Esileht Tööelu, raha ja seadused. Magistrisse tasuta kohale sisse ei saanud – kas on mõtet alustada eksternõpet?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Magistrisse tasuta kohale sisse ei saanud – kas on mõtet alustada eksternõpet?

Postitas:

Tere

Nimelt ei õnnestunud magistrisse sisse saada. Koondtulemus oli päris hea, kuid kool ütles, et tänavu oli palju väga tugevaid kandidaate. Tegemist siis ühe sessioonõppekavaga. Minu jaoks oli ebaõnnestumine totaalne pettumus, sest tean oma võimete piire ega usu, et suudaksin järgmisel aastal rohkem kui 83 punkti teenida. Nägin magistritöökavaga kõvasti vaeva. Eeltöö oli tõesti põhjalik. Mul oli ka ainulaadne võimalus just uuringu idee osas (praktikasse rakendatav – vajaduspõhine, suure organisatsiooni näitel, kus ise töötan). Ma ei usu, et mul on järgmisel aastal soodsamad võimalused uue magistritöökava kokkupanemiseks. Aasta jooksul võib tulla ka töökohavahetus. Siis ei oleks jällegi ideed.

Eksternõpe on ca 7000 euri. Õhk-õrn võimalus on alustada eksternina ning taotleda kevadsemestril ülõpilase staatusesse üleviimist, ühtlasi tasuta õppekohta. Peab arvestama sellega, et tasuline õpe võib eksterni jaoks kesta lõpuni välja. Kas tõesti võtta see meeletu eneseületus veel kord järgmine aasta ette ja riskida magus-mõru lõpptulemusega, sest punktiskoor ei pruugi küündida 83- gi (alustada vajadusel alles siis eksternina)  või tasub haridusse investeerida juba nüüd ja kohe ning alustada õpingutega käesoleval sügisel? See raha oleks mul võib olla isegi olemas, aga kindlasti ei tuleks see kergelt (tegu poleks laenuga). Enesearendamine, magistrikraad kui unistus, värsked teadmised, laiem silmaring, enese proovile panek (põnev on esitada endale väljakutseid), eesmärgistamine, saavutusvajadus ning tugev enesedistsipliin on tegurid, mis mind hirmasasti tagant tõukavad.

Tänud vastajatele!

+7
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina läheksin sügisest õppima ja taotleksin esimesel võimalusel uuesti tasuta õppekohta. Haridusse tasub alati investeerida. Võtsin kunagi olude sunnil suure õppelaenu, tänaseks on see end kuhjaga ära tasunud.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis koolist jutt? Näiteks TalTechis pead esimese semestri tasuliselt tegema (30 EAP-d) ja siis saad tasuta kohta taotleda, kui kohti on. Aga tavaliselt on, sest väljalangevus on suur.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜ. Tegemist õppekavaga, kus väljalangevust igal aastal polegi ning eksterne, kellega peab tasuta koha nimel konkureerima on tavaliselt 2-3.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivõrd kiire on sul õppimaasumisega? Mina olen aastaid tagasi jäänud ühel aastal joone alla ja teisel aastal sain sama tööga (ausalt, kuupäeva muutsin ainult ära) paremusjärjestusest teisena sisse. Lisaks kandidaatide tugevusele sõltub hindamine ka sellest, kes sinu tööd hindama satub. Kuigi hindamiseks on ette antud esmapilgul läbinähtavad punktid, sõltub siiski palju sellest, mida konkreetne hindaja tegelikult tööst otsib: magistritöö kavandis on nt. toodud punkt kavandatav metoodika, mis tähendab seda, et ühele hindajale piisab, kui märgid ära, et tuleb kvalitatiivne/kvantitatiivne uuring, teisele aga seda, et oli küll märge kvalitatiivsest uuringust, kuid kuidas sa selle läbi viid (intervjuud/kirjandusanalüüs jne). Ka hindaja on ainult inimene koos oma arusaamade ja väärtustega. Vaidlustama ei soovita hakata, pigem soovitan ühendust võtta antud ülikoolis ja selles ainekavas õpetava õppejõuga, kellelt viisakalt küsida juhised, kuidas kavandit veel saaks täiendada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta on nii lühike aeg, et kindlasti astuksin pigem järgmisel aastal uuesti. Ma ei saa aru, miks sa  magistritöö projekti uuesti kirjutama peaksid. Loomulikult võiksid saadud tagasiside alusel olemasolevat täiendada. Kui sa tead, at antud erialal väljalangejaid pigem pole, siis rihiks ikka tasuta kohale. Eks oleneb erialast ka. Kas sinu erialal on 7000 suur või väike summa? Kui hilisem palk on tuhandetes, siis tõesti on see väike summa, aga pooleteisetuhandesest humanitaari- või õpetajapalgast seda tagasi maksma hakata on üsna nüri mu meelest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksternõpe on ca 7000 euri.

Semestris? Õppeaastas? Kogu stuudium? Täis- või osakoormus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokku 2 aastat täiskoormusel õppides.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku 2 aastat täiskoormusel õppides.

Õpi siis 1 aasta osakoormuses, mis teeb 875 eurot semestris. Ja uuel aastal püüa tasuta kohale saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpi siis 1 aasta osakoormuses, mis teeb 875 eurot semestris. Ja uuel aastal püüa tasuta kohale saada.

Sa ei saa ju siis tasuta kohale kandideerida, kui sul pole piisavalt punkte tehtud. Ja mis vahet on tasulisuse osas osakoormusel või täiskoormusel, magistriõpingud on kokku ikka 120 EAP-d, tee neid kahe või rohkema aja jooksul. 1 EAP on 60 eurot, ehk siis soovitad vaid 15 EAP-d teha, sellega kuskile tasuta õppesse küll asja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ju siis tasuta kohale kandideerida, kui sul pole piisavalt punkte tehtud. Ja mis vahet on tasulisuse osas osakoormusel või täiskoormusel, magistriõpingud on kokku ikka 120 EAP-d, tee neid kahe või rohkema aja jooksul. 1 EAP on 60 eurot, ehk siis soovitad vaid 15 EAP-d teha, sellega kuskile tasuta õppesse küll asja pole.

Tasuta kohale saades läheks ta uuesti 1. kursusele ning tal oleks pooled punktid juba tehtud. Ise võtsin niimoodi mitu aastat ühe õppekava aineid raha eest, enne kui tasuta kohale sisse astusin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega on nii, et üks asi, mida ma ülikoolis õppimiselt ootan, on vahvad ja sügavad tutvused ja kontaktid. Koos kõigiga alustades ja täiskoormusel õppides tekib see iseenesest, kuid osakoormusel õppides jääd justkui sellest tegelikult kõrvale. Mõistan, et järgmisel aastal kandideeriksin uuesti 1. kursusele tasuta kohale ja minu jaoks tekiks samasugune võimalus nagu teistelgi, kuid see nö prooviaasta oleks vist siiski mulle liialt emotsionaalne, sest reaalselt, ma oleksin sellel teekonnal üksi. Mingisugune side saaks ju alguse ka nendega, kellega ühiselt alustad, kuid nemad lähevad edasi…  Tasuta kohti on vaid 20. Seepärast olekski üpris raske selleni ka järgmisel aastal jõuda. Tänavu jõudsin 29-ndale kohale 96- st.  Paari loobuja tõttu, liikusin 27- ndaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos kõigiga alustades ja täiskoormusel õppides tekib see iseenesest, kuid osakoormusel õppides jääd justkui sellest tegelikult kõrvale.

See on sul unelm, reaalsus on siiski pisut teine. Igaüks koostab ise endale tunniplaani. Mõni kannab osa aineid üle töökogemuse põhjal, mõni on mõnd ainet juba varem võtnud, mitmes aines on koos mitme erineva eriala üliõpilased, kõik oma eriala üliõpilased ei võta samu aineid samal aastal jne. Reaalsuse võid mitut grupitööd sattuda koos tegema ja lähemalt tuttavaks saada hoopis mõne teise eriala või teise aasta sama eriala inimesega, mitte ei ole ninapidi koos oma eriala omadega. See oma erialaga koos olemine on vähestel erialadel, a la lavakas, kus tõesti on kokku õppeplaan ette kirjutatud ja sellest eriti midagi teisiti teha ei ole võimalik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugenud läbi kõik sinu väljatoodud argumendid- go for it!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega on nii, et üks asi, mida ma ülikoolis õppimiselt ootan, on vahvad ja sügavad tutvused ja kontaktid. Koos kõigiga alustades ja täiskoormusel õppides tekib see iseenesest, kuid osakoormusel õppides jääd justkui sellest tegelikult kõrvale. Mõistan, et järgmisel aastal kandideeriksin uuesti 1. kursusele tasuta kohale ja minu jaoks tekiks samasugune võimalus nagu teistelgi, kuid see nö prooviaasta oleks vist siiski mulle liialt emotsionaalne, sest reaalselt, ma oleksin sellel teekonnal üksi. Mingisugune side saaks ju alguse ka nendega, kellega ühiselt alustad, kuid nemad lähevad edasi… Tasuta kohti on vaid 20. Seepärast olekski üpris raske selleni ka järgmisel aastal jõuda. Tänavu jõudsin 29-ndale kohale 96- st. Paari loobuja tõttu, liikusin 27- ndaks.

Mulle näib, et sa oled juba otsustanud. Kui ikka unistus on suur, siis mine õppima. 7000 raisatakse sageli palju mõttetumate asjade peale. Investeering haridusse on igal juhul kasulik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos kõigiga alustades ja täiskoormusel õppides tekib see iseenesest, kuid osakoormusel õppides jääd justkui sellest tegelikult kõrvale.

See on sul unelm, reaalsus on siiski pisut teine. Igaüks koostab ise endale tunniplaani. Mõni kannab osa aineid üle töökogemuse põhjal, mõni on mõnd ainet juba varem võtnud, mitmes aines on koos mitme erineva eriala üliõpilased, kõik oma eriala üliõpilased ei võta samu aineid samal aastal jne. Reaalsuse võid mitut grupitööd sattuda koos tegema ja lähemalt tuttavaks saada hoopis mõne teise eriala või teise aasta sama eriala inimesega, mitte ei ole ninapidi koos oma eriala omadega. See oma erialaga koos olemine on vähestel erialadel, a la lavakas, kus tõesti on kokku õppeplaan ette kirjutatud ja sellest eriti midagi teisiti teha ei ole võimalik.

Aaaa…, see kuulus individuaalne õpitee. Reaalsuses on see paras möga. Näit on väga paljudel ainetel eeldusained, st neid tuleb läbida õiges järjekorras.  Teiseks, kui ikka kohustuslik aine on reedel kell 14.00, siis sa selle pead ka valima. Võid muidugi ka mitte valida ja lähtuda “oma tunniplaanist”,  aga järgmisel aastal on sul reedel kell 14.00 suure tõenäosusega siis kaks kohustuslikku ainet. Mõlemas on seminarid, ettekanded jms, kus pead kind-las-ti kohal olema. Oma isiklikku õpiteed saad harrastada ainult osakoormusega õppides, makstes ja õppeaastaid venitades, aga see pole ju enamasti eesmärk.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rahaliselt on võimalik, siis mina asuksin õppima ja kandideeriksin järgmisel aastal uuesti ning sissesaades kannaksin kõik oma tulemused üle ja õpiks koos lõpukursusega edasi. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos kõigiga alustades ja täiskoormusel õppides tekib see iseenesest, kuid osakoormusel õppides jääd justkui sellest tegelikult kõrvale.

See on sul unelm, reaalsus on siiski pisut teine. Igaüks koostab ise endale tunniplaani. Mõni kannab osa aineid üle töökogemuse põhjal, mõni on mõnd ainet juba varem võtnud, mitmes aines on koos mitme erineva eriala üliõpilased, kõik oma eriala üliõpilased ei võta samu aineid samal aastal jne. Reaalsuse võid mitut grupitööd sattuda koos tegema ja lähemalt tuttavaks saada hoopis mõne teise eriala või teise aasta sama eriala inimesega, mitte ei ole ninapidi koos oma eriala omadega. See oma erialaga koos olemine on vähestel erialadel, a la lavakas, kus tõesti on kokku õppeplaan ette kirjutatud ja sellest eriti midagi teisiti teha ei ole võimalik.

Minu kogemus on hoopis muu. Olen viimased 9 aastat ülikoolis käinud (TalTech 2a, TLÜ 3a, UT 4a) ja mingist “oma tunniplaanist” pole juttugi, VÕTAga töökogemuse tõestamine on nii keeruline protsess ja pigem otsustavad inimesed ainet läbida, õppekavadeüleseid loenguid on minimaalselt ja üleüldine grupitunnetus ja tugi on väga suur ning õppimise juures oluline. Väiksed erinevused tunniplaanis tulevad valik- ja vabaainetest. Aga ka neis oled mõne oma kaaslasega koos.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on hoopis muu. Olen viimased 9 aastat ülikoolis käinud (TalTech 2a, TLÜ 3a, UT 4a) ja mingist “oma tunniplaanist” pole juttugi,

Eks kogemused ongi erinevad, nagu ka õppekavad. Mina lõpetasin ühe magistrantuuri TÜ-s 2017 ja hetkel teen samas koolis teist magistrit. Mõlemal juhul panime oma tunniplaani ise kokku ja eeldusaineid polnud kummaski õppekavas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuta kohale saades läheks ta uuesti 1. kursusele ning tal oleks pooled punktid juba tehtud.

Räägitakse vist sellest variandist, et kandideeritakse erialasiseselt väljalangenud tudengist jäänud vabale kohale. Mitte jälle üldjärjekorras sisseastumiste ajal. Sellisel juhul ei alsuta kõike uuesti otsast, vaid lihtsalt jätkab õpinguid tasuta kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tean oma võimete piire ega usu, et suudaksin järgmisel aastal rohkem kui 83 punkti teenida. Nägin magistritöökavaga kõvasti vaeva. Eeltöö oli tõesti põhjalik. Mul oli ka ainulaadne võimalus just uuringu idee osas (praktikasse rakendatav – vajaduspõhine, suure organisatsiooni näitel, kus ise töötan). Ma ei usu, et mul on järgmisel aastal soodsamad võimalused uue magistritöökava kokkupanemiseks.

Maksa see raha ja alusta eksternina.

Kui tasuta kohale üleviimiseks ja järgmisel aastal tasuta kohale sissesaamiseks on šansid sinu enda hinnangul 1:1,  siis ära raiska aega ja alusta kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuta kohale saades läheks ta uuesti 1. kursusele ning tal oleks pooled punktid juba tehtud.

Räägitakse vist sellest variandist, et kandideeritakse erialasiseselt väljalangenud tudengist jäänud vabale kohale. Mitte jälle üldjärjekorras sisseastumiste ajal. Sellisel juhul ei alsuta kõike uuesti otsast, vaid lihtsalt jätkab õpinguid tasuta kohal.

Mõlemal juhul jätkaks ta ju samast kohast, kus ta hetkel oma punktidega on. Ega ta juba tehtud aineid uuesti ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, mul on teistlaadi küsimus TA-le. Miks sul magistritöö kava juba valmis on? Olen elu jooksul 2x TalTech magistrisse astunud, pole kordagi magistritöö kava koostamist vaja olnud enne kui kolmandal semestril. Selleks ajaks, kui Sa töö reaalse tegemiseni jõuad 3-4 semester, võib sul juba täiesti uus idee olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul magistritöö kava juba valmis on? Olen elu jooksul 2x TalTech magistrisse astunud, pole kordagi magistritöö kava koostamist vaja olnud enne kui kolmandal semestril.

TÜ-s ja TLÜ-s on paljudel erialadel üheks sisseastumisnõudeks magistritöö kavandi esitamine, mille teostatavust ja teemavalikut sisseastumisvestlusel arutatakse. Pärast tuleb magistriseminari raames muidugi uus esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, mul on teistlaadi küsimus TA-le. Miks sul magistritöö kava juba valmis on? Olen elu jooksul 2x TalTech magistrisse astunud, pole kordagi magistritöö kava koostamist vaja olnud enne kui kolmandal semestril. Selleks ajaks, kui Sa töö reaalse tegemiseni jõuad 3-4 semester, võib sul juba täiesti uus idee olla.

No ilmselgelt oli see sellel konkreetsel erialal nõutav. Loomulikult ei eelda keegi, et lõputöö täpselt algse plaani järgi valmis kirjutatakse või isegi teema samaks jääb, aga eks see ikkagi mingil määral selekteerib välja need, kel on kindel soov kaitsmiseni jõuda neist, kes lihtsalt proovima tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, mul on teistlaadi küsimus TA-le. Miks sul magistritöö kava juba valmis on? Olen elu jooksul 2x TalTech magistrisse astunud, pole kordagi magistritöö kava koostamist vaja olnud enne kui kolmandal semestril. Selleks ajaks, kui Sa töö reaalse tegemiseni jõuad 3-4 semester, võib sul juba täiesti uus idee olla.

No ilmselgelt oli see sellel konkreetsel erialal nõutav. Loomulikult ei eelda keegi, et lõputöö täpselt algse plaani järgi valmis kirjutatakse või isegi teema samaks jääb, aga eks see ikkagi mingil määral selekteerib välja need, kel on kindel soov kaitsmiseni jõuda neist, kes lihtsalt proovima tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Magistrisse tasuta kohale sisse ei saanud – kas on mõtet alustada eksternõpet?