetõttu ülikooli minek, et perel ei pruugi olla selleks rahalisi võimalusi.

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgalised sarisigijad