Esileht Beebi ja mitmikud Magamine 30min

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Magamine 30min

Postitas:

Mure seoses beebi magamisega. Sai just kahe kuu vanuseks ja millegipärast ei maga päeval enam rohkem kui 30min korraga ja minuti pealt. Enne magas ilusti 2-4tundi. Kõik päevauned teeb vankris, ei aita kui kussutan(ükspäev kussutasin üle tunni ja no ei maga). Teisel päeval katsetasin toas, siis magas 20min ☹️ Täna katsetasin kõhukotis, ka 20min unekest. Ärkab ,on pahur ja sellise näoga nagu ma ei laseks tal magada. Rinda ta mul ei saa. Miks ta siis enam ühest unetsüklist teise minna ei oska, enne magas nii kenasti(paar korda tuli kussutada aga see ok). Andke nõu, kuidas saada ta pikemalt magama. Õhtuks oleme mõlemad nii läbi, tema nutab ja mina ka ☹️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:13; 11.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma muretsen, et kui ta päeval ei maga piisavalt, siis mis tagajärjed sellel olla võivad. Täna magas ta päeva peale kokku vaevalt kaks tundi. Praegu on nii üleväsinud ja nutab, pigem röögib ☹️ Käime mehega teda kordamööda kussutamas, et ta ööunne jääks. Nii raske on vaadata ja mitte kuidagi ei oska aidata ☹️ Kui vaid magaks päeval normaalselt, ei oleks üleväsimust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:13; 11.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa beebidest ongi sellised nn 30 minuti magajad. Minu laps oli selline beebi ja oligi raske, eriti õhtud. Kui päevaunede arv lapse kasvades väheneb, siis tõenäoliselt muutub/muutuvad ka uni/uned pikemaks.
Üks asi mis mul asja leevendas oli ööune varajaseks toomine – kuna õhtud olid rasked ja päevaund vähe, panin kell 7 õhtul lapse ööunne (sättima hakkasime juba varem – vann jms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskan lohutada ainult nii, et minul on kohekohe 4 kuune beebi ja alates 2 kuust ei maganud ta ka päeval ühel hetkel enam hästi. Teebki siiani neid 20-30min unesid. Mina teengi nii, et esimese une peale ärkamist teeb oma 20-30min. Ärkab siis ülesse ja ma tegutsen kohe temaga – mängime, istume oma toolis, vaatame ringi jne. Niimoodi kuskil pea 1,5h hoian teda aktiivselt ja siis hakkan teda vaikselt unemaailma viima. Lähme magamistuppa, ma annan süüa (annan rinda), siis natuke veel mängime rahulikult oma käte-jalgadega, paneme riidesse ja lähme vanrkiga õue. Seal kui ta tõuseb 30min pärast ülesse saan ma ta kohe kui ta liigutama juba hakkab vankrit temale meeldivalt edasitagasi liigutama hakata ja voilaa ta magab 2h kindlasti veel. Tuppa tulles sama, et mängime ja tegutseme ja kui tuduaeg siis teebki 20-30min.
Ei tea kas oli kasu, aga ma olin ka alguses megamures. AGA mind aitas see, et sain aru – ju ta siis ei taha magada rohkem hetkel. Kui kohe temaga rääkida ja tegeleda ei nutnud ta ka enam ja sai aru, et ma olen ise rahulik.
Soovitan teda kuulata ja lihtsalt sellega hetkel kaasa minna. Tal une pikkused ja ajad võivad hetkel just muutuda ja aitab, kui ise rahulikuks jääd ja lihtsalt lased tal sele perioodi üle elada.
Edu! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kohe 4-kuuseks saav beebi ja täpselt sama lugu nagu eelmisel kõnelejal. Kõik uned 30 min, kui päeva teine uni on vankris kuskil 2,5 tundi. Ja alati peale esimest 30min hakkab ärkama, vahel teeb silmad täitsa lahti ja vahib lakke 10-15 minutit. Vahel ka nutab natuke. Aga max 30 min kärutamist ja magab jälle, kuskil poolteist tundi lisaks. Ülejäänud uned jällegi 30 min, ka vankris.

Lasen tal vaid esimese päevaune toas teha. Ei suuda leida jõudu nii vara hommikul õue minna. Meil üleväsimuse probleemi pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurikuulsad 40-minuti uned… Beebi hormoonid muutuvad, väheneb see hormoon, mille mõjul nad alguses pikalt ja sügavalt magasid, nüüd tulebki teatud aeg selliseid “linnu-unesid”. Õues teeb värske õhk tavaliselt oma töö, soovitan 1 päevaune ikka õues teha, praegu pole ju ka külma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unetsükkel ongi ca 40 min, aga see ei tähenda, et uni peab nii lühike olema. Ärkamist tasub ennetada ja teha virguma hakkamisel sama, mida alguses magama jäämiseks vaja oli – silitada, vankris õõtsutada, kaissu võtta… No ükskõik, mis enne uinumisel aitas. Või lihtsalt oodata ülesvõtmisega, kui päris ise uinub. Varsti pole välist abi enam vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps magas kohe sündides 30 minuti kaupa. Pidasin ka teda 30minuti lapseks. Siis aga tuli 7ndal kuul b12 vitamiini proovi aeg. Selgus, et lapsel seda puudu. Tegime kuuri läbi ning voilaaaa laps magas peale seda 2 ja lausa 3 tunnuseid unesid. Soovitan, ka b12 vitamiini proov teha. Ma usun et saab ka ise küsida, mitte ei pea riikliku kava järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Magamine 30min