Esileht Koolilaps Magusasöö(t)mine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Magusasöö(t)mine

Postitas:
Kägu

Eelteismelistel lastel on toitumisega suured probleemid, kodust toitu ei taheta, ainult pitsat, limpsi, mahlasid, kartulikrõpse, friikaid ja kananagitsaid nõutakse.  Me oleme käinud toitumisnõustaja juures,  ja see eriti ei aidanud, nende asjatundjate jutt unus kiiresti. Üks lastest on juba ka ülekaalus.

Meil on alles vaid üks vanavanem, kahjuks too kostitab lapselapsi tihtipeale magusaga, küll shokolaadi, kookide jms. Olen palunud et ta ei teeks seda aga kõik kurtidele kõrvadele. Vahel kui lapsed enne meid koju jõuavad olen palunud et ta teeks neile kähku midagi õhtusöögiks, ja hiljem selgub et see miski on järjekordne poest ostetud kook, pannkoogid või pannil praetud saiad. Isegi praekartulit ei maksa aoodata. Ma lithsalt enam ei jaksa magusalaviiniga võidelda ja esimesel võimalusel viskan selle magusa kraami prügikonteinerisse. Lihtsalt kahju et vanainimene oma vähese pensioni eest sellist jama kokku ostab.

Minu jaks on otsas, ise ma rämpstoitu ja magusat ei kannata silmaotsaski ja koju ei osta.

Samuti olen väsinud kahe tule vahel olemisest, see on päris stressirohke juba. Olen mures mis saab lastest kui neil sellised toitumisharjumused ei muutu.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed ei tee trenni? Mul ka lapsed hea meelega pistavad kõike sinu poolt loetletut, ka magusat. Lapsed on normaalkaalus, saledad. Õppimine ja trennid, huviringid  kulutavad palju energiat, seda on vaja taastada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et see vanavanem elab Teil?  Ja käib ise poest ostmas – siis on küll keeruline keelata. Söögi tegemise puhul ei aita muu, kui teed ise lastele lõunaks söögid valmis ja las soojendavad.

Kuidas need eelteismelised lapsed on siis saanud rämpstoitu, kui sa ise neile ei osta? Muude teemade all on laste toitumisharjumustest pikk jutt. Võta lapsed pühapäeva õhtul kokku ja leppige kokku, mis on nädala mennüü, kindlasti on lastel lemmiksupid, praed vms, Kõiki asju annab tervislikumaks teha, kanafileest saab ise teha nagitsaid, friikaid saab teha õlita ahjupannil, salat juurde. Limonaadi tegemise jaoks ostsime mullimasina, kõik kodumahlad said limonaadiks tehtud. Vanaemaga lepid kokku, et laupäeval süüakse kooki.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on alles vaid üks vanavanem, kahjuks too kostitab lapselapsi tihtipeale magusaga, küll shokolaadi, kookide jms. Olen palunud et ta ei teeks seda aga kõik kurtidele kõrvadele. Vahel kui lapsed enne meid koju jõuavad olen palunud et ta teeks neile kähku midagi õhtusöögiks, ja hiljem selgub et see miski on järjekordne poest ostetud kook, pannkoogid või pannil praetud saiad.

Sellisel puhul on tavaks öelda: vähemalt on neil vanaema.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et see vanavanem elab Teil? Ja käib ise poest ostmas – siis on küll keeruline keelata. Söögi tegemise puhul ei aita muu, kui teed ise lastele lõunaks söögid valmis ja las soojendavad.

Pigem elavad noored vanema juures. Seega kelle katus, selle kord.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõni ime, et lapsed soovivad rämpstoitu ja magusat, kui emal nii paaniline hirm selle ees, et koju üldse ei osta.

Mingit magusat võiksid lapsed siiski saada, ega see ei pea olema nii, et kogu aeg ainult rämps ja magus või siis üldse mitte kunagi. Teismelised ikka tahavad magusat ka ja kui sa neile seda kodus ei luba, siis hakkavad varsti peitma vms.

Oma sellise nulltolerantsiga sa võid neile tekitada söömishäired, pärast on sul kodus buliimik või anorektik ja siis oled veel rohkem hädas. Võta seda magusasöömise asja natuke rahulikumalt ja sea sisse mingi süsteem, missugust magusat kodus on, millal võib ka burksi saada jms. Magusat saab ka kodus ise teha, ei pea olema poekook või poekompvek, aga selge on see, et kui laps tahab kooki või kommi, siis lihtsalt õun või porgand seda tema jaoks  ei asenda.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma ise olen ülekaaluline ja kannatan toitumishäire all, siis hoian topelt silma peal oma laste toitumisel. Ühelt poolt, et oleks tervislik, teiselt poolt, et ei tekitaks neid mingeid sundmõtteid ja hirmu toidu vastu.

Lasteaiast saadik on reegel, et trennis peab käima. Vägisi ei sunni midagi peale, st trenne võib vahetada, aga kuskil peab käima.

Ühtegi toitu me ei välista. Olen aru saanud, et range keelamine tekitab pigem iha.

Mitte kunagi ei osta koju krõpse ja limonaadi

Väga harva ostame mahla, kommi

Harva valmiskooke jms küpsetisi

Magustoit on väga tihti peale sööki (lastel), aga selleks isevalmistatud dessert väikeses kausis (puuviljasalat, tarretis, kissell vms) või 1 kohuke, 1 šokolaadikomm, jäätis vms.

Vanaemale valmista tervislik toit ette, et ta saaks seda soojendada lastele.

 

 

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanad need eelteismelised on, et ei saa nt eelmise õhtu tervisliku toidu soojendamisega ise hakkama ja vanaema peab süüa tegema? Lahendus on just siin, lapsed on kasvatatud abituks ja vanaema süüdi.

Lisaks saab paljusid laste lemmikuid “rämpstoite” valmistada kodus ja tervislikumalt. Nt pitsa – põhi täisterajahust (või pooleks valge jahuga), peale korralik sink, tomat, nt sibul, kui lapsed söövad. Ei ole ju rämps!

Pasta koostisesse ka köögivilju.

Kananagitsaid ehk paneeritud kana saad nii pannil, ahjus kui ka kuumaõhufritüüris valmistada.

Ka friikaid tehti vanasti ise kartulist, saad kontrollida soolakogust.

Toitudele lisandiks alati värske salat.

See, et lastelemmik on “rämps”, pole miskit üllatavat. Oluline on, et sööksid ka normaalset vanemate valmistatud toitu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seletaks neile lahti, miks rämpstoit ei ole tervislik ja kuidas see nende tervist mõjutab, mis probleemid sellest suure tõenäosusega mõne aja pärast tekivad. Saab ka rääkida sellest, kuidas rämpstoitu tehakse ja millest need toidud koosnevad. Nad on ilmselt juba koolis seda kuulnud, aga see võib kiiresti ununeda. Näiteks võtaks toidupüramiidi ja selgitaks, mis mõjud on nendel toiduainetel. Jugustaks neid ise otsuseid tegema, mitte sööma mõtlemata kõike, mida vanavanem neile ostab või vaaritab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaema ei ela meiega, elab 5min kaugusel, meil käib ta muidugi pea iga päev.

Lapsed teevad trenni, mitut ala koguni aga ülekaal kimbutab ikka, küll ühte neist.

Ma olen selgitanud miks suhkur ja rämpstoit on halb, koolis räägitakse, tervisliku toidu kokanduskoolitusel käisime ja ikka ei mingit kasu.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaema ei ela meiega, elab 5min kaugusel, meil käib ta muidugi pea iga päev.

Kumbapidi siis on – kas vanaema ise käib või sinu palvel “Vahel kui lapsed enne meid koju jõuavad olen palunud et ta teeks neile kähku midagi õhtusöögiks”
Kui viimane, siis tee söök valmis, las lapsed võtavad, ära palu vanaemal söögi pärast muretseda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks sellel teemal väga palju kaasa rääkida(nii omadest kogemustest, oma lastest kui vanavanematest, suht sama teema. Mitte nulltolerantsiga piirata, mitte vabalt minna lasta, lõputu võitlus)…aga praegu ütlen ainult ühte

 

Mitte ühtegi eelteismelist ei huvita, et toit oleks tervislik ja ei põhjustaks tervisehädasid. See ei ole veenev argument neile. Nad ei mõtle tervise peale nii nagu täiskasvanud.  Ja suurem osa enamus neist ei tunneta ka mingit tervisehäda kui siis ainult ülekaal. See, et kunagi sul võib tekkida…või et siis su organism ei arene korralikult vmt see ei mõju kui vanaema oma koogiga lagedale tuleb. Ülekaaluliseks muutumine on ehk ainuke reaalne põhjendus mitte rämpsu või magusat süüa. Samas ei saa neid pannkooke ka niiväga demoniseerida, sest see  toit iseenesest ei ole halb. Kogus, tihedus mängivad suuremat rolli. Ja et need teismelised vahepeal oma telod ära paneks ja trenni või õue ka läheks.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi ülekaalulised keskealised – täiesti väljaarenenud inimesed, mõistus peas, mõni isegi väga edukas, mõni isegi arst. Neil juba insult sisuliselt luurab nurga taga, isegi  neid ei motiveeri see toidu tervislikkus mitte kuidagi.

Kogu see toitumise ja toidusõltuvuse teema  pole must valge

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks sellel teemal väga palju kaasa rääkida(nii omadest kogemustest, oma lastest kui vanavanematest, suht sama teema. Mitte nulltolerantsiga piirata, mitte vabalt minna lasta, lõputu võitlus)…aga praegu ütlen ainult ühte

Mitte ühtegi eelteismelist ei huvita, et toit oleks tervislik ja ei põhjustaks tervisehädasid. See ei ole veenev argument neile. Nad ei mõtle tervise peale nii nagu täiskasvanud. Ja suurem osa enamus neist ei tunneta ka mingit tervisehäda kui siis ainult ülekaal. See, et kunagi sul võib tekkida…või et siis su organism ei arene korralikult vmt see ei mõju kui vanaema oma koogiga lagedale tuleb. Ülekaaluliseks muutumine on ehk ainuke reaalne põhjendus mitte rämpsu või magusat süüa. Samas ei saa neid pannkooke ka niiväga demoniseerida, sest see toit iseenesest ei ole halb. Kogus, tihedus mängivad suuremat rolli. Ja et need teismelised vahepeal oma telod ära paneks ja trenni või õue ka läheks.

On täiesti võimalik ka lapsed panna tervise peale mõtlema. Kõik sõltub ka sellest, millist eeskuju näitavad vanemad ja sõbrad. Kui sinu lapsi ei huvita toidu tervislikkus, siis see ei tähenda, et ”mitte ühtegi eelteismelist” see ei huvita 😀

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi ülekaalulised keskealised – täiesti väljaarenenud inimesed, mõistus peas, mõni isegi väga edukas, mõni isegi arst. Neil juba insult sisuliselt luurab nurga taga, isegi neid ei motiveeri see toidu tervislikkus mitte kuidagi.

Kogu see toitumise ja toidusõltuvuse teema pole must valge

Ei imesta. Kui oled kord juba selgelt ülekaalus ja toitumise käest lasknud, siis ongi loomulikult raskem leida motivatsiooni, sest ebatervislik toitumine on juba harjumuseks saanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see rakse ole uuesti sisse harjutada, kui juba harjumus kodust/korraliku toitu süüa on ära kadunud ja/või magusa ja snäkkide söömine söögikorra asemel sisse juurdunud.

Meil on enamuse ajast siiski kodune toit pealelõunaks lapsele soojendamise kaugusel olemas . Samuti on lapse väikeeast peale harjumus ja rutiin (kõigil) süüa tühja kõhu korral kõigepealt sooja korralikku sööki ja siis alles midagi vähesemat magusat söögikorra lõpuks.  Aeg-ajalt kaasan lapse ka järngeva toidu idee mõtlemisele ja valmistamisele, mis kindlasti paneb lapse suurima hea meelega kodust toitu sööma ka siis, kui vanaema kaasa pandud magusad koogid või saikesed on tegelikult nina all ootamas. Samamoodi käime mõnikord ka väljas heades söögikohtades söömas , et tekitada vaheldust minu valmistatud söökide maitsetele. Kindlasti ei ole ma kunagi magusat või ka nö rämpstoitu keelanud, lihtsalt on kõht enamasti juba üsna täis, et meeletuid magusakoguseid lihtsalt ei mahugi sisse. Ja olen ka kodus teinud pitsat või hamburgeri, aga  nö omale sobivatesse  suundadesse ja variantsioonidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi lihtsa ja tervisliku pitsa saab täisteratortilladest, ketšupit alla, sink-tomat ja riivjuust peale. Krõpse on ka ökosid saada, ainult et rasvased on ikka.  Limps on küll puhas suhkur, pane lauale kann veega ja maitseks jõhvikad/kurk/apelsin vms. Vahepalad olgu puu- ja köögviljad, piimatoodetes jälgi rasva- ja suhkrusisaldust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina viskan ka vanaemade toodud kommid prügikasti. Räägitud on palju, kurtidele kõrvadele. Nad toovad kolmele lapsele poekilekotitäie ikka! Suur pere ju. Räägin ja räägin, olen demonstratiivselt lubanud lastele kaks kommi ja ära pannud, et saadaks aru, ei midagi. Kellelegi teisele mul anda kah pole. Nii kahju selline raha raiskamine, aga lastele ma sisse ka selliseid koguseid magusat ei sööda. Lihtsalt toeks – sa pole ainus. Mul lapsed veel nii suured pole, nõu anda ei oska kahjuks. Ise läksin hormoonide toimel pontsakaks teismelise tüdrukuna, kodus toit oli üsna tervislik, sõin palju lihtsalt. 20a eraldi elades kaal langes jällegi alakaalu piirile, söögi valmistamine ei meeldinud, raha oli vähe. Äkki su lastel lihtsalt keha hakkab muutuma?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on võimalik et laps kes ei taha tervislikku sööki, ja seda siis ei söö ka, läheb paksuks korra päevas magusat süües?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on võimalik et laps kes ei taha tervislikku sööki, ja seda siis ei söö ka, läheb paksuks korra päevas magusat süües?

No oleneb ju mida ja mis koguses süüakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No muud eriti ei söödagi, kogu päev kommid ja magus nina ees, vägagi ekstreemolukord tegelikult. Nad on juba nii vanad et käivad toovad ise poest juurde oma taskurahaga, vanaemaga võidu siis. Ise arvan et peaks juba psühholoogile aja panema nii lastele kui mulle.  Siin vist eriti ei kujutata sellist olukorda ettegi, aga kahjuks pole sugugi liba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise magusat ja rämpstoitu koju ei osta, aga lapsed küsivad ja ka saavad pidevalt pitsasid, krõpse, limonaadi ja kooki?

Kui kogu taskuraha rämpstoidule kulub, miks siis annad taskuraha? Kui üks lastest on juba ülekaaluline, peab probleem olema pikalt kestnud.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No muud eriti ei söödagi, kogu päev kommid ja magus nina ees, vägagi ekstreemolukord tegelikult. Nad on juba nii vanad et käivad toovad ise poest juurde oma taskurahaga, vanaemaga võidu siis. Ise arvan et peaks juba psühholoogile aja panema nii lastele kui mulle. Siin vist eriti ei kujutata sellist olukorda ettegi, aga kahjuks pole sugugi liba.

Ära anna siis enam taskuraha. Koju osta piisav varu tervislikku toitu, ka puuvilju ja köögivilju ja kui tahavad midagi osta, siis küsivad spetsiaalselt selle jaoks. Tundub, et õige aeg selliseks kasvatustööks on mööda lastud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks sellel teemal väga palju kaasa rääkida(nii omadest kogemustest, oma lastest kui vanavanematest, suht sama teema. Mitte nulltolerantsiga piirata, mitte vabalt minna lasta, lõputu võitlus)…aga praegu ütlen ainult ühte

Mitte ühtegi eelteismelist ei huvita, et toit oleks tervislik ja ei põhjustaks tervisehädasid. See ei ole veenev argument neile. Nad ei mõtle tervise peale nii nagu täiskasvanud. Ja suurem osa enamus neist ei tunneta ka mingit tervisehäda kui siis ainult ülekaal. See, et kunagi sul võib tekkida…või et siis su organism ei arene korralikult vmt see ei mõju kui vanaema oma koogiga lagedale tuleb. Ülekaaluliseks muutumine on ehk ainuke reaalne põhjendus mitte rämpsu või magusat süüa. Samas ei saa neid pannkooke ka niiväga demoniseerida, sest see toit iseenesest ei ole halb. Kogus, tihedus mängivad suuremat rolli. Ja et need teismelised vahepeal oma telod ära paneks ja trenni või õue ka läheks.

On täiesti võimalik ka lapsed panna tervise peale mõtlema. Kõik sõltub ka sellest, millist eeskuju näitavad vanemad ja sõbrad. Kui sinu lapsi ei huvita toidu tervislikkus, siis see ei tähenda, et ”mitte ühtegi eelteismelist” see ei huvita ????

Mind see eeskuju jutt ajab alati kas naerma või ahastama olenevalt meeleolust. Ma teen iga päev trenni, iga ilmaga käin jooksmas. Minu taldrikul on 50-75% alati köögivili. Ma olen paks olnud, enam ei taha.  Oma ülekaalulist teismelist kutsun alati kaasa rattaga sõitma, jalutama. Suunan (ei nääguta, vähemalt püüan, tean, et see näägutamine ei aita). Kodus on enamasti puuviljad, köögiviljad, soe tervsilik toit olemas. Elame maal, suvel on aed marjadest ja õuntest lookas, keegi eriti ei taha. Väljas käies ja nädalavahetustel loomulikult võtame ka jäätist ja söögikohtades friikaid (st ei ole mitte midagi kunagi saanud näljas lapsed)  Ometi on mu teismeline tütar julgelt 20kg ülekaalus. Algklassi poiss on peenike kui kilu. Ta ei saa aru, miks meil kodus makarone ja pelmeene ei tehta, teised lasped saavad küll head sööki koguaeg 😀 . Aga ta on muidu ka hoopis teistsuguse söömaga. Ta võib küll kätte saades kausi krõpse nahka pista, aga sünnipäeval ta ei viitsi kooki süüa kui saab ringi joosta või mängida. Tütar on alati teistsugune olnud. Ta ei jõua ära oodata millal kook välja tuuakse ja ei piirdu ühe tükiga kunagi. 2 last, ühtemoodi kasvatatud, sama toidulaua ääres ja on täiesti erinevad, seda poissi ei suudaks vanaema ka paksuks sööta. Kuigi üritab. Eks see on mõistetav ka, vanaema ikka tahab head lastele pakkuda. Aga see “hea” teeb ühte juba haigeks. Tütrest on kahju, ta on minu tüüpi keha ja isuga. Ta ei püsi normaalkaalus kui kommikauss ette lükatakse.  Vanaema on leidnud nüüd uue taktika – kuna kuri mina ei taha eriti, et külla tulles kommi v jäätist tuuakse, siis ta annab lastele taskuraha. Ma ei saa ju vanaema antud raha ära võtta neilt. Poiss paneb rahakotti, ta ise poes ei käi. Kaaluprobleemiga tüdruk saab ilusti peale kooli poest läbi minna.  Ma olen rääkinud ja rääkinud….see ei aita.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga oluline on selgitada, miks midagi tegema peab. Aga äkki on olemas mõni toitumispsühholoog. Perearst oskab ka toitumise osas nõustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, sa tee ise järgmiseks päevaks toidud valmis, mis tervislikud ja maitsvad. Vaevalt vanaema midagi juurde vaaritama hakkab, kui toit valmis. Ja kui korralik toit alla söödud, siis ei mahu seda magusat ja rämpsu ka nii palju sinna otsa. Tavaliselt ikkagi on nii, et kui kõht tühi, siis haaratakse seda, mis ette juhtub ja mida kiiremini kätte saab.

Ja TA, palju ise kaalud? Ma ikka vaatan, et üldiselt on pontsakad lapsed pontsakatest peredest. Ehk kõik taandub lõpuks ikkagi söömisharjumustele, millega üles on kasvatud.

Mu 15-aastane nt pistab väga hea meelega krõpse ja šokolaadi, brokkolit, kaheksajalga ja marineeritud tigusid, sest ma ise ka tarbin neid. Aga Coca-Colat nt pole laps elus joonud, sest ma ei ole kunagi gaasilisi jooke koju ostnud ja ta lihtsalt pole harjunud neid tarbima. Isegi mullivett ei tarvita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on probleeme et kaalu langetada sest istuv töökoht aga kuni 30-teni mul mingeid lisakilosid polnud. Kuid see on õnnestunud sihikindlaks jäädes ja trenni tehes. Ise ma lapsest saadik viskasin pikkusse ja olin kiitsakas nii et mäletan mulle ei ostetud uusi kleite, need mahtusid veel aastaid selga, kuni viimaks liiga lühikeseks jäid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lükkad söögitegemise vanainimese õlgadele. Loomulikult teeb too enda jaoks kõige lihtsama valiku, nillega ka lapsed rahul on. Vanaema on oma töö teinud, pole tema asi sinu lapsi kantseldada.

Teiseks, teismelise tüdruku jaoks vali ikka talle sobiv trenn, mitte ära sunni endaga midagi tegema. Mõni hiphop, showesinemine, tennis vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on rasvumisepideemia põhjus just selles, et lastel on raha  et käia poes kräppi ostmas.

Samuti tuli ühes toitumisteemas siin hiljuti välja, et suurel osal lapsevanematest on endal pirtsakas suhe toiduga. Kes ei söö paprikat, kes ei söö kala, kes ei söö ananassi pitsa peal, kelle jaoks on rõve, kui küpsisetordis on puuvilju nagu banaan.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti tuli ühes toitumisteemas siin hiljuti välja, et suurel osal lapsevanematest on endal pirtsakas suhe toiduga. Kes ei söö paprikat, kes ei söö kala, kes ei söö ananassi pitsa peal, kelle jaoks on rõve, kui küpsisetordis on puuvilju nagu banaan.

Kas mitte selles toitumisteemas ei saanud juba puust ette ja punaseks tehtud, et “pirtsakus” ei ole siin õige sõna, kõigile inimestele ei sobigi kõik toiduained ja tervislik toitumine ei tähenda, et süüakse valimatult kõike? Samuti on normaalne, et igaühel on oma maitse-eelistused, ka maitsete kombineerimise osas, nagu see ananass pitsal.

Taskuraha on lastel alati olnud, st ka nõukaajal oli, siis osteti poest peamiselt jäätist ja Põltsamaa tuubimarmelaade. Kamašokolaadi ostsime ka. Võibolla see toonane valik oli jah kokkuvõttes tervislikum, naatriumglutamaadiga tooteid ei olnud. See pidi sõltuvust tekitama (või noh, vähemalt isu, nii et krõpsupakki ei saa käest panna, enne kui tühi).

Aga teemaalgatajale on väga raske head nõu anda, kui isegi toitumisnõustaja hakkama ei saanud. Mina isiklikult teeksin oma kodus nulltolerantsi limpsile, valgele saiale, krõpsudele ja friikatele, kommi annaks limiteeritult, kooki teeksin ise tervislikuma koostisega, sooja toidu osas katsuksin leida kompromissi (kui makaronid, siis täistera või köögiviljalisandiga, kui pitsa, siis täisterajahust põhjal ja rohke taimse kattega, jne). Pluss 100% isiklik eeskuju (st ise ka ei tarbi krõpse ega limpsi). Põikpäise vanaema teema on veel keerulisem. Kes võiks tema jaoks autoriteet olla – kui öelda, et arst ei lubanud lapsel kommi süüa, kas see aitaks?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps Magusasöö(t)mine