Esileht Beebi ja mitmikud Magamajäämine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Magamajäämine

Postitas:

Ma arvan, et hakkan kergelt hulluks minema. Mu kohe 5 kuune beebi on alates 2 elukuust magamaisega kimpus. Nüüdseks on meil isegi suurem probleem magama jäämine.
Hommikul ärkame kell 7 ja kella 9st on ta väsinud. Esimese märguande peale panen ma ta oma voodisse, panen muusika mängima ja annan tema kaisuka kaissu. Niimoodi ta sahmerdab oma voodis kuni hakkab selline hädakisa. Olen kõike juba proovinud, et ta ei hakkaks nutma, aga no tee mis sa teed…ikka ta nutab. Ainuke mis aitab on rind. Lutti ma pakun, korraks ta imeb ja siis viskab seda mitmeid kordi suust. Tal ei ole ei kasvuspurti ega hambaid ega miskit mis peaks magama jäämist takistama. Ma ei taha, et ta enam rinda magamisega seostaks ehk siis kuidas ma ta küll rahulikult magama saaks? Ööunne saamine on ka raskem kui tavaliselt, isegi meie tavalise rutiiniga.
Tema nutu suhtes olen juba nii immuunne. Olen teinud ka 5min ära olemist ja siis tagasi läinud ja lohutanud, aga miski ei toimi. Üritan ise rahulikuks jääda kuid mitmeid kordi pean ka ise toast välja minema kuna no lihtsalt ei suuda ja ei tea mida ma tegema peaks…PALUN ABI!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 09:19; 10.02 10:01; 10.02 11:02; 20.03 22:46; 22.03 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta laps kaissu, paku talle oma lähedust, soojust ja rinda ning lahku toast kui su laps rahulikult magab. Lõpeta see lapse ja iseenda piinamine, kuula ning usalda teda ja stress kaob.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vii ta õue magama, vankris ja värskes õhus magavad üldjuhul lapsed hästi ja mitu tundi.
Minu lapsed ka toas magama ei jäänud, aga õues tuli uni kohe. Lisaks väljas magamine lapse immuunsusele hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnast nii palju, et öösel ärkab ta mitmeid kordi ja tahab rinda lohutuseks. Ma heameelega annaks talle ja kasvõi võtaks ta kaissu ning ise magaks edasi, aga arst soovitas meil rinnaga mitte magama jääda kuna ta oksendab siis ärgates nii palju, et see nutt on nii südant murdev ning sel juhul ei aita ka rind. Oksendab kuna ta ei taha tegelt süüa, aga mul piima päris palju ning noh eks seda ju ikka tuleb kui ta imema hakkab. Arvasin ise, et kui ma ta päeval muud moodi magama saaks, siis ehk ta öösel ka saab aru, et tal pole uuesti uinumiseks rinda vaja. Reaalselt sööb ta öösel 1 korra ning ülejäänid 4-5 korda ainult lutsutab. Parandage kui arvate et see ei toimi nii.
Kaisus ma olen ka proovinud päeval, aga pigem on sellega probleem selles, et kui ma ise ära nihverdan tõuseb ta kuskil 10min pärast ülesse nuttes ja otsib rinda. Ma lamaks ise kõrval kauem, aga teine laps vajab ka tähelepanu :/
Vankris on meil toiminud ja nii mulle kui talle meeldib jalutada kuid vahepeal on ilmad väga tormised kus ei õnnestu välja minna ning seisvas vankris ta magab 30min ja siis kõik.

Olen kuulnud ning ka lugenud, et päevased uned mõjutavad ööund. Kui ma saaksin ta vaid rahulikult ja kas või ainult ühe pikema une peale päeval on äkki väike lootuskübe, et ta ööse magab ka paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 09:19; 10.02 10:01; 10.02 11:02; 20.03 22:46; 22.03 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kõrge ootus – annad lapsele kaks stimuleerivat elementi (muusika ja mänguasja), lähed ise ära ja eeldad, et beebi ise taipab, et peab magama jääma.

(Ka minu lapsed jäid rinnaga magama, kuni ise hakkasid mulle kaisus selga keerama, mingit teistmoodi uinumise õpet ei olnud vaja. Päevauned tegid õues.)

EDIT: Olgu selle rinnaga kuidas on, aga stimulatsiooni peaks uinumise ajaks ikkagi vähendama, mitte suurendama (ebasobivates tingimustes uinumine ei ole dressuuri küsimus). Tuba hämaramaks ja igavamaks, vaikselt silitad, aga silmsidet ei hoia jne. Enne kaisust (kui kaissu võtad) ära nihverdamist veendud, et on jõudnud sügava une faasi (tõstad kätt – kui vastu hoiab, ei maga veel sügavalt, kui täiesti lõtv, siis magab), muidu on kohe varsti üleval ja uuesti magama saamine veel raskem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks samuti päeval õues magamist proovida. Minu laps samuti toas ei uinu, väsib totaalselt üle ja karjub. Õues magab hästi ning kui päevane unevajadus on rahuldatud magab ka öösel palju paremini. Õues samuti olenevalt päevast ärkab mõnikord iga 30min tagant, aga kõigutan ta uuesti unne ja enne tuppa ei too kui vähemalt 2-3h und täis on magatud, jääb alati uuesti tuduma (hoian rõdul). Ööunne minek on hetkel paranenud ( laps kohe 4 kuune), veel kuu aega tagasi ei uinunud ta toas üldse, jäi vaid süles kussutades, hetkel uinub ise luti ja oma kaisukaga, mõnikord laman kõrval mõnikord tulen ära, hüsteeriat ega nuttu õhtuti ei tule AGA ma panen ta alati veel viimaseks uneks rõdule magama 7-8-9 paiku olenevalt kuidas päevased uned on kujunenud ning teeb seal lühikese une, seejärel pesuprotseduurid ja voodisse, siis ei ole laps üle väsinud ning kergem kuidagi uinuda. Kui see viimane õuepanek ära jääb siis tekib juba veidi raskusi uinumisega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kõrge ootus – annad lapsele kaks stimuleerivat elementi (muusika ja mänguasja), lähed ise ära ja eeldad, et beebi ise taipab, et peab magama jääma.

(Ka minu lapsed jäid rinnaga magama, kuni ise hakkasid mulle kaisus selga keerama, mingit teistmoodi uinumise õpet ei olnud vaja. Päevauned tegid õues.)

EDIT: Olgu selle rinnaga kuidas on, aga stimulatsiooni peaks uinumise ajaks ikkagi vähendama, mitte suurendama (ebasobivates tingimustes uinumine ei ole dressuuri küsimus). Tuba hämaramaks ja igavamaks, vaikselt silitad, aga silmsidet ei hoia jne. Enne kaisust (kui kaissu võtad) ära nihverdamist veendud, et on jõudnud sügava une faasi (tõstad kätt – kui vastu hoiab, ei maga veel sügavalt, kui täiesti lõtv, siis magab), muidu on kohe varsti üleval ja uuesti magama saamine veel raskem.

Eks enne seda, kui ma ta voodisse panen ja talle oma kaisuka annan eelneb ka magamistuppa minek, näitan talle, et panen kardinad ette kuna tuduaeg on, hoian teda süles kiigutades ning siis ta juba vajub vaikselt tudule. Uimasena panen ta ikka voodisse ja siis annan kaisuka. Ei ole päris nii, et annan asjad näppu ja head aega saa ise hakkama. Sõnastasin ennast lihtsalt valesti.

Olen saanud teda edukalt kaisus ka magama vahepeal ilma rinnata. Veendun, et ta ikka magab ning siiski ta tõuseb siis kuskil 30min pärast. Ise ma arvasin, et kuna magama ta jääb minu kõrval siis ehmatus on suur kui silmad lahti tehes mind kõrval pole (?).

Esimese lapsega lihtsalt sellist probleemi ei esinenud, kuna ta magas igal pool igas asendis, olgu kõrval kasvõi suur pidu. Olen lugenud ka “Päästke uni” ja “Nututa uni”. Äkki on veel midagi lugeda, mis annaks nõu kuidas toimida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 09:19; 10.02 10:01; 10.02 11:02; 20.03 22:46; 22.03 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa kõhukoti või kandelinaga oled proovinud? Kui lapsel päevane uneaeg tuleb, pane ta linasse, kõnni näiteks mööda tuba ringi, et aidata lapsel magama jääda, ja siis las ta teeb oma päevased uned linas. Sedasi on sinul käed vabad, et midagi muud teha, ja laps tunneb ennast turvaliselt. Kui on näha, et on unetsüklite vahe, siis jalutad natuke jälle ringi, ja laps magab edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja pean tõdema, et olen iseenda üle meeletult uhke. Õpetasin ta ilusti ilma rinnata uinuma. Aitäh vastajatele, abi tegelikult sain hoopis iseendast ja lihtsalt katsetamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 09:19; 10.02 10:01; 10.02 11:02; 20.03 22:46; 22.03 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis süsteem lõpuks aitas siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis süsteem lõpuks aitas siis?

Meil aitas ikkagi kindla süsteemi loomine. Alustasin sellega, et panin ta oma voodisse, kaisuka kaissu, muusika mängima, ise istusin kõrvale ja jutustasin talle midagi. Kui ta nutma hakkas siis püüdsin lohutada igate pidi ainult mitte rinda anda. Alguses oli päris raske ja pidin ka rinda andma, aga kuskil nädal ja ta hakkas asjale vist pihta saama ning samal ajal kui ma jutustasin pusserdas ta voodis ringi ja vajus magama. Edasi ma proovisin nii, et ma ei jutustanud enam vaid istusin kõrval ning hiljem juba ei pidanud ka kõrval istuma ja sain peale voodisse panekut ise toast lahkuda. Vahepeal ma siiani jutustan talle mingi lookese kui tal pahuram päev on (nt hambavalu).

Sain ka aru, et talle nt ei meeldi kui ma magamistoa ukse vahelt kinni panen päeval ja ise vaikides istun. Vaid talle meeldib kui ta kuuleb kuidas ma toimetan.

Ma olen ise väga õnnelik, kuna nüüd saime ka tänu sellele korda ööune ning ta ärkab vaid korraks söömiseks ja magab ilusti edasi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 09:19; 10.02 10:01; 10.02 11:02; 20.03 22:46; 22.03 20:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Magamajäämine