Esileht Kodunurk Madrats põrandale

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Madrats põrandale

Postitas:
Kägu

Kas keegi soovitaks madratsit, mis sobiks põrandale magamiseks. Kui kõrge see cm-tes umbes olla võiks, et ebamugav poleks?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis selle sinu jaoks ebamugavaks teeb, kas kardad, et jääb külje all kõvaks või et pikali heita ja püsti tõusta on raske?

Mu arust enamikul madratsitel on ette nähtud teatud õhu juurdepääs voodipõhja lippide alt, selle arvestusega on määratud madratsi eeldatav eluiga – nii et madratsi müüja ilmselt ei soovita sul seda maha paigutada. Muidu ma ei usu, et kvaliteetsel vedrumadratsil oleks pehmuses vahet, kui see on voodipõhja asemel põrandal. Ja kui su selg ja põlved ei kannata põrandale laskumist ja sealt tõusmist, siis ilmselt suurt vahet ei ole, kas see madrats on 5 cm kõrgem või madalam.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris vastu põrandat julgeksin madratsi panna vist ainult siis kui elamises on põrandaküte. Meil oli korteris radikatega keskküte (pigem kuiv õhk) ja lapse madrats tema soovil põrandal.

Niiskes septembris (enne kütteperioodi algust) läks see alt hallitama. Ehk siis madratsi pikemaks ajaks põrandale jätmisel on omad ohud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitaks madratsi alla panemiseks hankida paar euroalust, siis on kõrgem.

Kaubaaluse saad osta mõne kuulutuste ajalehe kaudu, need maksavad 2-5€ tükk. Kuldses börsis näiteks on kaubaaluste pakkumisi (kaubaalustest tehtud mööblit on seal ka, need juba sinna 600€ kanti). Aga kui sul on probleem selles, et raha napib, siis 10€ eest mõned kaubaalused, paari liistuga või kasvõi teibiga need omavahel kokku, et laiali ei vajuks ja siis madrats peale. Kui kaubaalused enne madratsi paigutamist mingi kangaga katad, siis ei pea ka värvima. Lasevad parasjagu õhku läbi, et madrats hallitama ei läheks ja annab veidi kõrgust juurde.

Või mis põhjusel sa voodit ei taha? Odava voodiraami saaksid osta alates 80€, kui ma praegu näiteks neid on24.ee mööblipoe pakkumisi vaatan. Aga kui ikkagi raha vähe, siis mõtle kaubaaluste variandi peale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ehk küsija soovib lihtsalt külaliste tarbeks mõne lisamadratsi osta? Meil on lihtsad,  poroloonist, üle 10 cm paksused. Palja õranda peal magatud saab, aga eks ta külge keerates ikka kõva on. Kui paneme madratsi paksu pikakarvalise vaiba peale, siis pole midagi häda.
Vahepeal magasin ise ka maas, siis oli 2 madratsit üksteise otsas.
Aga kui osta mingi selline, millel üks pool on nt kookoskihiga kaetud, ehk need on mugavamad, ei vaju nii läbi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui sul on probleem selles, et raha napib, siis 10€ eest mõned kaubaalused, paari liistuga või kasvõi teibiga need omavahel kokku,

Tänapäeval väga moodne on neist mööblit teha: LINK

PS. Terved ja korralikud kaubaalused maksavad raha, noh umbes nagu tühi plekkpurk taarana.
Kui tal on aga mingi viga küljes, siis on ta ahjuküte.
Kui raha üldse pole, kannatab kasvõi mingi ehituspoe tagant laost neid pisut katkiseid tasuta omale küsida. Seal ei viitsi neid keegi remontida ja need on pigem neile tüliks kaelas.
Korralikke nad tasuta ei anna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sain 180cm laia kasutatud (korras) voodiraami ca 40euriga – seega kui jälgida fb marketplace, soov.ee, okidokisi jne on ilmselt võimalik ka hea hinnaga voodiraam leida. Tunduvalt lihtsam kui euroalustest raam teha – korralikud euroalused on tunduvalt kallimad ka, odavamaid peab töötlema (võimalik, et ka parandama), et see pinde ei ajaks (kahjustab ka madratsi pinda) kui võivad ka naelu jmt välja turritada.

Aga kui madratsit iga hommik vastu seina külili nt keerata siis ei ole hullu kui vastu põrandat on – siis kuivab ja hingab madrats päeva jooksul ka.

 

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk küsija soovib lihtsalt külaliste tarbeks mõne lisamadratsi osta?

No külalistega on lihtne, ega nad aastaringselt ei maga seal, siis kui vahepeal ei kasuta, siis põrandalt kokku korjata/püsti tõsta.

Külalistele ostaks pigem siis ka juba välivoodi, mitte lihtsalt madratsi. Välivoodit mugavam kokku panna ja kokkupanduna võtab vähem ruumi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tänapäeval väga moodne on neist mööblit teha

jah, kui on aega ja viitsimist, siis saab nendest täitsa šiki voodi kokku, lausa mingi kontinentaalvoodi sarnase, nagu seal piltidelgi näha. Aga eks siis peab juba lihvima ja lakkima, rahaliselt odavam ei tule, kui korralikumalt ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul juba varsti 2 aastat suur madrats põrandal. Laps hakkas seal 8-kuuselt magama, sest võrevoodi ei sobinud ja tavaline voodi liiga ohtlik. Magame seal mehega korda-mööda või kõik koos, mugavuse üle ei kurda. Pocket vedrumadrats 18cm ja õhuke poroloon kattemadrats veel peal. Aga mugav oli ka ilma kattemadratsita. Madratsiga midagi juhtunud ei ole, aga kallist madratsit ei julgeks niimoodi põrandale panna. Meil oli tegemist nn külalistemadratsiga.

Kindlasti vedrumadrats. Olen proovinud põrandal 10cm ja 20cm poroloonmadratsit, no väga kõva ja ebamugav oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on vedrumadrats põrandal, umbes 20 cm kõrge. Ei ole mingit probleemi hallituse või püstisaamisega. Madratsi alla panin imava lina. Ainus häda on tegelikult olnud siiani see, et inimesed, kes on harjunud jalgadel voodiga, kipuvad arvama, et kui madrats on maas, võib sellel püsti seista ja peal kõndida..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vinge steampunk stiilis voodi saab kokku keerata kasvõi keermestatud torudest. Hind tuli vast nii 150€ kanti + madrats. Aga see püsib kasvõi aegade lõpuni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me magasime noorena rohkem kui 10 aastat madratsiga põrandal – algul polnud raha voodit osta, siis olime juba harjunud ja ei viitsinud sellega tegeleda, vahepeal saime lapsed, kellega oli koos magamine põrandal ohutum. Täiesti tavaline 10 cm poroloon oli ja mitte midagi sellega ei juhtunud selle aja jooksul (elasime muidugi ka kõrgemal korrusel, meie all oli teine korter ja põrand ei olnud seega külm). Kui elukohta vahetasime, soetasime lõpuks voodi ka ja alguses korralikud vedrumadratsid, aga varsti saime aru, et meile sobib poroloon siiski paremini ja vahetasime välja Jyski kõige odavamate poroloonmadratsite vastu. Vahepeal oli ka vedumadrats põrandal, jällegi tite pärast, ja mina ei saanud küll absoluutselt aru, et mingit erinevust oleks voodiga võrreldes.
Kokkuvõttes, teemaalgataja, ma arvan, et suvaline madrats, mis Sinu jaoks voodis sobib, töötab ja sobib täpselt sama hästi ka põrandal, välja arvatud ehk siis, kui põranda temperatuur on toatemperatuurist mingil põhjusel erinev (näit. halvasti soojustatud, külm põrand esimesel korrusel või vastupidi, hoopis põrandaküte).

+2
-2
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Madrats põrandale