Esileht Kodunurk Magustoit 20-le

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 144 )

Teema: Magustoit 20-le

Postitas:
Kägu

Mis magustoitu te valmistaksite kui peaksite nüüd suvel u 20 inimest võõrustama.

Endal ideepuudus, mida oleks mugav u 20le inimesele teha. Ideaalis võiks ühe korraga ahju/külma mahtuda. Endal tuleb pähe vaid mõni plaadikook või suurem kringel? Plaadikoogi puhul arvan vaid, et ühest plaaditäiesti vist 20le võib väheks jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaaditäis pavlovat maasikate ja mustikatega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teeks 3-4 keeksi, need mahuvad korraga ahju.

Teine variant, kui üldse midagi küpsetada ei viitsiks, oleks lihtne: ostaks hulga jäätist ja mingit vedelat šokolaadi, pakuks marju ja melonit-arbuusi.

Ka ainult puuviljade-marjadega saab hakkama, ei pea isegi jäätist ostma.

Ma teen mõnikord ise ka jäätist, selle ilma jäätisemasinata variant, eelistan teha marjade ja likööriga. http://www.kokkama.ee/2009/10/jaatis-koige-kreemjam-ja-ahvatlevam.html

suvel olen teinud ka näiteks värskete mustikate ja laimiga. (laimimahl tõstab mustika maitse esile, ilma hapu lisandita jääb liiga plass maitse)

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaks erinevat kooki või kook ja jäätis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei taha lihtsalt marju lauale panna, vaid on soov teha igaühele eraldi ports, siis võib teha puuviljasalati, mingitesse magustoidukaussidesse või pokaalidesse.

näiteks arbuus ja melon piparmündiga:

https://nami-nami.ee/retsept/20850/arbuusi-melonisalat

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eaton mess kamaga.

hea suvine magustoit

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ostaks lähimast toidupoest 4,5-liitrise jäätise (sõltuvalt ketist ja sordist maksab 7-11€).

jagaks ise pokaalidesse või jagavad külalised ise.

mingeid lisandeid juurde lisaluale (mustsõatramoos, kakaopulber, drösselid jne), mida igaüks võib oma soovi järgi oma jäätisele lisandiks peale panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kausikook ehk trifle. Netis on hulk retsepte. Hea suvine magustoit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei taha lihtsalt marju lauale panna, vaid on soov teha igaühele eraldi ports, siis võib teha puuviljasalati, mingitesse magustoidukaussidesse või pokaalidesse.

näiteks arbuus ja melon piparmündiga:

https://nami-nami.ee/retsept/20850/arbuusi-melonisalat

Minul näiteks ei ole kodus kahtekümmet magustoidupokaali. Ostma selle pärast ka ei hakka ja plastikust ühekordsed – mkmm!

Plaadikook/purukook on küll hea ja lihtne, samuti mingid isetehtud küpsised, tuuletaskud võu hoopis vahvlid. Jäätisekokteil on ka ok, aga siis mitte väga suur, sest lõpp läheb nõmedaks vesiseks. Üldiselt seda magusat söövad rohkem lapsed.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks ei ole kodus kahtekümmet magustoidupokaali.

Aga kas ma sulle seda soovitasin? Kui ei ole, siis ei tee, lihtne. Kirjutasingi, et KUI ON SOOV TEHA NII. Mitte et ta peaks kindlasti nii tegema 😀

tuuletaskuid või vahvleid ei viitsiks iial ise tegema hakata, külalisena ma ka mingeid vahvleid ei tahaks suvel süüa. Selles suhtes on jäätis, puuviljad, marjad lollikindlam variant.

Väide, et vaid lapsed magusat söövad, on ka veits imelik. Selles suhtes aga oleks see arbuusi-meloni salat just hea, sest ei anna nii suurt suhkrulaksu kui muud magustoidud, pavlova, eton, koogid… Värske ja allergiavaba peaks ka olema (pole laktoosi, pole gluteeni jms)

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ostnud/tellinud tordi ja kringli. Üldjuhul külalised ei tule ka tühjade kätega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külalisena ma ka mingeid vahvleid ei tahaks suvel süüa.

Mina näiteks tahaksin.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks tahaksin.

Võimalik jah. Samas vahvel võib olla niisugune asi, mida paljud inimesed ei saagi süüa, olgu siis kasvõi näiteks sellesama gluteeni pärast. Samal põhjusel jääks ära igasugused muud jahuga tooted. Pähklid samuti riskantne. Mesigi on kahtlane. Oleneb sellest, mis seltskonnale seda magustoitu pakkuda tuleb. Kui on täitsa võõrad inimesed, siis peaks valima midagi võimalikult riskivaba, kui ei saa enne küsida, kas on mingeid toidutalumatusi…

Kui keegi ütleks, et ta on laktoositalumatu, siis see kohe kitsendaks valikuid. Muna võib ka niisugune asi olla, mida mõni ei taha või ei saa süüa 😀 Õudselt keeruline on tänapäeval midagi pakkuda, kui tuleb valida mingi üks variant, mitte pole mingi valikuvõimalusega menüü.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

drösselid

oleks 1 tõeliselt hüva magustoit

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks tahaksin.

Võimalik jah. Samas vahvel võib olla niisugune asi, mida paljud inimesed ei saagi süüa, olgu siis kasvõi näiteks sellesama gluteeni pärast. Samal põhjusel jääks ära igasugused muud jahuga tooted. Pähklid samuti riskantne. Mesigi on kahtlane. Oleneb sellest, mis seltskonnale seda magustoitu pakkuda tuleb. Kui on täitsa võõrad inimesed, siis peaks valima midagi võimalikult riskivaba, kui ei saa enne küsida, kas on mingeid toidutalumatusi…

Kui keegi ütleks, et ta on laktoositalumatu, siis see kohe kitsendaks valikuid. Muna võib ka niisugune asi olla, mida mõni ei taha või ei saa süüa ???? Õudselt keeruline on tänapäeval midagi pakkuda, kui tuleb valida mingi üks variant, mitte pole mingi valikuvõimalusega menüü.

Kann veet paari pohlaga peaks kõigile talumatutele sobima

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teeks paar plaaditäit kooki. Lisaka on imelihtne teha valmis biskviidipõhjadest vahukooretorti marjadega juhul kui on olemas vastavad alused ja koht kus jahedas hoida.

Kui see kõik on keeruline, telliks lähimast pagarikojast rahvaarvule vastava kringli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

drösselid

oleks 1 tõeliselt hüva magustoit

aitähh märkamast 🙂

õige kirjapilt nüüd ka : strösselid

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teeksin charlotte kooki või lihtsat toorjuustukooki ja kõrvale puuviljasalat ja/või jäätisepall.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raudselt kõige lihtsam on Eaton Mess. Seda ei pea tingimata pokaalidesse tegema, saab ka suurele vaagnale kokku segada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värske ja allergiavaba peaks ka olema (pole laktoosi, pole gluteeni jms)

Jah, just. Alustaks sellest, kellele on vaja.

Mõnes peenes seltskonnas on tõesti vesi paari pohlaga ainus variant, mida kõik (peale pohlaallergikute) süüa saavad.

Probleemivabade inimeste suvisel aiapeol pakuks ma midagi vanaaegset, näiteks mannavahtu piimaga.

Peenemal puhul ja jahedama ilmaga Pavlova, Paris-Brest või Sonia Rykiel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

drösselid

oleks 1 tõeliselt hüva magustoit

aitähh märkamast ????

õige kirjapilt nüüd ka : strösselid

Veel üks õige kirjapilt sulle: aitäh.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raudselt kõige lihtsam on Eaton Mess. Seda ei pea tingimata pokaalidesse tegema, saab ka suurele vaagnale kokku segada.

Mulle väga meeldivad kausikoogid. Ja samuti Eaton. Aga teen neid, kui mul on külas ainult oma pere. Sest no kausikoogiks on vaja kas mitut kaussi 20-le või üht eriti suurt. Algul on väga ilus, aga kui kole see jääb, kui sealt jupikaupa tõstma hakata. Ei meeldi.  Tavaliselt teengi pokaalidesse, max 10 inimesele.

Kui on suurem üritus, siis küpsetan eelmisel päeval paar plaadikooki, ei pea külmas hoidma. Pakun jäätist, puuvilju, marju, arbuusi – kes mida soovib. Ka tellitud kringel ja tort on väga head maitsnud. Kuidas just tahtmist on.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas ma sulle seda soovitasin? Kui ei ole, siis ei tee, lihtne. Kirjutasingi, et KUI ON SOOV TEHA NII. Mitte et ta peaks kindlasti nii tegema ????

Ei, ja ma kirjutangi “näiteks”.

…tuuletaskuid või vahvleid ei viitsiks iial ise tegema hakata,…

Sina ju ei peagi tegema? Veider muidugi oma mitteviitsimisega kelkida.

…külalisena ma ka mingeid vahvleid ei tahaks suvel süüa.

Mina ja maailm!

Selles suhtes on jäätis, puuviljad, marjad lollikindlam variant.

Millises suhtes? Ära võta kõike enda mätta otsast, et sina ei viitsi ja kõigile peaksid puuviljad-marjad meeldima.

Väide, et vaid lapsed magusat söövad, on ka veits imelik.

Väide? See oli pigem nentiv lause, mitte: “Väidan, et lapsed…”

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudselt keeruline on tänapäeval midagi pakkuda, kui tuleb valida mingi üks variant, mitte pole mingi valikuvõimalusega menüü.

Peo perenaine ei pea ennast pooleks mõtlema kui 20-st külalisest 15 on erinevate talumatustega. Kodu pole restoran, et on lai valik tellida. Kui üks või teine asi ei sobi, siis lihtsalt ei söö ja kõik. Magustoit pole inimõigus. Loogiline on ka, et eritoituja võtab ise endale oma toidu kaasa.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaks erinevat kooki või kook ja jäätis.

Miks kaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA – kõik on lähikondsed ja kellelgi ühtegi piima, laktoosi, gluteeni vmt allergiat pole. Kui üks-kaks sellist sekka olekski siis eks nad lihtsalt valikski muud.

Puuviljad olid nagunii plaan lauale snäkkimiseks panna.

Aga eton mess tundub huvitav – midagi teistsugust kui muidu meil sündmustel pakutakse, aga vahukoor marjadega peaks kogemuste põhjal kõigile peale minema. Mõtlesin just, et seekord tarretisepokaale ei hakka tegema – see hea alternatiiv. Saab tõesti kiirelt valmis teha ja serveerida.  Kuna sündmus läheb rohkem sinna aiapidu kategooriasse siis ei pea mingit uhket olema ja tellida miskit ei tahaks.

20 magustoidu pokaali pole ja ühekordseid plastikust enam nagunii ei müüda – küll aga on poodides täiesti ilus valik papist pappkausse, mida pärast saab komposti visata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tehakse suur pidu, kui ette osatakse anda vaid poejäätis kakaopulbriga. Vihkate oma külalisi?

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks tehakse suur pidu, kui ette osatakse anda vaid poejäätis kakaopulbriga. Vihkate oma külalisi?

Kõik ei ole kokad ja pagarid. Et kui ma cateringi ei jaksa tellida või ei viitsi 3päeva enne pidu köögis möllata, siis peaks külalised olema keelatud?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudselt keeruline on tänapäeval midagi pakkuda, kui tuleb valida mingi üks variant, mitte pole mingi valikuvõimalusega menüü.

Peo perenaine ei pea ennast pooleks mõtlema kui 20-st külalisest 15 on erinevate talumatustega. Kodu pole restoran, et on lai valik tellida. Kui üks või teine asi ei sobi, siis lihtsalt ei söö ja kõik. Magustoit pole inimõigus. Loogiline on ka, et eritoituja võtab ise endale oma toidu kaasa.

Arvan täpselt sama. Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks), aga 20 inimesega peol kellegi moodsate “talumatustega” arvestama kindlasti ei pea. Saavad selle ühe peo hakkama nii gluteeni kui laktoosiga (või siis ilma nendeta).

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suure plaadi-Brita võib teha, põhjad enne valmis ja peo eel vahukoore & marjadega kokku.

Küpsisetort – kui küpsetada keeruline (suvilas).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 144 )


Esileht Kodunurk Magustoit 20-le