Esileht Kodunurk Magustoit 20-le

Näitan 24 postitust - vahemik 121 kuni 144 (kokku 144 )

Teema: Magustoit 20-le

Postitas:
Kägu

Ostratist Ramsay ja Gagnairest Siiguri ja Haljukovini seisavad valvel ja pakuvad oma retsepte ja roogasid, aga hea maitsemeelega inimene ütleb, äh, ma lähen parem mäkki, vat seal on väga-väga hea söök.

Läheb siis või?

Kohe kirjutab keegi, et aga mäkk on odavam, ruttu saab sisse põigata ja on lähemal. Ning olemegi tiiruga selle juures tagasi, et siin ei puutu haritud maitsemeel asjasse kuidagi. Määrab rahapuudus, kiirus, saaks käies või autos süüa ja ei peaks nuga ega kahvlit kasutama. Kui ikka lapsest peale harjunud ja burks on üks põhitoidus, siis muidugi väga-väga maitseb. Ei oska millegagi võrreldagi, sest võrdlusmaterjali on vähe. Krõps, tšips, spordijook, smuuti paremal juhul, burks, pizza, õun, jäätis ja snickers. Menüü nagu ponks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeme ise burgereid. Vahel küpsetame ka saiad ise, siis eelmisel päeval. Pihvitaina teen alati ise, küpsetame söegrillil. Ostetud burgeritel pole kaste kunagi minu meele järgi, roheline kraam ka harva. Rääkimata, et oleks värske.

No see on hoopis teine asi. Ka maailmakokkadelt on restoranides burgereid nähtud. See pole ju võrreldav stati, mäki või hessiga, nagu sa isegi ütled. Aga teatud maitse-eeistustega inimestele just need kioskiburksid väga väga väga maitsevad ja kui keegi julgeb küsida, et kas sa tõesti eelistad burkse asju kõigile olemasolevatele ja kättesaadaavatele söökidele, siis küsitakse vastu, kas sa oled mingi nipsis ninaga peenutseja 🙂

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle tuleb külla lähedane, kes sibulat ei armasta, siis ma ehk jätan sibulaga toidud menüüst välja (või hakin väga peeneks)

Mida see tähendab? Kas sa arvad, et sibulavihkajad vihkavad vaid sibulatükke ja sa võid neile sibulat peeneks hakkida, nagu ise tahad? Mina olen täiega sibulavihkaja ja sibul toidus on tunda lõhnast (see toit jääb minu poolt söömata), mitte et ma peaksin diagnoosima mingite tükkide järgi. Sibula olemasolu toidus on eksimatult tuvastatav ka ilma mingite tükkideta.

No täpselt. Mina ka sibulat ei söö ja tunnen selle toidus ära ka siis, kui sibul kasvõi pulbrina toidu sees on.

Seetõttu ongi mõttetu sibulat toidu sisse “ära peita”. Kellele sibul maitseb, siis tehke oma toidud tavapäraselt ja need paar külalist, kes sibulat ei söö, võtavad midagi muud või söövad kõhu pärast kodus täis:)

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma pole ühtegi veganit kohanud, kes nõuaks endale eritoitu või miskit

Siis sa oled neid vähe kohanud. Kas just nõuavad, see sõna on vast tõesti liialdus, aga veganeid, kes lauda saabudes “ei saa mitte vaiki olla” ja esmalt veenduvad, et kõik kuulevad, et ta on vegan ja siis hõivavad seltskonna tähelepanu täielikult, et iga kausikese sisu uurida ja nentida ohates, et “seda ma ei söö”, on meeletult palju. Paun, et 80% veganitest teeb sellest oma eelistusest alati terve tsirkuse.

Vastandiks neile on teistsugused veganid, vähemus. Ühega elasin ühikas 2,5 aastat kahekesi ühes toas. Õppisime erinevatel erialadel, seega iga päev koos ei lõunastanud. Kuna me iialgi ka ühikatoas midagi ei närinud (kui, siis odavat veini) ja koos väljas käies ma ei vahtinud ju, et mida tema sööb, sain alles ülikooli lõpul teada, et ta on ammu vegan. Kuigi me pidutsesime ja trallisime mööda restorane vabadel päevadel kogu hingest. Siiski sain tema veganlusest teada juhuslikult. Lihtsalt normaalne inimene on – ei tekita oma sisenemisest mingit paraadi ega vehi oma veganlusega nagu lipuga, veendudes, et kõik tähelepanu ikka endale saab.
Kuna meie lastest on kaks erimenüüga, üks vegan ja teine taimetoitlane, siis ema ja isana püüdsime neid kasvatada nii, et nad ei käiks ja räuskaks ega muutuks pretensioonikaks. Kõike seda saab teha vaikselt ja rahulikut ning erimenüü puhul saab alati siiski midagi laualt leida. Kui ei saa, siis noh, nutune lugu, aga mitte väärt rapsimist ja äää….ma ei leia siit midagi-stiilis manifestatsioone.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Aga ma arvan nii. Minu isiklik arvamus. Ja palun, lubage see mulle. Mul on lihtsalt raske uskuda, et hea maitsemeelega isik võib kõigi maailma roogade seast, mida saab Eestist kuskilt kas restoranist või poest osta või ise valmistada, burgeri. Ostratist Ramsay ja Gagnairest Siiguri ja Haljukovini seisavad valvel ja pakuvad oma retsepte ja roogasid, aga hea maitsemeelega inimene ütleb, äh, ma lähen parem mäkki, vat seal on väga-väga hea söök.

Eksole! Perekoolile omaselt tuleb ikka langeda erinevatesse äärmustesse. Et, kui ma ütlen, et minule burger maitseb, siis on ju võimatu, et ma eluski olen mõnd peent restoranirooga söönud ja et mulle need ei maitseks.

Nii lame mõttekäik saab olla vaid sellisel inimesel, kes tegelikult ise on mats, aga, kes perekoolis etendab end ööbikukeelte nautlejaks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Aga ma arvan nii. Minu isiklik arvamus. Ja palun, lubage see mulle. Mul on lihtsalt raske uskuda, et hea maitsemeelega isik võib kõigi maailma roogade seast, mida saab Eestist kuskilt kas restoranist või poest osta või ise valmistada, burgeri. Ostratist Ramsay ja Gagnairest Siiguri ja Haljukovini seisavad valvel ja pakuvad oma retsepte ja roogasid, aga hea maitsemeelega inimene ütleb, äh, ma lähen parem mäkki, vat seal on väga-väga hea söök.

Eksole! Perekoolile omaselt tuleb ikka langeda erinevatesse äärmustesse. Et, kui ma ütlen, et minule burger maitseb, siis on ju võimatu, et ma eluski olen mõnd peent restoranirooga söönud ja et mulle need ei maitseks.

Nii lame mõttekäik saab olla vaid sellisel inimesel, kes tegelikult ise on mats, aga, kes perekoolis etendab end ööbikukeelte nautlejaks.

Rahune. Kui mina ütlen näiteks, et mulle kohe väga maitseb viiner, siis ma pean silmas seda, et teiste söökide kõrvalt valiksin sageli viineri. Kui sina ütled, et sulle väga maitsevad burksid, siis tähendab see ju MITTE seda, et sa sööd neid üliharva ja muul ajal eelistad paremaid toitusid. See tähendab seda, et SAGELI sa eelistad süüa burksi, kuigi on ka teisi variante.
Vat ja selle kohta ma arvasingi, et kui linn (või maailm) on täis tuhandeid erinevaid roogasid, siis see inimene, kes seistes näites (suvalised näited) Noa ja mäki vahel “läheb parem mäkki, burks väga maitseb ju” ei saa olla eriti hea maitsemeelega. See on minu arvamus.

Seda, et sa kunagi oled söönud ka midagi muud peale burksi, ma muidugi usun. Lausa peent restoranirooga, nagu sa neid nimetad.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ütlen näiteks, et mulle kohe väga maitseb viiner, siis ma pean silmas seda, et teiste söökide kõrvalt valiksin sageli viineri. Kui sina ütled, et sulle väga maitsevad burksid, siis tähendab see ju MITTE seda, et sa sööd neid üliharva ja muul ajal eelistad paremaid toitusid.

Miks see ometi seda peaks tähendama? Kui ma ütlen, et mulle midagi maitseb, mis hea pärast sa samastad seda sellega, et ma seda pidevalt söön?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ütlen näiteks, et mulle kohe väga maitseb viiner, siis ma pean silmas seda, et teiste söökide kõrvalt valiksin sageli viineri. Kui sina ütled, et sulle väga maitsevad burksid, siis tähendab see ju MITTE seda, et sa sööd neid üliharva ja muul ajal eelistad paremaid toitusid.

Miks see ometi seda peaks tähendama? Kui ma ütlen, et mulle midagi maitseb, mis hea pärast sa samastad seda sellega, et ma seda pidevalt söön?

Vaatamata sellele, et mulle burgerid väga maitsevad (mitte mäki omad!), ei saa ma neid tihti süüa, oleksin varsti matsakas mamsel. Väga harva söön. Sest eks ole teisigi asju, mis ka maitsevad – pitsa, pirukad, koogid. Ka väga harva söön. Mis kodus tegemisse puutub, siis ka selle võtame harva ette – mehega kahekesi ei tasu jantimist. Kui lapsed peredega tulevad ja kõigil on aega, ainult siis. Paar korda suve jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ütlen näiteks, et mulle kohe väga maitseb viiner, siis ma pean silmas seda, et teiste söökide kõrvalt valiksin sageli viineri. Kui sina ütled, et sulle väga maitsevad burksid, siis tähendab see ju MITTE seda, et sa sööd neid üliharva ja muul ajal eelistad paremaid toitusid.

Miks see ometi seda peaks tähendama? Kui ma ütlen, et mulle midagi maitseb, mis hea pärast sa samastad seda sellega, et ma seda pidevalt söön?

Ma pole ju öelnud, et arvan, et sa seda PIDEVALT sööd. Tegin üleval selle sõna sinu jaoks boldi, mida ma kasutasin.

Ja sinu avameelsus, et sa elus oled söönud midagi muud, ka “peeneid restoraniroogasid,” nagu sa muid restoranitoite nimetad, annab ju tunnistust, et sa nüüd 24/7 ka burgerist ei ela. Oled maitsnud muud ka. Kuigi väga maitsevad need burgerid sulle küll..

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma pole ju öelnud, et arvan, et sa seda PIDEVALT sööd. Tegin üleval selle sõna sinu jaoks boldi, mida ma kasutasin.

Pidevalt ja sageli on suhteliselt sama tähendusega sõnad. Ja mina pole tegelikult see, kes üldse burgeritest rääkis, ma lihtsalt ei saa aru sellest loogikast, et kui midagi maitseb, peab seda sageli, tihti, pidevalt, alailma vms sünonüümi sa soovid kasutada, sööma. Mulle maitseb ülipalju asju ja toidulaud on vaheldusrikas. Lisaks on muidugi veel tervislikkuse printsiip ka, ebatervislikke asju söön harva.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, miks burger ei tohi maitseda? Mulle küll maitseb, väga. Kas see on mingi matsi tunnusmärk, kui burger maitseb?

Üldiselt jah.

Pr Pardifilee, sina või?

Ei. Aga ma arvan nii. Minu isiklik arvamus. Ja palun, lubage see mulle. Mul on lihtsalt raske uskuda, et hea maitsemeelega isik võib kõigi maailma roogade seast, mida saab Eestist kuskilt kas restoranist või poest osta või ise valmistada, burgeri. Ostratist Ramsay ja Gagnairest Siiguri ja Haljukovini seisavad valvel ja pakuvad oma retsepte ja roogasid, aga hea maitsemeelega inimene ütleb, äh, ma lähen parem mäkki, vat seal on väga-väga hea söök.

IGA toidukord sööd restoranis või “restoranikvaliteediga” toitu? Umbes sama hea kui vahepeal on verivorst ja praekapsas on ka hea maitsemeelele (isetehtud) burger.

*Mäkis olid alles hiljuti Ostrati burgerid…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahune. Kui mina ütlen näiteks, et mulle kohe väga maitseb viiner, siis ma pean silmas seda, et teiste söökide kõrvalt valiksin sageli viineri. Kui sina ütled, et sulle väga maitsevad burksid, siis tähendab see ju MITTE seda, et sa sööd neid üliharva ja muul ajal eelistad paremaid toitusid. See tähendab seda, et SAGELI sa eelistad süüa burksi, kuigi on ka teisi variante. Vat ja selle kohta ma arvasingi, et kui linn (või maailm) on täis tuhandeid erinevaid roogasid, siis see inimene, kes seistes näites (suvalised näited) Noa ja mäki vahel “läheb parem mäkki, burks väga maitseb ju” ei saa olla eriti hea maitsemeelega. See on minu arvamus. Seda, et sa kunagi oled söönud ka midagi muud peale burksi, ma muidugi usun. Lausa peent restoranirooga, nagu sa neid nimetad.

Erutunud oled ju hoopis sina. Ma sageli mõtlen, et kas see on üks ja sama inimene, kes siin pidevalt selliste imelike asjadega hoopleb ja end teiste najalt upitab. Või on neid siin rohkem. Pigem tundub rohkem ühe inimese käekiri olevat.

See ülipeente teadmiste ja veel ülipeenemate maitsemeeltega kägu kannatab tegelikult väga madala enesehinnangu käes. Ilmselt on tal olnud raske ja väga kesine lapsepõlv. Ja nüüd siis täiskasvanuna püüab oma eelmise elu puudujääke kuidagi kompenseerida. Samas ei unusta praalimast teiste ees, et on elus miski edusammu teinud ja pääsenud mõnda peenesse restorani sööma.

Tegele parem oma enesehinnanguga, mitte perekoolis teiste inimeste paika panemise ja mõnitamisega. Inimene, kellel on vaja esineda selliste avaldustega, on täiesti kindlalt mingi puudujäägi tagajärjel selliseks kasvanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole ju öelnud, et arvan, et sa seda PIDEVALT sööd. Tegin üleval selle sõna sinu jaoks boldi, mida ma kasutasin. Ja sinu avameelsus, et sa elus oled söönud midagi muud, ka “peeneid restoraniroogasid,” nagu sa muid restoranitoite nimetad, annab ju tunnistust, et sa nüüd 24/7 ka burgerist ei ela. Oled maitsnud muud ka. Kuigi väga maitsevad need burgerid sulle küll..

Milleks sellist imelikku ja seosetut möga siia kirjutada?

Esitled end kui suurt gurmeeteadlast, aga teiste inimeste mõttekäiku ei taba ja end argumenteeritud ja arusaadavat väljendada ei oska. Mingi pikk ja imelik kirjeldus burgeritest ja viineritest, millega on vähe seost teemaga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie plärast on teemaalgatajal midagi kasu (küsiti MAGUSTOITE!) või kujutate ette, et kedagi kangesti huvitab see “ärgas” vestlus?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie plärast on teemaalgatajal midagi kasu (küsiti MAGUSTOITE!) või kujutate ette, et kedagi kangesti huvitab see “ärgas” vestlus?

Mitu lehekülge järjest kirjutati magustoitudest. Ega  midagi huvitavat ju sinulgi lisada pole, mida juba enne pole kirjeldatud, nagu näha. Ega sinu kommentaar ka kedagi eriti ei huvita.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie plärast on teemaalgatajal midagi kasu (küsiti MAGUSTOITE!) või kujutate ette, et kedagi kangesti huvitab see “ärgas” vestlus?

Mitu lehekülge järjest kirjutati magustoitudest. Ega midagi huvitavat ju sinulgi lisada pole, mida juba enne pole kirjeldatud, nagu näha. Ega sinu kommentaar ka kedagi eriti ei huvita.

ei huvita, aga puudutab siiski, hahahhaaaa

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee ambrosia’t. Sobib hästi suviseks magustoiduks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist ükski perekooli teema ei ole nii rappa läinud, kui see.  Võiks väheke piilik olla teemaalgtaaja ees. Sellised kraaplejad meenutavad mu esimest töökohta, kus siis õhtul mindi riidu, öösel siis mõeldi veel, mida saaks ütelda ja hommikul alustati jälle. Väga lapsik.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie plärast on teemaalgatajal midagi kasu (küsiti MAGUSTOITE!) või kujutate ette, et kedagi kangesti huvitab see “ärgas” vestlus?

Vahet ju pole. Teemaalgatajal on pidu juba ära olnud ja selles mõttes on teema maas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on pidu juba ära olnud

Teemaalgatuses on “nüüd suvel” ja sina tead, et kahe päevaga ära olnud, selgeltnägija jälle platsis. Hale õigustus endale, et mõttetut plära toota.

Mina soovitaks veel (pole vist mainitud) kohupiimavahu/vahukoore-riivleiva-marjade magustoite, kas suurele vaagnale või klaasidesse kihiti valmis. Just “nüüd suvel” oleks patt jätta maasikad-vaarikad-mustikad kasutamata magustoitudes.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on pidu juba ära olnud

Teemaalgatuses on “nüüd suvel” ja sina tead, et kahe päevaga ära olnud, selgeltnägija jälle platsis. Hale õigustus endale, et mõttetut plära toota.

Mina soovitaks veel (pole vist mainitud) kohupiimavahu/vahukoore-riivleiva-marjade magustoite, kas suurele vaagnale või klaasidesse kihiti valmis. Just “nüüd suvel” oleks patt jätta maasikad-vaarikad-mustikad kasutamata magustoitudes.

Mina ei ole plära tootnud, aga tunnen teemaalgatajat. Tema sünnipäev oli sel ndv juba ära. Ja magustoit oli vastavalt soovitustele – igati tasemel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks veel (pole vist mainitud) kohupiimavahu/vahukoore-riivleiva-marjade magustoite, kas suurele vaagnale või klaasidesse kihiti valmis. Just “nüüd suvel” oleks patt jätta maasikad-vaarikad-mustikad kasutamata magustoitudes.

On mainitud küll juba igasugu vahukoor-kohupiim-marjad segusid ja pokaalimagustoite. Ainult riivleiba mitte ja minu jaoks näiteks rikuks see igasuguse magustoidu kohe ära ka.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on pidu juba ära olnud

Teemaalgatuses on “nüüd suvel” ja sina tead, et kahe päevaga ära olnud, selgeltnägija jälle platsis. Hale õigustus endale, et mõttetut plära toota.

Mina soovitaks veel (pole vist mainitud) kohupiimavahu/vahukoore-riivleiva-marjade magustoite, kas suurele vaagnale või klaasidesse kihiti valmis. Just “nüüd suvel” oleks patt jätta maasikad-vaarikad-mustikad kasutamata magustoitudes.

Mina ei ole plära tootnud, aga tunnen teemaalgatajat. Tema sünnipäev oli sel ndv juba ära. Ja magustoit oli vastavalt soovitustele – igati tasemel.

Jajah 😀 (TA siin)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on pidu juba ära olnud

Teemaalgatuses on “nüüd suvel” ja sina tead, et kahe päevaga ära olnud, selgeltnägija jälle platsis. Hale õigustus endale, et mõttetut plära toota.

Mina soovitaks veel (pole vist mainitud) kohupiimavahu/vahukoore-riivleiva-marjade magustoite, kas suurele vaagnale või klaasidesse kihiti valmis. Just “nüüd suvel” oleks patt jätta maasikad-vaarikad-mustikad kasutamata magustoitudes.

Mina ei ole plära tootnud, aga tunnen teemaalgatajat. Tema sünnipäev oli sel ndv juba ära. Ja magustoit oli vastavalt soovitustele – igati tasemel.

mis siis pakuti

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 121 kuni 144 (kokku 144 )


Esileht Kodunurk Magustoit 20-le