Esileht Beebi ja mitmikud Magamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Magamine

Postitas:

Beebi 3.5 kuune. Varem ärkas òòsiti 2 h tagant, et süüa, olin sellega täitsa harjunud. Kuid nüüd viimased päevad ärkab ta öösel 1-1.5 h tagant, mis on päris kurnav. Ma tõesti ei saa aru milles asi. Vahest hakkab òòsel lihtsalt lambist nutma ja siis ärkab. Nagu unes nutaks. Ei usu ka et tal 1-1.5 h tagant kôht tûhi oleks. Aga samas kui tissi annan siis sòöks kasvõi ära rinna:D kaalub ta pea 7 kg.
Millest see unetus ? Kellel veel nii? Loen foorumitest kuidas sellises eas beebid osad magavad 11 h jutti. Nagu whattt??? Kuidas see võimalik on?
Vôi kuidas te lapsi magama panete ? Mina annan õhtul rinda siis jääbki magama, ning tõstan voodisse. Kas asi võib olla selles et olen ta rinnaga niiòelda ära harjutanud, et teine muud ei tahagi kui rinda.
Andke nippe, kuidas saaks nii et ta kauem magaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 19:10; 18.06 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mud ei oska kommenteerida, sest minu lapsed on üsna head magajad olnud, ainult seda, et rinna otsas magama jäämine nüüd küll öiseid sagedasi ärkamisi ei tohiks põhjustada. Mina panin oma mõlemat last peaaegu aastani rinna otsas magama nii õhtul kui ka päeval, ometi ärkasid nad esimesel elupoolaastal söömiseks 1-2 korda öösel ning teisel elupoolaastal magasid juba 7 tundi järjest.

Ega soovitada väga ei oska kahjuks. 🙁 Kuidas laps päeval sööb? Tihti juhtub 3-4-kuuste lastega, et päeval ei viitsi enam väga süüa, sest nii on vaja maailma uudistada ja keerutada jm asjadega tegelda. Mõni laps pidavat seda siis ohtra öise söömisega tagasi tegema.

Ma ise olen arvanud, et üks tegur, mis on mu lapsi öösel suhteliselt harvem sööma pannud, on olnud ikkagi see, et ma ei ole tahtnud iga piuksu peale rinda anda. Kuna ma kartsin alati lapsi läbi une ära lämmatada, siis ma ronisin öösiti ikka voodist välja tugitooli neid söötma — ning mõistagi oli siis kiusatus seda tegevust edasi lükata, kui vähegi andis. Nii et kõigepealt ma ikkagi pakkusin lutti, sosistasin mõne rahustava sõna, panin lapsele käe peale või andsin oma sõrme talle pihku läbi voodivõre ja tegin, mis vähegi oskasin, et ei peaks ennast voodist püsti ajama. 😛 Tihti lõppeski see nii, et laps vähkres ja pisut niuksus mõnda aega, kuni jäi uuesti magama. Et iga ärkamise ja väikese nutu peale rinda ei andnud, ehkki hüsteeriasse minna lapsel ka muidugi ei lasknud. Aga ega ma ei tea, kas see tegelikult ka mõne teise lapse puhul toimiks või oli see minu mõlema lapse ühine eripära.

Aga jah, seda kolmekuust, kes 11 tundi järjest magada põrutab, tahaksin mina ka kohe näha. Minu meelest selles vanuses 4 tundi järjest on hea, 5 tundi väga hea ja 6 tundi järjestikust und juba super-hüper. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 23:10; 18.06 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest see siplemine tuleneb? Nüûd laup magas peale saunaskäiku 3.5 h ja edasi ainult 1.5 h kaupa. Ta magab nagu ja meeletult sipleb kätega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 19:10; 18.06 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh, see siplemine on tüütu jah. Mul tekkis see mõlemal lapsel umbes 4-5 kuu vanusena. Ning magasingi kuid ja isegi aastaid nii, et kui jälle siplema hakkas, panin oma käe peale või võtsin lapsel kä(t)est kinni, et edasi magada saaksime. Muidu siputasid end varsti ärkvele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 23:10; 18.06 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel võib olla külm, palav, janu, nälg (kasvuspurt), lähedusvajdus ja jumal teab mida kõike veel. See beebiiga ongi üks suur äraarvamismäng 😀

Proovi last lihtsal tkaissu võtta, ilma rinda andmata. Äkki on tal vaja tunda lähedust. Mul teine laps jäigi alati peale esimest öist söömist kaissu magama, kuigi õhtul uinus täitsa üksi omas voodis (ei kustunud rinnal). Aga peale öiseid söömisi ei olnud võimalik ted enam tagasi võresse panna. Nii magaski kaisus. Nüüd on ta 1a7k ja viimastel nädalatel on pigem harvad need ööd, kui ta on kaissu tulnud 🙂 Kuigi mees siin vahel ka arvas, et peab kaisusmagamise lõpetama (öise rinna andmise lõpetasin 11k), siis ma ise polnud väga huvitatud öisest kemplemisest ja hea meel, et näe, jaksasime ära oodata, et ta ise hakkas sügavamalt magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siputamise vastu aitab tekki sidumine. Meie beebi ei maganud absoluutselt, iga poole tunni tagant peksis end kätega üles, ise õnnetu, teised magamata. Lõpuks avastasin Red Castle Miracle Blanketi, umbes 2kuusest alates mässime sellesse iga une ajal ja magab nagu nott. Praegu natuke vanust üle 3 kuu, magab 12h ööund aga jah, sööb ikka 2-3 korda selle jooksul läbi une. Saaks ka kindlasti harjutada juba söömata magama (kaalu on megalt :)) aga ootan ikka äkki jätab ise öösöögid ära.

Teemaalgatajale – mina just arvaks, et probleem on rinnaga magama panemine, kuna lapse jaoks seostub uinumine rinnaga, siis iga kord kui on tal unefaasist teise minek, vajab ta seda. Minu esimene laps lõpuks ärkas iga 45 min tagant ja muu ei aidanud kui eraldi ja söömata magama harjutamine, ta oli siis küll juba üle 6 kuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Magamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.