Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid

Postitas:
Kägu

Kunagi ülikooli kõrvalt töötasin toidupoes ja seal 90% kollektiivist suitsetas. Ka praegu olen tähele pannud, et madalapalgalised tuttavad ja sugulased kõik suitsetavad. Seevastu oma eriasel tööl, kus palk on kaks riigi keskmist palka, on suitsetajaid suht vähe.

Arvestades, kui palju maksab suitsupakk, siis ei suuda ma mõista, miks inimesed, kellel nii väike sissetulek, kulutavad sellest nii suure osa suitsudele? Seejuures eranditult kõik nad hädaldavad, et selle rahaga on raske toime tulla. Alati tahaks kähvata, et jätku suitsetamine maha ja juba on 100+ eurot iga kuu järgi, rääkimata säästetud tervisest.

+53
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

samuti on madalapalgaliste seas rohkelt pakse.
tahtsid ehk öelda, et üldse on nad nõmedad inimesed?

+9
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sama täheldanud – seisavad iga ilmaga poodide jm ettevõtete uste juures ja kisuvad suitsu.
Raha jätkub neil kõigil ka kunstküünte ja ripsmepikenduste jaoks.

+43
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

samuti on madalapalgaliste seas rohkelt pakse.

tahtsid ehk öelda, et üldse on nad nõmedad inimesed?

Just just! Küllap neil on seesama tohutu stress ja kortisool, mis õgimagi ajab.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi ülikooli kõrvalt töötasin toidupoes ja seal 90% kollektiivist suitsetas. Ka praegu olen tähele pannud, et madalapalgalised tuttavad ja sugulased kõik suitsetavad. Seevastu oma eriasel tööl, kus palk on kaks riigi keskmist palka, on suitsetajaid suht vähe.

Arvestades, kui palju maksab suitsupakk, siis ei suuda ma mõista, miks inimesed, kellel nii väike sissetulek, kulutavad sellest nii suure osa suitsudele? Seejuures eranditult kõik nad hädaldavad, et selle rahaga on raske toime tulla. Alati tahaks kähvata, et jätku suitsetamine maha ja juba on 100+ eurot iga kuu järgi, rääkimata säästetud tervisest.

Kusjuures see polegi nii vale. Minu arvates on suitsetamine suhteliselt kahanev nähtus. Aga madalama haridustasemega seltskonnas on seda rohkem küll, vaatan või oma suures suguvõsas.

+36
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei maksa arvata, et kui need kõrgepalgalised ei suitseta, et nad siis kuidagi teistmoodi oma närve ei rahusta…ja nende närvirahustusvahendid on ka veidi kallimat sorti.

+26
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei maksa arvata, et kui need kõrgepalgalised ei suitseta, et nad siis kuidagi teistmoodi oma närve ei rahusta…ja nende närvirahustusvahendid on ka veidi kallimat sorti.

Millest need proled nii närvis on muidu? Teda rääkida?

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

No muidugi. Kõrgklass joob sama raha või rohkema eest cappucinot või lattet.
Kuidas meil lühikese aja jooksul nii massiliselt vurlesid ja kniks-mariihheneid on tekkinud?

Minu kogemuse põhjal on selline “kõrgklass” suuremasse linna tulnud piigad, kes on oma kidura baka kätte saanud, peavad end haritud ja progressiivseteks naisteks, kes teavad täpselt, kuidas inimesed elama peavad.
Häbenevad oma vanemaid ja kritiseerivad neid oma viletsa lapsepõlve eest (üks PK stammteemadest).

+16
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei maksa arvata, et kui need kõrgepalgalised ei suitseta, et nad siis kuidagi teistmoodi oma närve ei rahusta…

Suits rahustab ju närve ainult nii kaua, kuni suitsetad, tegelikult tekitab suitsetamine ju lisavajaduse ja lisanärvilisust juurde. Aga põhjus on ilmselt selles, et algul tehakse suitsu, et mingisse kampa kuuluda, kellegi silmis tunnustust saada ja pärast on see juba füüsiliselt vajalik, rääkimata vaimsest vajadusest. Ja muidugi need vanad head lood suitsunurga lugudest ja tehingutest. Aga madalapalgaline ütlebki, et selle lisasajaka eest ta ei saaks ju iga päev sellist rõõmu ja rahu, nagu talle suitsetamine annab. Kui sa lähed mingilt kõrgepalgalise positsioonilt madalapalgalisele hüppama, mida ta endale lubada ei tohiks, siis pole sul ka lootust midagi positiivset saavutada.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et on samasugune tähelepanek.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt liigud madalapalgaliste hulgas ringi, kui liiguksid kõrgepalgaliste hulgas, siis teaksid, mida ja kui palju tegelikult suitsetatakse. Igaüks elab nagu oskab. Hetkel tahaks kähvata, et mis see sind torgib kui inimene seadust ei riku ja elab nagu oskab ?

+18
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole sellega nõus.
Minu enamus tutvusringkonda moodustavad nö. kõrgepalgalised ja päris paljud suitsetavad. Paraku.
Ega ma ise ka, mitte tihti, aga siiski. Seega ma ei usu, et see probleem on ainult madalapalgalistel.

+16
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ilmselt liigud madalapalgaliste hulgas ringi,

Arvata võib. Ise ju ka ütleb, et “madalapalgalised tuttavad ja sugulased kõik”
Vblla ise saab nüüd üle 1000€ kätte ja jättis suitsetamise maha. (jäi rasedaks)

Ja hakkas teemasid genereerima.

+5
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kanget õlu plastpudelis (a la Double Bock) joovad samuti vaesed. Rikkam inimene saab endale lubada teistsugust õlut.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on suitsetamine pigem “vanainimeste asi”. Ei tea ühtegi alla 30-aastast, kes suitsetaks. 40+ on enamusel pläru hambus.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Madal palk ei võrdu alati madal haridustase, aga minu meelest suutsetavad pigem madala haridustasemega inimesed.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik on loogiline ju, millest üldse küsimus tekib?
Suits rahustab. Elu on närviline ja raske, kui võimalused on kasinad. Samal põhjusel ka juuakse. Paljud ei tuleks muidu toime selle igapäevase stressiga. Mingi halva kombe ära jätmine neid rikkamaks ei tee, probleemid on palju sügavamal.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen sama täheldanud – seisavad iga ilmaga poodide jm ettevõtete uste juures ja kisuvad suitsu.

Siinkohal tooks välja, et ei tea ühtegi kunstipaigaldajat, kes ei suitsetaks. Keegi teab?

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suits rahustab. Elu on närviline ja raske, kui võimalused on kasinad. Samal põhjusel ka juuakse. Paljud ei tuleks muidu toime selle igapäevase stressiga. Mingi halva kombe ära jätmine neid rikkamaks ei tee, probleemid on palju sügavamal.

Järjekorne rumal arvamus, et madalam palk tähendab närvilisemat elu ja kõrgepalgalised on rõõsad ja rahul.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siinkohal tooks välja, et ei tea ühtegi kunstipaigaldajat, kes ei suitsetaks. Keegi teab?

Need ongi ju seesama klass, kellest on see teema

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tunne ühtki kunstipaigaldajat ja seega ei tea. Küll aga tean hulka kõrgepalgalisi kes suitsetavad.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järjekorne rumal arvamus, et madalam palk tähendab närvilisemat elu ja kõrgepalgalised on rõõsad ja rahul.

Jutt käis madalapalgalistest. See ei ole mingi arvamus, vaid reaalne elu. Mina olen piisavalt palju suitsetajatega suhelnud ja väga selge ühine nimetaja joonistub sealt välja. Suurem tõenäosus suitsetamiseks on siis, kui oled omadega kuses. Põhiline probleem inimestel on raha, aga põhjuseid on palju. Selleks ei pea mingi Einstein olema, et teada, et sente lugedes on elu päris sitt ja paremini ka teha ei oska/saa/suuda.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on suitsetamine pigem “vanainimeste asi”. Ei tea ühtegi alla 30-aastast, kes suitsetaks. 40+ on enamusel pläru hambus.

Ju siis on sinu tutvusringkonnas rohkem vanemaid madala haridusega inimesi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

seisavad iga ilmaga poodide jm ettevõtete uste juures ja kisuvad suitsu.

Näed neid seetõttu, et neil pole suitsuruumi büroos või selle katusel/rõdul. Sa lihtsalt ei näe rikkamate suitsukohti.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jep, ainult vaesed:

https://youtu.be/ZGGfQmzZp4c

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Internetiotsinguga sain teada, et kui suitsetada pakk sigarette päevas, on see rahas umbes 150€ kuus, ehk siis 1800€ aastas. Kes siin eespool kirjutas, et selle eest midagi head ei saa? Eriti madalapalgaline. Paned 2-3 kuu palga aastas puhtalt suitsu peale?

See oli ka üks huvitav lugemine.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgatajaga üsna nõus. Enda lähemas sõpruskonnas on kõik kõrgharidusega, oleme kohe 50 saamas või veidi üle, saame eluga kenasti hakkama ja mitte keegi pole kunagi suitsetanud. See on siis selline ca 20-inimeseline seltskond, kes juba aastakümneid koos spordib, reisib, pidutseb, aga suitsu pole regulaarselt meist keegi kunagi teinud. Mehed päris noorena panid konjaki kõrvale sigari põlema, ma ise pole elus isegi proovinud ühtki sigaretti. Nii halb mälestus oli lapsepõlvest, kui isa suitsukonisid täis suur klaasist tuhatoos köögilaual haises.
Mu enda vanemad lapsed on 28 ja 24, miniad 30 ja 21, nemad keegi ei suitseta ega ole seda kunagi teinud – on haritud või õpivad parasjagu ja üsna heal järjel minu hinnangul.
Minu kollleegid on pedagoogiline kollektiiv, 75 õpetajat. Suitsetajad on neist ainult kaks, üks on 67- ja teine 74-aastane! Nooremad õpetajad keegi ei suitseta.
Olen ka arvamusel, et suitsetamine on jõudsalt kahanev harjumus, igasuguse tervisepropaganda leviku ja populariseerimisega on see ju üks esimese ja lihtsamaid asju inimene oma tervise heaks saab teha – suitsupakk nooruses ostmata jätta.
Noorim laps on mul 15, küsisin temalt ka mingi hetk, kas nende klassi poisid suitsu ka teevad, vaatas mind üsna mõistmatul pilgul ja küsis, miks peaks keegi suitsu tegema, see on ju nõme.
Ahjaa – kõik see kamp elab ja tegutseb Tallinnas (kui see peaks statistika mõttes huvitav olema).

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina alustasin suitsetamisega, siis kui see oli igal pool lubatud. Väga meeldis kohvikus pärast sööki, suitsu teha ja kohvi nautida- täielik ulme tundub praegu. Tööl pole kunagi suitsu teinud, ainult enne ja pärast tööaega ja ühes kollektiivis, ühisüritusel tuli välja, et pooled kolleegid samasugused (kõik kõrgharidusega). Praguseks vist küll enamus loobunud. Ma arvan, et piirangute seadmine suitsetamisele ja teavitustöö kindlasti aitab kaasa, et noored suitsetavad vähem. Samas vahepeal oli huuletubakas popp ja ka kanep- igal põlvkonnal oma pahed

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

seisavad iga ilmaga poodide jm ettevõtete uste juures ja kisuvad suitsu.

Näed neid seetõttu, et neil pole suitsuruumi büroos või selle katusel/rõdul. Sa lihtsalt ei näe rikkamate suitsukohti.

Lihtsalt kusagil tänaval külematades oma koni imemine teeb sind automaatselt proleks, ei muud. Soliidne inimene ei käitu nii.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga palun käi parem variant välja, miks madalapalgalised suitsetavad. Tundub, et sina tead, mis on õige ja mis vale.
Muide, see kõrgepalgaliste võrdlus polnud isegi kohane seal.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid