Esileht Beebi ja mitmikud Magamine (ära tüütab juba)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Magamine (ära tüütab juba)

Postitas:

Miks ometi ei või rohkem magada või tõesti on see piisav uni lapsele? Mida teen valesti.

Magama jäi eile 21.00-21.30 vahel. Kell 22 ärkas ülesse (uuesti magama panek koheselt ei õnnestunud). Varem jäi ilusti magama. Magama jäi uuesti 24 paiku. Ärkas enne 8-t. Sööb öösel iga 3h tagant. Varem ärkas 8.30-9.00 vahel.
Järgmine uni (olen proovinud hoida vahet 1,5,2 või 3h max) kell 10.00. Max magab siis 30-45 minutit.
Järgmiste unedega algavad probleemid – proovin panna magama alates kl 13.00, hea kui jääb 13-13.30 vahel. Magab 5-20 minutit maksimaalselt. Ja nii edasi õhtuni. Mõnikord õnnestub kuidagi moodi saada pikem uni 1,5-2h. Enne õhtust und jääb vahe ikkagi pikk – nii 3,5h või rohkem (lihtsalt ei jää magama) ja kui jääb, siis on ikkagi natukese aja pärast üleval ning ööunne jäämine kujuneb katsumuseks. Tahaks ta saada magama 21-22 vahel. Kui ta magab 20-21 vahel, siis enne 24 magama mitte kuidagi ei saa/lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siia enda lapse päevarutiini kui ta oli ka 5 kuune. Sünnist alates sõi ta iga 3 tunni tagant ja magas iga söögivahe u tund või vähem. Umbes 5 kuuks tekkis mingisugune kindlam päevakava.
Hommikul ärkas u 8.00 siis uuesti magama kell 10, panin toas vankris, natuke mingit muusikalelu ka, jäi suht ruttu. Magas 45min. Järgmine uni oli õues vankris, lautama läksin peale 12, magas 1-1,5 tundi. Seejärel proovisin ühe söögivahe üleval hoida ja uuesti magama u 17.00-17.30, kõige parem oli suures voodis rinda anda ja siis jäi magama. Magamise aeg u 40min, magas üksi suures voodis, aga ma läksin siis tema kõrvale ja kui ärkas silitasin või panin lutti suhu ja olin niikaua lapse juures kuni uinus, siis magas edasi u 19.00. Tegin sellise rutiini kuna muidu tahtis laps magada õhtul peale 19 aga see oleks liiga vara ööuneks. Õhtul siis mängis natuke, käisime vannis ja ööunne hakkasin sättima kuskil 21.00 Sai siis juba natuke putru ja rinda, ning siis jäi kas oma voodisse või minu kõrvale magama, ja tõstsin hiljem võrekasse. Öösel sõi kaks korda u kell 2 ja 5.
Mina soovitaksin ka peale 40min und last uuesti magama saada, laps puhkab siis rohkem välja. Mini laps oli peale lühikest und ikka viril ja unine. Teine soovitus on õues vankris jalutada, minul tegi see une pikemaks. Vanni tegin ka igal õhtul, see väsitab. Minu laps sai ainult rinnapiima kuni 7.kuuni.
Ma hakkasin 4,5 kuuselt õhtul putru andma, kuna muidu tahtis ka öösel iga 2 tunni tagant rinda. Ei tea kas mõjus pudru või oligi selline üleminekuaeg, igaljuhul ööuni läks rahulikumaks ja magas ilusti võrekas, tõstsin peale söötmist voodisse ja magas.
Tean, et beebid on erinevad aga võibolla on minu jutust natukenegi sulle abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka vilets magaja, öösel ärkab tihti ja ka päevased uned lühikesed.
Kägu 18:06 soovitustega on meil nii, et
– vanker – vankris magab max 30 min (liikuvas vankris, muidu ei jää seal üldse magama)
– vann – õhtune vann ei muuda magamises midagi, ärkab ikka u tunni pärast, sama on ka näiteks bassenis ujumisega, pärast ujumist päevauni ikka u 30-40 min
– õhtune pudru – tekitas gaasivalusid ja järgnes eriti rahutu öö

Nii et minu mõistus on otsas oma 7-kuusega, kes viimased 4 kuud on kõige pikema une maganud öösel 3-tunnise, kuid enamasti ärkab öösel 1-2 h tagant. Õhtune rutiin on meil sünnist saati sama: vann, söömine, head ööd mänguasjad ja issi ja laps oma võrekasse tuttu. Päeval olen püüdnud unesid pikemaks saada tema kõrval magades, et kui ärkab 30-40 min une järel, siis toppin lutti või paitan pead vmt. No ei aita miski. Praeguseks olen loobunud ka igasugu uneraamatute ja artiklite lugemisest, ootan lihtsalt, et kui mitte enne, siis äkki umbes aastasena hakkab paremini magama. Nii on vähemalt lohutanud teiste kehvasti maganud laste vanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps tegi 3-4k kandis 2 lühikest päevaund toas ja 1 pikema õues. Lühikesed u 45 min, õues 1.5-2.5h. Õhtuunne saamine oli meil ka keeruline. Magama sai panna alates 23, sest kui varem panin, siis jällegi 45min magas ja üleval. Järgmine katse õnnestus siis alles pärast südaööd või isegi 1 paiku öösel. Ärkas õnneks minu jaoks normaalsel ajal, nii 9-9.30.

Meil normaliseerus asi alles siis, kui laps hakkas tegema 2 päevaund, see oli 5-6k vanuses juba. Esimene siis pikem ja vankris, kusjuures kui oli liikuv vanker, siis magas 45 min, kui vanker hiljemalt 40min pärast uinumist seisma jäi, siis magas 2-2.5h, vahel ka 3h. Teine uni siis toas ja lühike. Aga õhtul saime tavaliselt ikka nii 22 siis lapse magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Magamine (ära tüütab juba)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.