Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid

Postitas:
Kägu

Aga palun käi parem variant välja, miks madalapalgalised suitsetavad.

Sai ju räägitud, et see ei vasta tõele.
Sest madalapalgalist sa näed, kui ta trollipeatuses suitsetab, aga kõrgepalgaline paneb autos ja maanteel suitsu ette, seda skooli sa ei näe.

Suitsetavad need, kes on suitsetajad. Perekooli “statistik” ei ole pädev, sest tal on kitsas silmaring.

+10
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest madalapalgalist sa näed, kui ta trollipeatuses suitsetab, aga kõrgepalgaline paneb autos ja maanteel suitsu ette, seda skooli sa ei näe.

Suitsetavad need, kes on suitsetajad. Perekooli “statistik” ei ole pädev, sest tal on kitsas silmaring.

Jaa, aga point ei olnud ju vaid “statistikas”, vaid selles, miks nii paljud madalapalgalised suitsetavad, kui neil raha pole.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jaa, aga point ei olnud ju vaid “statistikas”, vaid selles, miks nii paljud madalapalgalised suitsetavad, kui neil raha pole.

Dziisas kraist, sest nad tahavad. Neile meeldib, järelikult. Niigi ju saavad omale vähem lõbustusi lubada.

Sama loll küsimus, et miks paksud söövad palju.
Sest meeldib, saad sellest aru?

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest neil puudub mõtlemisvõime, muutumis-arenemisvõime, enesedistsipliin. Kui neil need oleks, siis nad ei oleksi madalapalgalised.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Dziisas kraist, sest nad tahavad. Neile meeldib, järelikult. Niigi ju saavad omale vähem lõbustusi lubada.

Suitsule mittekuluva raha eest saaks iga kuu päris palju head endale lubada.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest neil puudub mõtlemisvõime, muutumis-arenemisvõime, enesedistsipliin. Kui neil need oleks, siis nad ei oleksi madalapalgalised.

Puudub mõtlemisvõime ja arenemisvõime?
Uskumatu millist üleolekut ma siin loen.
Kes siis madalapalgalist tööd peaks tegema?

Appi kui rumal inimene sa oled. Kui õel.
Ma olen pisut sõnatu.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vaata mõnda toidupoodi kui kenasti automaadid kassapidajaid asendavad. Mitu aastat tagasi oli siin viimati hädakisa kassapidajate pikkade tööpäevade üle?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaata mõnda toidupoodi kui kenasti automaadid kassapidajaid asendavad. Mitu aastat tagasi oli siin viimati hädakisa kassapidajate pikkade tööpäevade üle?

Ja süüa hakkab tegema robot ja su dementse vanaisa mähkmeid vahetab robot jne?

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui te madala palgaga ei nõustuks, siis makstaks omanikutulu arvelt rohkem.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jällegi tühjalt kohalt lahmimine.

Vaata seda uuringut: https://academic.oup.com/ije/article/37/3/615/742307

Suitsetavad rohkem kas keskeri-, some college või siis lõpetatud kõrgharidusega inimesed.
Võiks nagu mõtlemisvõimelised olla, või mida?

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui veel 10 aastat tagasi suitsetas meie tutvusringkonnas (20ndate alguses -keskpaigas)vist 75% , siis tänaseks suitsetavad 2: 1 neist teeb postdoktoratuuri ja teeb ülikoolis teadustööd, teine töötab ettekanjana pubis.

Kontoris, kus ma töötan ca 40 inimest; on suitsusõbrad ka täpselt kaks; 1 on logistik ja teine on personalijuht. Koristaja kohta andmed puuduvad, sest teda töö ajal näha pole.

Unustasin öelda, et kõige paksem inimene, kellega läbi käime, on keskmisest suurema ettevõtte finantsjuht. (Ma tegelt ei arvusta inimeste kehakaalu, see ei puuduta mind, aga väita, et pahede küüsi langevad vaid vaesed ja vähese haridusega inimesed on vale.)

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Statistikaamet ei ole ka pädev? WHO ei ole pädev? Eespool on link nende prognoosiga, mis lähtub statistikast.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Süüa teeb ammu juba robot, asi see siis mähkmeid pole vahetada.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eespool on link nende prognoosiga, mis lähtub statistikast.

See juutuubi video Schwarzenegger`st või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seisavad iga ilmaga poodide jm ettevõtete uste juures ja kisuvad suitsu.

Näed neid seetõttu, et neil pole suitsuruumi büroos või selle katusel/rõdul. Sa lihtsalt ei näe rikkamate suitsukohti.

Ma käin oma tööga seotult päris paljudes büroodes. Ei tule kohe üldse ette, et nendes suitsukohad oleks.
Ja rikkamatest – mõned korrad presidendilossis käinud, kordagi suitsuruumi pole näinud. Eelduste kohaselt peaks see just kusagil külastajate alal olema. Riigikoguhoones ei tule ka ette, kuigi ma spetsiaalselt selle pilguga ei ole vaadanud.
Ja no büroodes ei tea ka olevat. Tänapäeval on inimestel kinnisvaraga märksa enamat teha, kui see suitsuga ära rikkuda.
Ainuke (üllatav) koht, kus suitsuruumi nägin, oli üks Eesti haigla. Sanitarid ja õed istusid sees, suitsud ees.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke (üllatav) koht, kus suitsuruumi nägin, oli üks Eesti haigla. Sanitarid ja õed istusid sees, suitsud ees.

Tõesti?! Minu arust on sanitarid tšetšeenias.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi see on.
Olen 50+, noorena suitsetas enamik, ülikooli ajal sai koos õppejõududega ülikooli peahoones suitsetatud. Mingi hetk hakati maha jätma ja tänaseks ei suitseta enam keegi, vaid paar mu keskooliaegset sõbrannat, kes ongi madalapalgalised. Olen neile rääkinud, et selle raha eest, mis suitsetamisele kulutate – saaks korraliku reisi. Aga palju hullem – nad on näost palju rohkem kortsus, nahk on selline kuiv ja lõtv (mõlemad alustasid suitsetamist 15-16-aastaselt seega on ca 35 aastat suitsetanud).

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga paljud endised suitsetajad, keda mina tean, on lihtsalt veipimise peale üle läinud. Ja kui just mingit kirsilõhnalist rõlgust ei tõmba, siis on see täiesti lõhnatu, nii et seda saab vabalt ka vetsus käies kähku tõmmata ja ei jää kohe mingit märki maha (kui paljud inimesed sama teevad, on ilmselt kehvem lugu, sest e-sigaretist eraldub pm glütseriin, mis ladestub ju ümbritsevatele pindadele, nii et koristajal võib rohkem nühkimist olla).

Päris suitsetajaid on väheks jäänud nii rohkem kui vähem haritud tuttavate seas, nii et mind enam ei huvita piisavalt, et kedagi hukka mõista – muidu neid, kes minu läheduses haisevad, mõistan hukka küll, olgu ta end siis täis lasknud, haisegu tubaka järele või arvaku, et lõhnaõli võiks hommikul ämbriga peale kallata. Seda viimast tundub arvavat üks Vene proua, kes hommikuti tihti minuga ühel ajal lifti juurde jõuab – aga minu tervisele on igal hommikul trepist neljandale korrusele jooksmine kindlasti kasulik.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma suitsetasin 15 aastat tagasi ja tõesti, olin siis tunduvat vähem haritud ja vaesem. Praegu töötan ühes ülikoolis ja meie väikeses üksuses, umbes 30-40 inimest, ei suitseta mitte keegi. Kas me just kõrgepalgalised oleme…seda pigem mitte. Keskmisest haritumad aga küll…

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi ülikooli kõrvalt töötasin toidupoes ja seal 90% kollektiivist suitsetas. Ka praegu olen tähele pannud, et madalapalgalised tuttavad ja sugulased kõik suitsetavad. Seevastu oma eriasel tööl, kus palk on kaks riigi keskmist palka, on suitsetajaid suht vähe.

Arvestades, kui palju maksab suitsupakk, siis ei suuda ma mõista, miks inimesed, kellel nii väike sissetulek, kulutavad sellest nii suure osa suitsudele? Seejuures eranditult kõik nad hädaldavad, et selle rahaga on raske toime tulla. Alati tahaks kähvata, et jätku suitsetamine maha ja juba on 100+ eurot iga kuu järgi, rääkimata säästetud tervisest.

Täitsa arvestatav summa ntx.igakuiseks eluasemelaenu maksmiseks.
Tundub täitsa opakas seda raha lihtsalt tossuna välja ajada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nad on näost palju rohkem kortsus, nahk on selline kuiv ja lõtv (mõlemad alustasid suitsetamist 15-16-aastaselt seega on ca 35 aastat suitsetanud)

sellised lodevad ja rumalad inimesed istuvadki siin perekoolis ja kiruvad pakse

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näed neid seetõttu, et neil pole suitsuruumi büroos või selle katusel/rõdul. Sa lihtsalt ei näe rikkamate suitsukohti.

Lihtsalt kusagil tänaval külematades oma koni imemine teeb sind automaatselt proleks, ei muud. Soliidne inimene ei käitu nii.

Sa elaks kuuse all ja oleks palja persega, kui töölisi poleks. Samas ilma hästimakstud kontorirottideta saaks kõik kenasti hakkama.

Suitsetamine on seltskondlik tegevus, sellepärast hakataksegi. Ehk siis kui oled seltskonnas, kus enamus suitsetab, on tõenäosus suitsetama hakata väga suur. Ja hiljem on juba hilja. Väga raske on suitsust lahti saada, kui elus on palju stressi, mitte suitsetama ei hakata stressist. Tundub, et kui 30-40 aastat tagasi, kui võis nt kontorilaua taga suitsetada, oli suitsetajaid väga palju rohkem. Praeguseks on suurem osa mu tutvusringkonnast suitsetamise maha jätnud. Kuna kodus, suguvõsas ja vanemate sõpruskonnas ei suitsetata, siis lastel pole ka kiusatust. Põhiliselt hakkavad praegu suitsetama kampades jõlkuvad tatikad, kelle taust on selline, et nad hästimakstud kontoripreilideks ei saa.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt. Julgen arvata, et Olen väga jõukas inimene ja ka suitsetan. Küll aga ma tõesti ei tee seda kunagi kuskil poe ees vms. Suitsetan oma maja terrassil, oma autos või oma büroo suitsuruumis (hea ilmaga katuseterrassil).
See, et meie teed TA-ga ei ristu, ei tähenda, et ma ei suitseta.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käin oma tööga seotult päris paljudes büroodes. Ei tule kohe üldse ette, et nendes suitsukohad oleks.

Ja rikkamatest – mõned korrad presidendilossis käinud, kordagi suitsuruumi pole näinud. Eelduste kohaselt peaks see just kusagil külastajate alal olema. Riigikoguhoones ei tule ka ette, kuigi ma spetsiaalselt selle pilguga ei ole vaadanud.

Ja no büroodes ei tea ka olevat. Tänapäeval on inimestel kinnisvaraga märksa enamat teha, kui see suitsuga ära rikkuda.

Kahjuks oled väärarvamusel. Suitsuruumid on igal pool, tuntud pankades, börsiettevõtetes, advokaadibüroodes.
Päris kindlasti ei asu nad külaliste alal, kuidas nii saab üldse arvata:) Need on mõeldud oma töötajatele ju, mitte klientidele.
Ainsad avalikud külaliste alas asuvad suitsuruumid on lennujaamades. Isegi enamikes lennujaamades tiba silma alt peidetud.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Statistikaamet ei ole ka pädev? WHO ei ole pädev? Eespool on link nende prognoosiga, mis lähtub statistikast.

Suitsetajate ja paksude jaoks ei ole. Arstid, statistikud- kõik valetavad. Sest perekoolikas teab oma tuvusringkonnas ühte suitsetavat doktorikraadiga inimest ja ühte rikast paksu.

Kõik teavad, et statistika ei ole tõene. See on kallutatud sinna poole, kes statika tellivad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vana artikkel, aga ilmselt kehtib ka praegu.

https://tervis.elu24.ee/1188828/eestis-suitsetavad-ennekoike-madalama-haridusega-inimesed

Põhiharidusega naistest suitsetas  päev-päevalt iga neljas, kõrgharidusega naiste puhul kümnest naisest vaid üks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav kuidas keegi veel suitsupause välja pole toonud? Nii paljud tuttavad alustasid suitsetamist töö juures, sest need kes ei tõmmanud pidid teisi katma. Enamus on normaalsema töö peale saades järgi jätnud. Kontoris on kohvipausid, lihtsamates töökohtades on ainus variant eemalduda suitsupaus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama loll küsimus, et miks paksud söövad palju.

Sest meeldib, saad sellest aru?

100-200 euro eest kuus saaks nii mõndagi lubada. Teine sama palju läheb ilmselt alkoholi peale ja siis on elu kehv kuna raha ei jätku?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik on loogiline ju, millest üldse küsimus tekib?

Suits rahustab. Elu on närviline ja raske, kui võimalused on kasinad. Samal põhjusel ka juuakse. Paljud ei tuleks muidu toime selle igapäevase stressiga. Mingi halva kombe ära jätmine neid rikkamaks ei tee, probleemid on palju sügavamal.

Järjekorne rumal arvamus, et madalam palk tähendab närvilisemat elu ja kõrgepalgalised on rõõsad ja rahul.

ilmselt intelligentsemad inimesed oskavad lihtsalt paremini oma strssi maandada. jooksevad maratone ja tegelevad mägironimisega vms.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madalapalgaliste seas rohkelt suitsetajaid