Esileht Väikelaps Magamine lasteaias

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 134 )

Teema: Magamine lasteaias

Postitas:

Ma ei tea, kus aias sa õpetaja oled. Aga ka varasemalt on läbi kuvanud postitustes, et tegelikult juba enne 13 suunatakse lapsed voodisse

Nagu juba kirjutasin, ma olen ÕPETAJA ABI. Mis lasteaias, see ei oma tähtsust.
Varem kui 13.00 ei suuna me kuidagi lapsi voodisse, sest rühm sööb alates 12.40, õuest tuppa hakkame tulema 12.30 ja varem ei saa õue minna kui 11.30, sest muusikatund saalis muusikaõpetajaga on meie rühmal 11.00-11.20. Sööme 12.40-…, siis pissilkäik, pesemine, riidest lahti jne…hea on, kui 13.00-13.10 magamistoa ukse sulgeda saan.

Mõelge korraks ise maha, kuidas olukorda lahendada, lööge oma töötunnid ja minutit kokku ja näete, et asja on võimalik lahendada. juuksuris ja apteegis ei peagi jõudma lõunapausi ajal käia (minul on nt lõunapaus 30 minutit ja juuksuris peangi käima õhtul või nädalavahetusel, pere arvelt).

Kuna mul ON KOHUSTUSLIK lõuna tund aega, siis just nimelt käin apteegis, poes vms. Miks peaks oma vabast ajast töötama? Ja lõuna 1 tund on kohustuslik, sest muidu ei oleks mind vajadusel õpetajal abiks aegadel, kus seda juba või veel vaja on, nagu seletasin: pean tulema 8-ks, sest 8.30 olgu toit laual. Ja ei saa lahkuda enne 17.00, sest õpetajat ei tohi rohkem kui 11 lapsega üksi jätta.
Töötan 8t päevas, E-R. Üks kõik kuidas neid tunde v minuteid loen aga tööl olen 8.00-14.00 ja 15.00-17.00.
Kas 14.00-15.00 olen töökohal ja loen raamatut v teen käsitööd v käin poes, apteegis, juuksuris, see on minu vaba valik vabal ajal.
Lõunat ei tasustata, isegi kui kohal olen.

Õpetajatel on meil kõik töötunnid kontakttunnid st töötavadki kumbki igas nädalas 35t lasteaias kohapeal(kui kattuks kõik 5p siis oleks kumbki kohal 6t päevast ja arvan, et puudu jäävad 4,5 t oleks ilmselt ka pigem laste rahuliku lebamise aeg kui õues käimise, tegevuste jms aeg).
Rühm on lahti 7.30-18.00 st 10,5t päevas. Teatud päevad kattuvad rohkem (ujumas käimine-ujulas, bussiga, kõik rühma väljasõidud ja õppekäigud, teatriskäigud rühma peod ja maja üritused- spordipäev, volbripidu, vanavanemate avatud päev jne jne), leian, et siis kattuda on olulisem kui laste lõunauinakute ajal.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.09 07:50; 12.09 11:14; 14.09 19:54; 16.09 15:16; 15.01 12:08; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik hakkab sellest pihta, et te õpetajad ja abiõpetajad ise, ei pea päevakavast kinni ja kiirustate laste voodisse suunamisega. Mõelge korraks ise maha, kuidas olukorda lahendada, lööge oma töötunnid ja minutit kokku ja näete, et asja on võimalik lahendada. juuksuris ja apteegis ei peagi jõudma lõunapausi ajal käia (minul on nt lõunapaus 30 minutit ja juuksuris peangi käima õhtul või nädalavahetusel, pere arvelt).

Kas sa seda kohta oma tsiteeritud kirjas üldse lugesid, kus õpetaja abid pakkusid, et on 8h järjest tööl, aga seda neile ei lubatud? Nagu keegi hullult tahaks kohustuslikus korras tunniajast “lõunapausi” siis, kui kaheksast tunnist on kuus tööl juba ära oldud!

Mu lapse hoidja rääkis kord, kuidas ühes peres, kus ta hoidis last päev otsa, et ema saaks kodus tööd teha, saadeti ta lapse lõunaune ajal ära koju, et ei peaks selle aja eest tasuma. Sedasama tehakse sisuliselt ka selle õpetaja abiga.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:41; 14.09 10:00; 16.09 18:06; 22.09 20:54; 24.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad kesklinna lasteaias, kus ei pea viimasel rühma-aastal magama. On loodud grupp, kus siis lapsed veedavad aja õues või käelisi tegevusi tehes. Iga päev on nendega erinev õpetaja.

Mu laps sai rühmaga kolmeks päevas nädalas ühineda juba eelviimasel aastal. Nüüd viimasel aastal ei maga ta ühelgi päeval.

Nii et selline asi on täitsa võimalik. Tegu ei ole üldse suure lasteaiaga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult on võimalik, kui selleks on ruumid ja inimene palgal.
Ehk siis asi pole õpetajatepoolses tahtmatuses (mulle, ausõna, meeldiks ka mitte jaurata nende mittemagajatega, kes täiesti arusaadavalt sahmivad, rabelevad, kolm korda pissil käivad jne üritavad oma igavust leevendada, ma ise teeks samamoodi, kui oleksin 5-6-7-aastane, uinuda ei suudaks ja peaksin 2 tundi voodis lebama). Asi on lasteaia juhtkonnas või sageli ka lasteaia omaniku (linna, KOV-i) tahtmatuses selle ekstrainimese, kes lapsi lõunal vaataks, palgafondi panustada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 13.09 19:01; 15.09 18:02; 17.09 19:58; 04.10 06:52; 06.10 09:41; 14.01 19:49; 15.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koolis õpetaja. Mees viib lapse 8.30 aeda ja mina jõuan ilusti 15 natuke peale aeda järgi. Aga vägagi mõistan vanemaid kes ei käi selliselt tööl. Üldiselt tundub mulle ka, et kasvatajad tahavad oma töòpäevi justkui meelega lühe dada. Tulge aga hiljem ja viige aga varem. Hea, et meil nii võimalik. Aga kõigil pole. Ja abiõpetaja! Sina oled peaaegu nagu õpetaja. Ja oled auga ära teeninud tunnise pausi aiast väljas!

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 12:30; 18.09 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koolis õpetaja. Mees viib lapse 8.30 aeda ja mina jõuan ilusti 15 natuke peale aeda järgi. Aga vägagi mõistan vanemaid kes ei käi selliselt tööl. Üldiselt tundub mulle ka, et kasvatajad tahavad oma töòpäevi justkui meelega lühe dada. Tulge aga hiljem ja viige aga varem. Hea, et meil nii võimalik. Aga kõigil pole. Ja abiõpetaja! Sina oled peaaegu nagu õpetaja. Ja oled auga ära teeninud tunnise pausi aiast väljas!

Sa oled ise kunagi istunud ühe lapsega lasteaias kelle 5-6ni? Kasvataja elab selle üle. Kasvatsja saab aru.

Laps on õnnetu.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:05; 13.09 18:59; 18.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen. Kunagi olin ka lasteaias õpetaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 12:30; 18.09 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koolis õpetaja. Mees viib lapse 8.30 aeda ja mina jõuan ilusti 15 natuke peale aeda järgi. Aga vägagi mõistan vanemaid kes ei käi selliselt tööl. Üldiselt tundub mulle ka, et kasvatajad tahavad oma töòpäevi justkui meelega lühe dada. Tulge aga hiljem ja viige aga varem. Hea, et meil nii võimalik. Aga kõigil pole. Ja abiõpetaja! Sina oled peaaegu nagu õpetaja. Ja oled auga ära teeninud tunnise pausi aiast väljas!

Sa oled ise kunagi istunud ühe lapsega lasteaias kelle 5-6ni? Kasvataja elab selle üle. Kasvatsja saab aru.

Laps on õnnetu.

ma ei näe et mu laps õnnetu oleks. Rõõmsalt jookseb seal 17-18 vahel ringi. On öelnud isegi et miks ma nii vara tulin 😀 Oleneb vist aiast siis, kui on igav, siis küll

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 14.09 09:16; 18.09 15:23; 19.09 14:09; 12.10 18:08; 12.10 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koolis õpetaja. Mees viib lapse 8.30 aeda ja mina jõuan ilusti 15 natuke peale aeda järgi. Aga vägagi mõistan vanemaid kes ei käi selliselt tööl. Üldiselt tundub mulle ka, et kasvatajad tahavad oma töòpäevi justkui meelega lühe dada. Tulge aga hiljem ja viige aga varem. Hea, et meil nii võimalik. Aga kõigil pole. Ja abiõpetaja! Sina oled peaaegu nagu õpetaja. Ja oled auga ära teeninud tunnise pausi aiast väljas!

Sa oled ise kunagi istunud ühe lapsega lasteaias kelle 5-6ni? Kasvataja elab selle üle. Kasvatsja saab aru.

Laps on õnnetu.

Kord sattus mu lapse rühmas asendjaks üks tigedam õpetaja, siis ütles küll laps jah, et miks ma nii kaua tulin kui peale 17 kohale tulin, et mõttekoht

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 14.09 09:16; 18.09 15:23; 19.09 14:09; 12.10 18:08; 12.10 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd jätta kõrvale see, et lõuna ajal pole personali, kes ärkvel lastega tegeleks, siis mul on sellise teema puhul alati küsimus, et kuidas muudes riikides lapsed lõunaund ei vaja? Minu õde elab Rootsis, laps käib seal lasteaias ja seal magavad vaid sõimelapsed.
Endal oli täpselt sama probleem nagu siin mitmel kirjutajal. Lõuna ajal sunniti laps voodisse, kus ta lõpuks uinus, mis tähendas, et ta oli üleval kella 23-24ni. Mina olin sellisest elukorraldusest täiesti kurnatud, sest mina ei saa lõuna ajal magada, aga unevajadus on mul kõigest tunni võrra väiksem, kui mu lapsel. Mina ei jaksa poole ööni üleval olla päevast päeva ja nädalast nädalasse. Hommikul oli laps unine ja pahur, sest oli saanud vähe magada. Lõunaks oli väsinud ja magas lasteaias.
Kui laps kooli läks, muutus meie elurütm normaalseks. Laps läheb õhtul 21st voodisse ja magab 7-7.30ni. Kõik on rahul, kõik on välja puhanud.
Ma saan aru, kui voodisse sunnitakse lõunaunne 3-4aastaseid, aga see on ka viimane piir. Suuremad lapsed ei vaja päevaund. Enamasti on lasteaias mitu rühma. Kui lapsevanem arvab, et tema laps peab veel 5-7 aastaselt lõunaund magama, siis võib see laps ju väiksematega koos magada ja ülejäänud lapsed sellel ajal vaiksemaid mänge/tegevusi teha. Näiteks võiks õpetaja ju terve tunni lugeda.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 15:15; 07.10 11:24; 15.10 16:21; 16.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et Eestis on lasteaialapse päev nii pikk, et kui nad seal ei maga, siis oleks seal õhtul hullumaja ja lapsed üleväsinud. Kollektiivis viibimine väsitab siiski palju rohkem, kui kodus olemine. Mina küll tahan, et minu lapsed lasteaias magavad. ja kui lapsele tõesti uni peale ei tule, siis veidike vaikuses omaette rahulikult olemist ei tee ka midagi halba. Ongi närvikava tervem. Ei saa ju võrrelda meie lasteaiasüsteemi Soome või Rootsiga kus lapse päev on peaaegu poole lühem.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.09 18:07; 04.10 20:47; 06.10 15:15; 07.10 20:02; 24.01 15:53; 28.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et Eestis on lasteaialapse päev nii pikk, et kui nad seal ei maga, siis oleks seal õhtul hullumaja ja lapsed üleväsinud. Kollektiivis viibimine väsitab siiski palju rohkem, kui kodus olemine. Mina küll tahan, et minu lapsed lasteaias magavad. ja kui lapsele tõesti uni peale ei tule, siis veidike vaikuses omaette rahulikult olemist ei tee ka midagi halba. Ongi närvikava tervem. Ei saa ju võrrelda meie lasteaiasüsteemi Soome või Rootsiga kus lapse päev on peaaegu poole lühem.

Minu neljane magab lõunat kodus ainult siis, kui ta haige on, aga kodus magab ta alustuseks juba hommikul kauem…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:41; 14.09 10:00; 16.09 18:06; 22.09 20:54; 24.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes, Rootsis on ühes rühmas 10-12 last ja 2-3 õpetajat/abiõpetajat, kes nendega tegelevad. Laste päev seal on oluliselt lühem ja ka õhtuti minnakse varem magama, 7-8 ajal õhtul on lapsed juba voodis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes, Rootsis on ühes rühmas 10-12 last ja 2-3 õpetajat/abiõpetajat, kes nendega tegelevad. Laste päev seal on oluliselt lühem ja ka õhtuti minnakse varem magama, 7-8 ajal õhtul on lapsed juba voodis.

See on küll jama, lasteaiad on sealgi avatud enamasti 7-18. Keskmine laste arv rühmas on 15-16, mis tähendab, et ilmselt sõimerühmas on lapsi vähem ja vanemates rühmades rohkem. Lasteaedadesse on riik süstimas rohkem raha, et rühmas laste arvu vähendada, seda küll. Magama minnakse jah varem, mitte küll 19-20, pigem 20-21, aga nad saavadki seda lubada, kuna lapsi ei sunnita magama. Kogemus Rootsiga siis. Meil seoses selle kohustusliku magamisega on nokk kinni, saba lahti olukord.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 01:14; 23.09 08:23; 16.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et Eestis on lasteaialapse päev nii pikk, et kui nad seal ei maga, siis oleks seal õhtul hullumaja ja lapsed üleväsinud. Kollektiivis viibimine väsitab siiski palju rohkem, kui kodus olemine. Mina küll tahan, et minu lapsed lasteaias magavad. ja kui lapsele tõesti uni peale ei tule, siis veidike vaikuses omaette rahulikult olemist ei tee ka midagi halba. Ongi närvikava tervem. Ei saa ju võrrelda meie lasteaiasüsteemi Soome või Rootsiga kus lapse päev on peaaegu poole lühem.

Enamus lapsi siiski ei viibi lasteaias 7-18. Üle 8-tunniseid päevi veedab lasteaias siiski vähemus lapsi ja praegu peavad ka nt 8.30-16.30 kohal käivad lapsed juhinduma nende järgi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 14:03; 23.09 09:40; 07.10 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama probleem, ainus leevendus on see, et toon lapse 2-3 päeva nädalas enne lõunaund ära. Õnneks töökoht võimaldab seda, kuna töötan osaajaga ja sellestki osa saan teha kodus. Vahel võimaldab vanaema lapsele lühemat päeva. Praegu on viimased ilusad sügisilmad, kahju kohe kui laps lebotab need ilusad päikselised tunnid hämaras toas maha. Laps jääb aias magama küll, aga see rikub ära ööune. Arstide sõnul just pikk ööuni on lapse tervise, kasvu ja arengu seisukohalt kõige olulisem.
Pealegi peres on ka koolilaps, kes peab magama minema kell 21 ning väga keeruline on kui väiksem niheleb ja vingub voodis 22.30-23ni. Lapsed magavad ühes toas.
Kui lasteaial pole ressursse muud moodi toime tulla, kui sundida kõiki lapsi 2h pikali olema, siis on vaja ressursse juurde taotleda.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes, Rootsis on ühes rühmas 10-12 last ja 2-3 õpetajat/abiõpetajat, kes nendega tegelevad. Laste päev seal on oluliselt lühem ja ka õhtuti minnakse varem magama, 7-8 ajal õhtul on lapsed juba voodis.

Jama. Laps käis Soomes 3 aastat tavarühmas, kus oli 22 last. Paar neist olid sellised, kes käisid pool päeva. Õpetajaid oli 2+ 1 abiõpetaja+alatasa oli ka üks praktikant, praktikandid vahetusid mingi aja tagant, kuid enamasti oli keset päeva 4 täiskasvanut rühmas. Hommikul ja õhtul oli vähem. Minu laps magas lõunat väga hästi ja lausa küsiti, et ega ööund ära ei riku. Soovijad said magada, kes ei maganud, mängisid uneajal vaikselt teises ruumis.
Kella viieks oli üldiselt lasteaia hoov tühi, vanemad pidid lasteaia aasta algul teada andma, mis kell on laps kohal ja mis kell hiljemalt ära viiakse, kui õigeks ajaks järgi ei jõudnud, tehti märkus, et peate ikka õigeks ajaks tulema.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 10:33; 23.09 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei väsigi kodus nagu lasteaias, kui peres pole just 10+ õde-venda.
Kuidas nende kasvamise teooriatega on, et laps kasvab ja aju areneb eelkõige horisontaalasendis ja magamise ajal, tasuks meenutada. Ehk vähemalt tõetera on.

Need, kes lasteaeda peale tunde jõuavad, kuna varem ei ärganud, tõesti pole vaja magamast magama last toimetada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi peres on ka koolilaps, kes peab magama minema kell 21 ning väga keeruline on kui väiksem niheleb ja vingub voodis 22.30-23ni. Lapsed magavad ühes toas.
Kui lasteaial pole ressursse muud moodi toime tulla, kui sundida kõiki lapsi 2h pikali olema, siis on vaja ressursse juurde taotleda.

Muidugi-muidugi, kõik ongi ainult selle taga, et lasteaed ei viitsi ressursse juurde taotleda.

Ma arvan, et palju kergem oleks sinul panna lasteaialaps ja koolilaps eraldi tubadesse magama. Oleks ka kohe probleem lahendatud, või kuidas? (Kui sul selleks ressursse ei ole, siis, tead isegi, on vaja neid lihtsalt juurde taotleda.)

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:41; 14.09 10:00; 16.09 18:06; 22.09 20:54; 24.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja loen ikka imestusega seda teemat. Suurel osal minu 25 lapsega rühmas kestab päev 8st või 9st-18.00 See on 9-10 tunnine tööpäev valjuhäälses, ülerahvastatud ruumis ja loomulikult ka õues. Enamus lapsi magavad lõunat. Paar tulevad kohale 10 paiku ja hiljem. Nendel lõuna ajal und pole, aga vedelevad niisama voodis. Kahjuks on konkreetselt näha, et lapsed, kes lõunat magada ei taha(ja ka vanemad sellele hoogu juurde annavad), on kehva keskendumisega nii õppetöös kui ka mängides rühmakaaslastega. Ei tasu unustada, et laps õpib mängides. See on koht, mida vanemad ei oska analüüsida, aga ka õpetajad ei kiirusta seda vanematele ütlema. Põhjus lihtne- kogemus näitab, et vanemad, kes ei soovi, et nende lapsed lõunat magaksid, on ka muus suhtluses nõudlikud ja jäigalt oma arvamuses kinni. Lisaks on lapsed väga tähelepanelikud ja hoiak magamise suhtes võetakse tihti vanemalt üle. Enamus lapsi ütlevad, et lasteaias magamine on nõme, ka mina ütlesin lapsena nii. Aga mõtlev täiskasvanu saab aru, milleks puhkus vajalik on. Ja see üldistamine, et lapsed juba 12.15 voodisse pannakse on rumal. Võibolla kusagil on mõni aegunud vaadetega lasteaed, kus asjad sel viisil käivad, aga üldiselt kindlasti mitte.Reaalselt magavad lapsed max 1,5h.
Räägitakse siin vaestest lastest, kes magama peavad ja abidest, kes tunni lõunat peavad saama, aga kas õpetajad siis tõesti ei tohi oma päeva jooksul ruumist välja saada, et juua rahus tass kohvi, vahetada kolleegiga kogemusi ja lülitada end hetkeks rühmast välja, et olla hiljem rõõmus ja puhanud teie laste jaoks?
Ja veel, ma ei lahkuks oma ametikohalt kui peaksin mittemagajatega lõuna ajal eraldi ruumis istuma, ilma puhkepausi ja kohvita, vaid seetõttu, et peaksin õhtul aega veetma hüperaktiivsete lastega.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga üldistav kommentaar eelmiselt vastajalt.
Lapsed on erinevad. Nende vajadused on erinevad. Kõik lapsed ei vaja tõepoolest päevaund. On peresid, kus minnakse juba 20-21 magama ja laps saab oma unevajaduse pikast kvaliteetsest ööunest täis.

Lasteaed on eelkõige laste arenguks ja kodude toetuseks mõeldud asutus. Loomulikult on oluline ka õpetaja heaolu, sh hingetõmbepausid. Kui pered tunnevad, et neile sobiks rohkem, kui üle 3-aastane laps magab pika sügava ööune, minnes normaalsel ajal magama (nt kell 20-20.30), siis on lasteaiast suisa kiuslik raiuda päevauneteemat. Hoopis erinev küsimus on aga lasteaia võimekus ärkvelolekut võimaldada, millest kirjutasin oma eelnevates kommentaarides: kui võetakse suund pigem puhke- kui uneaja peale ja eeldatakse, et osa lapsi saavad magada ja teine osa üleval olla, siis ei saa selle korraldamise vastutust õpoetajatele lükata, vaid see peab toimuma koostöös omavalitsuste ja lasteaiajuhtidega ehk süsteemi muutmiseks peab eraldatama ka vastavaid vahendeid (ruumid, inimesed).

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 13.09 19:01; 15.09 18:02; 17.09 19:58; 04.10 06:52; 06.10 09:41; 14.01 19:49; 15.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie lasteaias hakkavad kl 13 lapsed voodisse minema. siis unejutt. ja kui laps pole uinunud kl 14ks, siis võib üles tõusta ja vaikselt mängida v raamatut vaadata. neid, kes magavad üles ajada ja segada ei tohi. kui sügisel, kevadel, suvel ilusad ilmad, lubati ka lapsi õue. tegu harjumaa lasteaiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus lapsi siiski ei viibi lasteaias 7-18. Üle 8-tunniseid päevi veedab lasteaias siiski vähemus lapsi ja praegu peavad ka nt 8.30-16.30 kohal käivad lapsed juhinduma nende järgi.

Millepärast siis paljud lasteaiad on avatud 7.00- 19.00, kui lapsi ei ole.

Meie lasteaias tehti just statistikat- toon nädala andmed. Lapsi rühmas 24

E- 7.00- 3 last; 7.30- 12 last; 8.00- 20 last, 16.30- 20 last, 17.30- 14 last (kohal 20)
T- 7.00- 2 last; 7.30- 15 last; 8.00- 21 last, 16.30- 22 last, 17.30- 16 last (kohal 23)
K- 7.00- 4 last; 7.30- 11 last; 8.00- 19 last, 16.30- 21 last, 17.30- 13 last (kohal 23)
N- 7.00- 2 last; 7.30- 10 last; 8.00- 19 last, 16.30- 18 last, 17.30- 13 last (kohal 21)
R- 7.00- 2 last; 7.30- 12 last; 8.00- 17 last, 16.30- 15 last, 17.30- 10 last (kohal 18)

Kusjuures üks laps on igapäevaselt 6.50 kohal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 09:45; 09.02 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi kinni väga suuresti laste koduses unerütmis. Kui laps tõuseb 8-9, siis tal ei pruugigi und peale tulla lasteaias. Need kes 7 saabuvad, uinuvad nagu notid. Sama kehtib magamaminemise aja kohta. Last saab toetada tekitades talle õige unerütm. Pealegi laps mitte ainult emotsionaalselt ei vaja uneaega ja rahulikku puhkepausi kärarikkas keskkonnas, vaid nn sirutus ja puhkepausi vajavab ka lapse keha, eelkõige tugisüsteem. Väga raske on neid “vaikselt mängijaid” vaiksena hoida, lugemine segab magajaid, samuti ei ole silmadele hea hämar valgus. Kui pakkuda välja osadele mujal tegutsemise võimalus, siis ilmselgelt tunnevad magajad end ahistatuna ja millestki ilma jäetuna ning soovivad oma tervise hinnaga ka mitte magada. Seega olen ikkagi seda meelt, et vanemad arvutagu välja oma laste jaoks õige kodune unerežiim, nii et mitte magajad tunneksid vajadust magada. Keset lasteaiapäeva magamine on ainult hea, päev täis tegelust ja müra on väsitav ning õpetajate “tahtmine kohvitada” ei mängi siin mingit rolli. Unevajadus väheneb tavaliselt tõesti koolieelikutel, seega pole mõtet rääkida, et 2,5 aastane “ei taha” päeval magada. See teema nõuaks arutlemist lausa perearstidega sellel juhul. Vähene magamine ja väsimus tekitavad stressi, ärevust, käitumishäireid, jonni ja haigustele vastuvõtlikust.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie 4-aastane ei saa lasteaias magada, on ta õhtuks pöörane. Meie unerütm on 21-7 ja 13-15, siis on laps puhanud, jääb vähem haigeks ning huvitub uutest asjadest.

Ma vahel imestan, miks õpetajad ei ole lasteaias järjekindlamad unerežiimi jälgimisega. Meie jaoks on väga tähtis, et laps lasteaias magaks, muidu on meie õhtu üks suur lohe taltsutamine ning laps nädalaga haigevoodis.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 16:23; 04.10 16:27; 07.10 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel märkida, et lapsed arvavad teadvat väga palju “ise” mis neile hea ja tervislik on ja lapsevanemad kipuvad nende tahtmisetele järele andma. Kui oleks laste teha, siis nad magaks ainult siis, kui üleväsimusest maha kukuks, sööksid hommikust õhtuni ülemaitsestatud ja transrasvadest nõretavat toitu ja istuks hommikust õhtuni erinevate ekraanidel ees. Lapsevanema töö on õpetada lapsele mis on head valikud ja mis mitte niiväga head.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 16:23; 04.10 16:27; 07.10 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahel imestan, miks õpetajad ei ole lasteaias järjekindlamad unerežiimi jälgimisega.

Mida sa sellega konkreetselt mõtled? Mina olen ka väga magamise poolt ja minu lapsed on samuti õhtul jonnakad ja üleväsinud, kui juhtub, et pole lõunaund maganud, aga vägisi ei saa ju kedagi magama panna. Või kuidas see järjekindlam unerežiimi jälgimine välja peaks nägema??

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.09 18:07; 04.10 20:47; 06.10 15:15; 07.10 20:02; 24.01 15:53; 28.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi kinni väga suuresti laste koduses unerütmis. Kui laps tõuseb 8-9, siis tal ei pruugigi und peale tulla lasteaias. Need kes 7 saabuvad, uinuvad nagu notid. Sama kehtib magamaminemise aja kohta. Last saab toetada tekitades talle õige unerütm. Pealegi laps mitte ainult emotsionaalselt ei vaja uneaega ja rahulikku puhkepausi kärarikkas keskkonnas, vaid nn sirutus ja puhkepausi vajavab ka lapse keha, eelkõige tugisüsteem. Väga raske on neid “vaikselt mängijaid” vaiksena hoida, lugemine segab magajaid, samuti ei ole silmadele hea hämar valgus. Kui pakkuda välja osadele mujal tegutsemise võimalus, siis ilmselgelt tunnevad magajad end ahistatuna ja millestki ilma jäetuna ning soovivad oma tervise hinnaga ka mitte magada. Seega olen ikkagi seda meelt, et vanemad arvutagu välja oma laste jaoks õige kodune unerežiim, nii et mitte magajad tunneksid vajadust magada. Keset lasteaiapäeva magamine on ainult hea, päev täis tegelust ja müra on väsitav ning õpetajate “tahtmine kohvitada” ei mängi siin mingit rolli. Unevajadus väheneb tavaliselt tõesti koolieelikutel, seega pole mõtet rääkida, et 2,5 aastane “ei taha” päeval magada. See teema nõuaks arutlemist lausa perearstidega sellel juhul. Vähene magamine ja väsimus tekitavad stressi, ärevust, käitumishäireid, jonni ja haigustele vastuvõtlikust.

Mis selle jutu mõte on? Et lapsevanemad peaks ärkama hommikul kell 6 selleks, et laps kella 7 lasteaeda tuua, kuigi tööpäev algab kell 9 või kell 10?
Minu lapse unevajadus oli 6-7aastaselt 9-10 tundi. Kui nüüd laps magab lõunaund 1,5 tundi, siis jääb ööuneks 7,5-8,5 tundi. Mis tähendabki, et laps jaurab südaööni üleval ja segab teiste pereliikmete normaalset unerütmi.
Keegi ju ei vaidlegi vastu, et kuni 4-5 eluaastani võiks laps lasteaias magada, aga 6-7aastased ei ole enam tited ja ei vaja nii palju und ööpäevas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 21:55; 04.10 22:02; 04.10 22:06; 06.10 10:19; 15.10 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja loen ikka imestusega seda teemat. Suurel osal minu 25 lapsega rühmas kestab päev 8st või 9st-18.00 See on 9-10 tunnine tööpäev valjuhäälses, ülerahvastatud ruumis ja loomulikult ka õues. Enamus lapsi magavad lõunat. Paar tulevad kohale 10 paiku ja hiljem. Nendel lõuna ajal und pole, aga vedelevad niisama voodis. Kahjuks on konkreetselt näha, et lapsed, kes lõunat magada ei taha(ja ka vanemad sellele hoogu juurde annavad), on kehva keskendumisega nii õppetöös kui ka mängides rühmakaaslastega. Ei tasu unustada, et laps õpib mängides. See on koht, mida vanemad ei oska analüüsida, aga ka õpetajad ei kiirusta seda vanematele ütlema. Põhjus lihtne- kogemus näitab, et vanemad, kes ei soovi, et nende lapsed lõunat magaksid, on ka muus suhtluses nõudlikud ja jäigalt oma arvamuses kinni. Lisaks on lapsed väga tähelepanelikud ja hoiak magamise suhtes võetakse tihti vanemalt üle. Enamus lapsi ütlevad, et lasteaias magamine on nõme, ka mina ütlesin lapsena nii. Aga mõtlev täiskasvanu saab aru, milleks puhkus vajalik on. Ja see üldistamine, et lapsed juba 12.15 voodisse pannakse on rumal. Võibolla kusagil on mõni aegunud vaadetega lasteaed, kus asjad sel viisil käivad, aga üldiselt kindlasti mitte.Reaalselt magavad lapsed max 1,5h.

Räägitakse siin vaestest lastest, kes magama peavad ja abidest, kes tunni lõunat peavad saama, aga kas õpetajad siis tõesti ei tohi oma päeva jooksul ruumist välja saada, et juua rahus tass kohvi, vahetada kolleegiga kogemusi ja lülitada end hetkeks rühmast välja, et olla hiljem rõõmus ja puhanud teie laste jaoks?

Ja veel, ma ei lahkuks oma ametikohalt kui peaksin mittemagajatega lõuna ajal eraldi ruumis istuma, ilma puhkepausi ja kohvita, vaid seetõttu, et peaksin õhtul aega veetma hüperaktiivsete lastega.

Võin öelda oma lapse rühmakaaslaste põhjal täiesti vastupidist. Kõige suurema päevase unega vennad said koolipikendust ja üks teine poiss jäi kordama 1. klassi.
Jah, meie lasteaias oli küll nii, et kui läksin lapsele lõunast järele (et näiteks eelkooli minna), siis kuigi päevakava järgi pidi päevauni kestma 13-15, olid kõik lapsed 12.15-12.30 juba voodis ja mõnikord juba unejuttki loetud. Esimesed korrad mõtlesin, et jäin ise hiljaks ja vaatasin päevakava valesti, aga ei, oligi nii, et ka koolieelikud aeti peaaegu 3 tunniks magama.
Muuseas, kas olete unenõustajaid kunagi kuulanud? Ka nemad ütlevad, et see on kuritegu nii suurte laste loomuliku unerütmi suhtes.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 21:55; 04.10 22:02; 04.10 22:06; 06.10 10:19; 15.10 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel märkida, et lapsed arvavad teadvat väga palju “ise” mis neile hea ja tervislik on ja lapsevanemad kipuvad nende tahtmisetele järele andma. Kui oleks laste teha, siis nad magaks ainult siis, kui üleväsimusest maha kukuks, sööksid hommikust õhtuni ülemaitsestatud ja transrasvadest nõretavat toitu ja istuks hommikust õhtuni erinevate ekraanidel ees. Lapsevanema töö on õpetada lapsele mis on head valikud ja mis mitte niiväga head.

Ei ole nii. Minu laps on suurepärane magaja ja ööunne minemisega olid meil probleemid vaid lasteaia viimastes rühmades lasteaiapäevadel.
Ma saan aru, et enamik siin vastajatest on selliste mudilaste emad, kellele lapsed tõesti vajavadki veel päevaund. Aga teiegi lapsed kasvavad ju 6-7aastasteks. Tõsimeeli arvate, et te lapsed vajavad ka siis pikki päevaunesid ja ööunesid?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 21:55; 04.10 22:02; 04.10 22:06; 06.10 10:19; 15.10 09:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 134 )


Esileht Väikelaps Magamine lasteaias