Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Madis Millingu vihakõne

Postitas:
Kägu

Lapsed teatris? Kas igas teatris?

Lahvatas „vihakõne“, mis kommentaariumis isegi varjutas Riigikogu erakorralise istungi. Muide, seal istungil ei olnud midagi erakorralist. Nüüd aga sellest vihakõnest…
Üle kolme aasta tegin taas teatrit. Suveetendus Vana Baskini teatris. Kirjeldan nüüd situatsiooni…..

Laval on tulemas üks oluline hetk… Hetk, millal kahe tegelase vaheline tüli saab lahenduse. PAUS. Paus, mis tavaliselt kannab, sest publik hoiab hinge kinni. Ja näitlejad ka…..
SEKKUB IMIK!!!! Väääää… vääääää…. Vääääääää
Palju õnne näitlejad. Palju õnne publik…. HETK on rikutud…. Hetk, mida tahtsimegi publikuni tuua….

Minu üks ärevaimaid hetki laval oli Lohusalu etendus. Keset stseeni kakerdas lava ette üks laps( 3-4 a), ja hakkas huvi tundma põrandaprožektorite vastu. Nende temperatuur on aga u 400 kraadi. Ma olin laval – rääkisin teksti , aga mõte töötas sellel lapsel – millal ma sööstan tema kätt ära võtma ja katkestan etenduse!
Lapsevanem ei sekkunud. Lapsevanem oli esireas ja vaatas: „kuidas nunnu askeldab“!

Ma olen näinud laval koeri, kes sugu teevad, ma talun ka joobes inimesi publikus AGA….
Lapsed on vanema vastutus! Kui te toote oma 7 aastase etendusele, mille plakatil on kiri: „Soovitatav alates 16 a“, on see Teie probleem. Tema vähemalt oskab vaikida. Kui toote etendusele imiku on see meie kõigi probleem – näitlejate ja publiku. Mina näitlejana tajun publiku nö „vastuvõtlikust“. Kui seda segab röökiv imik…, siis lohistame kuidagi selle etenduse lõpuni….

Aga see ju ei ole publiku vastu aus! Nende kõigi vastu , kes on pileti ostnud…
PALUN! Ärge tooge imikuid teatrisse! Te ei tee ju seda talvel teatrisaalis, miks siis suvel peaks…..
Nukuteater pakub head valikut kõikidele vanustele. Minge ainult….
See vist oli vihakõne. Vist jah. Aga vähemalt oli aus!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õige kõik ja tore, kui keegi julgeb välja öelda, ehk muutub midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kenasti tasakaalus ja viisakas jutt. Aga eks neid asju ole räägitud ennegi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ega see jama enne ei lõpe, kui lugupeetud, autoriteetsed näitlejad hakkavad etendust katkestama, pöördudes publiku poole palvega viia etendust lalisemisega segav tita ära. Või Millingu näites, laps, kes on kuumale prožektorile lähedal. Milling on Milling, suhteliselt väikese autoriteediga meelelahutaja. Kui taolise pöördumise teeks Märt Avandi või Ülle Kaljuste, oleks asjal teine kaal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen olnud etendusel (lasteetendusel nukuteatris!), kus Hendrik Toompere sen sen katkestas etenduse ja palus nutva lapsega saalist lahkuda. Seda oli huvitav jälgida: oli rollis, tuli rollist välja, ütles oma lause, seisatas korraks keskendunult ja läks rolli tagasi ning etendus jätkus.

Aga Piret Krumm (kes on ka vähema kogemusepagasiga) ükskord ei saanud tükk aega õiget tunnetust kätte. Selles depressioonietenduses ta parasjagu rääkis oma isa surmast, kui üks mees aevastas üle saali ja nii imelikult, nagu oleks ta naerma pruusanud – täiesti kurva ja masendunud koha peal ja Krumm kukkus rollist välja, kohe kõmaki…. ja mängis tükk aega rabedalt edasi, kuni ükskord jälle emotsioonidega õigesse kohta jõudis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega see jama enne ei lõpe, kui lugupeetud, autoriteetsed näitlejad hakkavad etendust katkestama, pöördudes publiku poole palvega viia etendust lalisemisega segav tita ära.

Rannap on seda ju proovinud, reaktsioonid ei olnudki sajaprotsendiliselt heakskiitvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pigem arvan, et mõnedel etendustel tuleks juba piletit müües edasta info: “lastega tulek keelatud” ja siis kui rahvas saali/istekohtadele läheb, tuleks imikutega tulnud täiskasvanutel juba ennetevalt piletikontrollis paluda lahkuda.
On etendusi, kus saab imikuga olla, aga kõik ei ole sellised.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui taolise pöördumise teeks Märt Avandi või Ülle Kaljuste, oleks asjal teine kaal.

Ma arvan, et neil probleem puudub, sest neid käib vaatamas teistsugune publik. Ma kujutan ette milline publik läheb vaatama etendust “Kas hakkame seksima?”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ühes kirikus olnud tunnistajaks, kus esineja palus lahkuda ja pakkus piletiraha ka tagasi. Tuttav pidi talume kontserdil ühe vanaema, kes kõvahäälselt kaasavõetud lapselapsi kantseldas ja üritas nendega mängida.
Milleks te tulete etendusele või kontserdile? Käisin ka lapsega kontserdil, kirikus, seisime taga püsti, ukse juures – laps uudistas, kuulas ning kõndis vaikselt inimeste vahel – 15 minutit enne lõppu suunasin ta õue. Vau, mõtlesin, milline huviline. Pool aastat hiljem samas kohas – laps teatas kõvahäälselt – näe onu mängib vanaisa pilli ja rohkem me sinna ei jäänud. Laps lihtsalt hakkas segama.

Nüüd käin lapselaulukooriga esinemistel kaasas ja jälle kirikus. Küll heliseb mobiil ja siis on ärev sosin – ma ei saa rääkida, helistan ise, jaa-jaa – ma ise helistan, ära nüüd räägi pikalt… või siis nii nunnud lapsed jooksevad mööda vahekäiku koorini ja tagasi
Sõbranna lõpetamisel nuttis üks imik nii, et ei kuulnud isegi mida laval räägiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen väga nõus sellega, mis Milling ütles. Ma olen ka oma lapsed suureks kasvatanud ja päriselt ei saa aru, miks imikuid peaks teatrisse kaasa võtma. Lennukis nutmine on arusaadav, lennuk on transpordivahend meile kõigile ja midagi pole teha kui beebi end seal ebamugavalt tunneb. Ta ei oska end ju veel teisiti väljendada, kui nutuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla peaks etendust sisse juhatades ütlema, et ärge laske oma lapsi kohalt ringi jooksma, kuna on ohtlik tehnika, prožektor nt. Nii nagu öeldakse, et lülitage mobiilid välja..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka oma lapsed suureks kasvatanud ja päriselt ei saa aru, miks imikuid peaks teatrisse kaasa võtma.

Sama siin ja ma ka ei saa aru, kuidas ei saa loobuda mõnest etendusest või kontserdist, kui sul on imik või väikelaps. Laps ja tema heaolu peaks kõige tähtsam olema (samuti viisakus kaasinimeste vastu, kes tulevad etendust rahulikult nautima) ja küll jõuab etendusi ja kontserte vaatamas käia, kui laps(ed) suuremad. Kõike ei peagi korraga saama teha ja igal pool olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahe väga aktiivse lapse vanemana ma lähen pingesse juba siis, kui ma näen, et väikesed lapsed on saalis. Ma ju enam-vähem tunnetan, kui palju lastel jaksu on ja mingil totral põhjusel hakkangi siis kartma, et kohe see laps plahvatab, veel natuke ja siis nagu juba ootan, et hakkaks ta juba. Jah, selline närveldamine on minu probleem, aga lõpuks 90% tõenäosusega hakkabki laps ikka karjuma ja siis on see kogu saali probleem.
Igatahes on see väga segav faktor. “Kremli ööbiku” vaatamiseks viisime lapsed teise Eesti otsa hoidu ja ma tõesti heitusin, kui nägin, kuidas üks pere saabus koos imikuga. Muidugi hakkas laps karjuma. NII nörritav, ei olnud odav pilet koos ööbimisega, ei olnud see lihtsalt lapse kääks, vaid pikalt karjumine…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega see jama enne ei lõpe, kui lugupeetud, autoriteetsed näitlejad hakkavad etendust katkestama, pöördudes publiku poole palvega viia etendust lalisemisega segav tita ära. Või Millingu näites, laps, kes on kuumale prožektorile lähedal. Milling on Milling, suhteliselt väikese autoriteediga meelelahutaja. Kui taolise pöördumise teeks Märt Avandi või Ülle Kaljuste, oleks asjal teine kaal.

Minu jaoks on küll Milling autoriteetsem kui Avandi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hendrik Toompere sen sen

Sellist asja nagu seenior seenior ei ole olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hendrik Toompere sen sen

Sellist asja nagu seenior seenior ei ole olemas.

Võimalik, aga kuna neid näitlejaid Hendrik Toomperesid on nii palju, siis ma tahtsin rõhutada, et see kõige vanem. No mõtlesin korra, et panen Toompere kadunuke, aga see tundus liiga familiaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asja lahendus lihtne, tittedele täispilet! Kui ikka titele ka 30-50 eurose pileti ostma peab, siis paneb mõtlema, kas üldse võtta kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asja lahendus lihtne, tittedele täispilet! Kui ikka titele ka 30-50 eurose pileti ostma peab, siis paneb mõtlema, kas üldse võtta kaasa.

Aga kui ostab? Kas siis peavad ülejäänud inimesed kõik väljakannatama, sest titt on täispiletiga ja täieõiguslik külastaja? See pole lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda ongi päris palju praktiseeritud, kuid paraku enamasti mingitel lauluväljakul toimunud rock-kontsertidel, kus see titt tegelikult eriti ei segakski. ainus teater, mida ma tean, on Estonia, kus õhtustele etendustele tuleb mistahes vanuses lapsele osta täispilet.kui on mujal ka, siis on see ainult tervitatav. mul enam väikseid lapsi pole, ei pruugi kursis olla. igasugu sülepileteid vms ei peaks täiskasvanute etendusel tõesti olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natsi jaoks muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul pole kahju endale kulutada, aga oma lapse pealt koonerdad? Palju edu, normaalsed vanemad küll üritusi hinna järgi ei vali.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd vahutab Brigita Murutar vastu, et tema ei jäta küll lapse pärast elu seisma või midagi taolist. Ei jää koju istuma aastateks. No lapsehoidjatest olete midagi kuulnud? Kui Kati ei kõlba, siis võtku ometi paarikümne euro eest palgaline tädi! Ja lapsega teatris või ka mõnel intiimsemal kontserdil, see ema ei saa seal ju üldse keskenduda etendusele või muusika kuulamisele. Paratamatult on poole silma-kõrvaga titele keskendunud. Milleks siis üldse tulla koos titega?
Ega muud, kui peame ise ka julgemalt oma suhtumist välja näitama! Kui etendusel või kontserdil lapse lalin segab, siis sisistame julgelt vanemate peale! Vaheajal läheme ligi ja ütleme kõva häälega oma arvamuse välja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natsi jaoks muidugi.

feminatsi või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIKS nutva/kisava lapse vanem koheselt ei lahku saalist/etenduselt? Oskab keegi selgitada, kes ehk ise nii käitub? Nii kaua jah võib olla kui imik on vait.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind ei häiri tited vabaõhuüritustel. seal on ju niigi igasugu muid võimalikke segamisfaktoreid (vihm, tuul, linnud, suvaline müra), et üks lalisev titt ei suuda nendega küll konkureerida.
nagu mingi laste vihkamise maania oleks viimasel ajal lahti läinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb vaid loota, et järgmisel lavastusel mida külastad, istub su kõrval üks röökiv titt.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Milling räägib enda mõtteid, Avandi täidab tellimusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ostab? Kas siis peavad ülejäänud inimesed kõik väljakannatama, sest titt on täispiletiga ja täieõiguslik külastaja? See pole lahendus.

Etendust segada ei tohi ka siis kui oled saalis täispiletiga. Lihtsalt on lootus, et imikud jäetakse koju kui neid ilma piletita sisse ei lasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla peaks etendust sisse juhatades ütlema, et ärge laske oma lapsi kohalt ringi jooksma, kuna on ohtlik tehnika, prožektor nt. Nii nagu öeldakse, et lülitage mobiilid välja..

ja siis elaksimegi nagu ameerikas, kus saab kaebuse esitada, kui sind ei olnud hoiatatud… mingid elementaarsed asjad võiksid ikkagi iseenesestmõistetavad olla ja loomulikust intelligentsist või kasvatusest tulla. ja neid, kellel ei ole ega tule, võiks tabada ühiskondlik hukkamõist, küll siis kohale jõuab.

see mobiili-märkus täidab siiski meeldetuletuse rolli, keegi ju ei arva, et inimesed ei tea seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ürituste korraldajad peavad lastele keelu peale panema ja piletikontrollist lapsega edasi ei pääse, ongi asi lahendatud. Kui üks kord ukse pealt lapsega tagasi saadetakse, ei usu, et järgmine kord lapsega üritaks saali trügida.
Kui endal nii palju mõitust ikka ei ole, siis tuleb keeldudega piirata ja inimesed saavad kontserte ja etendusi nautida.
Mõned aastatd tagasi olin oma lapse kevadpeol, lapsed 4-aastased, tegid näidendit, laulsid jms. Üks emme arvas, et nii tore on oma aastane laps ka lavale lasta…. need 4-aastased on niigi ebakindlad, häbelikud jne ja vanem nagu tahtlikult tahab 4-aastaste etenduse pe…I keerata. Õnneks oli selle vanema 4-aastasel tütrel rohkem mõistest ja tüdruk ütles kõva häälega lavalt, et emme võta Rainer siit ära, ta segab meid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne