Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Madis Millingu vihakõne

Postitas:
Kägu

kas see kõik on iroonia või mõtled sa tõsiselt?

Kogu selles teemas näed sa irooniat? Enamik siinseid kirjutajaid leiab, et lapse koht ei ole avalikus kohas ja mida rohkem me nende kisavate ja jooksvate lastega lepime, seda enam neid lapsi kõikjale tekib. Lõpuks pole täiskasvanutel võimalik enam kuhugi minna, millessegi süveneda või midagi teha- kõik kohad on vallutanud lapsed ja titemammad.

Tundub et siinsed kirjutajad küll tunnevad ennast häirituna, kuid puudu jääb julgusest emale märkus teha. Muudmoodi seda olukorda kontrolli alla ei saa, kui et kaaskodanikud peavad julgelt ja konkreetselt sekkuma. Kui ikka trammis imik lõugab, laps jookseb etendusel ringi või poesabas nõuab süüa ja sülle, siis teiste kohustus on emale öelda, et pole sobiv oma selgelt liiga väikese ja mitte käituda oskava lapsega avalikku kohta tulla. Ja paluda viisakalt emal lahkuda.
Kõik algab kodust ja enne peaks lapsele kombed selgeks õpetama, kui väljapoole kodu minnakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Algul lubame nad poodi,

Mul oli kunagi naiskolleeg, kelle kaksikud lapsed polnud 12. eluaastaks kunagi poes käinud ja ema oli selle üle uhke. Ei, mitte üksi. Ka emaga mitte.

Ja mis siin kummalist on? Igati normaalne ema, laps läheb poodi siis, kui ta seal käituda oskab. U 12 a ongi just selline, kes enam ei jookse, ei röögi, asju ei nõua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algul lubame nad poodi,

Mul oli kunagi naiskolleeg, kelle kaksikud lapsed polnud 12. eluaastaks kunagi poes käinud ja ema oli selle üle uhke. Ei, mitte üksi. Ka emaga mitte.

Tüüpiline – kui titega poodi ei lähe, siis istub kindlasti 12-aastaseni kodus…
Mina ei saa ka aru, miks peab titte kaubanduskeskustesse vedama. Lausa terve perega tullakse. Isa (või ema) võiks hoopis lapsega kodus või õues olla. ETV pealt oli kord dokumentaafilm, kui meeletu ülestimulatsioon igas mõttes on titele kaubanduskeskus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Algul lubame nad poodi,

Mina ei saa ka aru, miks peab titte kaubanduskeskustesse vedama. Lausa terve perega tullakse. Isa (või ema) võiks hoopis lapsega kodus või õues olla. ETV pealt oli kord dokumentaafilm, kui meeletu ülestimulatsioon igas mõttes on titele kaubanduskeskus.

Väga nõus. Kõik taolised kohad- kaubanduskeskus, ühistransport, teater, kino (ka beebikino), reisimine jne. on lapsele koormavad. Lapse koht on oma kodus ja koduaias, äärmisel juhul mänguväljakul või lasteaias. Ei ole vaja kuhugi mujale seda last vedada. Kui laps nutab, siis on ta juba stressis ja tunneb ennast halvasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algul lubame nad poodi,

Väga nõus. Kõik taolised kohad- kaubanduskeskus, ühistransport, teater, kino (ka beebikino), reisimine jne. on lapsele koormavad. Lapse koht on oma kodus ja koduaias, äärmisel juhul mänguväljakul või lasteaias. Ei ole vaja kuhugi mujale seda last vedada. Kui laps nutab, siis on ta juba stressis ja tunneb ennast halvasti.

Tegelikult ei pruugi nutta. Näiliselt rahulikult magav laps on tegelikult peaaegu koomas, organism püüab end välja lülitada. Aga päris kindlasti pole see hea ei vaimsele ega füüsilisele terivsele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav, et valdavalt ollakse praegu Millinguga nõus, aga kui arutluse all on nt eraürituse võõrustaja palve lapsed koju jätta, tekib sageli tuline vaidlus.
Minu jaoks siin vaidlusküsimust ei ole ja Milling väljendas end piisavalt viisakalt, samas näitlejale omaselt juttu veidi vürtsikamate väljenditega elavdades.
Üks asi on etikett, aga paraku järjest enam inimesi seda ei valda ja kasvab see “enesekindel” põlvkond, kes eeskätt endale mõtleb. Seega, kui tema tahab, tirib lapse kaasa.
Sellest võib pikalt rääkida, aga kui juba tere-ütlemise teemas tundub mõnele ilmselge, et tere ei ütle kõigile tuttavatele, vaid ainult neile, kes seda “väärt on”, siis tundub, et taolise raudse veendumusega on raske võidelda.
Lahendus saabki olla külastuse tingimuste ametlik fikseerimine – piletil märge, et “alla 16a sisse ei lasta” ja kutsele “oodatud ilma lasteta”. Kes tingimusega nõus ei ole, jätavad minemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ikka trammis imik lõugab, laps jookseb etendusel ringi või poesabas nõuab süüa ja sülle, siis teiste kohustus on emale öelda, et pole sobiv oma selgelt liiga väikese ja mitte käituda oskava lapsega avalikku kohta tulla. Ja paluda viisakalt emal lahkuda.

Kõik algab kodust ja enne peaks lapsele kombed selgeks õpetama, kui väljapoole kodu minnakse.

Trammis ja poes? Kus need emad siis peaks elama, et mitte poodi ja trammi ei sattuda? Asustamata saarel?

Etendustest ma saan aru, avalikus kohas viibimise osa on juba liialdus

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samuti võiks tittesid mitte lubada lennukitesse, ühistransporti ja poodidesse. Ometi tehakse järjest rohkem lastekassasid, kus siis lapsed lõugavad, jalus sebivad ja “suurt inimest” mängivad.

See on nüüd küll ajuvaba nõudmine. Argielu tuleb just elada koos lastega, vastasel korral kasvavad koopaelanikud. Liiatigi ei ole ühistranspordi kasutamine lastega sugugi alati välditav.

Ka laulupidu ja muud suuremad vabaõhuüritused on siiski need kohad, kuhu ka väikelapsed ära mahuvad ja kust on üldiselt võimalik valutult lahkuda, kui enam mingil põhjusel ei mahu.

Suletud ruumides toimuvad kontserdid, etendused ja aktused on loomulikult sellised, kuhu last kaasa viia pole mõtet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ikka trammis imik lõugab, laps jookseb etendusel ringi või poesabas nõuab süüa ja sülle, siis teiste kohustus on emale öelda, et pole sobiv oma selgelt liiga väikese ja mitte käituda oskava lapsega avalikku kohta tulla. Ja paluda viisakalt emal lahkuda.

Trammis ja poes? Kus need emad siis peaks elama, et mitte poodi ja trammi ei sattuda? Asustamata saarel?

Etendustest ma saan aru, avalikus kohas viibimise osa on juba liialdus

See on nii tugev liialdus, et haiseb trollimise järele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

USA on selles suhtes ikka palju resoluutsem. Nt meil ei julgeta tihti panna mingi ürituse kutsele, et “ainult täiskasvanutele”. Ja ikka roomavad osad tibuemmed oma elu õitega kohale.

Kusjuures ma olen sama mõelnud. Ma ise kuulun emade hulka, kes üritab lastega tegus olla ja igal pool käia, aga minu meelest võiks olla vahel ka kirjas, et ainult täiskasvanutele või lapsed alates 8a kui nad suudavad kogu etenduse aja vaikselt paigal olla. Veidi nihelemist ja sosistamist mind ei häiri, aga nuttev laps etendusel on küll ulme. Näitleja peab rolli sisse saama elada.
Ma isiklikult käisin tasuta või vabaõhuetendustel ja -kontserditel, kus sai näiteks eemalduda publikust.
Vabaõhuesinemistel on hoopis suuremad segajad mingid kambad, kes nalja lõhuvad teha nii, et kõik 5m raadiuses nende nõmedustega kursis peavad olema. Tasuta etendustelt polnud kahju lahkuda, kui poeg ära tüdines.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti võiks tittesid mitte lubada lennukitesse, ühistransporti ja poodidesse. Ometi tehakse järjest rohkem lastekassasid, kus siis lapsed lõugavad, jalus sebivad ja “suurt inimest” mängivad.

See on nüüd küll ajuvaba nõudmine. Argielu tuleb just elada koos lastega, vastasel korral kasvavad koopaelanikud. Liiatigi ei ole ühistranspordi kasutamine lastega sugugi alati välditav.

Ka laulupidu ja muud suuremad vabaõhuüritused on siiski need kohad, kuhu ka väikelapsed ära mahuvad ja kust on üldiselt võimalik valutult lahkuda, kui enam mingil põhjusel ei mahu.

Suletud ruumides toimuvad kontserdid, etendused ja aktused on loomulikult sellised, kuhu last kaasa viia pole mõtet.

Avalikku elu elatakse nende lastega, kes on juba selles eas, et saavad ümbritsevast aru. Õpetad sa imikut poes ostlema või bussipiletit valideerima? Eelkooliealine selleks kindlasti võimeline ei ole- jooksevad ja lärmavad ka 4-5 aastased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on nii tugev liialdus, et haiseb trollimise järele.

Ja ilmuski välja titemamma, kelle meelest röökiv laps poes või bussis on normaalne ja teisiti kohe elatud ei saagi, kui peab seda kisakõri kaubanduskeskustesse ja ühistransporti vedama.
Kellele ei meeldi ja kes julgevad seda öelda, on kohe trollid. Ei saa ju olla, et tupsununnu saab elatud ilma bussisõitude ja shoppamiseta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ju olla, et tupsununnu saab elatud ilma bussisõitude ja shoppamiseta.

Kuule, sõida ise palun oma isikliku auto või taksoga ja ära nori. Meie pere sai esimese auto, kui lapsed olid 1.5 ja 3 aastat vanad. Kas ma oleks pidanud enne seda kõik vanaemadel külaskäigud ära jätma seepärast, et sind jumala eest mitte häirida? Tead, juhtus isegi seda, et ma võtsin oma lapse kaenlasse ja sõitisn linnaliinitranspordiga arsti juurde. Sest oli vaja noh!

Kui sulle ei sobi, et teised ka oma elu elavad, siis katsu endale oma isiklik kummist mull genereerida ja ela seal. Ära roni avalikku ruumi, kui sind lapsed häirivad.

Madis Millinguga olen nõus. Lapsed ei peas käima täiskasvanute etnedustel või kontsertidel enne, kui nad seal vaikselt ja paigal suudavad püsida. Ja kui laps on kuksil kaasas, siis tema turvalisuse peab ikka tagama lapsevanem, mitte ei pea etendusel mängiv näitleja muretsema, et laps oma kätt ära ei kõrvetaks. Aga ühistranspordis või tänaval liikuvate laste pärast viriseda, on ikka tõesti tase omaette. Kuidas need lapsed nt arsti juurde saavad, kui nad ei tohi tänaval liikuda ja bussiga sõita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätke nüüd beebid rahule.

Milling pole üldse mingi arvamusliider. Kirjutanud siis viisakalt ja ainult beebidest. Antud juhul jääb mulje, et teda segavad titad, aga läbustavad joodikud ja sugu tegevad koerad (eks neil koertelgi ole omanikud) on teretulnud. Et siis indlevad loomad omanikega ja joodikud, olete oodatud Millingut vaatama😅

Vaata, troll. Milling ei kirjutanud mitte beebidest, vaid beebimammadest/beebipapadest. Sinu nürimeelne karjatus “jätke beebid rahule” ajab lihtsalt oksele.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Madis Millingu vihakõne