Esileht Tööelu, raha ja seadused. Magistritöö

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Magistritöö

Postitas:

Ei suuda kuidagi seda kirjutama hakata. Motivatsioon puudub täielikult, teema mind ei huvita ja kahlen, kas üldse vajaliku mahu täis saaks. Olen viimase aasta depressioonis olnud, nüüd on natuke parem tänu tablettidele. Mind hirmutab mõte, et pean ennast jälle piinama hakkama selle töö kirjutamisega. Erialavalikuga olen ka eksinud, kahetsen, et oma aega nii palju raiskasin.
Kaalun eksmati võtmist. Tean, et lähedased oleks minus pettunud, kuid tõesti pole mingit isu ennast lõhkuda. Raske valik. Elukaaslane survestab mind tööd ära tegema.Mida soovitate?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 11:12; 14.08 14:10; 18.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma soovitan end kokku võtta ja see siiski ära teha. Lihtsalt selleks, et kogu eelnev pingutus kaotsi ei läheks.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teemat vahetada ei saa? Kui ei saa, siis tee ära kuidagimoodi (aga vaata, et fakte sassi ei aja), see on minu soovitus. See töö tundub raske, aga kui võtad osade kaupa ja ei mõtle, et peab olema täiuslik, siis saad tehtud ja tobe oleks ainult selle töö pärast lõpetamata jätta, isegi kui kahetsed erialavalikut. Sa oled juba nii palju ju õppinud, miks see kõik peaks raisku minema? Võta erialane kirjandus ette, tee vajalikud uuringud analüüsid ära, mis seal ikka on, natuke punnitad, aga saad oma diplomi ka kätte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suuda kuidagi seda kirjutama hakata. Motivatsioon puudub täielikult, teema mind ei huvita ja kahlen, kas üldse vajaliku mahu täis saaks. Olen viimase aasta depressioonis olnud, nüüd on natuke parem tänu tablettidele. Mind hirmutab mõte, et pean ennast jälle piinama hakkama selle töö kirjutamisega. Erialavalikuga olen ka eksinud, kahetsen, et oma aega nii palju raiskasin.

Kaalun eksmati võtmist. Tean, et lähedased oleks minus pettunud, kuid tõesti pole mingit isu ennast lõhkuda. Raske valik. Elukaaslane survestab mind tööd ära tegema.Mida soovitate?

Aga sa ju vastad ise ära – pole mingit isu ennast lõhkuda.
Sa elad korra ning tegid vale otsuse. Nüüd on aeg asi lõpetada ning mitte jätkata, kui see sinu jaoks ei tööta.
Sa ei pea tegelema teemaga, mis pole sinu jaoks õige.
Soovitan võtta eksmati, puhata ja vaadata, mis edasi saab.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi endale keegi, kellel on tahtmist sinuga magistritöö teemal rääkida ja selle peatükke järjest läbi lugeda ning normaalset tagasisidet anda.
Teema muutub sellesse süvenedes enamasti huvitavaks. Samas, ega selle töö eesmärk ei olegi ju maailma parandada, vaid lihtsalt näidata, et sa oskad teaduslikul moel mõelda ja mõttetöö tulemust nõutud viisil kirja panna. Kogu moos. Magistritöö ei pea olema super-hüper uuenduslik ega midagi. Lihtsalt vormistus ja viitamine peab olema korras, sisu teemale keskendunud ja loogiliselt esitatud.
Kuigi sulle praegu tundub, et erialavalik on ebaõnnestunud, ja sul võib täitsa õigus olla, hakka siiski magistritöö materjale lugema ning tasapisi tööd kirjutama. Diplom on diplom. Sa saad niimoodi ühele etapile punkti panna ja selle selja taha jätta.
Muidugi on raske seda kirjutada. Aga kas sa oled juba natuke kirja pannud? Või mis su teema on? Ehk on siin foorumis keegi, kes sellest aru saab ning oskab sel teemal arutleda? Miks sa arvad, et sa mahtu täis ei saa?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, olen sinuga peaaegu samas paadis. Minul isegi ehk oleks tahtmist tööd kirjutada, kuid ei suuda mitte kuidagi sobivat teemat leida. Õppisin avalikku haldust ja haldusreformi puudutava teemaga läksin juba alt ja kogu töö oli asjata. Hetkel mõtlen, et kust küll uut teemat leida, mis ka ennast huvitaks, kuid ei suudagi seda vist välja mõelda. Igasugu ettepanekud on alati teretulnud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistritöö pole pelgalt kirjutamine, see on umbes veerand magistrantuuri sisust tavaliselt ja nõuab päris palju analüüsi (enamasti ei saa ilma statistikata). Seega, arusaadav, et kui teema ja eriala ei paku pinget, siis ei taha seda üsna suurt tööd ette võtta.
Aga samas, magistrantuur on selline õppeaste, kus saab veel üsna kergelt töö teemat ja juhendajat vahetada. Teema valik eriala piires on üpris vaba ja võib olla teinekord vaid kaudselt erialaga seotud (seose peab siiski selgelt välja tooma, muidu ei saa kaitsmisele ega kaitstud).
Ja veel: magistritöö tegemise tempot saad ise määrata, sest kui kõik muud ained on tehtud, siis lõpetada võid ka eksternina. Võid oma magistritööd teha mitu aastat.
Kui sul veel magistrikraadi pole, siis on pigem mõistlik lõpuni teha, sest saad vähemalt kõrgema haridustaseme endale.
Aga võid ka selle õppekava pooleli jätta ja õiget eriala õppima minna. Osa ainetest saab kindlasti üle kanda VÕTAga (kasvõi vabaaineid). Muidugi, olenevalt lähedastest, võidakse alati vihjama jääda, et sa ei suuda asju lõpuni teha. Mu tutvusringkonnas on üks selline juhtum, kusjuures see inimene lõpetas siiski oma õpingud lõpuks ära, 10 aastat hiljem, kui paberit töö juures vaja hakkas minema. Aga juttu pole muudetud. Ma juhin aega-ajalt nende rääkijate tähelepanu asjaolule, et nüüdseks on X ära lõpetanud ja ühtki muud asja tal ka pooleli pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile hakkasin teooriat otsima. Praeguseks on kogutud umbes 3 lk musta materjali.
Minu viga on see, et olen perfektsionist. Proovin siis veidi lõdvemalt võtta, siis ehk jätkub motivatsiooni pikemalt. Vastasel juhul põlen jälle läbi.
Minu arvamus oli ka, et magistritöö on tõsine teadus, aga samas olen teistelt kuulnud, et kohati on mõnel erialal lausa piinlikke töid kirjutatud, aga hindeks ikka suurepärane. Mõned õppejõud on ka sellised hirmutajad nagu põhikoolis oleks. Teevad inimesi maha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 11:12; 14.08 14:10; 18.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kindlasti vabamalt. Sea eesmärgiks töö ära teha, et kraad saada. Enamasti ei huvita kedagi teema või hinne, mille kraadi kaitsmisel said.

Olen ise ka depressiooni ja läbipõlemis nähtudega põhjas ära käinud.
Kui ikka liiga suurt survet tunned, siis vajadusel võtadki aja maha ja lõpetad eksternina. Samas tean, et mida rutem sa töö tehtud saad, seda paremini mõjub see su tervisele, sest muidu on kogu aeg pinge õhus.
Tubli, et alustasid. Sa suudad kindlasti sellega hakkama saada. Üks samm korraga ja peagi ongi töö koos.
Edu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas magistritööd ei saa teie erialal asendada magistrieksamiga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistritöö pole kindlasti tõsine teadus, vaid lihtsalt väike teadustöö harjutus. Õppejõud võivad küll hirmutajad olla, aga lõpuks panevad ikka igasugustele töödele allkirjad/lasevad kaitsmistelt läbi, et tudengist lahti saada. Selleks peab ikka väga hull töö olema, et seda kaitsmisele ei lubata. Massiharidus lihtsalt on selline, et ei saa enamikult mingit kõrgemat taset nõuda ja sellega peab leppima, kui tahad ülikoolis õppejõud ja juhendaja olla. Nii et hakka aga kirjutama ja küll valmis saad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VASTA | TSITEE

Kaalun eksmati võtmist.

Kui sa tunned, et suuda tööd lõpuni teha, siis ok. Aga milleks eksmatt vajalik on? Sellega nullid kogu oma varasema töö sisuliselt ära. Sa ei pea ju nominaalajaga lõpetama. Kui lõputöö jääb tegemata, siis on ju võimalus teha see järgmine aasta. Selle aja jooksul võivad asjad muutuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laen iga kuu kaks kolm sisuliselt magistritööd EHR üles ehitusloa saamiseks.
Teemaalgataja vast tulevane säästuka müüja?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 19:53; 18.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laen iga kuu kaks kolm sisuliselt magistritööd EHR üles ehitusloa saamiseks.

Teemaalgataja vast tulevane säästuka müüja?

Naljakas väide. Töötan pearaamatupidajana. Palk on 2 Eesti keskmist. Depressioon ja läbipõlemine ei küsi su positsiooni.
Kirjutamine pole mu tugevaim külg, sest töötan aastaid numbritega.
Aga jah, tundub, et mingil ametnikuproual on hea meel minu kallal hambaid teritada. Tore, kui su päeva ilusamaks muutsin.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 11:12; 14.08 14:10; 18.08 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama probleem. Ained olid kuulatud, praktikumid antud, aga see töö… võeh. Mind eksmatitigi ja kümme aastat hiljem kirjutasin lõpuks ära. On hea tunne küll, et tehtud sai.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi,
kirjutage väitekiri ja kaitske.
Nii mõnigi minu tudeng on tulnud mind hiljem tänama, et utsitasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 19:53; 18.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli ka magistritöö kirjutamine ikka väga ebameeldiv protsess. Olen samamoodi perfektsionist ja väga raske oli endale kinnitada, et see ei pea olema täiuslik, ma lihtsalt teen selle ära. Võta asja hästi rahulikult, nii nagu su tervislik seisund praegu lubab. Üks päev korraga, üks lõik korraga. Tee kas või halvasti enda meelest, lihtsalt tee ära. Isegi kui eriala ei huvita, siis kraadi saad ju ikkagi kätte ja tegelikult see loeb siiski midagi.
Ma arvan, et magistritöö juures hirmutab kõige rohkem see, et see on niivõrd mahukas projekt, lisaks pead seda kõike ise juhtima. Ma arvan, et mõnes aines tegin isegi palju rohkem ära, aga see oli kuidagi konkreetseteks ülesanneteks jaotatud ja näis seetõttu lihtsam. Lisaks oli minul samamoodi mingi tohutu aukartus magistritöö ees, see tundus niivõrd tähtis ja tõsine asi, ma alguses isegi ei uskunud vist, et ma midagi sellist kirjutada suudaksin. Kui sul on pidevalt selline hoiak, siis tekibki meeletu ärevus ja kramp ja alustadagi on raske. Umbes nii et, kui ma ei suuda teha maksimaalselt, siis ma ei tee üldse. Tegelikult kirjutatakse tõepoolest isegi piinlikke magistritöid, aga näe, kaitstud saavad nemadki. Ei maksa nii pühalikult suhtuda sellesse asja.
Mind aitas endale kava koostamine päris palju. Esimeseks ülesandeks seadsin näiteks ainult lugemise ja teemasse süüvimise, lugemise ajal kopisin juba musta materjali koos viidetega vahepeal arvutisse. Mingi hetk hakkasin seda musta materjali kuidagi liigitma, moodustus mingi loogiline sisuline telg ja arusaam, mida ma kus kirjutan. Panin kindlad tähtajad, mis ajaks kirjutan selle alapeatüki, mis ajaks olen intervjueeritavatele helistanud ja aja kokku leppinud, mis ajaks mingi joonis peab valmis olema jne. Vaatasin mingeid lollakaid motivatsioonivideoid pidevalt, et end sundida. Kole oli küll, aga sain hakkama. Läks lõppkokkuvõttes märksa paremini kui ma arvasin, aga ma ei survestanud ennast üldse ja oleksin leppinud ka üksnes läbipääsemisega. Ausalt.
Minu soovitus sulle on seega – tee kas või halvasti, aga tee ära. Ära mõtle kogu aeg tulemusele, vaid ainult sellele, kuidas parajasti see konkreetne ülesanne ära teha. Näiteks kirjutada üks lõik või viimisteda üks joonis. Keskendu ainult sellistele väiksestele ülesannetele. Usu, et väga suur osa ei naudi magistritöö kirjutamist. See ongi üks paras õudus, kui akadeemilises maailmas edasi ei soovi tegutseda. Aga pooleli pole mõtet jätta, kui tervislik seisund vähegi lubab. Lihtsalt pinge tuleb maha võtta endal ja rahulikult alustada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ajast on magistritöö kirjutamine enese lõhkumine? Ka minule ei istunud kuidagi teema, mida võtsin – aga kohusetundest kirjutasin selle valmis. Võta ennast kokku ja tee töö valmis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ei saa aru, mis selle lõputöö kirjutamise mõte on. Enamus neid töid ju mingi teadus ju tegelikult ei ole. Samas aega ja energiat võtab see tohutult. Kuipalju on ülikoolis aineid, mid käsitlevad teadustöö kirjutamist. Minu meelest võiks selle kõige asemel hoopis eriala põhjalikulmalt õpetada. Las teadustöid kirjutavad need, kellele see sobib ja siis ongi tegu ka tõeliste teadustöödega.
Ise kirjutasin ka oma lõputöid hambad ristis. Ei tunne küll, et tänu sellele tööle kuidagi eriti palju targem ja parem oleksin oma erialal. Minu meelest on palju olulisem see, mis sa ainetest saad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ei saa aru, mis selle lõputöö kirjutamise mõte on. Enamus neid töid ju mingi teadus ju tegelikult ei ole. Samas aega ja energiat võtab see tohutult. Kuipalju on ülikoolis aineid, mid käsitlevad teadustöö kirjutamist. Minu meelest võiks selle kõige asemel hoopis eriala põhjalikulmalt õpetada. Las teadustöid kirjutavad need, kellele see sobib ja siis ongi tegu ka tõeliste teadustöödega.
Ise kirjutasin ka oma lõputöid hambad ristis. Ei tunne küll, et tänu sellele tööle kuidagi eriti palju targem ja parem oleksin oma erialal. Minu meelest on palju olulisem see, mis sa ainetest saad.

Ma pole kunagi arvanud, et magistritöö on teadustöö, see on pigem uurimus vms. Kui ma mõtlen, mis magistritöö eesmärk võiks olla, siis esimesed mõtted, mis pähe tulevad on järgmised. Töö peaks näitama et: a) lõpetaja saab vähemalt mingil määral aru, mis on uurimistöö meetodid; b) inimesel on vähemalt mingi analüüsivõime; c) saadakse aru, millised kirjandusallikad on adekvaatsed; d) suudetakse avaldada vähemalt mingil määral oma arvamust; e) inimene teab, kust saada vajalikku informatsiooni. Ega rohkem vist magistritööks väga vaja polegi. Minu hinnangul peaks kõrgharidusega inimesel sellised võimed olemas olema.

Kui rääkida sellest, et võiks rohkem keskenduda ainete õppimisele, siis minu hinnangul on üks meie kõrghariduse probleemidest just see, et meil on palju inimesi, kes teoorias justkui kõike vajalikku teavad, aga praktikas neid teadmisi rakendada ei suuda. Akadeemiline haridus põhineb eeskätt teoreetilistel teadmisest, millest tingituna suudab eksamid ära teha igaüks, kes vähegi viitsib vajalikud asjad pähe õppida. Magistritöö sõelub välja vähemalt osad inimesed, kes ei suuda oma teadmisi praktikas rakendada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see magistritöö kirjutamine üks peavalu ole, aga tuleb ikkagi ära teha.
Mul endal on õpingud venima jäänud, olen kasutanud ära kõik võimalused akadeemilisel puhkusel viibimiseks. Nüüd kohe peaksin võtma end kätte ning tegema AÜ kaudu viimased 2 ainet ja praktika. Tundub justkui lihtne, kuid minu jaoks on ostunud suureks pingutuseks siiski.

Minuga on veel selline veider lugu, et magistritöö kirjutamist justkui ootan, aga ainetest on jube keeruline jagu saada. Õppimise koha pealt tunnen just seda, et on läbipõlemine. Järjest liiga palju koolis käinud ning õppetulemustest perfektsust taga ajanud. Suur viga ilmselgelt 🙂

Minu lahendus siiani ongi olnud see, et AÜ kaudu (ise akadeemilisel olles) olen teinud aineid omas tempos. On küll tasuline, kuid vaikselt liigun lõpu poole ja seda täiesti omas tempos. Saaks nüüd eesoleva aastaga kõik lõpule, oleks hea olla – väsinud sellest pidevast “kirves ripub pea kohal” tundest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Magistritöö

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.