Esileht Kodunurk Magustoit 20-le

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 144 )

Teema: Magustoit 20-le

Postitas:
Kägu

Arvan täpselt sama. Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks), aga 20 inimesega peol kellegi moodsate “talumatustega” arvestama kindlasti ei pea. Saavad selle ühe peo hakkama nii gluteeni kui laktoosiga (või siis ilma nendeta).

No just!

Organiseerisin tööl jõulupidu. Panin restorani aja kinni, võtsin pakkumised 50-le inimesele, kogusin kolleegidelt kokku menüüsoovid, edastasin restoranile, korraldasin tasumise jne jne. Jändamist parasjagu… Ja siis tuleb üks kolleeg, kes hakkab nõudma, et mina pean korraldama talle gluteeni- ja laktoosivaba menüü.

Olgu öeldud, et restorani poolt oligi valikus kaks erisisuga menüüd kolmekäigulise õhtusöögiga. Nii et tõenäoliselt ei olnudki seal võimalik valida mingit eritoitu.

Ma siis lahkesti palusin, et võtaks ise ühendust restoraniga ja räägiks oma erinevatest talumatustest. Minul on tellimus juba esitatud ja ülekannegi tehtud.  Ja pakkusin, et ehk oleks mõistlik sel ühel õhtul hoopis tablett sisse võtta (mu meelest laktoositalumatutele on mingid tabletid olemas).  Oh seda solvumist siis. Pärast seda kolleeg minuga enam ei rääkinud.

Olgu öeldud, et ma ei ole asutuses sekretär või juhiabi, kelle tööülesandeks võikski olla seesuguste ürituste organiseerimine. Minu töö on täpselt samasugune nagu kolleegidel, kellele ma üritust korraldasin. Heast tahtest võtsin ürituse korraldamise enda õlule. Ajasin asju töövälisel ajal. Ja siis tuleb üks kolleeg ja leiab, et minna pean tema erinõudmistega tegelema oma vabast ajast, selle asemel et võta kätte ja uurida ise oma erimenüü kohta.

Mul on tutvusringkonnas ka veganeid ja taimetoitlasi. Aga õnneks keegi neist ei ole üritustel omi nõudmisi esitanud. Kodus teen tavalise laua, oma maitse järgi ja need erimenüüga inimesed siis ise vaatavad, kas ja mis neile sobib. Üks neist võtab sageli ise mingi toidu kaasa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuleb üks kolleeg, kes hakkab nõudma, et mina pean korraldama talle gluteeni- ja laktoosivaba menüü.

Sellised võtavad enne tavatoidu söömist tableti sisse ja kogu lugu. Mis pagana erikohtlemist ta tahab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuleb üks kolleeg, kes hakkab nõudma, et mina pean korraldama talle gluteeni- ja laktoosivaba menüü.

Sellised võtavad enne tavatoidu söömist tableti sisse ja kogu lugu. Mis pagana erikohtlemist ta tahab?

Seda pakkusin minagi talle. Tema aga leidis, et lihtsam on, kui mina talle erisöögi korraldan.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100% nõus eelmise vastajaga. omal kogemus ühe lastelaagri korraldamisega. registreerumisel OLI võimalik vanematel ära märkida nn  erisoovid toitlustusele. vaid üks andis teada kalaallergiast. ok arusaadav.

aga kui üritus kätte hakkas jõudma, siis alles 2 päeva enne laagrit, kui menüü juba paigas oli, hakkas tulema täiesti erilisi nõudmise lapsukeste söögieelistuste kohta, siis ma ka vihastasin, andsin toitlustusfirma kontakti ja palusin otse suhelda, mitte et mina seal mingi vahendaja peaksin olema viimasel minutil.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuleb üks kolleeg, kes hakkab nõudma, et mina pean korraldama talle gluteeni- ja laktoosivaba menüü.

Sellised võtavad enne tavatoidu söömist tableti sisse ja kogu lugu. Mis pagana erikohtlemist ta tahab?

Sest tegelikult ei ole tal mingit talumatust vaid ta kusagilt luges, et popp on gluteenivabalt toituda ja siis käib ja seletab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on iga pidu 20+ inimest,  seega igale ühele  eraldi magustoit tähendab minule, kui poeperenaisele, peost eemal olemist. Seepärast teen kohe valmis n.ö. kohvilaua – eraldi laual on kohv, koor, suhkur ja ka kook/kringel/tort/küpsised/puuviljad. Tihti tahetakse kohvi juua varem, osa külalisi läheb varem ära sp. on mugav, et magustoidu saab igaüks ise kätte.

Vaid laste sünnipäeval (suvel) olen ostnud suure jäätise, maasikad, vahvlitopsid ning tordi asemel annan igale ühele jäätise maasikatega, torti tihti lapsed ei tahagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tehakse suur pidu, kui ette osatakse anda vaid poejäätis kakaopulbriga. Vihkate oma külalisi?

selleks küsitaksegi uusi ideid ja pidu tuleks niikuinii, sest armastatakse oma külalisi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind veidike hämmastab see, et tolle arbuusi-meloni salati peale nii hirmsaks andmiseks läks 🙂

Tegelikult see salat ise tundub ju täitsa mõnus ja uutmoodi idee, väga lihtne teha ka.  Võtan plaani, et proovin järele.

Mulle endale näiteks vahukoor ei meeldi (ei ole talumatu, lihtsalt ei maitse) ja ka igasugused beseekoogid on liiga magusad, seda enam kui seal sees veel vahukoort ka lisaks on. Jah, ma jätan niisuguse ajsa lihtsalt söömata ja pole probleemi, kui samal ajal laual ka puuvilju on, võtan lihtsalt neid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värske ja allergiavaba peaks ka olema (pole laktoosi, pole gluteeni jms)

Minu arust ei peaks küll iga kord igaks juhuks igasugu talumatute pärast kõgile mingit laktoosi-, gluteeni vms vaba asja pakkuma. Küll see talumatu ise arvestab oma eripäradega, mitte ei pea kahekümnele inimesele sellepärast igaks juhuks siin mingit imet leiutama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nende talumatutega on veider lugu, et tegelikult nad ikkagi söövad saiakesi ja kooke, kui muud pole võtta. Kaldun arvama, et talumatus on ise juurde mõeldud.

Tuttav vegan sööb kala – mees püüab, mugav ja soodne ju…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mitte ei pea kahekümnele inimesele sellepärast igaks juhuks siin mingit imet leiutama.

Ma küll ei pea laktoosi- ja gluteenivaba toitu mingiks eriliseks imeks. Keegi ei ole ju pakkunudki, et peaks kindlasti seda tegema, üks inimene lihtsalt mainis, et siis saab nagu kaks kärbest ühe hoobiga ja siis Käod jäid sellesse kinni.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei pea laktoosi- ja gluteenivaba toitu mingiks eriliseks imeks. Keegi ei ole ju pakkunudki, et peaks kindlasti seda tegema, üks inimene lihtsalt mainis, et siis saab nagu kaks kärbest ühe hoobiga ja siis Käod jäid sellesse kinni.

See välistab ju väga paljud variandid, mida pakkuda. Sama inimene hakkas veel lugema, et võiks veel välja jätta muna, mee jne. Milleks niimoodi tõmmelda, kui isegi pole teada, et seal on mingeid talumatuid tulemas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis jäätisel ja marjadel viga on suvisel ajal? Minu arvates parim magustoit üldse.

Aga kui peaks kypsetama, siis tõesti pavlova on hea ja aegumatu, samuti saab hooajalised marjad ära kasutada. Mõni immutatud shokolaadikook, mida saab päev varem valmis teha on ka perenaise jaoks kindlasti mugav magustoit, aga suveajaks vb raske liiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks need talumatusega inimesed oma naadilehe salatit ise kaasa ei võiks võtta?

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Värske ja allergiavaba peaks ka olema (pole laktoosi, pole gluteeni jms)

Ah, lõpeta ära. Kui inimesel on raske allergia millegi vastu, siis ta lihtsalt ei söö seda ja kui ta on eriti haige, siis on oma ravitoit kaasas. Miks peaks tegema mingit gluteenivaba ja laktoosivaba toitu igaks juhuks, sest ÄKKI kellegi organism on nii tuksis.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks tegema mingit gluteenivaba ja laktoosivaba toitu

Ega ei pea, jumala eest, hoidu igasugustest gluteeni ja laktoosivabasest toitudest, mitte mingil juhul ära tee!

Krt, ma mainisin seda naljaga pooleks kui lisaboonust, nüüd muud ei ole kui selle kallal õiendamine nagu oleks ma ei tea mis kuri valla.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

FB ringles karikatuur, kuidas Jeesus üritas leiva ja kalaga inimesi toita ning kohe olid küsimused, kas see on gluteenivaba, kala ei sobinud veganitele jne.

Minu lapsel oli tugev nisuallergia, siis käisingi sünnipäevadel oma söögiga, mitte ei nõudnud jahuvabatorti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raudselt kõige lihtsam on Eaton Mess. Seda ei pea tingimata pokaalidesse tegema, saab ka suurele vaagnale kokku segada.

Mulle väga meeldivad kausikoogid. Ja samuti Eaton. Aga teen neid, kui mul on külas ainult oma pere. Sest no kausikoogiks on vaja kas mitut kaussi 20-le või üht eriti suurt. Algul on väga ilus, aga kui kole see jääb, kui sealt jupikaupa tõstma hakata. Ei meeldi. Tavaliselt teengi pokaalidesse, max 10 inimesele.

Kui on suurem üritus, siis küpsetan eelmisel päeval paar plaadikooki, ei pea külmas hoidma. Pakun jäätist, puuvilju, marju, arbuusi – kes mida soovib. Ka tellitud kringel ja tort on väga head maitsnud. Kuidas just tahtmist on.

Absoluutselt kõik tordid näevad peale lahti lõikamist ja tükeldamist jubedad välja.:)))

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina telliks tassikoogid ja teeks puuvilja-juustu valiku ka kõrvale. Nii saaks igaüks midagi ka oma allergiate, dieetide ja muude eelistustega midagi

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina telliks tassikoogid ja teeks puuvilja-juustu valiku ka kõrvale. Nii saaks igaüks midagi ka oma allergiate, dieetide ja muude eelistustega midagi

Aiapeoks ainuüksi magustoidule 20x keskmiselt 5€ ehk ~100€ kulutada ei tundu eriti mõistlik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina telliks tassikoogid ja teeks puuvilja-juustu valiku ka kõrvale. Nii saaks igaüks midagi ka oma allergiate, dieetide ja muude eelistustega midagi

Aiapeoks ainuüksi magustoidule 20x keskmiselt 5€ ehk ~100€ kulutada ei tundu eriti mõistlik.

oleneb võimalustest, eksole. ka 200 võib tunduda mõne jaoks mõistlik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks)

Mida see tähendab? Kas sa arvad, et sibulavihkajad vihkavad vaid sibulatükke ja sa võid neile sibulat peeneks hakkida, nagu ise tahad? Mina olen täiega sibulavihkaja ja sibul toidus on tunda lõhnast (see toit jääb minu poolt söömata), mitte et ma peaksin diagnoosima mingite tükkide järgi.  Sibula olemasolu toidus on eksimatult tuvastatav ka ilma mingite tükkideta.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis jäätisel ja marjadel viga on suvisel ajal? Minu arvates parim magustoit üldse.

VIGA pole kindlasti, aga inimeste eelistused ei pruugi samad olla. Näe, siin keegi kägu arvas, et üks ei armasta oma külalisi. No kui mina igat küllatulnut armastusega võtaks, siis nr.1 oleks suur roosidega kreemitort. Selle fänne on lihtsalt 3-aastasest 70+ prouadeni. Ja kui juba see uhkus laual on, siis ka need marjafännid on parema meelega tordi kallal kui marjakausis.
Jäätist tuleks üldjuhul ise teha, poe keemiapomme jälle keeldun ise pakkumast.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina telliks tassikoogid ja teeks puuvilja-juustu valiku ka kõrvale. Nii saaks igaüks midagi ka oma allergiate, dieetide ja muude eelistustega midagi

Aiapeoks ainuüksi magustoidule 20x keskmiselt 5€ ehk ~100€ kulutada ei tundu eriti mõistlik.

Oleneb, mis suunitlusega pidu on. (Kuld)pulmad, cum laude lõpetamine, uue maja liigud või aukodanikuks tunnustamine on küll üritused, kus poejäätise, tassikookide või sõstardega eriti ei esine. Mina leian, et ka oma lähiringis võiks aegajal mõni ülipidulik-tähtis pidu olla, et näiteks ka lapsed saaks mõistma, et erinevates kohtades on erinev käitumine, riietus jne.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raudselt kõige lihtsam on Eaton Mess

See magustoit on siiski Eton Mess

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks) Mida see tähendab? Kas sa arvad, et sibulavihkajad vihkavad vaid sibulatükke ja sa võid neile sibulat peeneks hakkida, nagu ise tahad? Mina olen täiega sibulavihkaja ja sibul toidus on tunda lõhnast (see toit jääb minu poolt söömata), mitte et ma peaksin diagnoosima mingite tükkide järgi.  Sibula olemasolu toidus on eksimatult tuvastatav ka ilma mingite tükkideta.

See tähendab seda, et sibulavihkajaid on 3 sorti – ühed, kes väidavad et nad mingil juhul ei suuda seda süüa, aga tegelikult piisavalt peenestatud sibulaga toite pistavad 2 suupoolega ja kiidavad, et oh kui hästi maitsestatud, siis teised on sinusugused, kellele sibul ei meeldi, kes seda igal juhul valjuhäälselt kuulutavad, iga toitu kahvliga töngivad ja sealt seest sibulatükke otsivad, ka siis kui neid seal ei ole ja 3 sort on need, kes tõesti sibulat süüa ei saa, kuid kellega ei ole iialgi  mingit probleemi ega valjuhäälselt ilma sibulata toitude nõudmist, nad lihtsalt on supersorteerijad ja suudavad igast toidust rõõmu tunda, lükates neile sobimatud sibulatükid lihtsalt diskreetselt taldrikuäärele.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina telliks tassikoogid ja teeks puuvilja-juustu valiku ka kõrvale. Nii saaks igaüks midagi ka oma allergiate, dieetide ja muude eelistustega midagi

Aiapeoks ainuüksi magustoidule 20x keskmiselt 5€ ehk ~100€ kulutada ei tundu eriti mõistlik.

oleneb võimalustest, eksole. ka 200 võib tunduda mõne jaoks mõistlik.

Antus postituses küsitakse siiski just, mida (ise) teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks) Mida see tähendab? Kas sa arvad, et sibulavihkajad vihkavad vaid sibulatükke ja sa võid neile sibulat peeneks hakkida, nagu ise tahad? Mina olen täiega sibulavihkaja ja sibul toidus on tunda lõhnast (see toit jääb minu poolt söömata), mitte et ma peaksin diagnoosima mingite tükkide järgi. Sibula olemasolu toidus on eksimatult tuvastatav ka ilma mingite tükkideta.

See tähendab seda, et sibulavihkajaid on 3 sorti – ühed, kes väidavad et nad mingil juhul ei suuda seda süüa, aga tegelikult piisavalt peenestatud sibulaga toite pistavad 2 suupoolega ja kiidavad, et oh kui hästi maitsestatud, siis teised on sinusugused, kellele sibul ei meeldi, kes seda igal juhul valjuhäälselt kuulutavad, iga toitu kahvliga töngivad ja sealt seest sibulatükke otsivad, ka siis kui neid seal ei ole ja 3 sort on need, kes tõesti sibulat süüa ei saa, kuid kellega ei ole iialgi mingit probleemi ega valjuhäälselt ilma sibulata toitude nõudmist, nad lihtsalt on supersorteerijad ja suudavad igast toidust rõõmu tunda, lükates neile sobimatud sibulatükid lihtsalt diskreetselt taldrikuäärele.

No mai tea, mida sa püüad siin väita. Mina olen konkreetselt selline sibulavihkaja, kes ei suuda süüa ühtegi toitu, milles sibul on sees. Ma tõesti ei tea, milliseid eksperimente sa sibulaga teed ja mida sa kellelegi sisse sööta proovid ja mis mõte sellel kõigel sinu jaoks on – kas ootad, et keegi oleks supersorteerija? Miks sa seda teed? Mina tean vaid seda, et sibul on minu jaoks jäle ja ma ei soovi (ega kavatse) seda süüa.  Isegi mitte sel juhul, kui sina (sorteerija)  arvad heaks seda kõikidele sisse sööta.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma püüan väita, et sibula mitte söömine on peamiselt tingitud tähelepanuvajadusest. Sinu postitus on selle elav tõestus. Muide, teema on magustoitudest. Mis sinu sibulavihkamine üldse siia puutub. Või vihkad sa sibulat ka magustoitudes ?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma püüan väita, et sibula mitte söömine on peamiselt tingitud tähelepanuvajadusest.

Ära seleta. Mu mees saab nihukesed röhitsused, kui keegi talle üritab “salaja” sibulat sisse sööta, et on paar korda pidanud ürituselt lahkuma. Kusjuures ta ei tunne maitsest ära, kas sibulat on. Kui perenaine väidab, et ei ole seal üldse, siis sööb rahulikult. Nõme on see peitmine ja petmine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 144 )


Esileht Kodunurk Magustoit 20-le