Esileht Väikelaps Magamine lasteaias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )

Teema: Magamine lasteaias

Postitas:

Kas Eestis on kõikides lasteaedades kohustuslik lebada liikumatult voodis see 2h magamise aega? Või tehakse kusagil aedades erandeid ka lastele kes kunagi ei maga? Kuidas see on organiseeritud?
Minu laps on vähese unevajadusega 5 aastane ja ei maga enam päevaund. Saan aru, et teised lapsed muidugi vajavad rahu ning vaikust magamiseks, kuid samas on minu arvates ka liig nõuda, et väike laps peab suutma tundide viisi liikumatult paigal lebada. Just hiljuti ta jälle sai pahandada ja pidi nurgas istuma, kuna oli voodis kätega vehkinud. Lasteaed väidab, et ei ole võimalik mitte mingisugust alternatiivset lahendust leida, kuigi on tegu suure lasteaiaga ja mitte magavaid lapsi leidub kindlasti ka teistes rühmades.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sunni oma last lasteaias käima. St et võtsin ta sealt ära, õnneks mul on see võimalik. Ärkame hommikul siis kui uni ära läheb ja õhtul magama siis, kui uni peale tuleb. Keskmiselt umbes kell 9 ja 21. laps on ka 5-aastane, juba 3-aastaselt oli keeruline teda magama sundida.

Lasteaiaga proovisime, eelkõige seetõttu, et saaks omavanustega suhelda, aga ei sobi see süsteem. Nüüd käib kahes huviringis.

Eesti lasteaedades (ja ma arvan, et ka kõikjal mujal) on jah see süsteem, et kõik peavad olema samamoodi, samasugused. Ja kui ei ole, siis kannatagu, hambad ristis. Õnneks ei ole lasteaed kohustuslik.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu mul see teema aktualne pole, aga esimese lapsega oli. Mu laps lõpetas päevaune magamise kuskil 2,5-aastaselt, edasi magaski 20-8 umbes. Lasteaed aga ärkvelolekut ei võimaldanud, isegi siis mitte, kui laps oli juba viiene. Siis oli päris hullumaja, laps lõpuks lasteaias ikka uinus, aga see tähendas seda, et enne 11 ta õhtul magama ei jäänud. Mis omakorda tähendas seda, et meie olime hommikul väsinud ja ka laps ei saanud voodist üles. Hakkasingi teda siis lõunaune ajal aiast ära tooma, istus mul paar tundi töö juures ja pärast viisin tagasi. Õnneks lasteaia viimasel aastal neid väga magama ei sunnitud, äidi matkadel ja eelkoolis jne.

Eks põhjus ole see, et õpetajaid vähe ja need väsivad ka päeva jooksul ning tahavad vaikset tundi. Kuigi tegelikult oleks ilmselt võimalik iga lasteaia peale koguda kokku need lapsed, kes ei maga, ja lasta neil siis näiteks ühes eraldi ruumis raamatuid vaadata või joonistada.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 01:14; 23.09 08:23; 16.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei pea magama aga voodisse puhkama lähevad kõik esialgu. Õpetaja loeb unejuttu ja siis jääb u 1t 30 min pikutamise aega. Magama ei pea aga teisi, kes magavad, segada ja äratada ei tohi St käega v jalaga vehkida oma voodi piires on ok, naabri voodisse neid pista, koputada, sõbra voodit raputada jne pole ok. Kaisut võib n’ppida ja sellega tasakesi mängida. On raamatut uuritud, 6a on voodis mugavasti istudes lugenud ka. Kes tõesti ei uinu, saavad ka varem voodist välja, nii 30-45 minutit varem-kui õpetaja abi lõunalt tuleb. Isegi joonistades, rääkimata lauamängust, tuleb läbi lükandukse aga täiesti häiriv kolin, seega on lapsed siis tädiga esikus juturingis või ettelugemist kuulamas.

Varem ei saa lapsi magamistoast kuskile lasta, sest õpetaja on tund aega vaid üksi.

Proovisime teha ka nn mitte magajate kokkukogumist lõuna ajal-majandusjuhataja, direktor või muusikaõpetaja nendega saalis…aga tekkis mitu kitsaskohta:
maja kostab nii läbi, et korrus kõrgema rühma magamistoas ei saanud keegi vaikust, et uinuda- iga pallimüts, klotsi kukkumine jne oli kuulda, rääkimata kõnekõminast
st
pole võimalik, et kui koos on üle 3-4 lapse, siis liiguvadki 1,5 t kikivarvul, räägivad sosinal ja ükski mänguasi, pliiats ega muu vahend ei kuku
ja kui juba keegi lubatakse üles jääda, liitub selle sooviga pea kogu rühm, sh needki, kes muidu momentselt uinuvad ja väga und vajaks…siis kurdab ema, et kodus on õhtuti laps jabur, tige või nutune ja üleväsinud.
Kevade poole prooviti nendega siis õues olla aga jalutuskäik nõuab juba 2 täiskasvanut.

Nüüd on ikka iga rühma sseasi, kas ja kellega ja kus need mitte uinunud on ja mida teevad aga majas on vaikne tund vaikne st isegi köögis kokal raadio ei lärma, koristaja ei tööta tolmuimejaga treppidel, muusikaõpetaja eei harjuta klaverit jne ning lapsed on vaikses tegevuses, kui on üleval.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.09 07:50; 12.09 11:14; 14.09 19:54; 16.09 15:16; 15.01 12:08; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse rühmas on probleem on selles, et õpetajad ei usu, et need konkreetsed lapsed, kes pikali olles segavad, suudaks vaikselt mängida/raamatut vaadata, kuni teised magavad. Vähemalt mitte mitmekesi ühel ajal. Nii et nad tuleks toimetada kuskile kaugemale (nt saali), millega kaasneks järgmised probleemid (ja juhtkond on vastu).

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 07:51; 16.09 11:27; 14.01 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse ja minu tutvusringkonna laste aedades magamise suhtes polnud erandid võimalikud.
Juba seetõttu, et Tln ülerahvastatud lasteaedades magasid lapsed ka rühmaruumis ning rühmaruumide suurus ka nii miinimum, et saaks võimalikult maksimum eraldi rühmi teha. Meil näiteks ehitati saali osa ka ümber rühmaruumiks.
Usun iseenesest seda väidet, et eraldi (kodus) võib laps suuta vaikselt vaadata raamatut või joonistada, aga kui mitmekesi pundis, siis kipub rühmaruumis siiski suminat tulema, mis vaikuses kostab kui lärm.
Kui vähegi lisaruume ja õpetajad on, siis loodan, et hakatakse midagi ka selles suunas mõtlema, et mittemagajad saaksid pärast mingit aega rahuliku puhkamist üles tõusta ja kuskil teises ruumis õpetaja/te suunamisel või järelvalve all vaiksemas tegevuses olla. Sest tegelikult on see surnud ringi, sest need vähem und vajavad lapsed ei jää õhtul kuidagi normaalsel ajal magama, vaid ikkagi tunduvalt hiljem, sest nad on juba päeval lisaks puhanud.
Ideaalis näeksin ma ka sellist võimalust, et mittemagajad saaksid mingi õpetajaga selle aja väljas olla. Lasteaia hoovis ilmselt kilkamiste tõttu mitte, aga oma lapse lasteaia kõrvaltänaval oli ka aiaga üldmänguväljak (tegelikult teiselpool veidi kaugemal veel üks), kuhu saaks siis ka minna. Kahjuks selline korraldus eeldaks ka rohkemaid õpetajaid ja valmisolekut pakkuda erinevaid võimalusi, mida hetkel ei ole.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:08; 16.09 10:34; 14.01 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paku välja, et võiks voodis raamatut vaadata. Minu tütar alates 1,5a teisiti ei oskagi uinuda, kui raamat kaisus.

Arutage algatuseks asja hoolekogu tasandil. Ei ole okei panna last nurka selle eest, et ta end liigutab, vähkreb vmt, kui muidu on tasa ja ei jutusta.

Tegelikult on see probleem laiem kui 1 lasteaed. Lahendus on olemas, aga ei soovita lahendada

Näiteks meil on aias 2 õp ja 1 abiõp. Õpetajad käivad vahetustega pikad päevad tööl, abiõp 8 h iga päev. Mida teeb abiõpetaja laste uneajal? 2 h ei ole ju köögitoimkonda. Kui lasteaias on 5 rühma, saaks ju kenasti ära jagada nädalapäevad, mil iga abiõpetaja jälgib lapsi nt võimlemissaalis, õpetajad siis käivad ka vaheldumisi silma peal hoidmas (arusaadavalt vajab õpetaja veidi pikemat puhkepausi, sest tal tööpäev 07-19). See oleks üks võimalus meie lasteaias, aga õpetajad ise ei taha – sest lihtsam on lastega riielda kui olukord lahendada.

Meil kodus mehega samalaadbe vaidlus. Kiirustab laste lõunaunne, ööunne saatmisega ja siis muudkui käib neid korralekutsumas, selmet uneaega 30 min nihutada. No ja lastenähes ei taha ju vaielda g et kui üks alustas juba unwtoiminguid…

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:16; 16.09 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiõp 8 h iga päev. Mida teeb abiõpetaja laste uneajal? 2 h ei ole ju köögitoimkonda.

Olen ise õpetaja abi, seega vastan: meie tööaeg on kellast kellani 9t, tulen 8.00 ja lahkun 17.00, mis sisaldab 1 t lõunapausi st kell 14.00-15.00 ei pea isegi majas olema, ammugi tööd tegema. Pakkusime ka välja, et ongi 8t tööd, lõunapausita aga ei saa- hommikul 8 on juba teist inimest vaja, sest läheme 8.30 juba sööma…ja kui ma 16.00 lahkuks, kes siis õhtul õpetaja lastega õue aitaks vms, ta ei pääseks wc-ssegi, on ju siis rühmas praktiliselt kõik lapsed veel kohal st seaduski ei luba tal üksi jääda, kui on üle 11 lapse.

Lapsed on magamistoas u 13.15 – 14.45 või 15.00 st minu lõuna ongi meelega laste uneajal st ainsal võimalikul ajal kui saab hädakorral õpetaja 24 lapsega üksi jätta. Isegi kui 3p nädalas on tööl 2 õpetajat, siis kogu lõunaune aeg neil ei kattu, kattumist on enim vaja hommikupoolikul tegevuste ajal ja õues olekul(mil on ka õppekäigud, matkad jne) st II lahkub enne kui lapsed ärkavad- I õpetaja on magamistoas, II teeb rühmatoas kiirelt ettevalmistusi uueks päevaks (otsib plakati v meisterdamisvahendid, lugemispala, täidab ELIISi, korrastab oma selle päeva õppevahendeid, peseb kunstivahendid, teeb stendi) ja 2p nädalas ongi vaid üks õpetaja.

enne lõunale minekut jääb mul õpetaja abina 45 minutit, et koristada lauad, pesta nõud, puhastada niiskelt rühmatoa lauad ja põrand, pesta pesuruum/wc (seal ei tee põrandat märjaks kui lapsed üleval-libe ja ohtlik ja lastele ebamugav) ja pühin-pesen esiku st riietusruumi kuna tulime enne lõunasööki õuest.

Tõesti ei taha mitte magajaid lõunapausil kaasa võtta, ei koju, apteeki, poodi vms 🙂 Ja seadus ei luba ka.

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.09 07:50; 12.09 11:14; 14.09 19:54; 16.09 15:16; 15.01 12:08; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega meie kasvatajad ei vaja tõesti sööki ega jooki ega käi wc. Tunde valmistatskse ette õhtul kell 9 ja ruumid puhastuvad imeväel iseenesest.

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:05; 13.09 18:59; 18.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin pole väga head lahendust, kuni seda ei otsustata lasteaia või isegi valla/KOV tasandil: vaja oleks eraldi inimest, kes nende ärkvelolijatega tegeleb, ja eraldi ruumi, kus ta seda teeb.

Minu meelest on ka ebainimlik sundida last, kes uinuda ei suuda, 2 tundi hiirvaikselt lebama.
Aga ebainimlik on ka lasta tal segada neid lapsi, kes magavad ja und vajavad, aga sahkerdamise saatel uinuda ei suuda.

Mina olen (õpetajana) lastega uneajal üksi, õpetaja abil on lõuna, mis on seaduses ette nähtud. Meil on üks rühmaruum. Milline oleks hea rühmasisene lahendus? Aga direktoriga nõu pidades – tal pole vahendeid, et maksta 2 tundi iga päev kinni inimesele, kes tegeleks nendega, kes ei maga, ja meie väikesel maalasteaial pole tegelikult selleks ka ruumi.

Meie oleme olukorra lahendanud nii, et loeme lastele pikalt ette, samuti laseme neil endil voodis kordamööda lugusid rääkida (oma tegemistest või fantaasiajutte, muinasjutte jne), lihtsalt üritamegi nii seda kohustuslikku vaikuseosa nende jaoks, kes ei uinu, veidi lühemaks muuta. Aga praegugi osa lapsi poriseb, et ei saa uinuda, kui teised veel juttu ajavad, ja osa vingub 10 minutit peale uneaja algust, et miks see unetund nii pikk peab olema. Saan kõigist osapooltest aru ja väga head lahendust ei näegi kahjuks, lihtsalt loodan, et uusi lasteaedu projekteeritakse nii, et arvestatakse tõesti erinevate laste ja perede erinevate vajadustega.

Täiesti haige on aga lasteaias last NURKA PANNA, ammugi selle eest, et ta ei maga! Ma isegi ei tea, mia peaks laps korda saatma, et ma õpetajana sellist alandavat karistust kasutaksin. (Kuhugi vaiksesse nurka padjakuhilatele istuma ja maha rahunema olen küll lapsi saatnud, kui nt on kellelegi korduvalt tahtlikult haiget tehtud vms, aga nurgas seismine ei peaks küll kuuluma õpetaja võtete arsenali.)

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 13.09 19:01; 15.09 18:02; 17.09 19:58; 04.10 06:52; 06.10 09:41; 14.01 19:49; 15.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see vist sõltub lasteaiast. osades peavad kõik magama, osades kooliminejate rühm ei maga.

mõnes lasteaias on soovi korral võimalik magamise ajal huviringi tegevustes osaleda,
osades jälle huviringid rangelt alles pärast kella 16

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:05; 29.01 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia kogemust selles osas ei ole, aga kui mul oli kodus kaks last, kellest noorem pidi lõunaund magama, aga ilma vanema lapseta ei läinud, samas vanem laps arvas, et tal pole seda vaja, siis panin ma neile unelaulude cd ja ütlesin, et kes selle lõppedes ei maga, võib tasakesi toast välja hiilida. Vahel vanem laps isegi tuli ka.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:41; 14.09 10:00; 16.09 18:06; 22.09 20:54; 24.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on noorem laps (6-aastane) viimast aastat lasteaias, aga ei taha enam minna üldse, nutab kodus, sest lasteaias peab pikutama. Kodus lõpetas ta lõunaunede magamise 2,5-aastaselt, lasteaias hakkas kolmeselt käima, alguses ikka mõnikord magas, aga viimased aastad on seal muudkui pikutama pidanud lõunaune ajal.

Rääkisin ka õpetajatega, et äkki lasevad ta pärast pooletunnist pikutamist rühmaruumi (magamisruum on eraldi), või lubavad voodis raamatut lugeda, aga ei ole sellest rääkimisest kasu. Muudkui noogutavad, aga laps peab ikka 2 h pikutama, ei lubata raamatut võtta. Kusjuures laps loeb hästi, ta hea meelega loeks need 2 h, aga ei saa. Vaikselt oskab ka olla ja lugeda meeldib.

Praegu õnneks saan teha nii, et pool päeva olen kontoris ja pool päeva töötan kodus, nii et saan enamasti enne lõunaund lasteaiast ta ära tuua.

Aga narr olukord on küll, kasvõi viimane lasteaia-aasta võiks selle magamisega natuke järgi anda. Las pikutavad siis tund aega. Milleks 2 h? Ja kui tunniga pole magama jäänud, siis võiks ju ülevalolijad vaikselt voodis raamatut lugeda, oleks sellest ajast lastele ka kasu.

Kusjuures mu laps pole ainuke, kes ei maga, neid on seal palju. Koolieelikud, vähesed rühmas vajavad sellist päevaund. Ma saan aru, et õpetajatel on vaja mingeid dokumente täita, tööplaane teha jne. Aga nii on ka jama, et lastel tekib täielik protest lasteaia vastu ja laps ise on nii õnnetu, sest magamist nõutakse.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:42; 14.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu mul see teema aktualne pole, aga esimese lapsega oli. Mu laps lõpetas päevaune magamise kuskil 2,5-aastaselt, edasi magaski 20-8 umbes. Lasteaed aga ärkvelolekut ei võimaldanud, isegi siis mitte, kui laps oli juba viiene. Siis oli päris hullumaja, laps lõpuks lasteaias ikka uinus, aga see tähendas seda, et enne 11 ta õhtul magama ei jäänud. Mis omakorda tähendas seda, et meie olime hommikul väsinud ja ka laps ei saanud voodist üles.

Meil sama jama. Õpetaja ütleb ka, et suurema osa lõunaunest on laps ärkvel. Lõpuks uinub, magab pool tundi ja sellest piisab, et õhtul istub nagu öökull. Ma ise tahaks hiljemalt kümnest õhtul magama minna aga ei saa :(.

Meil on hetkel see võimalus, et tihti on lasteaias pool päeva või ei hakka üldse viima (siis lähebki kuskil 20 magama ja ärkab 7-8 vahel heatujulisena ja puhanuna). Aga uuest aastast peab hakkama täiskohaga lasteaias käima … ja kooli läheb alles kolme aasta pärast :(.

Mõistan, et õpetajatel on ka pausi vaja aga leian, et hea tahtmise korral annaks ikka miskit orgunnida. Aga pole seda tahtmist.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 10:33; 23.09 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et ühes tavalises Õismäe lasteaias ei pea lapsed magama, sest mu sugulase laps käis seal. Oli veel juttu, et kuna laps ei taha päeval magada ning selles lasteaias ka ei panda selliseid vooditesse, vaid lastakse midagi muud teha, on laps järeletuleku ajal siiski veidi väsinud ning tavaliselt jääb autos magama.

Aga kuidas asi täpselt korraldatud oli (kuidas olid eraldatud ülevalolijad magajatest jne), seda ma ei tea.

Minu vanem laps on välja kukkunud lõoke – kella 20-21 vahel hakkab “ära kukkuma” nii töö- kui puhkepäevadel, vahet pole. Teised pereliikmed võivad veel ringi sebida, aga tema lihtsalt vajub voodisse ja magab, ei näe ega kuule enam midagi. Ei muuda midagi ka see, et lasteaias ta magab lõunaund, mida kodus puhkepäevadel alates 4a ei maga.

Noorem laps on väiksema unevajadusega ja magaks meelsamini hommikul, ei tea, kuidas temaga läheb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis on kõikides lasteaedades kohustuslik lebada liikumatult voodis see 2h magamise aega? Või tehakse kusagil aedades erandeid ka lastele kes kunagi ei maga? Kuidas see on organiseeritud?

Minu laps on vähese unevajadusega 5 aastane ja ei maga enam päevaund. Saan aru, et teised lapsed muidugi vajavad rahu ning vaikust magamiseks, kuid samas on minu arvates ka liig nõuda, et väike laps peab suutma tundide viisi liikumatult paigal lebada. Just hiljuti ta jälle sai pahandada ja pidi nurgas istuma, kuna oli voodis kätega vehkinud. Lasteaed väidab, et ei ole võimalik mitte mingisugust alternatiivset lahendust leida, kuigi on tegu suure lasteaiaga ja mitte magavaid lapsi leidub kindlasti ka teistes rühmades.

iga laps on väsinud kui teda kodus hiljem magama pannakse.
Pane laps 22 paiku magama, võta 7 paiku üles ja usu mind, 5 aastane magab päevaund nii mis mühiseb, sest ta väsib. Ilmselgelt on siin kodused mugavad harjumused mängus, milles on järsku lasteaed süüdi. Loomulikult on ka õpetajatel puhkeaeg, keegi ei hakka sinu lapsega 2h personaalselt tegelema, kuna emme tahab õhtul varem filmi vaadata ja paneb lapse vara tuttu

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 14.09 09:16; 18.09 15:23; 19.09 14:09; 12.10 18:08; 12.10 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on olemas seadus, mis ei luba sundida lasteaias magama vähemalt 4-aastast last ning ka lapse sundimine lõunaune ajaks voodisse on lubamatu.
Mingid põhjendused nagu õpetajate tööaeg ei võimalda ja ruumid kostavad läbi jms ei päde.
Kui lasteaed ei tee koostööd, siis kaeba KOVi haridusosakonda ja kui sealt ei suudeta survestada lasteaeda seadusi täitma, siis õiguskantslerile, kellel on pädevus teostada õiguslikku järelvalvet ka lasteaedades.

Peatükk 3, paragraf 14

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 18:45; 13.09 19:20; 12.10 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et kohe paragraffiga ähvardama.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:05; 13.09 18:59; 18.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodi kohta pole seal seaduses nüüd küll mingit keeldu.
Aga loomulikult ei tohi KARISTADA last, kes ei maga.
Vaikselt olema ülevalolev laps aga peab, kui pole teist ruumi või vajalikku personali, kes tegeleks mujal nendega, kes üleval.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 13.09 19:01; 15.09 18:02; 17.09 19:58; 04.10 06:52; 06.10 09:41; 14.01 19:49; 15.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodi kohta pole seal seaduses nüüd küll mingit keeldu.

Aga loomulikult ei tohi KARISTADA last, kes ei maga.

Vaikselt olema ülevalolev laps aga peab, kui pole teist ruumi või vajalikku personali, kes tegeleks mujal nendega, kes üleval.

No kirjas on, et peab olema valik magamise ja muu vaikse tegevuse vahel. Olen selle kadalipu õiguskantslerini läbi teinud ja sealne seisukoht oli, et voodis lebamine ei kvalifitseeru muuks vaikseks tegevuseks. Mu lapse lasteaias ei saanud ka enne ükski laps võimalust üleval olla, kuni tekkis reaalne oht, et hakataksegi juhtkonda ametist vabastama. Nüüd saavad kõik soovijad lõunaune ajal rühmaruumis joonistada või lugeda. Nagu võluväel ei kosta enam ruumid läbi ega lähe õpetajate tööaeg lõhki.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 18:45; 13.09 19:20; 12.10 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiõp 8 h iga päev. Mida teeb abiõpetaja laste uneajal? 2 h ei ole ju köögitoimkonda.

Olen ise õpetaja abi, seega vastan: meie tööaeg on kellast kellani 9t, tulen 8.00 ja lahkun 17.00, mis sisaldab 1 t lõunapausi st kell 14.00-15.00 ei pea isegi majas olema, ammugi tööd tegema. Pakkusime ka välja, et ongi 8t tööd, lõunapausita aga ei saa- hommikul 8 on juba teist inimest vaja, sest läheme 8.30 juba sööma…ja kui ma 16.00 lahkuks, kes siis õhtul õpetaja lastega õue aitaks vms, ta ei pääseks wc-ssegi, on ju siis rühmas praktiliselt kõik lapsed veel kohal st seaduski ei luba tal üksi jääda, kui on üle 11 lapse.

Lapsed on magamistoas u 13.15 – 14.45 või 15.00 st minu lõuna ongi meelega laste uneajal st ainsal võimalikul ajal kui saab hädakorral õpetaja 24 lapsega üksi jätta. Isegi kui 3p nädalas on tööl 2 õpetajat, siis kogu lõunaune aeg neil ei kattu, kattumist on enim vaja hommikupoolikul tegevuste ajal ja õues olekul(mil on ka õppekäigud, matkad jne) st II lahkub enne kui lapsed ärkavad- I õpetaja on magamistoas, II teeb rühmatoas kiirelt ettevalmistusi uueks päevaks (otsib plakati v meisterdamisvahendid, lugemispala, täidab ELIISi, korrastab oma selle päeva õppevahendeid, peseb kunstivahendid, teeb stendi) ja 2p nädalas ongi vaid üks õpetaja.

enne lõunale minekut jääb mul õpetaja abina 45 minutit, et koristada lauad, pesta nõud, puhastada niiskelt rühmatoa lauad ja põrand, pesta pesuruum/wc (seal ei tee põrandat märjaks kui lapsed üleval-libe ja ohtlik ja lastele ebamugav) ja pühin-pesen esiku st riietusruumi kuna tulime enne lõunasööki õuest.

Tõesti ei taha mitte magajaid lõunapausil kaasa võtta, ei koju, apteeki, poodi vms ???? Ja seadus ei luba ka.

Mismoodi need vanemad siis tööle jõuavad üldse, kel algab ka tööpäev kell 8:00 ja kui lõppeb näiteks kell 17, siis järgi ka ei jõua ju? Äkki on 9-st 18-ni, siis ei saa ju üldse. Ei saa tegelikult üldse aru, et mis tänapäeval lasteaedades toimub, et kas vanemad ei käigi tööl, et toovad lapsed hommikuti hilja (9 ajal) ja ära viivad juba kell 16 või varem ja lasteaiaõpetajad pressivad ka muudkui peale, et viiks aina varem lapsed ära. Ei peetagi rühma ametlikest lahtioleku kellaaegadest kinni.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on ka arusaamatu, mis emad need on kes kl 9 toovad ja kl 16 viivad, töötud, mitmelapse emad, poole töökohaga emad ? Ma näen ka ümberringi 8-17 töötavaid inimesi

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 14.09 09:16; 18.09 15:23; 19.09 14:09; 12.10 18:08; 12.10 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi need vanemad siis tööle jõuavad üldse, kel algab ka tööpäev kell 8:00 ja kui lõppeb näiteks kell 17, siis järgi ka ei jõua ju? Äkki on 9-st 18-ni, siis ei saa ju üldse. Ei saa tegelikult üldse aru, et mis tänapäeval lasteaedades toimub, et kas vanemad ei käigi tööl, et toovad lapsed hommikuti hilja (9 ajal) ja ära viivad juba kell 16 või varem ja lasteaiaõpetajad pressivad ka muudkui peale, et viiks aina varem lapsed ära. Ei peetagi rühma ametlikest lahtioleku kellaaegadest kinni.

Halloo, kas sa oled ise kunagi mõnd last aeda viinud ja sealt toonud, ühel ja samal päeval? Pole kunagi juhtunud, et lapse vastu võtab üks õpetaja, tagasi annab teine? See tööaeg oli ju konkreetselt selle õpetaja abi tööaeg, õpetajatel on teine graafik. Oli ju ometi kirjas, et hommikul kell 8 on juba vaja TEIST inimest – see tähendabki, et LISAKS õpetajale, kes juba kell 7 kohal oli.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:41; 14.09 10:00; 16.09 18:06; 22.09 20:54; 24.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on ka arusaamatu, mis emad need on kes kl 9 toovad ja kl 16 viivad, töötud, mitmelapse emad, poole töökohaga emad ? Ma näen ka ümberringi 8-17 töötavaid inimesi

Mina saan ise sättida aega, millal viin ja toon. Ei ole töötu ega ka poole kohaga. Aga mul on võimalus kodus ka töötada, nii et tihtipeale lähen hommikul kontorisse, siis enne lapse lõunaund toon ta ära, ja jätkan töötamist kodus. See venitab enda tööpäeva pikaks, sest töö tuleb ju ikka ära teha ja koormus on suur, aga just see ajaline paindlikkus, et saan lapse endale sobival ajal lasteaiast ära tuua, kompenseeribki seda, et mõnikord tuleb siis õhtutundidel oma projektid lõpetada. Tööandajal selle vastu midagi ei ole, sest töö on selline, et tulemust on võimalik ka muudmoodi mõõta, kui ainult töökohas viibitud tundide järgi, nii et on kohe näha, et pole viilinud ega tagumikutunde teinud, vaid töömaht ja normid on tehtud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:42; 14.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi need vanemad siis tööle jõuavad üldse, kel algab ka tööpäev kell 8:00 ja kui lõppeb näiteks kell 17, siis järgi ka ei jõua ju? Äkki on 9-st 18-ni, siis ei saa ju üldse

Õpetaja tööpäev algab ju juba 7.30 (valverühm lausa 7.00) ja lõpeb 18.00,
kuidas see küsimus on seotud sellega, et õpetaja abi töötab 8.00-17.00?

Hommikul enne 8.00 pole veel üle poole rühma kohal, võibki olla 1 täiskasvanu. Ja reeglina tund enne sulgemist st 17.00-18.00 on ka alla poole rühma…kui on rohkem, siis meil õpetaja abi enne ei lahku, kui on jäänudki max 11 last.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.09 07:50; 12.09 11:14; 14.09 19:54; 16.09 15:16; 15.01 12:08; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks saavad paljud pered oma tööaegu siiski nii sättida, et laps ei peaks olema kella 7.30-18.00-ni lasteaias, vaid näiteks ema tööaeg algab kell 8, aga lõppeb kell 17, isal algab 9, aga lõppeb 18, ja siis isa viib ja ema toob last, nii et laps võidab tunni nii õhtust kui hommikust.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 13.09 19:01; 15.09 18:02; 17.09 19:58; 04.10 06:52; 06.10 09:41; 14.01 19:49; 15.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga laps on väsinud kui teda kodus hiljem magama pannakse.

Pane laps 22 paiku magama, võta 7 paiku üles ja usu mind, 5 aastane magab päevaund nii mis mühiseb, sest ta väsib. Ilmselgelt on siin kodused mugavad harjumused mängus, milles on järsku lasteaed süüdi. Loomulikult on ka õpetajatel puhkeaeg, keegi ei hakka sinu lapsega 2h personaalselt tegelema, kuna emme tahab õhtul varem filmi vaadata ja paneb lapse vara tuttu

Sul vist pole olnud sellist last, kes väsimise jaoks vajab rohkelt aktiivset tegevust, kui usud, et alati on lapsevanema mugav elustiil lasteaias mittemagamise põhjuseks.
Ma ise sain kodustes tingimuste oma 3-aastase lapse ideaalselt lõunaks (küll ilmselt veidi hiljem nii umb 13.30-ks), aga selleks pidime hommikupoolikul min umb 2,5 h aktiivselt (õues) tegutsema. Lisaks pidime ka õhtupoole kindlasti väljas olema. Kahjuks kõigi lasteaia aastate jooksul magas ta lasteaias vist kuni 5x (alati teatati, sest kardeti, et hakkab haigeks jääma, kui erandlikult magama jäi). Olin suuremosa lasteaiaõhtutest (mõni jäi ilmselt vahele mõne sünnipäeva vms teiste poolt tööpäeva õhtusse pandud tegevu tõttu ära)oma lapsega ka peale lasteaeda tunnike väljas tegutsemas. Rohkem väga ei kannatanud, sest ka kodused toimetused peavad tööinimsel mahtuma sinna tööpäeva õhtusse. Ei aidanud nii vähene aega, kui kogu päevas oli seda õuesolekut ja aktiivsemat tegutsemist vähe ning lisaks veel 2h pikaliolekuna puhkamist.
4-lt oli ta juba ka kodus ilma lõunauneta, aga õhtul rahulikult kell 21.00 uinuv laps (tingimus siiski, et päeval parajalt õues olnud või aktiivselt toimetanud). Lasteaia päevadel nihutasin kõigi heaolu nimel voodissemineku kella 22.00, aga uinus ta ikka 22.45. Varasem voodisseminek lasteaiapäeval protestide ja jonnidega ja uinus isegi veel hiljem. Ei tahtnud mingeid filme vaadata, vaid lapse uinumist siiski mõistlikumal ajal.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:08; 16.09 10:34; 14.01 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unevajadus ei ole päris kindlasti harjutamise küsimus, erinevalt teistega arvestamisest, milles peaks kodu õpetajale appi tulema, mitte vastanduma.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 07:51; 16.09 11:27; 14.01 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps lasteaias magas ei jäänud kodus õhtul magama enne 11-12. Üles tõusis seitsmest. Kodus lõpetas lõunauned 2,5 aastaselt – st laps oli lamanud lõunal voodis tunde magama jäämata. Siis loobusin.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 14:03; 23.09 09:40; 07.10 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiõp 8 h iga päev. Mida teeb abiõpetaja laste uneajal? 2 h ei ole ju köögitoimkonda.

Olen ise õpetaja abi, seega vastan: meie tööaeg on kellast kellani 9t, tulen 8.00 ja lahkun 17.00, mis sisaldab 1 t lõunapausi st kell 14.00-15.00 ei pea isegi majas olema, ammugi tööd tegema. Pakkusime ka välja, et ongi 8t tööd, lõunapausita aga ei saa- hommikul 8 on juba teist inimest vaja, sest läheme 8.30 juba sööma…ja kui ma 16.00 lahkuks, kes siis õhtul õpetaja lastega õue aitaks vms, ta ei pääseks wc-ssegi, on ju siis rühmas praktiliselt kõik lapsed veel kohal st seaduski ei luba tal üksi jääda, kui on üle 11 lapse.

Lapsed on magamistoas u 13.15 – 14.45 või 15.00 st minu lõuna ongi meelega laste uneajal st ainsal võimalikul ajal kui saab hädakorral õpetaja 24 lapsega üksi jätta. Isegi kui 3p nädalas on tööl 2 õpetajat, siis kogu lõunaune aeg neil ei kattu, kattumist on enim vaja hommikupoolikul tegevuste ajal ja õues olekul(mil on ka õppekäigud, matkad jne) st II lahkub enne kui lapsed ärkavad- I õpetaja on magamistoas, II teeb rühmatoas kiirelt ettevalmistusi uueks päevaks (otsib plakati v meisterdamisvahendid, lugemispala, täidab ELIISi, korrastab oma selle päeva õppevahendeid, peseb kunstivahendid, teeb stendi) ja 2p nädalas ongi vaid üks õpetaja.

enne lõunale minekut jääb mul õpetaja abina 45 minutit, et koristada lauad, pesta nõud, puhastada niiskelt rühmatoa lauad ja põrand, pesta pesuruum/wc (seal ei tee põrandat märjaks kui lapsed üleval-libe ja ohtlik ja lastele ebamugav) ja pühin-pesen esiku st riietusruumi kuna tulime enne lõunasööki õuest.

Tõesti ei taha mitte magajaid lõunapausil kaasa võtta, ei koju, apteeki, poodi vms ???? Ja seadus ei luba ka.

Ma ei tea, kus aias sa õpetaja oled. Aga ka varasemalt on läbi kuvanud postitustes, et tegelikult juba enne 13 suunatakse lapsed voodisse. Minu lapsel peaks 12.30 algama ettevalmistused uneajaks – kui aga on olnud olukord, et laps on päeval haigestunud ja 12.15 jõuan aeda järgi, on kõik teised lapsed juba voodis! Siin ongi üks kala peidus – tegelikutl suunatakse lapsed varem voodisse, kui ka graafiku järgi ette nähtud.

Ka kõik teised käivad tööl kell 8-17, sa pole ainuke. Väga palju saab ära korraldada lihtsal töökorraldusega – ei, saei pea kedagi apteeki kaas võtma. laste valvamist saab korraldada vaheldumisi kasvõi 15-20 minuti kaupa valvajat vahetades. kõike on võimalik. Aga tegelikutl sa ei taha.

Kõik hakkab sellest pihta, et te õpetajad ja abiõpetajad ise, ei pea päevakavast kinni ja kiirustate laste voodisse suunamisega. Mõelge korraks ise maha, kuidas olukorda lahendada, lööge oma töötunnid ja minutit kokku ja näete, et asja on võimalik lahendada. juuksuris ja apteegis ei peagi jõudma lõunapausi ajal käia (minul on nt lõunapaus 30 minutit ja juuksuris peangi käima õhtul või nädalavahetusel, pere arvelt).

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:16; 16.09 14:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )


Esileht Väikelaps Magamine lasteaias