Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Madis Millingu vihakõne

Postitas:
Kägu

Ma pole käinud, ega käi, oma väikelastega täiskasvanute üritusel. Aga, Millingu tekst on rõve ja labane. Keegi kolmas võiks veel proovida sõna võtta ja viisakalt väljenduda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pole käinud, ega käi, oma väikelastega täiskasvanute üritusel. Aga, Millingu tekst on rõve ja labane. Keegi kolmas võiks veel proovida sõna võtta ja viisakalt väljenduda.

Ma ei viitsi teemat kommenteerida, aga tahtsin sulle öelda, et sul on sõna “rõve” tähendusest ikka väga vildakas arusaam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina käisin täna Vargamäel teatris ja 3. reas istus üks TÄiSKASVANUD inimene (naisterahvas), kes etendust pidevalt kõva häälega kommenteeris, ma ei näinud, kellele, aga vist mehele. Saan aru, et laps ei oska etendusel käituda, aga täiskasvanud inimene võiks seda ometi osata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi teemat kommenteerida, aga tahtsin sulle öelda, et sul on sõna “rõve” tähendusest ikka väga vildakas arusaam.

Rõve-ropp nilbe.
Mismoodi sa nimetad seda, kui täiskasvanud normaalse mõistusega (on vist ikka?) inimene, toob näiteks koerte suguühte. Armas või?
Üleüldse, miks laskuda nii madalale? Miks tuua sellist näidet. Ja mind häirivad küll purjus lällajad üritustel. Aga Millingut ainult beebid. 🙄👈

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind ei häiri tited vabaõhuüritustel. seal on ju niigi igasugu muid võimalikke segamisfaktoreid (vihm, tuul, linnud, suvaline müra), et üks lalisev titt ei suuda nendega küll konkureerida.

nagu mingi laste vihkamise maania oleks viimasel ajal lahti läinud?

Näed, siin ongi seletus, miks ema oma lapsega, kes enam vaikselt etendust vaadata ei suuda, ei lahku- ta on lapse häälele ja ringisebimisele immuunseks muutunud, arvab, et nii peabki olema igal pool ja see käib etenduste juurde. Inimene on lihtsalt unustanud, kuidas teatris käitutakse, kuidas üldse käitutakse, “lapsed ju ikka mõnikord…, ta ju alles laps, teised ju ka ning appi, mu last rünnatakse”-programm on ajust kõik varasemad failid kustutanud ja seega sellised korralekutsumised ei toimigi. Kahju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jätame korraks beebiemmed kõrvale, nad lihtsalt mõtlevadki teistmoodi, ja tundub, et osa neist enne ei tervene, kui nende lapsed on teismelised.

Teine ots on see, et suur hulk inimesi kannatab kartlikkuse all (me peame ju olema tolerantsed, eks, ja kes siis tahab olla “kuri tädi/onu”, eriti laste suhtes). Ei julgeta rahulikult öelda, et “teie lapse häälitsemine väga segab etenduse jälgimist”. Aga sisimas kannatatakse, nagu vihakõnedest näha, oodatakse, et keegi teine lõpetaks situatsiooni (beebiemme ise, näitleja või keegi atsakam naaber).

Kogu saali ja näitlejaid aitaks, kui beebiemme kõrval istuja ütleks vaikselt: “See segab” või “Te peaksite välja minema”. Minu kogemuse järgi inimene lahkub, kas pahaselt puhisedes või tavaliselt, vahet ei ole, segamine lõppeb. Aga noh, mul on selline amet, mis eeldab sekkumist häireolukorda.

Siia lõppu aga teisest puust lugu Estoniast. Paar rida eespool istus Soome proua, kelle käed olid täis käevõrusid ja kui ta käsi liigutas – ja seda ta tegi kogu aeg – siis need kilisesid üle saali. Ise ta seda tähele ei pannud või ei pannud miskikski, aga saaliteenindaja läks iga kord ärevile, kui see kilin peale hakkas. Algul hakkas ta ridade kõrval kõndima, et aru saada, kes kiliseb. Siis püüdis ta kilisejaga pilkkontakti võtta, üritas käega märku anda, siis tuli rea kõrvale ja küünitas end, aga proua tähelepanu ei saanud. Rea vahele ta siiski trügima ei hakanud. Nagu aru saate, siis etendust ma ei jälginud, vaid hoopis seda teist “etendust”. Ilmselt võeti prouaga käevõrud jutuks vaheajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei ole laste vastu midagi ja nad võivad igal pool olla, kui nad aga vaid suudavad koha ootustele vastavalt käituda. Kui laps aga käitub teatris nagu liivakastis või pallimeres, mitte nagu teatris, siis on lapsevanem oma lapsega vales kohas. Ja täiesti teenib kõõrdpilgud ja pahameele ära. Kui laps kirikukontserdil kandelinas magab, siis lihtsalt lapse füüsiline kohalolek küll kedagi häirida ei tohiks, kui aga laps laliseb või lausa nutab, siis loomulikult rikub see kontserti, sest kontsertsaalide akustika peabki igat häält võimendama. Kui mõni laps aga kuulab sama vaikselt ja huviga kui täiskasvanu, miks last tõrjuda vaid seetõttu, et ta on laps. Millingu sõnades mingit vihakõne ma nüüd päris välja ei lugenud. Igaüks oleks tõsiselt pahane, kui pead oma töö katkestama ja lausa hinge kinni pidades hoopis ühe lapse elu ja tervise pärast muretsema.

Tõesti, lapsevanemad, te ju peaks oma lapsi tundma ja teil on eelkõige kohustus oma mudina eest vastutada. Kui sul ikka ei ole kuldmagajast titt või mudilane, kes juba kolme aastaselt viiulit mängima hakkas ning lummatult tunde viiulimuusikat kuulab, siis ära tule sinna, kus lapsel on raske ja igav olla. Piinad last, piinad iseennast ja piinad inimesi, kes sinna üritusele on muud nautima tulnud, kui su lapse jalakeste padinat.

Muidugi häirivad nutvad tited mind ka bussis, poes või tänaval, aga need on argielu kohad ja lapsed elu osad, tuleb ära kannatada ja rõõmustada, et mina selle lapse nutuga tegelema ei pea. On muidugi hetki, kus ka sellistel puhkudel tahaks lapsevanemale vastu kõrvu anda, kui lapsel lastakse süüdimatult ronida, joosta, käppida asju, kui see on lapsele ohtlik või midagi võib juhtuda. Õudne hakkab, kui kaheaastane rongis jalutab ühest vagunist teise üksi, kohe saabub peatus ja uksed tehakse lahti, ema-isa ei kuskil. Ainult moment ja see laps astub rongist välja. Täiesti hiljutine juhus. Õnneks tatsas see laps oma vagunisse tagasi ja paar peatust hiljem nägin last ema-isaga koos siiski perroonil. Ma olin täiega valmis üles kargama ja titel natist krabama, et kelle laps, kui uksed oleks lahti läinud. Tükk aega oli endal veel värin sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

USA on selles suhtes ikka palju resoluutsem. Nt meil ei julgeta tihti panna mingi ürituse kutsele, et “ainult täiskasvanutele”. Ja ikka roomavad osad tibuemmed oma elu õitega kohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu saali ja näitlejaid aitaks, kui beebiemme kõrval istuja ütleks vaikselt: “See segab” või “Te peaksite välja minema”. Minu kogemuse järgi inimene lahkub, kas pahaselt puhisedes või tavaliselt, vahet ei ole, segamine lõppeb. Aga noh, mul on selline amet, mis eeldab sekkumist häireolukorda.

Selles ongi asi: sul on selline amet, suur kogemus ja ilmselt ka vastav treening. Selle psühholoogilise barjääri ületamine ei ole kerge. Ootamatusse olukorda sattunud inimene algul ka kangestub ning tõesti ootab, et olukord laheneb vast ise – muide, enamasti või väga tihti see ongi õige taktika, esimese krõpsu peale turja kargamine polegi tavaliselt õigustatud.
Sinul on olukorda sekkumise ja selle lahendamise ülevõtmise osas suur kogemus/treening, mis laseb sul olukorda õigesti hinnata ja ette aimata paljusid erinevaid reaktsioone ning omakorda kuidas sina reaktsioonidele vastama peaksid. Väga kõrgelt hinnatav oskus ja loodame, et sa seda ka tavaelus kasutad, sest nii on meil kõigil parem elada. Kuid võibolla sa siiski natuke alahindad seda, kui raske on sama tegevus kogemusteta ja treeninguta inimesel.
Seda kõike öelnuna pean siiski lisama, et nõustun sinuga oõhimõtteliselt, et lähedalistujate vaiksed otsesõnalised pöördumised (mitte häiritud pilkude saatmina, nagu ma ise ka tõenäoliselt teeks) oleksid mõjusad. Samas riskib see ütleja titemamma ettearvamatu viharahe alla sattumisega, sest mammale tundub, et tema titte rünnatakse ja ta peab emalõvina võitlema. Ja selle elamuse saamise eest ei ole keegi kallist piletiraha maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda kõike öelnuna pean siiski lisama, et nõustun sinuga oõhimõtteliselt, et lähedalistujate vaiksed otsesõnalised pöördumised (mitte häiritud pilkude saatmina, nagu ma ise ka tõenäoliselt teeks) oleksid mõjusad. Samas riskib see ütleja titemamma ettearvamatu viharahe alla sattumisega, sest mammale tundub, et tema titte rünnatakse ja ta peab emalõvina võitlema. Ja selle elamuse saamise eest ei ole keegi kallist piletiraha maksnud.

Just. Mina olen ise eemalt näinud, kus üks ütles segajale midagi ja see konkreetselt läks talle kallale. Muidugi tahaks loota, et teatrietendustel ei ole sellist seltskonda, aga mine sa tea, eriti, kui mõni arvab, et suvelavastusel ju ikka võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asja lahendus lihtne, tittedele täispilet! Kui ikka titele ka 30-50 eurose pileti ostma peab, siis paneb mõtlema, kas üldse võtta kaasa.

Madonna kontserdil oligi. Üks emme ei saanud vihjest aru ja hakkas protesteerima. Üks pool on vaatajad-kuulajad ja ema ise, aga miks ometi lapsest ei hoolita? Lapsel ei ole tore kohas, mis on talle igav ja mitteeakohane, kärarikas jms.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Asja lahendus lihtne, tittedele täispilet! Kui ikka titele ka 30-50 eurose pileti ostma peab, siis paneb mõtlema, kas üldse võtta kaasa.

seda ongi päris palju praktiseeritud, kuid paraku enamasti mingitel lauluväljakul toimunud rock-kontsertidel, kus see titt tegelikult eriti ei segakski. ainus teater, mida ma tean, on Estonia, kus õhtustele etendustele tuleb mistahes vanuses lapsele osta täispilet.kui on mujal ka, siis on see ainult tervitatav. mul enam väikseid lapsi pole, ei pruugi kursis olla. igasugu sülepileteid vms ei peaks täiskasvanute etendusel tõesti olema.

Aga titte ennast segab! Kas see pole üldse oluline? Ja kus on kõigi nende tittede isad? Kui ema tahab teatrisse, saab ometi isa lapsega olla. Või tuldi kogu perega? Miks siis ainult emasid süüdistatakse, et nad laste järele ei vaata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind ei häiri tited vabaõhuüritustel. seal on ju niigi igasugu muid võimalikke segamisfaktoreid (vihm, tuul, linnud, suvaline müra), et üks lalisev titt ei suuda nendega küll konkureerida.

Lapsi vihkavad need, kes vaevad neid kohtadesse, kus LAPSEL pole hea!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näed, siin ongi seletus, miks ema oma lapsega, kes enam vaikselt etendust vaadata ei suuda, ei lahku- ta on lapse häälele ja ringisebimisele immuunseks muutunud, arvab, et nii peabki olema igal pool ja see käib etenduste juurde. Inimene on lihtsalt unustanud, kuidas teatris käitutakse, kuidas üldse käitutakse, “lapsed ju ikka mõnikord…, ta ju alles laps, teised ju ka ning appi, mu last rünnatakse”-programm on ajust kõik varasemad failid kustutanud ja seega sellised korralekutsumised ei toimigi. Kahju.

ei ole seletus. mul ei ole väikseid lapsi, enda omad on juba täiskasvanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et ma olen tänapäeva võlts-sallivas ühiskonnas ainuke, kes tittesid avalikel üritustel näha ei soovi, aga rõõm tõdeda, et minusuguseid on rohkem ja eriti naiste hulgas.

Minu meelest elementaare, et last ei võeta kaasa kinno, teatrisse, kontserdile, laulupeole, tantsupeole jm. kultuurisündmustele. Samuti võiks tittesid mitte lubada lennukitesse, ühistransporti ja poodidesse. Ometi tehakse järjest rohkem lastekassasid, kus siis lapsed lõugavad, jalus sebivad ja “suurt inimest” mängivad.
Samavõrd, kui teatris röökiv laps, on häiriv ka trammis, lennukis või poesabas röökiv, jonniv ja püksi tegev laps.

Millingu ees müts maha julguse eest- titemammad tassivad lapsi kõikjale, aru andmata, et lapse koht on vähemalt kolmanda eluaastani kodus voodis emme kaisus, mitte rahvarohkes kohas, kus pisikud levivad ja röökiv laps teisi segab.

Kui laps on tehtud, on tal järelikult ka isa, kes võib emale-lapsele poest toidu tuua või nad hommikul autoga mänguväljakule viia, et ema ei peaks lapsega poes või ühistranspordis seiklema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on siin ainult üks lahendus – ei lasta väikelapsega etendusele.Lihtne ja loogiline. Piletile suurelt peale kirjutada ja kogu lugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellistel on lapsest suva, peaasi, et emmel endal lõbus oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal lapsi pole, aga minu jaoks uskumatu kui sallimatud või õelad inimesed võivad olla. Saan aru Millingust, et teatrietendus ei ole tõesti sobiv koht lastega olemiseks, aga mind nt häirivad vabaõhuüritustel purjus kakerdavad või ebameeldivalt käituvad ennast täis mehed/naised, ebasobivas kohas telefoniga rääkijad või eelpool toodud ehetega kolistajae palju enam kui üks laps, kes magab kõhukotis või aeg-ajalt nt vankris vigiseb. Ka ei arva ma, et ühistransport on ainult lastetutele või väikelapse east välja kasvanud laste vanematele kasutamiseks mõeldud ja ma kujutan täiesti ette kui halvasti üks ema/isa ennast nutva lapsega tunneb, aga ma saan aru, et on olukordi, kus ühistranspordi kasutamist ei saa vältida ja minu vihane pilk või sõim seda kuidagi ei lahenda. Õnneks ei ole ma ka kunagi puutunud kokku selliste vanematega, kellel lapse nutust ja teiste inimeste häirimisest suva on, vaid näinud vaid neid, kes peaaegu meeleheitlikult üritavad oma last rahustada, et mitte kaaskodanike häirida. Seega ei ole ma nõus väitega, et kuni 3-aastast peab kasvatama vaid nelja seina vahel (ja õnneks ei ole seda arvanud ka mu ükski õppejõud, kes on rääkinud aju arengust), kuid ma leian, et lapsevanem peab tundma oma last ning hindama, kas antud üritusel on võimalik väikelapsega viibida või mitte, sh vajadusel teistest inimestest eemalduda või täiesti lahkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on kontserdil kaasas käinud päris pisikesest peale. Aga nad on olnud seal huvitatud ja vait. Algusest peale on olnud räägitud, et kui tahate kaasa tulla, siis reeglid on sellised, see ei ole mingi suvaline lõbukoht, vaid seal kuulatakse vaikselt. Tõsi, me ei käinud kuulamas klaveri- või rockkontserte, vaid ikka asju, mis võiks olla ka neile huvitavad ja harivad. Vanemale meeldis juba väiksena jazz, kuulas, pani silmad kinni ja võis kontserdi teisel poolel ka magama jääda, aga KUNAGI ei sekeldanud, ega lobisenud, sest nii oli kokku lepitud ja muidu poleks järgmine kord kaasa saanud. Nooremaga vaatasime enne kooli kõik Estonia balletid ja muud tantsuetendused ära, talle lihtsalt ballett nii meeldis. Pärast pole enam käinud, huvi läks üle.

Täiskasvanute teatrietendusi on nad vaadanud 12-13 eluaastast peale, sest need olid nende hinnangul huvitavamad. Isegi kui nad kõigest aru ei saanud.

Nii et ma ei paneks kõiki lapsi ühte patta. Patuseid on teisigi. Nt Leigol istusid kunagi meie ees kaks mulisevat naist ja mu kolmene teatas lõpuks suht-koht kuuldavalt, et emme, ma ei saa üldse kuulata, need tädid siin ees räägivad väga kõvasti. Tädid kuulsid seda, olid natuke aega vait, aga siis alustasid jälle.

Olen ise olnud Linnateatri etendusel, kus viibis ka perekond kandelinas imikuga, alguses ei tahetud neid sisse lasta, aga siis lubati trepile ja see laps ei teinud terve aja ühtegi piiksu, magas või nohistas tissi. Kokkulepe oli saaliteenindajaga, et kohe lähevad välja (nad olid suht meie kõrval). Nii et ei pea, aga saab, ja kõik sõltub vanemast.

Mina olen igati lastele kultuuri tutvustamise poolt, ei pea leppima ainult nukuteatriga, lapsed võivad olla väga ootamatute huvidega. Point on pigem selles, et vanemad on siinkirjeldatud lihtsalt niisama kaasa tassinud nagu mingi asja, neil pole seal huvitav ja vanemad ei vaevu ka keelama. Oleks väga kurb, kui kultuurihuvilised lapsed nüüd ukse taha jääks, sest osad vanemad ei tegele õpetamisega, kuidas teatris, kontserdil või kasvõi restoranis käituda tuleks.

Ja Millingu jutt ilmuski rubriigis Vihakõne – see pidigi natuke karjuv ja ebaviisakas olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas lasteetendusi ei ole kus need tibuemmed oma tittedega käia saaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd vahutab Brigita Murutar vastu, et tema ei jäta küll lapse pärast elu seisma või midagi taolist. Ei jää koju istuma aastateks

Brigita Murutar esindabki just kõnealust väikese lapse vanemat, kelle aju ei suuda seedida teadmist, et ta koos oma titega ei olegi maailmanabaks muutunud.

Hämmastavalt palju on neid noori lapsevanemaid, kes ei saa aru, et “mul ei ole lapse pärast midagi tegemata jäänud” ei tähenda ometi seda, et last kõikjale kaasa vedama peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samavõrd, kui teatris röökiv laps, on häiriv ka trammis, lennukis või poesabas röökiv, jonniv ja püksi tegev laps.

Muidu olen su jutuga nõus, aga laps trammis, lennukis või poesabas on enamasti siiski vajadus, mitte vabadus. Kõik lapsed ei ela koos isaga, kõikidel emadel ei ole autot ja igasse piirkonda ei toimeta ka e-poed toitu koju. Seda küll, et röökiv laps on häiriv ka bussis ja poesabas, aga see ei ole siiski samaväärne väikelapse teatrietendusele kaasavõtmisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende tittede pärast ei käi mina juba ammu ühelgi suveetendusel. Nendel on alati mõni titt. Peale selle seal süüakse, juuakse, suheldakse kõvahäälselt. Keskenduda on raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale selle seal süüakse, juuakse, suheldakse kõvahäälselt. Keskenduda on raske.

Mõned (nii lastega kui lasteta) tulevad etendusele, ostavad pileti, mis pole sugugi odav ja siis hakkab ringi sebimine. Käiakse süüa-juua ostmas (osa aega möödubki järjekordades), siis lödistatakse oma toitudega, lapsed nõuavad krõpsu ja jäätist, vaieldakse omavahel…jne. Üks pidev sehkendamine käib ega panda tähele, et häiritakse teisi. See näide on elust enesest ja mitmel korral tähele pandud. Küsiks nende inimeste käest, kui siin mõni on, miks te tulete etendusele või kontserdile, kui teid ei huvita? Raiskate piletile raha, aga rohkem huvitab söök-jook ja sebimine. Tehke parem piknik. Igav omaette, jah? Ikka kõik peavad nägema teie tegemisi?
Ei väida nüüd, et ei tohiks süüa-juua osta, aga seda saab ka teisi häirimata teha. Tulla varem, kui kõht tühi ja ostud enne etendust ära teha. Ja kui vaikselt nosida ei oska, tingimata peab omavahel rääkima, istuda kaugemale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures mul oli hiljuti ea kogemus, Saksamaal, lasteteatri etendusel. Keelatud oli filmimine ja pildistamine. Ühel hetkel sähvatas saalis välklamp ja järgmisel hetkel oli publikuteenindaja rea kõrval ja taskulamp klõpsijal näos, 1. hoiatus, järgmisel korral saadame välja. Ilmselt oleks taskulambiga reageeritud ka kõlisemisele jm segavale tegevusele (lapsed olid seal etendusel küll lubatud ja igavusest poleks keegi nutma ka hakanud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidu olen su jutuga nõus, aga laps trammis, lennukis või poesabas on enamasti siiski vajadus, mitte vabadus. Kõik lapsed ei ela koos isaga, kõikidel emadel ei ole autot ja igasse piirkonda ei toimeta ka e-poed toitu koju. Seda küll, et röökiv laps on häiriv ka bussis ja poesabas, aga see ei ole siiski samaväärne väikelapse teatrietendusele kaasavõtmisega.

Aga sellest ongi alguse saanud see oma tittede kõikjale vedamine. Algul lubame nad poodi, lennukisse ja trammi, siis ronitakse nendega ka ooperisse ja laulupeole. Nii see järjest laieneb- varsti peame normaalseks last ööklubis. Owertoni aken on lahti tehtud.

Kui laps on saadud, siis tal on isa, pühast vaimust see laps ju ei tulnud. Ja isegi seaduse järgi on isal kohustus hoolitseda ema ja lapse eest kuni lapse 3a saamiseni. Seega pole siin vaja rääkida mingist vajadusest. Lapse ja ema koht on kodus- see on nii lapse huvides kui kaaskodanike huvides.
Minu jaoks pole vahet, kas laps röögib tund aega bussis või teatris- see häirib ja imikut ei ole vaja kodust välja rahvarohkesse kohta viia.

Tänapäeva feministide jaoks on muidugi laps nagu aksessuaar, mida käiakse kaubanduskeskuses näitamas ja peene käruga trügitakse bussi, istutakse kohvikus või vanema lapse kooliaktusel.
Kahjuks kõike korraga ei saa- kui on alla 3 a laps, siis ema asi ei ole minna mujale kui mänguväljakule või arsti juurde. Üle 3 a kohaneb teiste inimestega lasteaias, aga mitte muudes avalikes kohtades, sest ka 4-5 a suudavad veel jonnida, jooksevad ringi, nõuavad süüa ja segavad täiskasvanuid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga sellest ongi alguse saanud see oma tittede kõikjale vedamine. Algul lubame nad poodi, lennukisse ja trammi, siis ronitakse nendega ka ooperisse ja laulupeole. Nii see järjest laieneb- varsti peame normaalseks last ööklubis. Owertoni aken on lahti tehtud.

Kui laps on saadud, siis tal on isa, pühast vaimust see laps ju ei tulnud. Ja isegi seaduse järgi on isal kohustus hoolitseda ema ja lapse eest kuni lapse 3a saamiseni. Seega pole siin vaja rääkida mingist vajadusest. Lapse ja ema koht on kodus- see on nii lapse huvides kui kaaskodanike huvides.

Minu jaoks pole vahet, kas laps röögib tund aega bussis või teatris- see häirib ja imikut ei ole vaja kodust välja rahvarohkesse kohta viia.

Tänapäeva feministide jaoks on muidugi laps nagu aksessuaar, mida käiakse kaubanduskeskuses näitamas ja peene käruga trügitakse bussi, istutakse kohvikus või vanema lapse kooliaktusel.

Kahjuks kõike korraga ei saa- kui on alla 3 a laps, siis ema asi ei ole minna mujale kui mänguväljakule või arsti juurde. Üle 3 a kohaneb teiste inimestega lasteaias, aga mitte muudes avalikes kohtades, sest ka 4-5 a suudavad veel jonnida, jooksevad ringi, nõuavad süüa ja segavad täiskasvanuid.

kas see kõik on iroonia või mõtled sa tõsiselt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätke nüüd beebid rahule.
Milling pole üldse mingi arvamusliider. Kirjutanud siis viisakalt ja ainult beebidest. Antud juhul jääb mulje, et teda segavad titad, aga läbustavad joodikud ja sugu tegevad koerad (eks neil koertelgi ole omanikud) on teretulnud. Et siis indlevad loomad omanikega ja joodikud, olete oodatud Millingut vaatama😅

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätke nüüd beebid rahule.

Milling pole üldse mingi arvamusliider. Kirjutanud siis viisakalt ja ainult beebidest. Antud juhul jääb mulje, et teda segavad titad, aga läbustavad joodikud ja sugu tegevad koerad (eks neil koertelgi ole omanikud) on teretulnud. Et siis indlevad loomad omanikega ja joodikud, olete oodatud Millingut vaatama😅

Millingu tase ongi selline publik. Etendused ka ju vastavad- labased naljad ja amatöörnäitlejad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen imikuga käinud paaril suvelavastusel, istunud väljapääsule võimalikult lähedal, et kohe väljuda, kui piiksuma hakkab. Ühel korral pidingi pärast 2 minutit juba lahkuma.

See lapse piiksumine ja siis mamma kobistamine ukse suunas ju ka häirib. Umbes sama, mis tulla oksetõvega etendusele ja ukse juures passida. Kui üles hakkab tulema, siis jookseb tualetti. Kas hoidjat siis pole või milles on probleem? Las mees passib lapsega autos ja hakkad imetama peale etenduse lõppu. Milleks vedada last etendusele?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne