Esileht Väikelaps Magamine lasteaias

Näitan 14 postitust - vahemik 121 kuni 134 (kokku 134 )

Teema: Magamine lasteaias

Postitas:

Anna nutiseade kätte, siis püsib voodis vaikselt õhtuni

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 13.01 15:17; 14.01 11:18; 14.01 16:04; 14.01 19:05; 14.01 20:25; 15.01 09:33; 15.01 11:55; 16.01 12:42; 17.01 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ōpetaja. Minul on kole kahju nendest lastest, kes ei maga ja mina neid voodis olema ei sunni. Meie aias on lõunasöök kell 12,30. Lapsed jõuavad voodisse umbes kella 13ks, siis hakkan lugema juttu.Jutu lugemiseks läheb un20 minutit. Mõned lapsed uinuvad jutu ajal, mõned hiljem. Mittemagajad pikutavad koos teistega esialgu voodis ja umbes kell 14 hakkan neid üles lubama. istuvad ees toas ja luban panna puslesid, joonistada-värvida või raamatuid vaadata.Teised lapsed magavad sellel ajal, uks on natuke lahti ja käin neid piilumas aeg-ajalt. Õpetaja abi on lõunal. Mina ei näe selles kùll mingit probleemi, need lapsed, kes vajavad und seda ka saavad. Pigem kolgivad need vooditesse sunnitud õnnetukesed igavusest teised lapsed ka üles. Minu rühmas on umbes 4-6 mittemagajat sõltuvalt pàevast, nemad suudavad ilma igasuguste probleemideta ees toas vaikselt olla, kuna eelnevalt on meil kõik kenasti läbi räägitud ja kokku lepitud.
Ma tean, et mu paariline lapsi ùles varem ei võta, aga mul ei ole teda ära rääkida õnnestunud. Väidab, et lapsed kolistavad ja lärmavad ees toas.
Et siis üks õpetaja vaatenuk teile siia ka. Ah jaa, meie tööaeg on 6+1 st 6 tundi päevas kontakttunde ja 1 tund päevas ettevalmistust, selle vóime teha kodus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia lõunaune kohta on oma seisukoha välja kujundanud ka õiguskantsler Ülle Madise. Möödunud aasta juunis teatas ta lasteaiale, kus käivale nelja-aastasele lapsele ei võimaldatud lõunauinaku ajal muud vaikset tegevust, et isegi siis, kui lasteaias ei soovi lõuna ajal magada ainult üks laps, tuleb tema õigustega arvestada.
Õiguskantsler leidis, et kui vanem soovib, et tema laps saaks uinaku asemel midagi vaikselt teha, peab lasteaed seda lubama. Niisuguse võimaluse peab lapsele andma ka siis, kui seda on ruumipuuduse tõttu keeruline korraldada.”Vaikselt voodis lebamise kohustus ei anna lapsele võimalust valida muud vaikset tegevust. Selline nõue ei arvesta lapse heaoluga. Loomulikult peab laps lõunauinakuks ettenähtud ajal tegutsema vaikselt, nii et ta teisi ei segaks. Ka teistel lastel on õigus puhkeajale,” lisas ta.

Kui viis 5-6-aastast poissi leiavad, et nemad ei taha magada, ma tahaks näha milline see VAIKNE tegevus teiste magajate kõrval on! Ja kes siis seal rühmas üldse magada saab. Järgmisena kaebavad vanemad, et lapsukest sunnitakse VAIKSELT tegutsema. Aga tema inimõigus on ju möllata ja mürada!

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viis 5-6-aastast poissi leiavad, et nemad ei taha magada, ma tahaks näha milline see VAIKNE tegevus teiste magajate kõrval on!

No see peaks olema lasteaia juhtkonna ja kohaliku omavalitsuse organiseerida, et see mittemagajate tegevus ei toimuks magajate kõrval. Selge see, et päris vaikselt ei suuda ükski laps olla pikalt, aga siiski mingi laua tagune tegevus, puzzled, värvimine, raamatud kuskil magajatest eemal olevas ruumis. Kui juhtkond sellist ruumi ei leia ( kas nt saal ei ole mitte igas lasteaias olemas?) siis küsida kohalikust omavalitsusest abi, mida teha, et seadust täita.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:02; 20.01 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel magamisest väikelapseeas: https://www.minulaps.ee/pedagoogilised-lahenemised/ilma-lounauneta-vaikelapse-oppimisvoime-on-madal?fbclid=IwAR0t5DhW4vNqehY5Htnm5urpMev0_FsOBFi2A8N1uY9Kn3BcP-ruMvIBYY0

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.09 18:07; 04.10 20:47; 06.10 15:15; 07.10 20:02; 24.01 15:53; 28.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel magamisest väikelapseeas: https://www.minulaps.ee/pedagoogilised-lahenemised/ilma-lounauneta-vaikelapse-oppimisvoime-on-madal?fbclid=IwAR0t5DhW4vNqehY5Htnm5urpMev0_FsOBFi2A8N1uY9Kn3BcP-ruMvIBYY0

Siin räägitakse ju kuni neljastest. Ka selles artiklis on öeldud, et suuremad ei vaja enam lõunaund, kuid võiksid teha puhkepausi. Selle vastu keegi pole vaielnudki, teema oli muust.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.10 22:23; 14.01 16:16; 14.01 19:46; 14.01 20:38; 15.01 12:03; 15.01 12:40; 15.01 19:25; 24.01 18:44; 30.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil rühma õpetajad ka iga kord rõhutavad, kui teema jutuks tuleb (ja iga jumala kord tuleb), et aga paljud ju magavad ja neil on seda vaja. Minu 7-aastane on see kuldmagaja siis. Aga kedagi ei huvita, et see lasteaias 3 tundi maganud laps jääb kodus õhtul magama alles kell 23, häirides sellega nii oma lõokesest väikevenda kui mind, kes ma pean 6.30 tõusma. Siis ei saa teda hommikul kaheksast normaalselt üles ja ongi unevajadus rahuldamata ja 3-tunnine lõunauni õpetajate rõõmuks soolas. Kui laps on suvevaheajal või haige, saame graafiku normaalseks (21-21.30 kuni 8, loomulikult ilma lõunauneta). Meie elame kuidagi üle, aga soovitus lõunaune tõttu laps lasteaiast ära võtta on ülbe ja nahaalne – lasteaed on selleks, et vanemad saaks tööl käia, mitte selleks, et kogu riigi lastele ühesugune unegraafik selgeks õpetada.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:46; 28.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll magamise poolt! Kes eivtaga, siis las piiutab silmad lahti. Kui juba alguses oleks calik, sius ei läheks ju keegi magamistuppa.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kolmetunnisest lõunaunest te siin räägite? Magatakse maksimum 2 tundi ju. Kell 13.00-15.00 on vaikne tund enamikes lasteaedades. Minu lapse rühmas magavad koolieelikud 1,5 tundi, nad tulevad pool 1 õuest ja pool 2 hakkab neil vaikne tund. 3 tundi ei magata üheski lasteaias.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.09 18:07; 04.10 20:47; 06.10 15:15; 07.10 20:02; 24.01 15:53; 28.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneseen. Meil on koolieelikute rühmas 12 lõunasöök, pärast mida voodisse ja unejutt. 15.30 on oode, kes ise 15 ärkab saab voodist välja ja paar huviringi on ka 15.15 algusega, aga 12.30 – 15.30 põõnata on täiesti reaalne. Enamik muidugi seda täis ei maga, aga kui hommikul on õues korralik liikumistund ja laps vajub sügavasse unne, siis nii ongi ja lasteaia inimestel on veel tunne, et see ongi laste tervise heaks. Eriti absurdne on kogu see kupatus detsembris, kus lapsed magavad maha valge aja, et pimedas ärgata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:46; 28.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki peaks nendes lasteaedades, kus need unetud käivad, tegema ettepaneku, et koolieelikutele võiks mõni vaiksemat sorti (kunst, keraamika, robootika, teadusring vmt) huviring toimuda, nt saalis.
erinevates huvikoolides töötavate kolleegidega arutades on selgunud, et vaid mõni üksik meist käib mõnes lasteaias lõunamagamise ajal ringi tegemas.
enamasti soovitakse nii kooli kui lasteaeda ringe muidu väga kitsas vahemikus (15-17) pärastlõunal, nii et huvikoolid on täitsa hädas – üks õpetaja saab päevas teha max 1 ringi, sest praktiliselt kõik kliendid tahavad samu aegu.

samas seda teemat lugedes tundub, et lõunase magamise ajal midagi vaiksemat ju võiks teha.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:05; 29.01 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas seda teemat lugedes tundub, et lõunase magamise ajal midagi vaiksemat ju võiks teha.

Võiks teha küll, meil oli inglise keel, aga see oli vaid korra nädalas. Neli päeva käis ikka piinlemine. Aga lasteaia poolt oli sellelegi suur vastuseis, sest siis ju magatakse ja kui ühed ei pea magama, siis teised ka ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.10 22:23; 14.01 16:16; 14.01 19:46; 14.01 20:38; 15.01 12:03; 15.01 12:40; 15.01 19:25; 24.01 18:44; 30.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolieelikute ja 5-6 aastaste rühm. Lõunasöök 13.00, unejutt umbes 13.30 ja äratus 15.00. See teeb puhkeajaks umbes 1 tunni, meile sobib. Üldse ilma vaikse tunnita muutuksid lapsed tõenäoliselt pööraseks ja üleväsinuteks. Õpetajate sõnul magavad esmaspäeviti kõik lapsed lõunaund, kes rohkem kes vähem, teistel päevadel pidi paar last mitte magama. Lapse sõnul ütlevad õpetajad, et puhkama peab, magama ei pea ja teisi lapsi segada ei tohi. Oma käte ja kaisukaga võib mängida, pissile võib ka ilma küsimata minna. 🙂
Kodus laps ei maga juba mitu aastat, lasteaias enamasti magab. Õhtul uinumisega üldiselt probleeme ei ole. Uinumisega tekivad probleemid, kui laps on peale 8 arvutis/telekas. Üldjuhul on meil kell 8 vaikus (arvuti, telekas, raadio on kinni) majas st loeme raamatut, mängime mõnd lauamängu või arutame lapsega “maailma asju”. Kell 20.45 pesema ja 21.15 voodisse ja unejutt. 21.45 magab nagu nott. Hommikul 7.15 on äratus, tõuseb ilma nurinata.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 09:45; 09.02 16:24;
To report this post you need to login first.

Meie oleme samuti viieaastase lapsega hädas. Lõunaune tegemisest loobus üsna varakult ja lasteaias käimist alustades ei tahtnud ta just seepärast lasteaeda minna. Nüüd, kus pere teine laps on temaga ühes rühmas, enam lasteaeda mineku streiki ei ole. Aga ta magab lasteaias oma une ära ja õhtul jääb magama alles kl 23, mis on väga hilja. Ja muidugi algab siis nõiaring. Hommikul jääb uni pooleli, siis vingerdades jääb lasteaias lõpuks magama ja magabki siis ca 14-15 oma une täis. See kellaaeg on isegi mulle endale tukkumiseks liiga hiline aeg ja õhtul ei tule uni peale. Nii ka lapsega. Varem pole teda õhtuti ka mõtet voodisse suruda, sest ta viriseb ja vingerdab seal ikkagi 23ni.

Isegi perearst ütles, et lapse jaoks ei ole selline unerütn hea ja mõjub halvasti lapse arengule. Aga lasteaias samuti vaid noogutatakse ja öeldaks, et millalgi tuleb lastevanematele sellekohane uuring.

Üks hea lugemine veel. Loodan, et seda ei ole veel lingitud (ei jõudnud kõiki vastuseid veel läbi lugeda). Siit tuleb samuti välja, et lapse jaoks on just ööuni kõige olulisem. https://novaator.err.ee/852968/eesti-laste-uni-on-vorreldes-pohjamaade-eakaaslaste-unega-vaga-kehv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 121 kuni 134 (kokku 134 )


Esileht Väikelaps Magamine lasteaias