Esileht Beebi ja mitmikud Magama panek – kui kaua harjutada….

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Magama panek – kui kaua harjutada….

Postitas:
Kägu

Selline mure, et ma üritan lahti saada sellest, et laps jääb öhtul vaid tissi otsas magama ja ma olen nüüd nädal aega teda magama kussutanud, aga nii kui ma ta voodisse panen, hakkab ta kohe nutma. Kui ma teda ilma kussutamiseta voodisse panen, nutab ta kohe korralikult.

Mida siis nüüd edasi teha? Kui ma teda silitan ja laulan, siis nutab kas niikaua kui ma talle rinda annan vöi ta uuesti sülle vötan. Kui ma ta sülle vötan, mis talle hetkel lausa rohkem meeldib kui uuesti rinna andmine, siis ei ole probleem lahendatud, sest nii kui ma ta voodisse panen, hakkab ta nutma.

Kas ma peaks sellest järeldama, et laps ei ole selleks valmis ja üritama teda iseseisvalt magama saada kunagi hiljem? Nii 2-3-4 nädala pärast? Vöi kestab see harjutamine 2-3-4 nädalat ja ma pean lihtsalt igal öhtul sama asja tegema: köik rituaalid kuni siis tugitoolis söötmiseni, siis voodisse, silitan ja laulan kuni ise vastu pidada suudan ilma nutmata ja siis vötan ta sülle ja kussutan magama, panen voodisse, tema nutab, lasen nutta ja silitan, siis sülle jne?

Tahan nii väga, et laps suudaks ise magama jääda, et tal parem oleks, et ta suudaks ka öösel ärgates ilma minuta edasi magada….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Magama panek – kui kaua harjutada….

kas sa kussutad teki sisse mässitud last ja paned ta selle sama teki sees voodisse? kui vana on laps? ja kirjutad, et tahad, et lapsel oleks parem, aga miks sa üldse arvad, et lapsel praegu ilma sellise väntsutamiseta halb on?! miks ta peaks kindlasti öösel ärgates ilma sinuta suutma edasi magada, kus sa siis ise olla kavtsed? või on tegelik eemärk su enda häirimatu ööuni?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi jah, vabandust, ma alati vihkan seda kui inimesed unustavad lapse vanuse kirja panna…

Laps on 8 kuune. Öösel söömine on minu jaoks ok, minu uni sellest häiritud ei ole, vöib tissi otsas rippuda. Ei kavatse öösel kuskil ära olla :-).

Ma kirjutasin siin varem, et laps ei lase mind öhtul oma körvalt minema ja ma ei saa olla alates 19-st öhtul vaid tema körval. Nii kui ma end natuke liigutan, siis otsib ta tissi suhu. Sellepärast ma naiivselt mötlen, et selles vanuses oleks ehk parem kui ta suudaks ise öhtul/öösel rahulikumalt magada.

Ma kussutan last tema magamiskoti sees, nii et ma ei pane teda enda juurest soojast külma voodisse.

Please wait...
Postitas:
zy

Harjutamist tuleb teha järjest, mitte kohe punktist a (rinnaluinumine) punkti x (mats voodisse).
Ja kussutadki kuni rinnaluinumine on ununenud. Kui ta on süles magama jäänud, enam ei kussuta vaid istud/pikutad niisama veel 10-15 minutit ja alles siis paned ettevaatlikult ja aeglaselt ta voodisse. Teki sisse mähitult on tõesti kergem – laps ei taju nii teravalt asukoha vahetust, sest käed on kinni. Ka voodis võiks ta ümberringi ära polsterdada ja tekitada mõnusa turvalise \”kõhusolekutunde\”.

Harjutamine kestab kuid, mitte nädala. Ja tundub, et Su laps siiski on valmis, sest ta kussutamisele reageerib kenasti uinumisega.

Järgmise asjana võiks proovida kussutamise amplituudi vähendamist kuni lõpuks piisab niisama sülesolemisest. Sealt edasi, kui ta sellega juba nõus on, proovida poole süleshoidmise pealt aeglaselt kõrvuti voodile lamamaminekut ja tihedalt kaisushoides uinutada (sealt teda enam ära ei tõsteta vaid sina eemaldud tasakesi). Ja edasi juba lihtsalt kõrvuti lamamine jne jne. Lõpuks alles oma voodis uinumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

NING lisaks sellele on veel üks naiivne lootus: kui laps suudab öösel ühest unefaasist teise ise ilma minu, loe: tissi, abita minna, siis sööb ta öösel vähem ja sööb ehk tulevikus päeval lisatoitu natuke parema meelega.

Please wait...
Postitas:
zy

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]NING lisaks sellele on veel üks naiivne lootus: kui laps suudab öösel ühest unefaasist teise ise ilma minu, loe: tissi, abita minna, siis sööb ta öösel vähem ja sööb ehk tulevikus päeval lisatoitu natuke parema meelega.[/tsitaat]
Nii ta tavaliselt lähebki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Zy, aitäh. Ma siis proovin edasi!

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Beebi ja mitmikud Magama panek – kui kaua harjutada….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.