Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Magusaisu leevendamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Magusaisu leevendamine

Postitas:

Kuna olen lõpurase siis arst soovis, et ma jätaksin magusa ja puuviljad(väljaarvatud paar õuna päevas ja kiivi)oma menüüst välja. Kardab, et laps läheb liiga suureks. Ma ise olen väikest kasvu 152 pikk ja kaalun praegu 52,6 kilo. Probleem on aga selles, et mul on meeletu magusa isu. Võtsin viimase kuuga juurde 2,5 kilo ja see ei meeldinud minu arstile. 9 septembril on ultraheli, kus vaatab oletatavat lapse kaalu. Nüüd ei teagi mida süüa võin. Kas tarretis mis on tehtud kodumahlast on ka nagu magus asi või näiteks kakao jook(mõlemad sisaldavad ju suhkrut ka)? Mida teie sööte joote, et natukenegi magusaisu leevendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kapis alati olemas mesi ja maasika toormoos. Kui tõesti isu läks meeletuks, tegin 1-2 moosi/mee saia omale. Ise vaevlesin ka muidugi meeletu magusaisu käes. Sõin päevas enamasti 1 keskmise shokolaadi ja sel ajal olid veel rabarberid ka… nii, et kooki tegin ka omale iga päev 😀
Õnneks see last ei mõjutanud, sündis 3690g ja läks veel 2nd üle ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sa kogu rasedusega oled juurde võtnud? Mina olen 154 cm ja raseduse lõpus ehk 40-dal nädalal kaalusin 63 kilo. Minu algkaal oli 50 kg. Mulle tundub et see sinu 52,6 on kuidagi vähe…raseduse lõpus võetaksegi rohkem juurde. Mina võtsin viimase kahe kuuga juurde ca 6 kg ja see oli arstide arvates ok, laps sündis 3300 g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algkaal oli 43,3. seega praegu olen juurde võtnud 9 kilo. Minu arust on see ok. Aga arst nagu ütles, et korraga ühe kuu jooksul 2,5 kilo juurde võtta minu väiksuse juures on palju. Nüüd olngi nats segaduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]bandora kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu algkaal oli 43,3. seega praegu olen juurde võtnud 9 kilo. Minu arust on see ok. Aga arst nagu ütles, et korraga ühe kuu jooksul 2,5 kilo juurde võtta minu väiksuse juures on palju. Nüüd olngi nats segaduses.[/tsitaat]

su arst on üks neist, kes ajab rasedaid hulluks oma kaalujuraga…
enamik arste tänapäeval on siiski veendunud, et ema menüü last ei kasvata, kui siis ainult ema…
ja sinu kaalukasv siiani on igati normaalne, võta rahulikult ja ütle arstile mis ta kuulda tahab aga ise käitu nii, et end hästi tunneksid. oleks sul siis mõni päris probleem…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutuseks võin sulle öelda, mina olen viimase kahe nädala jooksul juurde võtnud 3kg ja minu ämmakas ei teinud teist nägugi selle peale. Ning üks minu arstidest ütles selle peale, et kuskilt peab ema energiat ka saama peale pisikeste sündi nendega tegelemiseks…

Viimane kägu kirjutab hästi, et sinu arst on üks nendest kes ajab rasedaid oma kaalujuraga hulluks.

Võta rahulikult 🙂 pealegi raseduse lõpus võetaksegi rohkem juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüa kõht täis süüa valgurikastest toitudest- kohupiim,jogurt, kana või kalkuniliha jne; lisaks köögiviljad ja kala.
Nii peaks täiskõhutunne kauem püsima ja nö rahulolu söödud toidust ka. Mul aitab see edukalt magusast eemal püsida.
Ja soovitan ka vett juua esimese asjana kui tekib millegi järele isu.
Mahlasid ja tarretisi väldiksin, kuna need sisaldavad palju peidetud suhkruid e. kaloreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tipa.tapa apteeki ja uuri, kas kroomitabletid sobivad ka rasedale. Ise olen neid söönud ja aitavad väga hästi aga ma ei tea, kas rasedana ka sobivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögi rohkem puuvilju, vbl viinamarjad ära just kilodeviisi söö. Sealt saad kasulikke aineid organismile.

52 kilo kaaluv rase on ikka ilge tünder tõesti.

Mõned arstid lihtsalt on sellised kaalunatsid… Võta mõistusega asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh juudas, mina pugisin oma esimese lapsega kõikvõimalikke magusaid asju – saiakesi, kooke, torte, jäätist jne jne. Ise ma võtsin palju juurde, 25 kilo. Laps sündis 3120g ja 49cm, pisike oli 🙂 Nüüd on mul rasedust peaaegu 6 kuud ja ma pole pooltki nii palju magusat söönud kui esimese rasedusega. Ei taha palju juurde võtta, sest esimesest lapsest jäid mingid kilod alles. Hetkel olen juurde võtnud umbes 6 kilo. Viimane kord kui eestis käisin siis ema ja vanaema vaaritasid mulle sööke jne… koju saabusin 4-5 lisakiloga. Rääkisin seda arstile ja ta küll midagi ei öelnud. Lihtsalt naeris kaasa, et teada värk kui vanaemale küll satud jne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vötsin ka eelmise rasedusega kokku pea 25 kilo,olin nagu maakera:)Terve rasedus oli magusaisu,vahepeal mingi periood soolast(peamiselt kröpsud) ja siis jälle magusat-kooke,jäätist,magusaid puuvilju jne.Saiakesi ei söönud.Samuti ka mitte,piima,liha,muna ega kala.Laps sündis 3550 ja 51 cm.Nüüd on rasedust 4 kuud,algusest peale söin muna,kala,liha,jöin vitamiinidega mahlasid,aga EI MINGIT MAGUSAT.No ei vaadanud sinna poolegi.Nüüd tahaks ainult värskeid salateid,heeringasalatit,liha,kala,muna ja köike mis soolane vöi hapu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tavakaal on 45kg, ise olen 160 pikk. Juba praeguseks olen juurde võtnud 9,4kg(!). Kuna enne rasedust olin alakaaluline, siis ämmaemand minu suurest kaalutõusust pole numbrit teinud, kuna organism teeb tasa selle mis enne rasedust puudu jäi. Ja niikaua kui mu enesetunne on hea, mitte mingeid vaevusi ega turseid pole ja ennast kohmakana ei tunne, niikaua ma ei muretse oma kaalu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tipa.tapa apteeki ja uuri, kas kroomitabletid sobivad ka rasedale. Ise olen neid söönud ja aitavad väga hästi aga ma ei tea, kas rasedana ka sobivad.[/tsitaat]

Apteekrina võin kinnitada, et ei sobi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Magusaisu leevendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.