Esileht Ilu ja tervis magu/kaksteistsõrmik valutab hullult

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: magu/kaksteistsõrmik valutab hullult

Postitas:

ei tea kas sellest, et mingi aeg võtsin valuvaigisteid seoses operatsiooniga v antibiootikumidest, kuna olen ka palju põskkoopa põletikus olnud, aga nüüd paistab, et on magu v 12sõrmik v ma ei tea mis tuksis. juba mitmes päev valutab ja järgi ei anna. ma ei tea mis teha. nõuandeid? kas üldse on võimalik seda ravida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:26; 18.04 21:34; 19.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin ka mingi aeg antibiootikume ja hiljem hakkas ka magu ja seljatagant valutama. perearsti juurde läsin. andis tabletid ja 2 nädalat neid söönud. valusid hetkel ei ole. loodan südamest, et aitavad. käskis aja panna ka spetsialisti juurde. ise vist ika üle ei lähe 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui valuvaigisti oli ibuprofen, siis ma ei imesta, kui magu valutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valuvaigisteid manustasin mitme nädala vältel ikka jõhkralt. tavaline oli kuus 500 mg solpadeini + 6 400 mg Ibumetini, st. koos 2+2, arstid soovitasid ja ütlesid veel, et see pole üldse palju. kui need ei mõjunud, siis lisaks võtsin veel päevas kuni 3 tabletti Tramal (tramadool). aga see oli üle kuu aja tagasi. valutama hakkas nüüd. ei teagi mis teha tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:26; 18.04 21:34; 19.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutavad kogused valuvaigisteid. KUUS solpadeini päevas? Ma oleksin praegu palju rohkem mures oma maksa pärast, sest sellise paratsetamooli kogusega läheb asi ikka kurjaks… Ma ei saa aru, mis arstid need sellised olid, niisuguseid valusid, mis nii palju vaigistamist vajavad, ei ravita megakogustes käsimüügiravimitega, vaid juba spetsiaalsete tugevamatoimeliste ravimitega. Ma LOODAN, et sa enam ei kasuta ühtegi neist ravimitest?

Muidugi on su magu/12sõrmik praegu kõvasti vatti saanud, kuid lausa hädavajalik oleks uurida maksa seisukorda. Kohe perearsti juurde, eks.

Mida ma ise sinu asemele teeksin? Ausalt öeldes teeksin seda, milleks meie armas Haigekassa meid praegu sundseisu paneb: läheksin KOHE tasulisse (v.erameditsiini) gastroenteroloogi juurde. Kui oled Tallinnas, siis soovitaksin Qvalitases dr. Riisperet, see on üks parimaid kättesaadavaid sel alal. Tema teab, mis sinuga ette võtta. Uuri muidugi enne, kui palju vastuvõtt maksab.

Seniks aga ostaksin käsimüügist pantoprasooli ja võtaksin seda igal hommikul ja vajadusel ka õhtul. See surub maha maohappe tootmise. Ise ei tohi seda ravi üle 2 nädala jätkata, sest maohapet on paljude toitainete imendumiseks vaja, seega asi peab olema edaspidi arsti kontrolli ja jälgmise all.

Pantoprasoolist aga ei piisa – toidust peab samal ajal välja jätma kõik puuviljad ja marjad (ka kuivatatud), mahlad (ka tomatimahl, tomatikaste), kõik mulliga joogid, kohv-must/roheline tee, praetud/grillitud/friteeritud asjad, vürtsid, maiustused, kõik valmistoidud. Menüüs võiks praegu olla vedelad täisterapudrud (kui sul teraviljatalumatust pole), hautatud või aurutatud juurvili (toored salatid ei pruugi hetkel sobida), hautatud või aurutatud kala, jogurt. Kõik tuleb väga hoolikalt läbi närida (vähemalt (20 korda iga suutäis). Esialgu võiks proovida paar päeva üldse väga vähe süüa, peamiselt juua vett või kummeliteed ja süüa väga pehmeks keedetud vedelat putru ja/või väga pehmeks hautatud köögivilju (mitte kartulit!).

Mõnda inimest aitab väikeste lonksude haaval toasooja piima joomine. Sama kummeliteega. Söögikorrad katsu hoida väikestes kogustes ja kehatemperatuuril, st mitte liiga kuumad ega külmad.

Peamine aga, et katsu nii kiiresti kui saad gastroenteroloogi vastuvõtule saada. \”Kiiresti\” võrdub paraku praegu meie riigis \”tasulisse\”. 🙁 Sellega tuleb hetkel leppida.

Kui valud muutuvad kiiresti väljakannatamatuks ja perearstile aega ei saa, siis mine ise EMO-sse ja ütle, et ei suuda enam kannatada. Kui räägid ära selle, mis meile siin rääkisid, võetakse sind väga tõsiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastamast! Täna öösel ja täna päeval kuni siiani pole olnud enam valusid maos/12sõrmikus. Palun ütle, mida selline kogus valuvaigisteid võis nüüd mu maksale teha .. ? Olen võhik. Pigem olin mures mao pärast. Kui vahepeal käisin arsti vastuvõtul (kirurg), siis olin ka ise mures, et nii palju valuvaigisteid, et kas te ei arva, et seda on palju. Nad teatasid, et ei ole üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 16:26; 18.04 21:34; 19.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käsisin oma kulul Regionaalhaiglas dr Riispere vastuvõtul, aja sain ka järgmiskes päevaks, soovitan ka tema jutule minna.

Peangi ise taas minema, sest eelmine kord tehti küll nii gastroskoopia ja kõhuõõne uh, mis olid korras aga kaebused ikka kestavad ja kuna veel ka imetan siis siiani ei ole mingit ravi proovinud veel.
Vastuvõtt oli vist mingi 32 euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis magu/kaksteistsõrmik valutab hullult

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.